فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟
فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، شرایط ناشی از افزایش سن و جراحی نیازمند دریافت خدمات توانبخشی با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی یکی از مهم ترین رشته های علوم پزشکی در حوزه توانبخشی است که به افراد در هر سن و جنسی کمک می کند تا با کیفیت بالاتری زندگی کنند و مشکلات کمتری را تجربه کنند.

بسیاری از بیماران نورولوژی (مغز و اعصاب) مانند سکته مغزی و ام اس ، بیماران ارتوپدی بخصوص پس از جراحی های ارتوپدی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن و بیماران تنفسی نیازمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل هستند.

فیزیوتراپی در منزل می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کلینیک مفید باشد به علاوه افراد نیازمند خدمات فیزیوتراپی می توانند بدون مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و صرف وقت و هزینه بیش از حد از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی بهره ببرند.

با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توان به افرادی که به هر دلیل چه بیماری ، چه آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت دچار مشکلات حرکتی شده اند کمک کرد تا بتوانند به حداکثر کارایی و عملکرد حرکتی رسیده و کیفیت زندگی آن ها افزایش پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی، بدلیل عوارض ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی توانایی راه رفتن را ندارد و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها بسیار دشوار است ، به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی در منزل همچنین برای کودکانی که دچار بیماری های مادرزادی و ناهنجاری های اسکلتی هستند و والدین برای بردن کودک خود به کلینیک فیزیوتراپی دشواری های زیادی دارند بسیار مناسب است و کودک می تواند در کنار سایر اعضای خانواده خود از خدمات فیزیوتراپی بهره ببرد که از این جهت نیز کودک استرس کمتری را تجربه می کند.

اختلال تعادل در اثر مشکلات و آسیب هایی همچون سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و … نیز سبب می شود افراد برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار مشکل شده و گاها سبب تاخیر در دربافت خدمات فیزیوتراپی می شود که این امر می تواند سبب به تاخیر افتادن درمان و بروز عوارض و مشکلات بیشتری برای فرد بیمار شود.

فزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون انجام فیزیوتراپی پروسه درمان ناتمام خواهد ماند ، و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته اند توانایی راه رفتن ندارند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی در منزل به افراد پس از شکستگی های ارتوپدی بخصوص در اندام های تحتانی کمک زیادی می کند ، فیزیوتراپی به بازیابی توانایی راه رفتن پس از شکستگی استخوان ها کمک زیادی می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

در ارتباط با اینکه فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟ باید گفت که هر زمان بیمار به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت سن شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را نداشته باشد می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – دکتر فیزیوتراپی در منزل – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ