فیزیوتراپی زانو در نارمک

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. فیزیوتراپی زانو در نارمک
فیزیوتراپی زانو در نارمک

فیزیوتراپی زانو در نارمک و دیگر مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس ، پیروزی ، نیروهوایی ، تهران نو و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

زانو یکی از مهم ترین و پیچیده ترین مفاصل بدن است. نقطه مرکزی چهار استخوان اصلی، چهارده رباط و چندین گروه عضلانی کلیدی، زانو می‌تواند برای بسیاری از افراد یک ناحیه دردسرساز باشد. اگرچه اغلب یک آسیب ورزشی رایج است، اما آسیب های زانو می تواند به روش های مختلفی رخ دهد. از جمله سایش و پارگی ساده استخوان، ماهیچه یا بافت.

زانو که برای حمایت و حرکت یکپارچه است، یکی از جنبه های اصلی کنترل حرکت و تعادل ما است. به دلیل اتصالات و موقعیت عضلانی زیاد در بدن، زانوهای ما برای زمانی که راه می رویم، می دویم، می پریم یا فقط فعالیت های روزمره را انجام می دهیم، مهم هستند. ساختار زانو به الگوی راه رفتن ما اجازه می دهد و دلیلی است که انسان، در میان صدها پستاندار، می تواند ایستادن ثابت روی دو پا را حفظ کند.

فیزیوتراپی زانو در نارمک کمک زیادی به تسکین درد زانو و درمان آسیب های زانو می کند ، فیزیوتراپی بهترین و موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب های زانو است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

شایع ترین آسیب های زانو

زانو به دلیل تحرک بالا و تحمل فشار وزن می تواند یکی از شایع ترین قسمت های بدن باشد که آسیب دیده است. از آسیب عمده رباط ها و غضروف های فرسوده گرفته تا شکستگی های استخوانی، زانو در صورت آسیب می تواند باعث محدودیت شدید زندگی روزمره شود.
سندرم Sinding-Larsen-Johansson یک بیماری پوکی استخوان شبیه به بیماری Osgood-Schlatter است که به دلیل نقص در رشد مراکز رشد استخوان ایجاد می شود.

پارگی رباط یا تاندون با التهاب، تورم و درد از طریق تاندون و مفصل ظاهر می شود. گاهی اوقات شکستگی کشکک نیز رخ می دهد که علائم آن درد شدید، حساسیت، تورم، تغییر شکل و ناتوانی در حرکت دادن زانو است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در مورد تاندون پاتلا مراجعه کنید.

دررفتگی کشکک یک آسیب شایع در ورزش است که به موجب آن کشکک از موقعیت معمول خود در جلوی زانو به دلیل پارگی بافت همبند اطراف آن جابجا می شود. دررفتگی اغلب به دلیل وارد شدن نیروی بیش از حد از طریق کشکک، یا در اثر ضربه مستقیم یا فرود یا حرکات پیچشی ایجاد می شود. علائم شامل درد شدید در محل آسیب، جابجایی و تغییر شکل کشکک و زانو، تورم و عدم توانایی تحمل وزن و محدودیت دامنه حرکتی است.

فیزیوتراپی زانو در نارمک با توجه به نوع و شدت آسیب ، شرایط بیمار همچون سن و میزان فعالیت بیمار قبل از آسیب دیدگی از روشهای مختلفی بهره می برد تا به بیماران کمک کند.

فیزیوتراپی زانو در نارمک

آسیب مینیسک زانو معمولاً زمانی رخ می دهد که زانو پیچ خورده باشد در حالی که خم شدن جزئی دارد. این می تواند با پارگی رباط یا به صورت مجزا رخ دهد و منیسک داخلی به طور منظم پاره شود. منیسک ها نیز با افزایش سن تخریب می شوند، به خصوص اگر در اوایل زندگی آرتروسکوپی یا تمیز کردن منیسک انجام شده باشد. علائم شایع آسیب منیسک عبارتند از تورم، درد و حساسیت در مفصل، محدودیت دامنه حرکتی، تحمل وزن ضعیف در زانوی آسیب دیده و احساس گرفتگی یا قفل شدن در هنگام حرکت.

بهترین مرکز فیزیوتراپی زانو در نارمک : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

آسیب های رباط صلیبی قدامی (ACL) یک آسیب ورزشی رایج است که اغلب به دلیل سرعت های سریع ساحلی رخ می دهد. کاهش سرعت، حرکات چرخشی یا بیش از حد کشش مانند تغییر جهت سریع مهم ترین عواملی هستند که خطر بروز این آسیب شایع را افزایش می دهند. این آسیب اغلب با احساس ترکیدن در مفصل، درد شدید، ناتوانی در ادامه فعالیت و عدم توانایی تحمل وزن در پا، تورم و از دست دادن دامنه حرکتی نشان داده می شود.ACL یک آسیب پیچیده است و اغلب مکانیسم و ​​احتمال پارگی می تواند توسط عوامل خاصی تعیین شود. این شامل:

 • جنسیت (پارگی های ACL به نسبت در خانم ها شایع تر است، به خصوص در ورزش هایی که نیاز به تغییر جهت سریع یا با تاثیر زیاد دارند).
 • سن (بالاترین سرعت قد و تغییرات هورمونی، همراه با ورزش می تواند به معنای افزایش خطر پارگی ACL باشد).
 • سفتی، عدم تعادل یا ضعف عضلانی (به ویژه عضلات هسته مرکزی، لگن و ران).
 • سابقه پارگی ACL، جزئی یا کامل.
 • بیومکانیک ضعیف (تکنیک یا الگوهای حرکتی نادرست).
 • حرکت بیش از حد (افزایش شلی رباط ها).
 • محیط فعالیت (سطح و کفش بد – سطوح پایین حمایت می تواند به افزایش فشار روی رباط ها و مفاصل کمک کند).
 • بارداری (تغییر در سطوح هورمونی و آمادگی برای فرآیند زایمان، شلی مفاصل افزایش می‌یابد و در صورت عدم مدیریت صحیح می‌تواند خطر آسیب مفاصل را افزایش دهد).
 • چاقی یا اضافه وزن.

فیزیوتراپی زانو در نارمک در دوران توانبخشی پس از آسیب های مفصل زانو از اهمیت زیادی برخوردار است و به بازیابی حرکات زانو کمک زیادی خواهد کرد.

آسیب های رباط صلیبی خلفی (PCL). مکانیسم آسیب، در حالی که از طریق افزایش کشش یا چرخش امکان پذیر است، اغلب به دلیل اعمال نیروی قابل توجه به ناحیه پروگزیمال تیبیا (بالای ساق پا) ایجاد می شود. آسیب‌های PCL اغلب ناشناخته می‌مانند، زیرا به دلیل قدرت آن، این آسیب‌ها کمتر رایج هستند. علائم پارگی PCL شامل درد کم تا متوسط، تورم و احساس بی ثباتی یا شلی در مفصل است.

پارگی تاندون کشکک اغلب به دلیل اعمال نیروهای زیاد به طور مستقیم به محل رباط، یا زمانی که نیرو در یک وضعیت خمیده از طریق پا وارد می شود، مانند فرود آمدن از پرش، رخ می دهد. علائم پارگی تاندون کشکک شامل انتقال کشکک به بالای ران، فرورفتگی زیر ناحیه معمول کاسه زانو، تورم، حساسیت، عدم توانایی تحمل وزن و گرفتگی است.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل نارمک خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت به عزیزانی که به هر دلیل توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی چیست؟ – فیزیوتراپی زانو نارمک – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل نارمک – بهترین مرکز فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس– فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل پیروزی – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ