فیزیوتراپی در منزل سالمندان

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل سالمندان
فیزیوتراپی در منزل سالمندان

فیزیوتراپی در منزل سالمندان برای کمک به بهبود کیفیت زندگی این عزیزان و کاهش خطر از دست دادن تعادل و افتادن بسیار ارزشمند است.

با افزایش سن، یا پس از یک بیماری یا تصادف، معمولاً تحرک بدتر می شود که منجر به زمین خوردن، از دست دادن اعتماد به نفس و کاهش استقلال می شود. برای برخی، این ممکن است یک دوره موقت در مسیر بهبودی باشد. برای دیگران، ممکن است یک خطر مداوم باشد که نیاز به مدیریت در دراز مدت دارد.

زمین خوردن و کاهش تحرک یکی از رایج ترین دلایلی است که سالمندان را نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل می کند.

چه از طرف خودتان پرس و جو کنید، چه برای یکی از اعضای خانواده، دوست یا مشتری، ما می توانیم به شما در برنامه ریزی راه آینده کمک کنیم. دفعات زمین خوردن را معمولاً می توان با تغییرات جزئی در اطراف خانه کاهش داد یا حتی از بین برد، در حالی که با مشاوره حرفه ای مناسب می توان تحرک را بهبود بخشید یا تثبیت کرد.

با افزایش سن بدن ما به ناچار تغییرات فیزیکی زیادی را تجربه می کند. این تغییرات طبیعی مرتبط با سن شامل کاهش تراکم استخوان، کاهش قدرت عضلانی، افزایش چربی بدن، هماهنگی ضعیف تر و مفاصل سفت تر است. این اثرات طبیعی پیری می‌تواند بر تحرک و تعادل افراد مسن تأثیر بگذارد و احتمال افتادن و شکستگی استخوان‌ها را افزایش دهد. افراد مسن نیز مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، آرتریت و بیماری های ریوی مانند بیماری مزمن انسدادی ریه می شوند. همه اینها می تواند تاثیر زیادی در زندگی روزمره آنها بگذارد و استقلال آنها را کاهش دهد. به عنوان مثال، افراد مسن اغلب احساس می کنند که مانند گذشته سریع و ثابت روی پاهای خود نیستند و متوجه می شوند که راه پله دشوارتر است. سپس این می تواند بر توانایی آنها برای بیرون آمدن و دور زدن تأثیر بگذارد و منجر به کاهش استقلال شود.

با این حال، ما مجبور نیستیم این را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از پیری بپذیریم. در حالی که فیزیوتراپی در منزل سالمندان نمی تواند پیری را متوقف کند، می تواند به کاهش تأثیر آن بر بدن و زندگی ما کمک کند. فیزیوتراپیست ها برای شناسایی عوامل فیزیکی و سایر عواملی که افراد را از فعال و مستقل بودن تا آنجا که می توانند باز می دارد، آموزش می بینند و سپس راه هایی برای غلبه بر آنها پیدا می کنند. این باعث می شود آنها در موقعیت ایده آلی قرار بگیرند تا به افراد مسن کمک کنند تا آنجا که می توانند فعال باشند. در واقع نشان داده شده است که فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با افزایش سن از جمله قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و سطح درد را بهبود می بخشد. در نهایت با تحقیقات ثابت شده است که فیزیوتراپی در منزل سالمندان به افراد مسن کمک می کند تا سلامت، تندرستی، توانایی عملکردی و استقلال خود را حفظ کنند.

 

فیزیوتراپی در منزل سالمندان

خطراتی که سالمندان را تهدید می کنند:

 • سقوط یکباره، یا توالی سقوط، که در خانه یا بیرون رخ می دهد
 • بدتر شدن تدریجی یا ناگهانی در تحرک، احتمالاً پس از یک دوره بستری در بیمارستان
 • تنگی نفس یا خستگی مفرط پس از پیاده روی در مسافت های کوتاه

فرآیند ارزیابی دقیق توسط متخصص فیزیوتراپی در منزل سالمندان این امکان را می دهد که چنین مشکلاتی را شناسایی کرده و راهکاری را برای بهبود تحرک و کاهش خطر سقوط برنامه ریزی کند.

هدف ما ارائه راه حل های منعطف و عملی برای حفظ و بهبود تحرک شما در اطراف خانه و کاهش خطر سقوط است.

برخی از راه حل های عملی برای کمک به کاهش خطر سقوط و حفظ تحرک عبارتند از:

 • توصیه هایی برای سازگاری در خانه برای کاهش خطر سقوط
 • توصیه هایی در مورد چیدمان خانه برای به حداکثر رساندن ایمنی و تحرک
 • یک برنامه تمرینی شخصی و مصور برای کمک به افزایش قدرت، تعادل و انعطاف پذیری
 • راهنمایی و تظاهرات عملی برای کمک به شما برای مقابله در صورت وقوع سقوط
 • توصیه به خانواده و مراقبین

فیزیوتراپی در منزل سالمندان

ثابت شده است که فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با افزایش سن از جمله قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و سطح درد را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپیست ها می توانند توصیه هایی در مورد نحوه ورزش ایمن ارائه دهند تا افراد مسن بتوانند به مزایای ورزش پی ببرند.

مطالعات نشان داده‌اند که افراد مسن‌تری که در فعالیت‌های بدنی منظم شرکت می‌کنند، مزایای بسیاری از جمله بهبود تعادل، قدرت، هماهنگی، کنترل حرکتی، انعطاف‌پذیری، استقامت و حتی حافظه را به دست می‌آورند.

ورزش همچنین می تواند به کاهش خطر و تأثیر بیماری هایی که بیشتر افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهند کمک کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که فیزیوتراپیست ها چقدر در درمان و پیشگیری از مشکلات مفصلی، اختلالات تعادلی، خطر زمین خوردن، کاهش قدرت و کاهش فشار خون بالا و چاقی موثر هستند.

اگر تصمیم دارید که می توانید از فیزیوتراپی در منزل سالمندان بهره مند شوید، فیزیوتراپیست شما باید با انجام یک ارزیابی دقیق برای تعیین مناطق خاصی که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد، شروع کند. این ارزیابی معمولاً شامل نگاه کردن به قدرت، دامنه حرکت، تعادل و راه رفتن است.

شما و فیزیوتراپیستتان با هم اهداف مشخصی را تعیین می کنید تا به شما در رسیدگی به حوزه هایی که برای شما دشوار است کمک کنند. سپس از این اطلاعات برای طراحی یک برنامه سفارشی استفاده خواهند کرد.

مداخلات فیزیوتراپی که ثابت شده برای افراد مسن موثر است شامل برنامه های تمرینی کششی و تقویتی و انجام فعالیت هایی است که تعادل را به چالش می کشد. آنها همچنین می توانند تجهیزاتی مانند وسایل کمکی راه رفتن را برای تسهیل زندگی مستقل فراهم کنند. در نهایت آنها با شما کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که می توانید تا حد امکان مستقل بمانید.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل سالمندان – فیزیوتراپی سالمندان – فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منطل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – تعرفه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ