فیزیوتراپی در منزل کمردرد

فیزیوتراپی در منزل کمردرد

فیزیوتراپی در منزل کمردرد برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد و مشکلات حرکتی و یا بعد مسافت توانایی مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد بسیار مناسب است و توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای سالها تجربه در زمینه مشکلات ارتوپدی از جمله کمردرد هستند ارائه می شود.

کمردرد رایج ترین تشخیصی است که توسط فیزیوتراپیست ها مشاهده می شود. بیشتر موارد در کمتر از دو هفته با درمان کم یا بدون درمان برطرف می‌شوند، اما کمردردی که تیز یا انتشاری می‌شود، ارجاع به موقع را برای جلوگیری از ناتوان‌کننده شدن علائم ضروری می‌کند.

فیزیوتراپی در منزل کمردرد می تواند به شما در غلبه بر کمردرد کمک کند. هدف فیزیوتراپی بازگرداندن حرکت بدون درد و کمک به حفظ این بهبود در طولانی مدت است. فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از روش ها برای دستیابی به این اهداف استفاده می کنند. این موارد می تواند شامل مواردی مانند درمان های عملی، ورزش درمانی، سوزن خشک یا روش های الکتریکی باشد.

اگر به طور کلی از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید و یک برنامه منظم تناسب اندام دارید و دردی ندارید که به پاهای شما سرایت کند، کمردرد شما احتمالاً بدون درمان برطرف می شود. فیزیوتراپی اغلب برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به کمردرد مزمن هستند توصیه می شود. اغلب، این بیمار با درد شدید و بی وقفه یا علائمی است که به پاها تابیده می شود و ممکن است بی حسی و گزگز نیز داشته باشد.

فواید فیزیوتراپی در منزل کمردرد

هنگامی که شرایط جدی را که ممکن است نیاز به مداخله پزشکی فوری داشته باشند رد کردیم، فیزیوتراپیست برنامه درمانی را طراحی می کند که:

 • اختلالات ساختاری در ستون فقرات و لگن شما را بهبود می بخشد.
 • درد را تسکین می دهد یا تجربه درد فعلی شما را اصلاح می کند.
 • در سریع ترین زمان ممکن شما را به فعالیت های عادی خود باز می گرداند.

اگرچه ممکن است بهتر به نظر برسد که در رختخواب بمانید و منتظر بمانید تا درد برطرف شود، اما نشان داده شده است که این امر در روند درمان طبیعی اثر معکوس دارد. درعوض، توصیه می‌شود که فعال بمانید، برنامه‌های ورزشی منظم خود را در صورت تحمل اصلاح یا کاهش دهید و به تدریج به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

فیزیوتراپی در منزل کمردرد

درک کمردرد مزمن
معمولاً درد به عنوان نشانه ای از آسیب، مانند درد بریدگی یا شکستگی در نظر گرفته می شود، اما کمردرد متفاوت است. کمردرد می تواند شدید و مداوم باشد، اما لزوماً نشان دهنده وجود یک آسیب جدی و مداوم نیست. نتایج اشعه ایکس و ام آر آی اغلب نشان دهنده شدت درد گزارش شده توسط فرد نیست. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که کمردرد شدیدتری را تجربه می‌کنند، اغلب نتایج MRI بهتری نسبت به افرادی که کمردرد با شدت کمتری دارند، دارند. سوال این است – چرا افراد بدون توجه به یافته های مطالعات MRI خود، تجربه های متفاوتی از درد دارند؟

برای پاسخ به این سوال، محققان چگونگی و چرایی احساس درد را بررسی کرده اند. آنها مشاهده کرده‌اند که درد تجربه‌ای است که مغز در هنگام وجود خطر یا تهدید خطر برای بافت‌ها ایجاد می‌کند. در طول این فرآیند، مغز اطلاعات را از بقیه بدن، حافظه و احساسات شما جمع آوری می کند و تصمیم می گیرد که آیا درد باید احساس شود یا خیر. سیستم عصبی شما کمردرد را به عنوان یک خطر مهم درک می کند. این درک از خطر شما را به ماندن در رختخواب و استراحت وادار می کند، اما این رویکرد معمولاً اشتباه است. توصیه پزشک یا فیزیوتراپیست شما احتمالاً این است که به آرامی فعال بمانید، که خیلی زودتر شما را روی پای خود باز می کند.

درک درد همچنین به شما در تعیین اینکه کدام فعالیت‌ها مفید هستند و کدام می‌توانند به طور بالقوه مضر باشند به شما کمک می‌کند. به طور کلی، فعال ماندن بیشتر از بی تحرکی برای شما مفید است. بیشتر فعالیت های روزانه مانند پیاده روی، ورزش های سبک و کارهای خانه برای کمر شما مفید هستند.

فعالیت هایی که بارهای زیادی را روی کمر وارد می کنند، مانند بلند کردن اجسام سنگین با کنترل ضعیف، گاهی اوقات می توانند درد را تشدید کنند. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که از فعالیت های خاصی اجتناب می کنید زیرا نگران احساس درد هستید.

فیزیوتراپی در منزل کمردرد

یکی از روش هایی که فیزیوتراپیست ها برای کمک به شما برای غلبه بر ترس از فعالیتی که باعث درد می شود استفاده می کنند، فعالیت درجه بندی شده نام دارد. این افزایش تدریجی انجام فعالیت هایی است که به کمر شما آسیب می رساند. تمرینات درجه بندی شده فیزیوتراپی در منزل کمردرد فعالیت دردناک را به حرکات کوچکتر و بدون درد تقسیم می کنند. این سیستم عصبی و اسکلتی عضلانی شما را تشویق می کند تا یک احساس جدید و مثبت در مورد فعالیت ایجاد کند.

 • این تمرینات برای کمک به شما در حرکت کردن احساس امنیت دارند، نه لزوما افزایش قدرت.
 • برای بازگشت به کار و ورزش نیازی به تسکین کامل درد نیست.
 • تمرکز این جلسات بر توانایی فعال بودن است، نه بدون درد.
 • شما و درمانگرتان یک هدف تدریجی در حال افزایش را در هر جلسه تعیین خواهید کرد.
 • شما و درمانگرتان در مورد یک تاریخ هدف برای بازگشت به کار/ورزش توافق خواهید کرد.

هنگامی که برنامه فیزیوتراپی در منزل کمردرد شما کامل شد و به سطح قبلی فعالیت خود بازگشتید، حفظ یک سبک زندگی سالم بسیار مهم است. کمردرد ممکن است به سرعت برطرف شود، اما اگر حواستان نباشد، در آینده تمایل به بازگشت دارد. کسانی که بیش از یک قسمت از کمردرد را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که فعال بودن تا حد زیادی کمک می‌کند. در اینجا چند نکته قابل تامل است:

 • به طور معمول ورزش کنید.
 • تغذیه بهتری داشته باشید.
 • هنگام ایستادن/نشستن وضعیت بدن خود را خوب حفظ کنید.
 • هفت تا هشت ساعت بخوابید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید – در صورت امکان از کمک بخواهید.
 • با عزیزانتان وقت بگذرانید.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی کمردرد در منزل نارمک – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس غربی – فیزیوتراپی در منزل کمردرد – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد – فیزیوتراپی در امامت

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ