فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی
فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی و شرقی ، نارمک ، تهرانپارس شرقی و غربی ، دماوند ، تهران نو ، پیروزی و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک درمان یکپارچه برای بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن تحرک، قدرت بدنی و رفاه بیمار است. این روشی برای مدیریت درد بدون کمک جراحی یا دارو از طریق ماساژ و ورزش است. فیزیوتراپیست ها متخصصان آموزش دیده ای هستند که به ما در روند ترمیم و بهزیستی کمک می کنند.

فیزیوتراپی برای درمان دردهای ناشی از تصادفات، جراحی ها، آسیب های ورزشی، بیماری های مزمن، مشکلات حرکتی کهولت سن و غیره استفاده می شود.

فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

افراد در مقاطعی از زندگی خود ممکن است نیاز به خدمات فیزیوتراپی داشته باشند ، فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و پرکاربرد است که می تواند کیفیت زندگی افراد را تا حد زیادی بهبود بخشد.

موارد کاربرد فیزیوتراپی

آسیب های ورزشی
آسیب دیدگی جزیی جدایی ناپذیر از ورزش است که می تواند شامل درد اندام ها، شکستگی، پارگی رباط، رگ به رگ شدن و غیره شود. فیزیوتراپی ورزشی یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که کمک زیادی به بازیابی توانایی های حرکتی ورزشکاران کرده و به بازگشت هرچه سریع تر فرد ورزشکار به میادین ورزشی کمک می کند. پارگی رباط ها و مینیسک زانو ، دررفتگی شانه و مچ دست ، ضرب خوردگی و کوفتگی ، گرفتگی های عضلانی ، شکستگی استخوان ها ، پیچ خوردگی مچ پا و … از شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که متخصصان فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی می توانند به بهبود و توانبخشی آن ها کمک کنند.

بعد از جراحی
دلیل اصلی تجویز فیزیوتراپی بعد از جراحی، بازگرداندن تحرک بیمار است. دلیل دوم کاهش درد بیمار پس از جراحی است. جراحی های ارتوپدی معمولا با دوران نقاهت طولانی همراهند ، جراحی هایی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از جمله جراحی هایی هستند که نیازمند توانبخشی طولانی مدت با فیزیوتراپی هستند و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار می گیرند دچار محدودیت های حرکتی هستند خدمات فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی برای آن ها بسیار مناسب است.

توانبخشی عصبی عضلانی
برنامه توانبخشی موثر به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی (QOL) خوبی داشته باشید و عملکردهای فیزیکی و روانی اجتماعی خود را به حداکثر برسانید. برنامه توانبخشی موثر همچنین می تواند شرایط پزشکی ثانویه را به حداقل برساند، از بدشکلی فیزیکی جلوگیری یا محدود کند، و به شما کمک کند تا یک زندگی عادی داشته باشید.

بیماری های مزمن
افرادی که از بیماری های مزمن مانند سرطان، آسیب ستون فقرات، آرتریت و غیره رنج می برند، به خوبی به فیزیوتراپی پاسخ می دهند. آرتروز مفاصل از دیگر بیماریهای مفصلی مزمن است که درمان قطعی ندارند اما با فیزیوتراپی منظم می توان علائم بیماران را تخفیف داد و به بهبود عملکرد حرکتی مفصل مبتلا به آرتروز کمک کرد.

تصادفات
آسیب دیدگی بعد از تصادف شایع است و نوع آسیب بستگی به شدت و نوع ضربه دارد. اکثر آنها نیاز به فیزیوتراپی دارند تا دوباره بتوانند بطور طبیعی تحرک داشته باشند. متخصصان فیزیوتراپی اقدام به ارزیابی دقیق فرد آسیب دیده کرده و برنامه تمرینی را با توجه به شدت عوارض ایجاد شده برای فرد در نظر می گیرند.

عوارض دوران سالمندی
در اغلب موارد، دوران سالمندی باعث ضعیف شدن مفاصل و درد می شود. افراد سالمند بیشتر مستعد حوادث ناگوار هستند که برای بهبودی نیاز به فیزیوتراپی دارند. سالمندان اغلب دچار محدودیت های حرکتی هستند و خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی برای این عزیزان بسیار مفید است.

فواید فیزیوتراپی

کاهش و از بین بردن درد
تعداد زیادی از افرادی که از درد مزمن رنج می برند، در نهایت از داروهای شیمیایی استفاده می کنند که می تواند عوارض زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. این داروها فقط احساس درد را می پوشانند اما آنها را درمان نمی کنند. بهترین جایگزین برای دردهای طولانی مدت فیزیوتراپی است که متخصصان فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی ارائه می دهند.

جایگزین برای جراحی
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از جراحی اجتناب می‌کنند و به جای آن فیزیوتراپی را شروع می‌کنند، 50 درصد کمتر در معرض جراحی قرار می‌گیرند. برای مثال، مروری بر آرتریت زانو و آسیب‌های منیسک نشان داد که 60 تا 70 درصد از جراحی‌های زانو توسط بیمارانی که ابتدا تحت فیزیوتراپی قرار می‌گیرند، در نهایت انجام نمی شوند.

کاهش هزینه های درمانی
فیزیوتراپی جایگزین ارزان‌تری برای جراحی است و همچنین یک اقدام پیشگیرانه است. این نه تنها به بازیابی تحرک و تعادل کمک می کند، بلکه می تواند از عود مجدد جلوگیری کند و نیاز به انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه را تا حد زیادی کاهش دهد.

کمک به بهبودی از آسیب های ورزشی
توانایی شما برای احساس موقعیت بدن، که به عنوان حس عمقی شناخته می شود، اغلب پس از آسیب دیدگی آسیب می بیند. فیزیوتراپیست ها از ترکیب تمرینات مختلف شامل تمرینات تقویتی و کششی برای بازیابی تحرک، بازیابی قدرت، بازگشت به فعالیت های قبلی و کار زودتر و کمک به جلوگیری از آسیب های بعدی استفاده می کنند.

بهبود تعادل
افراد سالمند و یا افرادی که به دلیل نوعی بیماری دچار ضعف تعادل هستند در معرض خطر افتادن و سقوط هستند که ممکن است باعث آسیب شود. در چنین مواردی، تمرینات تعادلی توسط فیزیوتراپیست ها برای جلوگیری از زمین خوردن، بهبود وضعیت و نسبت ایستادن انجام می شود.

بهبود تحرک پس از بیماری ، جراحی و آسیب دیدگی
فیزیوتراپی با بهبود قدرت عضلانی، انعطاف پذیری مفاصل، تعادل و هماهنگی، تحرک و استقلال را با کارهای روزمره بهبود می بخشد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ