فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟
فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، شرایط ناشی از افزایش سن و جراحی نیازمند دریافت خدمات توانبخشی با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی یکی از مهم ترین رشته های علوم پزشکی در حوزه توانبخشی است که به افراد در هر سن و جنسی کمک می کند تا با کیفیت بالاتری زندگی کنند و مشکلات کمتری را تجربه کنند.

بسیاری از بیماران نورولوژی (مغز و اعصاب) مانند سکته مغزی و ام اس ، بیماران ارتوپدی بخصوص پس از جراحی های ارتوپدی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن و بیماران تنفسی نیازمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل هستند.

فیزیوتراپی در منزل می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کلینیک مفید باشد به علاوه افراد نیازمند خدمات فیزیوتراپی می توانند بدون مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و صرف وقت و هزینه بیش از حد از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی بهره ببرند.

با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توان به افرادی که به هر دلیل چه بیماری ، چه آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت دچار مشکلات حرکتی شده اند کمک کرد تا بتوانند به حداکثر کارایی و عملکرد حرکتی رسیده و کیفیت زندگی آن ها افزایش پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی، بدلیل عوارض ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی توانایی راه رفتن را ندارد و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها بسیار دشوار است ، به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی در منزل همچنین برای کودکانی که دچار بیماری های مادرزادی و ناهنجاری های اسکلتی هستند و والدین برای بردن کودک خود به کلینیک فیزیوتراپی دشواری های زیادی دارند بسیار مناسب است و کودک می تواند در کنار سایر اعضای خانواده خود از خدمات فیزیوتراپی بهره ببرد که از این جهت نیز کودک استرس کمتری را تجربه می کند.

اختلال تعادل در اثر مشکلات و آسیب هایی همچون سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و … نیز سبب می شود افراد برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار مشکل شده و گاها سبب تاخیر در دربافت خدمات فیزیوتراپی می شود که این امر می تواند سبب به تاخیر افتادن درمان و بروز عوارض و مشکلات بیشتری برای فرد بیمار شود.

فزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون انجام فیزیوتراپی پروسه درمان ناتمام خواهد ماند ، و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته اند توانایی راه رفتن ندارند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی در منزل به افراد پس از شکستگی های ارتوپدی بخصوص در اندام های تحتانی کمک زیادی می کند ، فیزیوتراپی به بازیابی توانایی راه رفتن پس از شکستگی استخوان ها کمک زیادی می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

در ارتباط با اینکه فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟ باید گفت که هر زمان بیمار به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت سن شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را نداشته باشد می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – دکتر فیزیوتراپی در منزل – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ