فیزیوتراپی در منزل قیطریه

فیزیوتراپی در منزل قیطریه

فیزیوتراپی در منزل قیطریه ، پاسداران ، هروی ، چیذر ، بلوار کاوه ، اندرزگو ، خیابان دولت و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی بخش مهمی از درمان برای اکثر افراد مبتلا به بیماریها و اختلالات اسکلتی ـ عضلانی است. این توسط فیزیوتراپیست ها اداره می شود، که بخشی از تیمی از متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به شما کمک می کنند تا یک زندگی فعال و مستقل را هم در خانه و هم در محل کار از سر بگیرید یا حفظ کنید.

آنها در ارزیابی حرکت متخصص هستند و می توانند به شما نشان دهند که چگونه از مفاصل خود محافظت کنید.

فیزیوتراپی به شناسایی و به حداکثر رساندن کیفیت زندگی و پتانسیل حرکت در حوزه های ارتقاء، پیشگیری، درمان، توانبخشی و توانبخشی می پردازد.

فیزیوتراپی، حرفه بهداشتی است که با ارزیابی، تشخیص و درمان بیماری و ناتوانی از طریق ابزارهای فیزیکی مرتبط است و خدماتی را برای توسعه، حفظ و بازیابی حداکثر حرکت به افراد ارائه می دهد.

فیزیوتراپی در منزل قیطریه به کاهش درد، بازیابی تحرک و انعطاف پذیری، افزایش دامنه حرکتی مفاصل، تقویت عضلات و حفظ وضعیت صحیح بدن کمک می کند.

فیزیوتراپیست شما:

 • ارائه مشاوره و اطمینان
 • به شما کمک می کند تا در مورد مدیریت شرایط خود احساس اطمینان کنید
 • هرگونه نگرانی یا عدم قطعیت را برطرف کنید
 • اهداف مناسبی را تعیین کنید تا شما را تا حد امکان فعال نگه دارد.
 • فیزیوتراپیست های متخصص در زمینه تشخیص و درمان مشکلات مفصلی و عضلانی آموزش دیده اند و ممکن است پزشک عمومی شما را به جای مراجعه به روماتولوژیست یا جراح ارتوپد به فیزیوتراپیست متخصص ارجاع دهد.

آن دسته از عزیزانی که به دلیل شرایط بیماری یا سالمندی و یا هر دلیل دیگر توانایی مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل قیطریه که توسط متخصصان با تجربه و متعهد ما ارائه می شود بهره ببرند.

فیزیوتراپیست شما با پرسیدن سوال از شما و معاینه مفصل(های) که دردناک می‌بینید، شروع می‌کند. این ارزیابی به آنها اجازه می دهد درمان را با نیازهای شما تنظیم کنند.

درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • برنامه ای از تمرینات خاص
 • توصیه های کلی در مورد افزایش سطح فعالیت و اجتناب از آسیب های مربوط به ورزش
 • درمان های تسکین درد مانند گرما یا کیسه یخ، دستگاه های TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست)،
 • ماساژ، دستکاری، طب سوزنی یا نوار چسب
 • فراهم کردن وسایل کمکی راه رفتن یا آتل برای کمک به شما برای اینکه متحرک و مستقل بمانید.

فیزیوتراپی در منزل قیطریه

بیماری های اسکلتی ـ عضلانی می توانند باعث درد در یک قسمت خاص از بدن یا درد مفصلی و عضلانی گسترده تر شود. داروها به شما کمک خواهند کرد، اما یک فیزیوتراپیست می تواند در مورد سایر روش های تسکین درد که در کنار داروهای شما موثر هستند، به شما بگوید. 

 • استفاده از کیسه های یخ می توان برای تسکین درد و التهاب مفاصل. کمک کننده باشد.
 • بسته های حرارتی به آرام کردن ماهیچه های منقبض و خسته کمک می کند.
 • آتل بندی مفاصل متورم یا دردناک ممکن است مفید باشد. ممکن است متخصص فیزیوتراپی در منزل یا کاردرمانگر (OT) برای شما آتل های موقتی تهیه کند.
 • TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست) با مسدود کردن پیام های درد به مغز شما و تغییر درک شما از درد عمل می کند. دستگاه TENS یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که از طریق پدهایی که روی پوست شما قرار می گیرد، پالس ها را به انتهای عصبی شما می فرستد. این باعث ایجاد احساس سوزن سوزن شدن می شود که ممکن است برای شما تسکین دهنده باشد. الکتروتراپی تنس یکی از مدالیته های پرکاربرد در فیزیوتراپی است.
 • ماساژ می تواند به آرامش عضلات کمک کند و حرکت مفصل را راحت تر کند.
 • سوزن خشک می تواند مغز را برای تولید اندورفین تحریک کند. برخی از فیزیوتراپیست ها برای انجام طب سوزنی آموزش دیده اند.
 • تکنیک‌هایی مانند اولتراسوند و لیزر درمانی سطح پایین می‌تواند به تحریک روند بهبود و در نتیجه کاهش درد کمک کند.
 • دستکاری مفاصل به وسیله تکنیک های درمان دستی می تواند به بهبود دامنه حرکت در مفصل شما کمک کند. برای هر بیمار مناسب نیست، اما متخصص فیزیوتراپی در منزل قیطریه شما می‌تواند راهنمایی کند که آیا می‌تواند برای شما مفید باشد یا خیر.

فیزیوتراپی در منزل قیطریه

انواع حوزه های فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ارتوپدی
بر آسیب های مربوط به استخوان ها، مفاصل، تاندون ها، رباط ها و ماهیچه ها تمرکز دارد. شامل آسیب های ورزشی می شود. عواملی مانند سبک زندگی مکانیکی بسیار کم تحرک و حتی افزایش بروز تروما ناشی از مدرن شدن، صنعتی شدن و افزایش تعداد خودروها از چالش هایی است که ارتوپدها و فیزیوتراپیست ها با آن مواجه هستند. فیزیوتراپی ارتوپدی بسته به شدت به دو دسته تقسیم می شود:

فیزیوتراپی کوتاه مدت:
این شامل بیمارانی با ضایعات عصبی- عضلانی-اسکلتی جزئی می شود. این ضایعات می‌تواند آسیب‌زا باشد که شامل آسیب‌های ساده بافت نرم، شکستگی‌های ساده یا غیر ضربه‌ای باشد. چنین بیمارانی به فیزیوتراپی بیمار برای مدت کوتاهی نیاز دارند تا بهبود پیدا کنند.
فیزیوتراپی طولانی مدت:
این دسته به بیماری‌های پیچیده‌تری مانند آرتریت روماتوئید، شکستگی‌های بزرگ لگن مانند لگن، ستون فقرات اشاره دارد که ممکن است منجر به ناتوانی جسمی شدید و عوارضی مانند پاراپلژی و تتراپلژی شود یا ممکن است به روش‌های جراحی نیاز داشته باشد. این بیماران نیاز به جلسات طولانی تری فیزیوتراپی گسترده دارند و معمولاً غیر سرپایی هستند.

فیزیوتراپی نورولوژیک
شرایط عصبی مختلفی وجود دارد که نیاز به فیزیوتراپی منظم دارد از جمله سکته مغزی. ضایعات سیستم عصبی – اعم از مغز، نخاع یا اعصاب محیطی می تواند به دلایل مختلفی مانند ضربه، عفونت های خاص، نقایص مادرزادی، بیماری های کمبود مانند ویتامین B-12 و نئوپلاسم باشد.

مشکلاتی مانند فلج عضله چه همی پلژی باشد چه تتراپلژی. برخی دیگر مانند آتاکسی، سرگیجه، سفتی ناشی از پارکینسون، لرزش و دیستونی. در تمام این شرایط فیزیوتراپی در منزل قیطریه و سایر مناطق می تواند کمک کننده باشد.

هدف فیزیوتراپی رسیدن به استقلال است.

هنگامی که دستیابی به یک فعالیت عملکردی غیرممکن باشد، فیزیوتراپیست سعی می کند به بیمار کمک کند تا فقدان را جبران کند.

به عنوان مثال – به یک بیمار فلج که قادر به راه رفتن نیست، می توان استفاده از ویلچر و احتمالاً یک ماشین مناسب را آموزش داد تا تا حد امکان متحرک شود.

فیزیوتراپی سالمندان
این شامل فیزیوتراپی برای توانبخشی بیماران مسن است. افراد گروه سنی بعد از 65 سال از مشکلات مختلف ارتوپدی یا عصبی رنج می برند. آنها نیاز به مراقبت ویژه دارند. در این سن، تعادل تحت تأثیر قرار می گیرد که می تواند باعث زمین خوردن فرد شود و ممکن است منجر به شکستگی شود. با در نظر گرفتن تمام مشکلات، فیزیوتراپیست به گروه سنی بالاتر تمرینات تعادلی مختلف، تقویت عضلات، استقلال عملکردی، بازیابی دامنه حرکتی مفصل، تمرینات تنفسی برای پاکسازی ریه ها و حفظ باز بودن ریه و توانبخشی قلبی را به گروه سنی بالاتر آموزش می دهد. باید به آنها کمک های حمایتی مناسب مانند وسایل کمکی راه رفتن، کف ضد لغزندگی، میله های محافظ در حمام و غیره داده شود.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل قیطریه – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل چیذر – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ