فیزیوتراپی در منزل پاسداران

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در منزل پاسداران
فیزیوتراپی در منزل پاسداران

فیزیوتراپی در منزل پاسداران برای کمک به آن دسته از عزیزانی که به دلیل مشکلات حرکتی و یا … دچار محدودیت در مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی هستند ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها بخشی جدایی ناپذیر از تیم مراقبت های بهداشتی هستند که حرکت و عملکرد را پس از آسیب یا بیماری بازیابی یا بهینه می کنند. این متخصصان بهداشتی عملی، اختلال عملکرد حرکتی را ارزیابی می‌کنند، برنامه‌های مراقبتی را توسعه می‌دهند، از تمرین‌های درمانی استفاده می‌کنند، کنترل عصبی عضلانی حرکت را تسهیل می‌کنند و درد را به عنوان بخشی از درمان بیماران خود مدیریت می‌کنند. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل پاسداران از این مهارت ها در طیف وسیعی از بیماران و در تمام محیط های تمرین استفاده می کنند.

فیزیوتراپی درمانی ایمن ، موثر و پرکاربرد است که در سالهای اخیر توجه ویٓژه ای به آن شده است و در بسیاری از موارد جایگزین جراحی شده و نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

فیزیوتراپی نقش موثری در افزایش سطح سلامت جامعه دارد و کیفیت زندگی افراد را بهبود می بخشد.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی در منزل پاسداران

مغز و اعصاب

فیزیوتراپیست های عصبی برای درمان بیماری های سیستم عصبی و نخاعی کار می کنند. بیماران ممکن است به طیف وسیعی از آسیب ها، از جمله آسیب های مغزی یا نخاعی، مولتیپل اسکلروزیس، سیاتیک، نوروپاتی، فیبرومیالژیا و فلج مغزی مبتلا شوند. این شرایط ممکن است تعادل، هماهنگی، احساسات و حرکت کلی بیماران را مهار کند. سپس فیزیوتراپ ها با این بیماران کار می کنند تا نقایص حرکتی را کاهش دهند و به بازیابی یا بهبود عملکرد کمک کنند.

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل پاسداران در زمینه های مختلف در زمینه نورولوژی تخصص دارند. 

ارتوپدی

محبوب ترین تخصص فیزیوتراپی در منزل پاسداران ، فیزیوتراپی ارتوپدی است که شامل درمان بیماری های استخوان ها، عضلات، رباط ها، تاندون ها و مفاصل می شود. فیزیوتراپیست ها در این تخصص ممکن است طیف وسیعی از بیماران را ببینند، مانند بیمارانی که از آرتریت رنج می برند، استخوان هایشان شکسته، جراحی تعویض مفصل انجام داده اند یا اخیراً هر عضله یا رباطی دچار کشیدگی یا رگ به رگ شدن شده اند.

در حالی که با ارتوپدی و پزشکی ورزشی همپوشانی وجود دارد، فیزیوتراپیست های ارتوپدی هر کسی را درمان می کنند، نه فقط ورزشکاران یا کسانی که آسیب های مرتبط با ورزش دارند. کسانی که به فیزیوتراپ ارتوپدی مراجعه می کنند ممکن است با استفاده از روش هایی مانند کشش، ورزش، تمرینات قدرتی، برنامه های گرم و سرد و تحریک الکتریکی عضلانی درمان شوند.

فیزیوتراپی اطفال

فیزیوتراپیست ها در این زمینه با طیفی از کودکان از نوزادان تا نوجوانان کار می کنند. آنها برای درمان انواع اختلالات و شرایطی که کودکان را از عملکرد یا رشد آنطور که باید باز می دارند، کار می کنند. معمولاً تأخیر در رشد، فلج مغزی، فیبروز کیستیک، اسکولیوز و آسیب های مغزی دیده می شود.

فیزیوتراپیست های کودکان ممکن است با اعضای خانواده همکاری کنند تا آنها را در مورد مراقبت و کمک به فرزندشان آموزش دهند.

فیزیوتراپی ورزشی

ورزشکارانی که آسیب دیده اند ممکن است با این تخصص فیزیوتراپی بسیار آشنا باشند. فیزیوتراپیست هایی که در رشته پزشکی ورزشی تخصص دارند، برای کاهش و التیام آسیب های ناشی از انجام یک فعالیت ورزشی کار می کنند.

آسیب های ورزشی رایج شامل پارگی ACL، ضربه مغزی، آرنج تنیس بازان، کشیدگی خم کننده لگن و آسیب های شانه مانند دررفتگی مفصل یا پارگی روتاتور کاف است. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل پاسداران از تمرینات تقویتی و کششی، درمان دستی، آب درمانی و گرما یا سرما برای بازگرداندن عملکرد و حرکت به نواحی آسیب دیده بیمار استفاده می کنند. برای ورزش درمانی، بیماران احتمالاً ورزشکارانی هستند که می خواهند به اوج عملکرد خود بازگردند، بنابراین بازیابی قدرت عضلانی، بهبود سرعت، تسریع زمان واکنش و بهبود چابکی اغلب موارد مورد توجه است.

فیزیوتراپی در منزل پاسداران

سلامت زنان

فیزیوتراپیست ها می توانند در زمینه سلامت زنان تخصص داشته باشند، که هم به شرایط خاص زنان و هم به درمان زنان در مراحل مختلف زندگی اشاره دارد. فیزیوتراپیست ها در این تخصص می توانند برای درمان بیماری هایی مانند درد لگن، پوکی استخوان و لنف ادم کار کنند و در عین حال مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان را نیز ارائه دهند.

سلامت زنان همچنین می‌تواند شامل کار با زنان در تمام سنین و سبک‌های زندگی باشد، از ورزشکاران زن گرفته تا زنان مسن‌تر، فیزیوتراپیست‌ها سیستم‌های اسکلتی عضلانی زنان را درک می‌کنند و اینکه چگونه شرایط رایج می‌تواند زنان را متفاوت از مردان تحت تأثیر قرار دهد. هدف اصلی آنها کمک به حفظ و ارتقای سلامت در طول عمر یک زن است.

سلامت سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان یک رشته رو به رشد و یکی از مهم ترین حوزه های فعالیت کاری متخصصان فیزیوتراپی در منزل پاسداران است، فیزیوتراپیست ها در این زمینه با بیماران مسن کار می کنند تا درد ناشی از آرتریت، پوکی استخوان و سفتی و درد عمومی مفاصل را کاهش دهند. هدف کمک به این بیماران است که تا حد امکان از نظر جسمی سالم و فعال بمانند.

برخی از بیماران سالمند ممکن است بیماری های پیشرونده ای مانند پارکینسون یا آلزایمر داشته باشند که هیچ درمانی ندارند و بر فعالیت های روزمره تأثیر می گذارند. فیزیوتراپیست ها با این بیماران همکاری می کنند تا به آنها در تقویت قدرت عضلانی، بهبود تعادل و جلوگیری از سقوط کمک کنند. آنها همچنین برای آموزش اعضای خانواده و مراقبین در مورد نحوه مراقبت و کمک به بیمار پس از بازگشت به خانه کار خواهند کرد.

قلبی ـ عروقی و ریوی

برای کسانی که به سلامت قلب علاقه دارند، فیزیوتراپی قلبی عروقی ارزش توجه دارد. فیزیوتراپیست ها در این تخصص، توانبخشی قلبی را برای بیمارانی که دچار حملات قلبی شده اند، بیماری قلبی دارند یا صرفاً به دنبال بهبود سلامت کلی قلب هستند، ارائه می دهند. در توانبخشی قلبی، فیزیوتراپیست ها به بیماران کمک می کنند تا از طریق ورزش استقامت خود را افزایش دهند و در عین حال به بیماران نحوه کاهش استرس و مدیریت شرایط خود را نیز آموزش می دهند. 

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل پاسداران که در زمینه توانبخشی تنفسی و ریوی فعالیت می کنند، با بیمارانی کار می کنند که دارای بیماری های ریوی مانند بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، فیبروز کیستیک یا سارکوئیدوز هستند. فیزیوتراپیست ها به این بیماران تمرینات تنفسی می آموزند، برای تقویت عضلات و استقامت کار می کنند و در مورد مدیریت طولانی مدت این بیماری یا بیماری آموزش می دهند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی در منزل شریعتی – فیزیوتراپی در منزل قیطریه – فیزیوتراپی در منزل چیذر – فیزیوتراپی در منزل دولت – فیزیوتراپی در منزل دروس – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در منزل فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل فلکه سوم تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ