فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟
فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، شرایط ناشی از افزایش سن و جراحی نیازمند دریافت خدمات توانبخشی با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی یکی از مهم ترین رشته های علوم پزشکی در حوزه توانبخشی است که به افراد در هر سن و جنسی کمک می کند تا با کیفیت بالاتری زندگی کنند و مشکلات کمتری را تجربه کنند.

بسیاری از بیماران نورولوژی (مغز و اعصاب) مانند سکته مغزی و ام اس ، بیماران ارتوپدی بخصوص پس از جراحی های ارتوپدی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن و بیماران تنفسی نیازمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل هستند.

فیزیوتراپی در منزل می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کلینیک مفید باشد به علاوه افراد نیازمند خدمات فیزیوتراپی می توانند بدون مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و صرف وقت و هزینه بیش از حد از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی بهره ببرند.

با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توان به افرادی که به هر دلیل چه بیماری ، چه آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت دچار مشکلات حرکتی شده اند کمک کرد تا بتوانند به حداکثر کارایی و عملکرد حرکتی رسیده و کیفیت زندگی آن ها افزایش پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی، بدلیل عوارض ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی توانایی راه رفتن را ندارد و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها بسیار دشوار است ، به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی در منزل همچنین برای کودکانی که دچار بیماری های مادرزادی و ناهنجاری های اسکلتی هستند و والدین برای بردن کودک خود به کلینیک فیزیوتراپی دشواری های زیادی دارند بسیار مناسب است و کودک می تواند در کنار سایر اعضای خانواده خود از خدمات فیزیوتراپی بهره ببرد که از این جهت نیز کودک استرس کمتری را تجربه می کند.

اختلال تعادل در اثر مشکلات و آسیب هایی همچون سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و … نیز سبب می شود افراد برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار مشکل شده و گاها سبب تاخیر در دربافت خدمات فیزیوتراپی می شود که این امر می تواند سبب به تاخیر افتادن درمان و بروز عوارض و مشکلات بیشتری برای فرد بیمار شود.

فزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون انجام فیزیوتراپی پروسه درمان ناتمام خواهد ماند ، و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته اند توانایی راه رفتن ندارند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی در منزل به افراد پس از شکستگی های ارتوپدی بخصوص در اندام های تحتانی کمک زیادی می کند ، فیزیوتراپی به بازیابی توانایی راه رفتن پس از شکستگی استخوان ها کمک زیادی می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

در ارتباط با اینکه فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟ باید گفت که هر زمان بیمار به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت سن شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را نداشته باشد می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – دکتر فیزیوتراپی در منزل – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ