فیزیوتراپی در منزل دماوند

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل دماوند
فیزیوتراپی در منزل دماوند

فیزیوتراپی در منزل دماوند ، پردیس ، گیلاوند و مناطق اطراف توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل با تجربه ما ارائه می شود.

فیزیوتراپیست های ما در طیف گسترده ای از مشکلات تخصص دارد که شامل مسائل عصبی، عصبی-عضلانی-اسکلتی، قلبی عروقی و تنفسی از طریق روش های دستی، دستکاری های تخصصی و مدالیته های درمانی می باشد.

فیزیوتراپی در منزل یکی از خدمات ارزشمند است که به عزیزانی که به دلیل شرایط ناشی از بیماری و یا مشکلات دیگر توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد امکان بهره مندی از خدمات فیزیوتراپی را فراهم می کند.

فیزیوتراپی روشی برای درمان آسیب یا ناتوانی‌های فیزیکی با استفاده از تمرینات یا فعالیت‌های بدنی است. اگر از درد مفاصل طولانی‌مدت رنج می‌برید، به این معنی نیست که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

فیزیوتراپیست ها به خوبی آموزش دیده و دارای مهارت بالایی هستند که حتی شرایط مزمن را با روش های ساده و درمان فیزیوتراپی برطرف کرده اند.

فیزیوتراپی در منزل دماوند در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

 • فیزیوتراپی برای زانو درد
 • فیزیوتراپی برای درد شانه
 • فیزیوتراپی برای کمردرد
 • تجویز بریس
 • آسیب های ناشی از کار
 • توانبخشی سالمندان
 • پوکی استخوان
 • اصلاح وضعیت بدن
 • ارزیابی های ارگونومیک
 • تمرینات تعادلی و قدرتی
 • توانبخشی عصبی
 • توانبخشی آلزایمر
 • توانبخشی سکته مغزی
 • مراقبت های قبل و بعد از زایمان
 • فیزیوتراپی بعد از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن
 • مدیریت آسیب های ورزشی
 • توانبخشی قلبی-ریوی
 • توانبخشی ارتوپدی

در اولین ملاقات شما، فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی انجام می دهد و یک برنامه درمانی را ارائه می دهد که برای شما مفید خواهد بود.
سوابق پزشکی و اطلاعات مرتبط خود را آماده نگه دارید اگر همسرتان یا یکی از نزدیکانتان در توانبخشی شما نقش دارند، بهتر است از آنها نیز در جلسه شرکت کنند.

متخصص فیزیوتراپی در منزل دماوند ممکن است به شما آموزش دهد که چگونه ایمن بمانید، درست راه بروید و سایر کارهای روزمره را انجام دهید. برای نتیجه بهتر دستورالعمل هایی را که فیزیوتراپیست خود به طور منظم ارائه می دهد دنبال کنید.

اگر فیزیوتراپیست به شما دستوراتی برای انجام تمرینات و تعداد دفعات انجام آنها داده است، انجام آنها برای شما الزامی است. داشتن مالکیت در توانبخشی و درک اینکه با فیزیوتراپیست خود شراکت دارید برای به حداکثر رساندن جلسات شما بسیار مهم است.

اهمیت ورزش در فیزیوتراپی

از نظر علمی ثابت شده است که ورزش و فیزیوتراپی یکی از بهترین روش های توانبخشی است. هیچ تکنیک دیگری برای بهبود قدرت عضلانی وجود ندارد. بسیاری از روش های توانبخشی خوب وجود دارد. با این حال، برای افزایش نتیجه درمان ها، آن ها باید همراه با ورزش انجام شوند. در غیر این صورت، بهبودها به تأخیر می‌افتند یا علائم ممکن است دوباره ظاهر شوند. برای ایجاد تغییرات دائمی و اصلاح عدم تعادل های مختلف در بدن، ماهیچه های ضعیف باید تقویت شوند، وضعیت وضعیت بدن باید بهبود یابد و الگوهای حرکتی مناسب باید آموخت.

فیزیوتراپیست ها علم حرکت را مطالعه می کنند. آنها یاد می گیرند که چگونه علل اصلی آسیب را مشخص کنند. فیزیوتراپی از طریق توانبخشی فیزیکی، پیشگیری از آسیب و سلامت و تناسب اندام کمک می کند.

به عنوان مثال اکثر افراد به دلیل وضعیت نامناسب یا ضعف عضلانی اغلب دچار آسیب های کمر می شوند، بیش از 90 درصد از افرادی که کمردرد را تجربه کرده اند، در طول زندگی خود حوادث کمردرد بیشتری را تجربه می کنند. اگر همه افراد مبتلا به کمردرد تحت نظارت یک فیزیوتراپیست واجد شرایط توانبخشی فعال مناسبی داشته باشند، این تعداد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

فیزیوتراپی در منزل دماوند

مهم ترین خدمات فیزیوتراپی در منزل دماوند

فیزیوتراپی برای گردن درد
حتی نشستن پشت میز در طول روز می تواند به گردن فشار وارد کند و در نتیجه باعث درد و ناراحتی شود. در حالی که برخی شرایط ممکن است به جراحی ارتوپدی نیاز داشته باشند، درمان‌های غیرتهاجمی اغلب نتایج طولانی‌مدت بهتری را ایجاد می‌کنند و به طور کلی درمان اولیه گردن درد خواهند بود.

یک فیزیوتراپیست واجد شرایط می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه مناسب برای گردن درد مزمن ایجاد کنید، که به عنوان دردی که برای چند هفته طول می کشد تعریف می شود. با یک برنامه فیزیوتراپی متناسب با نیازهای شما، به طور ایمن قدرت و سازگاری را به دست خواهید آورد، همچنین شانس خود را برای ایجاد آسیب گردن در آینده کاهش خواهید داد.
اگر تحت تأثیر گردن درد هستید و به دنبال تسکین هستید، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل دماوند می توانند به شما کمک کنند.

فیزیوتراپی برای کمردرد
کمردرد آنقدر شایع است که بیش از سه چهارم افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند ، کمردرد می تواند به دلیل آسیب دیدگی یا سبک زندگی بد، تناسب اندام ضعیف، بلند کردن نامناسب باشد.

اگرچه درد در ناحیه کمر ممکن است برای شما شدید باشد، اما اکثر کمردردها مشکل عمده ای نیستند. فیزیوتراپیست می تواند تشخیص کمردرد را ارزیابی کرده و بدون استفاده از تصویربرداری تشخیصی مداخله کند. کمردرد می تواند موضعی باشد، یعنی در قسمت پایین کمر (بالای دنبالچه) و باسن. یا ممکن است تا پاها و پاها حرکت کند. گاهی اوقات، علائم ممکن است در داخل ساق پا رخ دهد، بدون اینکه در پشت احساس شود، اغلب به آن درد می گویند.

درمان زودهنگام فیزیوتراپی کلید کاهش درد و بازگشت به فعالیت کامل است. درمانی که بر ورزش، مکانیک و وضعیت بدن تمرکز دارد، علائم را به سرعت بهبود می بخشد و احتمال عود را کاهش می دهد. یک فیزیوتراپیست درمان را متناسب با مشکل خاص شما، پشتیبانی از یک معاینه رادیکال و در نتیجه علل احتمالی کمردرد شما انجام می دهد. خبر خوب این است که اگر بلافاصله پس از کمردرد فیزیوتراپیست را شکار کنید، درمان بسیار موثر است. هر چه علائم طولانی تر باشد، درمان آن سخت تر می شود. فعال ماندن حیاتی است.

فیزیوتراپی تکنیکی است که به بیماران کمک می کند تا عملکرد مفاصل و عضلات خود را با تقویت قدرت عضلانی بهبود بخشند و شما را به زندگی عادی برگردانند. فیزیوتراپیست ها در درمان کمر درد شما از شیوه ها و روش های متفاوتی استفاده می کنند.

فیزیوتراپی برای زانو درد
زانو درد شایع ترین نوع درد مفاصل است که در اکثریت قریب به اتفاق افراد در سراسر جهان یافت می شود. زانو درد می‌تواند از آسیب‌های بافت نرم به‌عنوان رگ به رگ شدن رباط و کشیدگی ماهیچه‌ها، بیماری‌های استخوانی مانند آرتریت زانو ناشی شود. حتی از سیاتیک شما ارجاع می شود!

چند بیماری رایج که اغلب باعث درد زانو می شوند عبارتند از:

 • آرتروز
 • سندرم درد کشکک زانو
 • تاندونیت کشکک
 • سندرم Iliotibial band
 • دررفتگی کشکک
 • بورسیت
 • آسیب های ورزشی

نوع جزئی زانو درد اغلب به راحتی با درمان های خانگی برای درمان زانو درد درمان می شود، در حالی که انواع دیگر زانو درد نیاز به مراقبت پزشکی برای بهبود دارند. مهم است که با یک فیزیوتراپیست مجرب مشورت کنید تا یک تشخیص دقیق از توضیح درد یا آسیب زانو خود داشته باشید تا درمان مناسب اغلب برای علت انجام شود. فیزیوتراپی درمان زانو درد از طریق فیزیوتراپیست های مجرب ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل دماوند میزان موفقیت بسیار بالایی دارد.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از جراحی کمر

فیزیوتراپی در منزل اندرزگو

فیزیوتراپی سالمندان در منزل

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ