فیزیوتراپی زانو درد در منزل

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. فیزیوتراپی زانو درد در منزل
فیزیوتراپی زانو درد در منزل

فیزیوتراپی زانو درد در منزل یکی از خدمات ارزشمند متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما است که به عزیزانی که به دلیل درد زانوی خود دچار محدودیت های حرکتی شده اند ارائه می شود.

دلایل مختلفی برای زانو درد وجود دارد. یک علت شایع آرتروز زانو است، وضعیتی که مفاصل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. سطوح داخل مفصل آسیب دیده اند، بنابراین مفصل آنطور که باید حرکت نمی کند. آرتروز زانو عارضه ای وابسته به سن است و اغلب مبتلایان در سنین بالای ۶۵ سال قرار دارند. آرتروز سبب درد و التهاب زانو شده و حرکات طبیعی مفصل زانو را تحت تاثیر قرار می دهد.

زانو درد می تواند ناشی از بیماری، آسیب استفاده بیش از حد یا ضربه باشد. در میان بزرگسالان آمریکایی، تقریباً 25٪ زانو درد را تجربه کرده اند که بر عملکرد زانوی آنها تأثیر می گذارد. زانو درد و شرایط مربوط به زانو شایع است. در دوندگان، زانو بخشی از بدن است که بیشتر آسیب می بیند. تغییرات زانو مربوط به افزایش سن (استئوآرتریت) معمولاً در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. هزاران قدم، چمباتمه زدن و چرخش به زانو در طول عمر طولانی می تواند باعث تغییراتی در غضروف و سایر قسمت های زانو شود.

زانو درد در کودکان در حال رشد نیز رخ می دهد. درد می تواند مشارکت آنها را در فعالیت های بدنی کاهش دهد، که ممکن است منجر به مشکلات دیگری در زندگی بعدی شود. تغییر در وضعیت زانو و همچنین اندام تحتانی (لگن، ساق پا و مچ پا) در طول رشد می تواند باعث ایجاد درد در کودکان و نوجوانان شود. این تغییرات رشدی می تواند بر عملکرد زانو تأثیر بگذارد.

زانو درد می تواند خفیف باشد یا می تواند شدید و تیز باشد. صدمات زانو می تواند ناشی از ضربه مستقیم به زانو یا حرکت ناگهانی باشد که زانو را فراتر از دامنه حرکتی طبیعی فشار می آورد. زانو درد می تواند راه رفتن، بلند شدن از صندلی، بالا رفتن از پله ها یا ورزش را سخت کند. فیزیوتراپیست ها برای تشخیص و درمان درد زانو و کمک به کاهش درد و بازگرداندن حرکت شما آموزش دیده اند. آنها همچنین می توانند با سایر اعضای تیم مراقبت های بهداشتی شما همکاری کنند.فیزیوتراپی زانو درد در منزل به بیماران این امکان را می دهد تا بدون خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی که ممکن است برای آن ها بسیار دشوار باشد از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند.

اگر درد شما در طی یک دوره 2 تا 3 هفته ای کاهش نمی یابد یا بدتر می شود و شما را از انجام فعالیت های عادی خود باز می دارد، باید از فیزیوتراپیست خود مشاوره بیشتری بگیرید. به همین ترتیب، اگر درد ادامه پیدا کرد، اما در فعالیت طبیعی شما اختلال ایجاد نکرد، اما بیش از 6 هفته ادامه داشت، باید به دنبال درمان باشید.

درمان زانو درد در گام اول استراحت ، استفاده از کمپرس سرد و گرم و فیزیوتراپی است ، استفاده از عصا و وسایل کمک حرکتی نیز فشاری که به زانوها وارد می شود را به حداقل رسانده و علاوه بر کمک به تسکین درد ریسک تشدید آسیب دیدگی را به حداقل می رسانند.

فیزیوتراپی زانو درد در منزل

مسکن هایی مانند پاراستامول و ایبوپروفن ممکن است کمک کننده باشند و در صورت نیاز باید از آنها استفاده کنید. مهم است که آنها را به طور منظم و با دوز توصیه شده مصرف کنید تا به شما در کنترل درد کمک کند و به شما امکان می دهد به ورزش ادامه دهید. قبل از مصرف مسکن صبر نکنید تا درد شما شدید شود.

مهم ترین دلایل زانودرد که با فیزیوتراپی می توان به آن ها کمک کرد:

 • آرتروز زانو که اغلب در افراد سالمند و میانسال دیده می شود.
 • ازگود اشلاتر ( آسیبی که معمولا در نوجوانان دیده می شود )
 • پارگی رباط های زانو ( اغلب در ورزشکاران رشته های پرتحرک و پربرخورد دیده می شود ، درمان این آسیب اغلب شامل جراحی و پس از آن توانبخی با فیزیوتراپی در منزل می شود)
 • پارگی مینیسک زانو ( این آسیب نیز معمولا در افراد ورزشکار دیده می شود )
 • نرمی غضروف کشکک زانو
 • بورسیت زانو
 • و …

فیزیوتراپی زانو درد در منزل

متخصص فیزیوتراپی در منزل یک ارزیابی کامل از زانوی بیمار انجام می دهد تا بفهمد آسیب  کدام جزء(های) زانو علت اصلی درد و محدودیت حرکتی در بیمار است.این شامل گرفتن تاریخچه مفصل از درد شما خواهد بود.

سپس یک ارزیابی فیزیکی انجام می دهند تا ببینند شما چگونه حرکت می کنید و عضلات، اعصاب و مفاصل شما چگونه کار می کنند.

با افزایش دامنه حرکتی و کاهش درد، فیزیوتراپیست تمرینات شما را پیش می برد و روی قدرت و تعادل شما کار می کند و اطمینان حاصل می کند که به آمادگی کامل بر می گردید.

اگر درد شما بسیار شدید است یا مشکلات حرکتی دارید، ممکن است جراحی توصیه شود. پزشک شما با شما صحبت خواهد کرد که جراحی ممکن است شامل چه مواردی باشد.

متخصص فیزیوتراپی در منزل با شما در مورد گزینه های موجود، و بهترین برنامه درمانی متناسب با نیاز شما بحث خواهند کرد. این ممکن است شامل طیف وسیعی از گزینه ها باشد مانند:

 • یک برنامه ورزشی خانگی برای قدرت و تحرک
 • مشاوره در مورد مدیریت درد
 • درمان دستی (دستی)

فیزیوتراپی زانو درد در منزل

فیزیوتراپیست شما پیشرفت شما را با برنامه درمانی زیر نظر خواهد داشت و به شما کمک می کند تا به زندگی عادی روزانه خود بازگردید.

فیزیوتراپیست ها متخصص حرکت هستند. آنها کیفیت زندگی را از طریق مراقبت عملی، آموزش بیمار و حرکات تجویز شده بهبود می بخشند. برای ارزیابی می توانید مستقیماً با فیزیوتراپیست تماس بگیرید.

فیزیوتراپی زانو درد در منزل دردسرهای خروج از منزل که می تواند برای بیماران بیش از سایر افراد وجود داشته باشد را به حداقل برساند ، چراکه اغلب افرادی که نیازمند خدمات فیزیوتراپی زانو هستند یا به دلیل کهولت سن دچار ناتوانی های حرکتی شده اند یا به دلیل آسیب دیدگی و یا جراحی توانایی راه رفتن بطور طبیعی را ندارند ، به همین جهت فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو درد در منزل – فیزیوتراپی در منزل زانو – بهترین درمان زانو درد – فیزیوتراپی زانو در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ