فیزیوتراپی دست پس از جراحی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی دست پس از جراحی
فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی نقش مهمی در تسریع بهبودی و کاهش عوارض جراحی داشته و به عملکرد بهتر دست پس از جراحی کمک زیادی می کند.

دستان شما یکی از کاربردی ترین قسمت های بدن شما هستند. شما از آنها برای لمس کردن، نگه داشتن، گرفتن، نوازش، نوشتن، نواختن آلات موسیقی و موارد دیگر استفاده می کنید. به همین دلیل است که پس از انجام عمل جراحی دست، تقویت دست ها و بازگرداندن دامنه حرکتی آن ها با راهکارهایی که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد بسیار مهم است.

به دست آوردن یک نتیجه خوب از عمل جراحی ارتباط زیادی با توانبخشی بعد از جراحی دارد. نتایج بد معمولاً در بیمارانی رخ می دهد که توانبخشی با فیزیوتراپی را جدی نمی گیرند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی دست را در مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس ، نارمک ، ساقدوش ، پاسداران ، هروی ، مجیدیه ، شمس آباد و … با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

دو هفته اول بعد از عمل جراحی دست

 • برای محافظت از ترمیم جراحی شما و امکان بهبودی و برای جلوگیری از سفتی انگشت که ممکن است در اثر عدم فعالیت انگشتان هنگام آتل بندی اندام ایجاد شود.
  پانسمان خود را تا اولین بازبینی تمیز و خشک نگه دارید. اگر آتل (یا گچ) دارید، آن را نکشید.
 • گاهی اوقات برای نگه داشتن انگشتان در یک موقعیت خاص، به خصوص بعد از جراحی، آتل ساخته می شود.

فیزیوتراپی دست پس از جراحی

فیزیوتراپی دست پس از جراحی پس از هفته دوم

در زیر برخی تمرینات ورزشی آورده شده که بعد از هفته دوم قابل اجرا هستند ، لازم بذکر است که این تمرینات را تنها باید با مجوز فیزیوتراپیست خود انجام دهید.

 • تمرین مشت محکم – یک مشت بسازید و محکم بفشارید. حتما انگشتانتان را تا جایی که می توانید خم کنید و انگشت شست را دور بیرون انگشتانتان قرار دهید. این کار را برای چند ثانیه انجام دهید، سپس انگشتان خود را صاف کرده و تا جایی که می توانید از هم باز کنید. همچنین می توانید یک توپ یا جسم گرد و جامد دیگر را در کف دست خود بگیرید تا مقاومت را افزایش دهید.
 • تمرین خم شدن انگشت – انگشتان خود را دراز کنید، آنها را صاف نگه دارید. حالا به آرامی آنها را تا حد امکان از بند انگشتان خم کنید. سپس انگشتان خود را تقویت کنید و هر ساعت 50 بار تکرار کنید. هدف از این تمرین بهبود قدرت و دامنه حرکتی عضلات است.
 • یکی از تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی تمرین انگشت به انگشت است – انگشت شست خود را به انگشت اشاره خود لمس کنید تا یک “O” تشکیل شود. سپس انگشتان خود را صاف کرده و انگشت وسط خود را با شست لمس کنید. این کار را با هر انگشت تکرار کنید و هر روز چند بار این تمرین را انجام دهید.
 • تمرین خم شدن شست – با انگشتان و شست خود به صورت مستقیم و نزدیک به هم شروع کنید. سپس به آهستگی انگشت شست خود را به سمت انگشت صورتی خم کنید، کف دست خود را از بین ببرید و پایه انگشت را لمس کنید. اگر نمی توانید انگشت شست خود را تا آنجا دراز کنید، تا جایی که می توانید انگشت شست خود را دراز کنید.
 • تمرین ضربه زدن با انگشت – دست خود را روی یک سطح صاف، کف دست به سمت پایین قرار دهید. شست خود را بالا ببرید. انگشت شست خود را پایین بیاورید انگشت اشاره خود را بالا ببرید. انگشت اشاره خود را پایین بیاورید. این حرکات را با هر انگشت دست خود تکرار کنید.
 • تمرین کششی مچ دست – ساعد خود را با یک دست حمایت کنید، مچ خود را تا جایی که ممکن است به جلو و عقب خم کنید، حدود 10 بار.
 • تمرین چرخش ساعد – در حالی که آرنج خود را نزدیک به پهلو گرفته اید، بازوی خود را خم کنید. اطمینان حاصل کنید که دست و انگشتان شما صاف هستند و انگشتانتان به هم نزدیک هستند. حالا در حالی که کف دست هایتان رو به پایین است، دستتان را بچرخانید تا کف دستتان به سمت بالا باشد. سپس دست خود را به عقب به سمت زمین بچرخانید. هر چند بار که احساس راحتی کردید این کار را تکرار کنید.

شما باید تمرینات فیزیوتراپی دست پس از جراحی را به تدریج شروع کنید و با قوی تر شدن عضلات خود مقاومت را افزایش دهید. با این حال، اگر در حین ورزش احساس درد کردید، بلافاصله آن را متوقف کنید و به پزشک خود اطلاع دهید.

آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی محدودیت دارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در نبرد – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل برای سکته مغزی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه اول تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر – فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی در قیطریه – فیزیوتراپی در ازگل – فیزیوتراپی در حکیمیه – فیزیوتراپی در سراج – فیزیوتراپی در شمس آباد – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در شمیران نو – فیزیوتراپی در علم و صنعت – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در قنات کوثر – فیزیوتراپی در لویزان – فیزیوتراپی در شیان – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در هنگام – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی در مجیدیه – فیزیوتراپی در نظام آباد – فیزیوتراپی در سبلان – فیزیوتراپی در میدان تسلیحات – فیزیوتراپی در دردشت – فیزیوتراپی در زرکش – فیزیوتراپی در فدک- فیزیوتراپی در خیابان کرمان – فیزیوتراپی در مجیدیه جنوبی – فیزیوتراپی در مجیدیه شمالی – فیزیوتراپی در مدائن – فیزیوتراپی در وحیدیه – فیزیوتراپی در هفت حوض – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیرو هوایی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ