فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی

 1. خانه
 2. دسته‌بندی نشده
 3. فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی
فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی

فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی ، تهرانپارس شرقی و غربی ، نارمک ، پیروزی و … دیگر مناطق شرق تهران توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با دانش ، تجربه و تعهد کاری بالا ارائه می شود.

آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار مشکل هستند می توانند تنها با یک تماس از خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران بزرگ و همچنین فیزیوتراپی در منزل کرج بهره مند شوند.

در فیزیوتراپی که به عنوان PT نیز شناخته می شود، متخصصان آموزش دیده عملکرد فیزیکی غیرطبیعی مربوط به آسیب، ناتوانی یا سایر شرایط سلامتی را ارزیابی و درمان می کنند.

هدف متخصصان فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی و دیگر مناطق شرق تهران ، بهبود دامنه حرکتی و کیفیت زندگی فرد و جلوگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر است.

فیزیوتراپیست ها متخصصان حرکتی آموزش دیده و دارای مجوز هستند. آنها می توانند طیف وسیعی از آسیب ها، ناتوانی ها و شرایط سلامتی از جمله مشکلات سیستم اسکلتی ـ عضلانی ، مشکلات سیستم عصبی و … را تشخیص داده و درمان کنند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک تهران به مراقبت از بیماران در تمام مراحل بهبودی، از تشخیص اولیه تا مراحل ترمیمی و پیشگیرانه بهبودی کمک می کند.

فیزیوتراپی ممکن است به عنوان بخشی از برنامه درمان و توانبخشی بیمار در نظر گرفته شود و یا خود بطور مستقل برای کمک به بیماران ارائه شود.

حوزه های فعالیت متخصصان فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ارتوپدی: این درمان بیماریها و آسیب های اسکلتی عضلانی را که عضلات، استخوان ها، رباط ها، فاسیا و تاندون ها را درگیر می کند، درمان می کند. برای شرایطی مانند شکستگی، رگ به رگ شدن، تاندونیت، بورسیت، مشکلات مزمن سلامتی و توانبخشی یا بهبودی پس از جراحی ارتوپدی مناسب است. فیزیوتراپیست در این حوزه از تکنیک های درمان دستی در کنار مدالیته های ضددرد و برنامه ورزشی شامل تمرینات کششی و تقویتی بهره می برد.

توانبخشی پس از جراحی: فیزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و به تسریع بهبودی و بازیابی دامنه حرکتی فرد کمک زیادی خواهد کرد.

فیزیوتراپی سالمندان: یکی از مهم ترین حوزه های فعالیت متخصصان فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی است چراکه اغلب سالمندان به دلیل شرایط جسمی ناشی از افزایش سن توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند. فیزیوتراپی سالمندان می تواند به افراد مسن کمک کند که بر شرایط جسمی و حرکتی ایجاد شده غلبه کرده و عملکرد حرکتی بهتری داشته باشد و دوران سالمندی را با نهایت سلامت جسمی و حرکتی سپری کنند.

فیزیوتراپی عصبی: متخصصان فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی می توانند به بهبود شرایط جسمی و حرکتی در بیماران سکته مغزی ، پارکینسون ، ام اس ، آسیب نخاعی و سایر مشکلات عصبی که بر عملکرد حرکتی تاثیر گذاشته اند کمک کنند.

فیزیوتراپی کودکان: فیزیوتراپی کودکان با هدف تشخیص، درمان و مدیریت شرایطی همچون تاخیر جسمی ـ حرکتی ، فلج مغزی ، ناهنجاری های اسکلتی مادرزادی و …. ارائه می شود.

فیزیوتراپی کف لگن : این حوزه تخصصی فیزیوتراپی می تواند به درمان شرایطی که به دلایل ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن رخ داده مانند بی اختیاری ادرار یا مدفوع، یا فوریت ادرار و درد لگن در نتیجه جراحات یا جراحی یا به دلیل شرایط خاص کمک کند.

توانبخشی قلبی عروقی ـ ریوی: این می تواند برای افرادی که تحت تأثیر برخی از بیماری های قلبی ریوی و روش های جراحی قرار دارند مفید باشد. درمان می تواند استقامت و استقامت عضلانی و قلبی عروقی را افزایش دهد.

فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی

مزایای فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی

بسته به دلیل درمان، مزایای فیزیوتراپی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کاهش احساس درد
 • کاهش نیاز به مصرف داروهای شیمیایی
 • کاهش نیاز به جراحی
 • بهبود تحرک و عملکرد حرکتی
 • تسریع بهبودی پس از سکته مغزی 
 • مدیریت شرایط مرتبط با سن در سالمندان که کمک زیادی به بهبود شرایط این عزیزان و کاهش مشکلات جسمی و حرکتی در آن ها می کند.

فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی کاربرد گسترده ای دارد از اختلالات اسکلتی ـ عضلانی تا بیماریهای سیستم عصبی ، مشکلات سالمندان ، سلامتی بانوان ، مشکلات مادرزادی کودکان و …

رایج ترین مشکلات که متخصصان فیزیوتراپی می توانند به بهبود آن ها کمک کنند عبارتند از :

 • اختلال عملکرد اسکلتی عضلانی، از جمله کمردرد، زانودرد ، دردهای مفصلی و عضلانی مزمن ، آرتروز مفاصل و …
 • آسیب های ورزشی مانند دررفتگی های مفصلی ، کشیدگی های عضلانی ، پارگی رباط ها و مینیسک زانو ، پارگی روتاتور کاف و …
 • شرایط قلبی ریوی، مانند بیماری مزمن انسدادی ریه، فیبروز کیستیک و نارسایی قلبی پس از انفارکتوس میوکارد
 • بیماری های عصبی مانند سکته مغزی، ام اس ، بیماری پارکینسون و آسیب های مغزی تروماتیک
 • مشکلات جسمی پس از آسیب هایی همچون ضربه مغزی و آسیب نخاعی
 • سلامت زنان و اختلال عملکرد کف لگن، از جمله بی اختیاری ادرار و یبوست
 • بیماری های کودکان، از جمله فلج مغزی و دیستروفی عضلانی
 • شرایط یا آسیب های پوستی، مانند سوختگی، مراقبت از زخم و زخم های دیابتی

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – فیزیوترپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در میدان لوزی – فیزیوتراپی در چهارم نیروهوایی – فیزیوتراپی در میدان پروین – فیزیوتراپی در زهدی – فیزیوتراپی خوب در نارمک – فیزیوتراپی در مدنی شمالی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در سراج – فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس – بهترین مرکز فیزیوتراپی تهرانپارس – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیروهوایی – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل پیروزی – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی زانو در منزل – فیزیوتراپی کمر در منزل – دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در افسریه – فیزیوتراپی در منزل حکیمیه – فیزیوتراپی سکته مفزی در منزل – فیزیوتراپی فلج مغزی در منزل – بهترین فیزیوتراپی نارمک – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران – دکتر فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی آسیب نخاعی در منزل – فیزیوتراپی در نبرد – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی فلج مغزی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ