فیزیوتراپی در منزل کمر

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل کمر
فیزیوتراپی در منزل کمر

فیزیوتراپی در منزل کمر روشی موثر برای درمان کمردرد و عوامل زمینه ای است که به افرادی که به هر دلیل توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند، کمک می کند.

کمردرد می تواند کاملاً ناتوان کننده باشد و فعالیت های روزانه فرد را متوقف کند. افرادی که از کمردرد رنج می برند، مشکلات قابل توجهی را در زندگی خود تجربه می کنند. در حالی که برخی از آنها به مسکن ها، تزریق ها و شل کننده ها وابسته هستند، تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد می تواند مفیدتر باشد. وقتی صحبت از کاهش طبیعی درد می شود، ورزش می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. چندین روش فیزیوتراپی قبلاً برای بیماران در گروه‌های سنی مختلف مؤثر بوده است.

فیزیوتراپی در منزل کمر در بسیاری از مبتلایان به کمردرد موثر است و نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. حتی در صورت جراحی نیز فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی برای تسریع بهبودی ضروری است.

برای درمان کمردرد و حصول بهترین نتیجه درمانی ابتدا باید علت بروز درد شناسایی شود تا درمان بر اساس آن انجام بگیرد.

دلایل کمردرد

 • سیاتیک. سیاتیک یکی از علل اصلی کمردرد است و وضعیتی شایع تر از آن چیزی است که تصور می شود. زمانی اتفاق می افتد که فتق دیسک به عصب سیاتیک فشار وارد می کند.
 • انحنای غیرطبیعی ستون فقرات. انحنای غیرطبیعی ستون فقرات می تواند ناشی از شرایطی مانند لوردوز، کیفوز و اسکولیوز باشد. کمردرد زمانی ایجاد می شود که عضلات، رباط ها و تاندون ها تحت فشار باشند.
 • تنگی کانال نخاعی. تنگی نخاع در نتیجه انحطاط دیسک است که منجر به باریک شدن ستون فقرات فرد می شود. فشار بر نخاع و اعصاب نخاعی منجر به کمردرد می شود.
 • آسیب دیسک. پارگی یا لیز خوردن دیسک ستون فقرات می تواند منجر به درد مزمن شود. موارد شدید آسیب دیسک نیاز به جراحی گسترده و به دنبال آن توانبخشی با فیزیوتراپی در منزل کمر دارد.
 • برخی از علل دیگر عبارتند از آرتریت، اسپوندیلولیز، و فشار بیش از حد.

فیزیوتراپی در منزل کمر

فیزیوتراپیست ها می توانند افراد مبتلا به کمردرد را بر اساس ماهیت و شدت بیماری، تحت چندین نوع درمان قرار دهند. موارد اساسی عبارتند از:

 • گرما. گرما درد و اسپاسم را تسکین می دهد و می تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری شود.
 • رهاسازی عضلانی. این درمان باعث شل شدن عضلات و افزایش گردش خون می شود.
 • طب سوزنی. طب سوزنی برای کمردرد یکی دیگر از درمان های محبوب برای کاهش علائم است.
 • تحریک الکتریکی. این یک حالت درمانی است که عضلات را منقبض می کند، درد را از طریق مکانیسم دروازه درد کاهش می دهد.

نکات مربوط به کمردرد

 • وضعیت بدنی مناسب باید در تمام فعالیت ها حفظ شود.
 • عضلات خود را به طور منظم برای تسکین علائم کشش دهید.
 • به دنبال درمان کمردرد مبتنی بر فیزیوتراپی در منزل باشید.

هدف اصلی فیزیوتراپی در منزل کمر بازگرداندن رفاه شخصی بیمار برای داشتن یک زندگی فعال، سالم و بدون درد است.

بیمارانی که به دلیل درد و شرایط پس از جراحی و یا بدلیل محدودیت های ناشی از افزایش سن توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

حضور فیزیوتراپیست در منزل به فیزیوتراپیست امکان می دهد تا وضعیت شما را به طور جامع بررسی کنند و راه حل های شخصی برای مدیریت مشکلات شما بیابند. متخصصان فیزیوتراپی در منزل نه تنها درمان توانبخشی را برای بهبود وضعیت شما ارائه می دهند، بلکه بینش خود را نیز به اشتراک می گذارند و بستگان یا مراقبان را در تکنیک های جابجایی و جابجایی راهنمایی می کنند. 

مزایای فیزیوتراپی در منزل کمر

 • نتایج بهتر به دلیل مراقبت در منزل
 • افزایش زمان استراحت، که وقتی با درمان مؤثر ترکیب شود، سرعت بهبودی را افزایش می‌دهد.
 • مراقبت شخصی برای هر بیمار
 • فیزیوتراپیست های ما با مراجعه به منزل شما می توانند تغییرات و توصیه های بیشتری را با توجه به محیط خانه شما انجام دهند. این به شما امکان می دهد فرصت های بهتری را برای بهبودی در یک محیط راحت کشف کنید.
 • مناسب برای بیماران در معرض خطر .بسیاری از افراد مستعد عفونت هستند یا به دلیل ناتوانی یا بیماری که مانع از تحرک می شود، محدود شده اند. آنها بیماران پرخطری هستند که فیزیوتراپی در منزل بهترین اقدام برای آنهاست.

فیزیوتراپی در منزل کمر

ارزیابی اولیه فیزیوتراپی

هنگامی که برای ارزیابی اولیه با یک فیزیوتراپیست (PT) ملاقات می کنید، می توانید از فیزیوتراپیست انتظار داشته باشید که تعدادی سؤال در طول بخش مصاحبه ارزیابی شما بپرسد. به احتمال زیاد، او سؤالاتی در مورد:

 • چگونه کمر درد شما ایجاد شد؟
 • چه مدت آن را داشته اید و آیا در گذشته نیز درد را تجربه کرده اید؟
 • چه فعالیت هایی باعث تشدید یا بهبود درد می شود؟
 • هر گونه سابقه پزشکی که ممکن است بر درمان شما تأثیر بگذارد.

سپس، درمانگر یک معاینه اسکلتی عضلانی انجام می دهد که ممکن است شامل ارزیابی موارد زیر باشد:

 • حرکات ستون فقرات کمری و انعطاف پذیری عضلانی،
 • وضعیت نشستن و ایستادن و …
 • تست قدرت پاها و عضلات تنه شما
 • فیزیوتراپیست  ممکن است “حرکات مکرر” و پاسخ کمردرد شما را به چندین تکرار یک حرکت خاص در جهات مختلف بررسی
 • کند. علاوه بر این، در صورت لزوم، PT ممکن است رفلکس یا احساس شما را آزمایش کند. 

پس از ارزیابی اولیه دقیق و تشخیص عامل درد و شدت علائم فیزیوتراپیست برنامه منحصر بفردی را برای فیزیوتراپی در منزل کمر برای شما در نظر می گیرد.

در معاینه فیزیوتراپی کمردرد، فیزیوتراپیست اغلب می‌تواند حرکات و موقعیت‌های خاصی را شناسایی کند که در واقع درد را کاهش داده یا کنترل می‌کند. پس از شناسایی، فیزیوتراپیست ممکن است به شما آن دسته از وضعیت ها و حرکاتی را آموزش دهد که به کاهش درد کمک می کند. سپس می‌توان این موارد را برای فعالیت‌هایی که روزانه در آن شرکت می‌کنید، اعمال کرد. یک برنامه درمانی فیزیوتراپی که ماهیت فعال دارد و در جهت آموزش تکنیک های خود مراقبتی و پیشگیری از آسیب کمر به بیمار است، عناصر کلیدی در بازگشت فرد به یک سبک زندگی بدون درد، فعال و سالم است.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل کمر – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی کمردرد در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در هفت حوض – فیزیوتراپی در منزل هفت حوض – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل خیابان دماوند – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ