فیزیوتراپی دست پس از جراحی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی دست پس از جراحی
فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی نقش مهمی در تسریع بهبودی و کاهش عوارض جراحی داشته و به عملکرد بهتر دست پس از جراحی کمک زیادی می کند.

دستان شما یکی از کاربردی ترین قسمت های بدن شما هستند. شما از آنها برای لمس کردن، نگه داشتن، گرفتن، نوازش، نوشتن، نواختن آلات موسیقی و موارد دیگر استفاده می کنید. به همین دلیل است که پس از انجام عمل جراحی دست، تقویت دست ها و بازگرداندن دامنه حرکتی آن ها با راهکارهایی که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد بسیار مهم است.

به دست آوردن یک نتیجه خوب از عمل جراحی ارتباط زیادی با توانبخشی بعد از جراحی دارد. نتایج بد معمولاً در بیمارانی رخ می دهد که توانبخشی با فیزیوتراپی را جدی نمی گیرند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی دست را در مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس ، نارمک ، ساقدوش ، پاسداران ، هروی ، مجیدیه ، شمس آباد و … با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

دو هفته اول بعد از عمل جراحی دست

 • برای محافظت از ترمیم جراحی شما و امکان بهبودی و برای جلوگیری از سفتی انگشت که ممکن است در اثر عدم فعالیت انگشتان هنگام آتل بندی اندام ایجاد شود.
  پانسمان خود را تا اولین بازبینی تمیز و خشک نگه دارید. اگر آتل (یا گچ) دارید، آن را نکشید.
 • گاهی اوقات برای نگه داشتن انگشتان در یک موقعیت خاص، به خصوص بعد از جراحی، آتل ساخته می شود.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی پس از هفته دوم

در زیر برخی تمرینات ورزشی آورده شده که بعد از هفته دوم قابل اجرا هستند ، لازم بذکر است که این تمرینات را تنها باید با مجوز فیزیوتراپیست خود انجام دهید.

 • تمرین مشت محکم – یک مشت بسازید و محکم بفشارید. حتما انگشتانتان را تا جایی که می توانید خم کنید و انگشت شست را دور بیرون انگشتانتان قرار دهید. این کار را برای چند ثانیه انجام دهید، سپس انگشتان خود را صاف کرده و تا جایی که می توانید از هم باز کنید. همچنین می توانید یک توپ یا جسم گرد و جامد دیگر را در کف دست خود بگیرید تا مقاومت را افزایش دهید.
 • تمرین خم شدن انگشت – انگشتان خود را دراز کنید، آنها را صاف نگه دارید. حالا به آرامی آنها را تا حد امکان از بند انگشتان خم کنید. سپس انگشتان خود را تقویت کنید و هر ساعت 50 بار تکرار کنید. هدف از این تمرین بهبود قدرت و دامنه حرکتی عضلات است.
 • یکی از تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی تمرین انگشت به انگشت است – انگشت شست خود را به انگشت اشاره خود لمس کنید تا یک “O” تشکیل شود. سپس انگشتان خود را صاف کرده و انگشت وسط خود را با شست لمس کنید. این کار را با هر انگشت تکرار کنید و هر روز چند بار این تمرین را انجام دهید.
 • تمرین خم شدن شست – با انگشتان و شست خود به صورت مستقیم و نزدیک به هم شروع کنید. سپس به آهستگی انگشت شست خود را به سمت انگشت صورتی خم کنید، کف دست خود را از بین ببرید و پایه انگشت را لمس کنید. اگر نمی توانید انگشت شست خود را تا آنجا دراز کنید، تا جایی که می توانید انگشت شست خود را دراز کنید.
 • تمرین ضربه زدن با انگشت – دست خود را روی یک سطح صاف، کف دست به سمت پایین قرار دهید. شست خود را بالا ببرید. انگشت شست خود را پایین بیاورید انگشت اشاره خود را بالا ببرید. انگشت اشاره خود را پایین بیاورید. این حرکات را با هر انگشت دست خود تکرار کنید.
 • تمرین کششی مچ دست – ساعد خود را با یک دست حمایت کنید، مچ خود را تا جایی که ممکن است به جلو و عقب خم کنید، حدود 10 بار.
 • تمرین چرخش ساعد – در حالی که آرنج خود را نزدیک به پهلو گرفته اید، بازوی خود را خم کنید. اطمینان حاصل کنید که دست و انگشتان شما صاف هستند و انگشتانتان به هم نزدیک هستند. حالا در حالی که کف دست هایتان رو به پایین است، دستتان را بچرخانید تا کف دستتان به سمت بالا باشد. سپس دست خود را به عقب به سمت زمین بچرخانید. هر چند بار که احساس راحتی کردید این کار را تکرار کنید.

شما باید تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی را به تدریج شروع کنید و با قوی تر شدن عضلات خود مقاومت را افزایش دهید. با این حال، اگر در حین ورزش احساس درد کردید، بلافاصله آن را متوقف کنید و به پزشک خود اطلاع دهید.

آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی محدودیت دارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در نبرد – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل برای سکته مغزی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه اول تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر – فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی در قیطریه – فیزیوتراپی در ازگل – فیزیوتراپی در حکیمیه – فیزیوتراپی در سراج – فیزیوتراپی در شمس آباد – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در شمیران نو – فیزیوتراپی در علم و صنعت – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در قنات کوثر – فیزیوتراپی در لویزان – فیزیوتراپی در شیان – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در هنگام – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در نظام آباد – فیزیوتراپی در سبلان – فیزیوتراپی در میدان تسلیحات – فیزیوتراپی در دردشت – فیزیوتراپی در زرکش – فیزیوتراپی در فدک- فیزیوتراپی در خیابان کرمان – فیزیوتراپی در مجیدیه جنوبی – فیزیوتراپی در مجیدیه شمالی – فیزیوتراپی در مدائن – فیزیوتراپی در وحیدیه – فیزیوتراپی در هفت حوض – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیرو هوایی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ