فیزیوتراپی در میرداماد

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در میرداماد
فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی و توانبخشی است که می تواند به افراد در دستیابی به حرکت برای زندگی راحت تر و با کمترین مشکل کمک کند.

فیزیوتراپی به عملکرد و حرکت انسان و به حداکثر رساندن پتانسیل مربوط می شود که به مشکلات حرکتی، اختلال عملکرد و درد می پردازد. اینها می‌توانند از بیماری‌های اسکلتی عضلانی، عصبی، تنفسی و ناتوانی مزمن یا بیماری‌های روانی و اختلالات فکری ناشی شوند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در میرداماد وضعیت بیماران را ارزیابی می کنند و همیشه هدفشان شناسایی منبع ناراحتی یا اختلال عملکرد بیمار است. پس از ارزیابی، درمانگر می‌تواند یک برنامه درمانی ایجاد کند که معمولاً شامل نوعی درمان دستی و ورزش، و همچنین روش‌های دیگر مانند اولتراسوند، لیزر و … است.

همچنین آموزش های مربوط به یک برنامه ورزشی در خانه و همچنین آموزش مکانیک بدن و وضعیت بدن را دریافت خواهید کرد تا از عود مجدد آسیب اولیه خود جلوگیری کنید.

هدف فیزیوتراپی بازگرداندن عملکرد مناسب به بدن است. فیزیوتراپیست علاوه بر درمان یک آسیب یا بیماری خاص، راه هایی را نیز برای بهبود رفاه عمومی و کیفیت زندگی شما در نظر می گیرد. 

فیزیوتراپیست ها رویکردی جامع (با تمرکز بر عوامل فردی) برای آسیب یا بیماری دارند. به عنوان مثال، کمردرد می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدن، رژیم غذایی، ورزش و کار باشد. آموزش به بیمار بخش مهمی از فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی علاوه بر بهبود قدرت و تحرک، به شما می آموزد که چگونه وضعیت خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید، مانند بهبود سبک زندگی با تغذیه سالم تر و ورزش منظم.

یک فیزیوتراپیست از دانش عمیق خود در مورد نحوه عملکرد بدن، همراه با مهارت های بالینی عملی، برای ارزیابی، تشخیص و درمان علائم شما استفاده می کند. آنها حتی می توانند به شما در جلوگیری از بسیاری از آسیب ها و شرایط سلامتی کمک کنند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در میرداماد (طرف قرارداد با بیمه) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان ، توانبخشی و همچنین پیشگیری از مشکلات اسکلتی ـ عضلانی ، اختلالات نورولوژیک و روماتیسمی و مشکلات کف لگن ارائه می دهند.

فیزیوتراپی طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی را پوشش می دهد و فیزیوتراپ ها اغلب تخصص خود را بر روی یک منطقه خاص متمرکز می کنند. زمینه های عملی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • سوزن خشک (درای نیدلینگ)
  • توانبخشی قلبی-تنفسی
  • تکنیک های درمان دستی
  • تمرینات ورزشی شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی
  • مدالیته های ضددرد و تسریع کننده روند بهبودی مانند لیزر درمانی ، تکارتراپی ، شاک ویو تراپی 

فیزیوتراپی می تواند به افراد در دستیابی و حفظ حرکت کمک کند. فیزیوتراپیست ها متخصصان بهداشتی بسیار ماهر هستند که می توانند به طیف وسیعی از شرایط و علائم کمک کنند.

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی طیف وسیعی از درمان‌ها را ارائه می‌کند که به افراد کمک می‌کند پس از آسیب یا بیماری دوباره استفاده از بدن خود را به دست آورند. همچنین برای کند کردن پیشرفت شرایط طولانی مدت و برای توانبخشی پس از جراحی استفاده می شود.

فیزیوتراپی معمولاً در موارد زیر استفاده می شود:

مراقبت از سالمندان

این دارو برای درمان بیماری هایی که به ویژه در سنین بالا شایع هستند، مانند آتریت، پوکی استخوان، تعویض مفصل ران و مفصل زانو استفاده می شود. همچنین با کمک به فعال و مستقل ماندن افراد سالمند، کاهش درد و بهبود تناسب اندام، بخش مهمی از مراقبت عمومی برای سالمندان است.

مشکلات عصبی

فیزیوتراپیست ها از راهکارهایی برای کمک به افرادی که دارای شرایطی هستند که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد، مانند مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، سکته مغزی و فلج مغزی استفاده می کنند. این می تواند به افراد مبتلا به فلج مغزی، مشکلات تعادل، درد عضلانی و مشکل در حرکت کمک کند.

ارتوپدی

فیزیوتراپی اغلب برای درمان شرایط و آسیب هایی که بر استخوان ها، مفاصل و ماهیچه ها تأثیر می گذارد، مانند آسیب های ورزشی مانند پارگی رباط ها و مینیسک زانو و آرتریت استفاده می شود. همچنین برای کمک به توانبخشی پس از جراحی ارتوپدی استفاده می شود. تمرینات قدرتی، بسته های حرارتی (اعمال مقدار کنترل شده گرما به مفاصل آسیب دیده) و تحریک الکتریکی (با استفاده از تکانه های الکتریکی کوچک برای تحریک اعصاب و عضلات) گاهی در کنار فیزیوتراپی برای مشکلات ارتوپدی استفاده می شود. درمان کمردرد به عنوان یکی از شایع ترین اختلالات ارتوپدی در اغلب موارد با فیزیوتراپی امکان پذیر است.

فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن و مشکلاتی که به دلیل اختلال و ضعف در عملکرد عضلات کف لگن رخ می دهد بسیار موثر است ، فیزیوتراپی کف لگن می تواند به درمان مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست ، واژینیسموس ، مقاربت دردناک ، اختلال نعوظ و ارگاسم و … کمک می کند و نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی افرادی دارد که سالها با این مشکلات روبرو بوده اند.

متخصصان فیزیوتراپی در میرداماد می‌توانند ارزیابی‌های فیزیوتراپی و درمان را در آسایش خانه، مسکونی یا خانه سالمندان ارائه دهد. این خدمات اغلب توسط بیمارانی استفاده می شود که برای حضور در قرار ملاقات های کلینیک مشکل دارند یا برای کسانی که در انجام کارهای روزمره در خانه با مشکل مواجه هستند.

افرادی که از ارزیابی و درمان فیزیوتراپی در منزل بهره مند می شوند، کسانی هستند که در داخل و خارج شدن از رختخواب، نشستن و برخاستن از صندلی، بالا و پایین رفتن از پله ها مشکل دارند، اعتماد به نفس ندارند تا خودشان بیرون بروند، این عزیزان می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل که توسط متخصصان ما با بالاترین کیفیت ارائه می شود بهره مند شوند تا نگرانی های ناشی از جابجایی و خروج از منزل برای این عزیزان وجود نداشته باشد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی گردن درد – فیزیوتراپی در شریعتی

مقالات بیشتر

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ