فیزیوتراپی دست پس از جراحی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی دست پس از جراحی
فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی نقش مهمی در تسریع بهبودی و کاهش عوارض جراحی داشته و به عملکرد بهتر دست پس از جراحی کمک زیادی می کند.

دستان شما یکی از کاربردی ترین قسمت های بدن شما هستند. شما از آنها برای لمس کردن، نگه داشتن، گرفتن، نوازش، نوشتن، نواختن آلات موسیقی و موارد دیگر استفاده می کنید. به همین دلیل است که پس از انجام عمل جراحی دست، تقویت دست ها و بازگرداندن دامنه حرکتی آن ها با راهکارهایی که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد بسیار مهم است.

به دست آوردن یک نتیجه خوب از عمل جراحی ارتباط زیادی با توانبخشی بعد از جراحی دارد. نتایج بد معمولاً در بیمارانی رخ می دهد که توانبخشی با فیزیوتراپی را جدی نمی گیرند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی دست را در مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس ، نارمک ، ساقدوش ، پاسداران ، هروی ، مجیدیه ، شمس آباد و … با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

دو هفته اول بعد از عمل جراحی دست

 • برای محافظت از ترمیم جراحی شما و امکان بهبودی و برای جلوگیری از سفتی انگشت که ممکن است در اثر عدم فعالیت انگشتان هنگام آتل بندی اندام ایجاد شود.
  پانسمان خود را تا اولین بازبینی تمیز و خشک نگه دارید. اگر آتل (یا گچ) دارید، آن را نکشید.
 • گاهی اوقات برای نگه داشتن انگشتان در یک موقعیت خاص، به خصوص بعد از جراحی، آتل ساخته می شود.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی پس از هفته دوم

در زیر برخی تمرینات ورزشی آورده شده که بعد از هفته دوم قابل اجرا هستند ، لازم بذکر است که این تمرینات را تنها باید با مجوز فیزیوتراپیست خود انجام دهید.

 • تمرین مشت محکم – یک مشت بسازید و محکم بفشارید. حتما انگشتانتان را تا جایی که می توانید خم کنید و انگشت شست را دور بیرون انگشتانتان قرار دهید. این کار را برای چند ثانیه انجام دهید، سپس انگشتان خود را صاف کرده و تا جایی که می توانید از هم باز کنید. همچنین می توانید یک توپ یا جسم گرد و جامد دیگر را در کف دست خود بگیرید تا مقاومت را افزایش دهید.
 • تمرین خم شدن انگشت – انگشتان خود را دراز کنید، آنها را صاف نگه دارید. حالا به آرامی آنها را تا حد امکان از بند انگشتان خم کنید. سپس انگشتان خود را تقویت کنید و هر ساعت 50 بار تکرار کنید. هدف از این تمرین بهبود قدرت و دامنه حرکتی عضلات است.
 • یکی از تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی تمرین انگشت به انگشت است – انگشت شست خود را به انگشت اشاره خود لمس کنید تا یک “O” تشکیل شود. سپس انگشتان خود را صاف کرده و انگشت وسط خود را با شست لمس کنید. این کار را با هر انگشت تکرار کنید و هر روز چند بار این تمرین را انجام دهید.
 • تمرین خم شدن شست – با انگشتان و شست خود به صورت مستقیم و نزدیک به هم شروع کنید. سپس به آهستگی انگشت شست خود را به سمت انگشت صورتی خم کنید، کف دست خود را از بین ببرید و پایه انگشت را لمس کنید. اگر نمی توانید انگشت شست خود را تا آنجا دراز کنید، تا جایی که می توانید انگشت شست خود را دراز کنید.
 • تمرین ضربه زدن با انگشت – دست خود را روی یک سطح صاف، کف دست به سمت پایین قرار دهید. شست خود را بالا ببرید. انگشت شست خود را پایین بیاورید انگشت اشاره خود را بالا ببرید. انگشت اشاره خود را پایین بیاورید. این حرکات را با هر انگشت دست خود تکرار کنید.
 • تمرین کششی مچ دست – ساعد خود را با یک دست حمایت کنید، مچ خود را تا جایی که ممکن است به جلو و عقب خم کنید، حدود 10 بار.
 • تمرین چرخش ساعد – در حالی که آرنج خود را نزدیک به پهلو گرفته اید، بازوی خود را خم کنید. اطمینان حاصل کنید که دست و انگشتان شما صاف هستند و انگشتانتان به هم نزدیک هستند. حالا در حالی که کف دست هایتان رو به پایین است، دستتان را بچرخانید تا کف دستتان به سمت بالا باشد. سپس دست خود را به عقب به سمت زمین بچرخانید. هر چند بار که احساس راحتی کردید این کار را تکرار کنید.

شما باید تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی را به تدریج شروع کنید و با قوی تر شدن عضلات خود مقاومت را افزایش دهید. با این حال، اگر در حین ورزش احساس درد کردید، بلافاصله آن را متوقف کنید و به پزشک خود اطلاع دهید.

آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی محدودیت دارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در نبرد – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل برای سکته مغزی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه اول تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر – فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی در قیطریه – فیزیوتراپی در ازگل – فیزیوتراپی در حکیمیه – فیزیوتراپی در سراج – فیزیوتراپی در شمس آباد – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در شمیران نو – فیزیوتراپی در علم و صنعت – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در قنات کوثر – فیزیوتراپی در لویزان – فیزیوتراپی در شیان – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در هنگام – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در نظام آباد – فیزیوتراپی در سبلان – فیزیوتراپی در میدان تسلیحات – فیزیوتراپی در دردشت – فیزیوتراپی در زرکش – فیزیوتراپی در فدک- فیزیوتراپی در خیابان کرمان – فیزیوتراپی در مجیدیه جنوبی – فیزیوتراپی در مجیدیه شمالی – فیزیوتراپی در مدائن – فیزیوتراپی در وحیدیه – فیزیوتراپی در هفت حوض – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیرو هوایی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ