فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی
فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی

فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی در مرکز فیزیوتراپی آیتن برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود.

وقتی صحبت از حفظ ستون فقرات سالم و بدون درد می شود، فیزیوتراپی نقش مهمی ایفا می کند. ستون فقرات ما که شامل مهره‌ها، دیسک‌ها، اعصاب و ماهیچه‌ها می‌شود، به عنوان ساختار حمایتی مرکزی بدن ما عمل می‌کند. با این حال، به دلیل عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، صدمات و تغییرات مرتبط با افزایش سن، مشکلات مربوط به ستون فقرات مانند کمردرد، فتق دیسک و سیاتیک ممکن است ایجاد شود.

در این مقاله، ما به دنیای فیزیوتراپی برای ستون فقرات می پردازیم و بررسی می کنیم که چگونه این رویکرد جامع می تواند باعث تسکین، بهبود سلامت ستون فقرات و بهبود سلامت کلی شود.

شایع ترین مشکلات ستون فقرات

فتق دیسک: این اتفاق زمانی رخ می دهد که مواد داخلی نرم دیسک ستون فقرات از طریق پارگی در لایه بیرونی سخت بیرون زده و به اعصاب مجاور فشار وارد می کند. این می تواند منجر به درد، بی حسی و ضعف در ناحیه ای شود که توسط عصب آسیب دیده خدمت می کند.

بیماری دژنراتیو دیسک: این یک فرآیند طبیعی است که با افزایش سن رخ می دهد و دیسک های ستون فقرات خاصیت ارتجاعی و جذب شوک خود را از دست می دهند و منجر به درد، سفتی و کاهش تحرک می شود.

تنگی کانال نخاعی: تنگی کانال نخاعی است که می‌تواند به نخاع و اعصاب فشار وارد کند و باعث درد، بی‌حسی و ضعف به‌ویژه در پاها شود.

اسکولیوز: اسکولیوز انحنای ستون فقرات است که اغلب به شکل “S” یا “C” ظاهر می شود. این می تواند در دوران کودکی یا نوجوانی ایجاد شود و می تواند باعث کمردرد، ناهمواری شانه ها یا باسن شود و در موارد شدید اگر انحنای حفره قفسه سینه را تحت تاثیر قرار دهد، مشکلات تنفسی ایجاد کند.

سیاتیک: سیاتیک به دردی اطلاق می‌شود که در طول مسیر عصب سیاتیک منتشر می‌شود که از قسمت پایین کمر از طریق باسن و باسن به پایین پاها حرکت می‌کند. اغلب به دلیل فشرده شدن یا تحریک ریشه های عصبی ایجاد می شود.

سایر مشکلات شایعی که با مراجعه به فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی قابل درمان هستند عبارتند از :

شکستگی ستون فقرات: شکستگی در مهره ها می تواند به دلیل ضربه، پوکی استخوان (کاهش تراکم استخوان) یا سایر شرایط پزشکی رخ دهد. بسته به شدت، شکستگی می تواند باعث درد، تغییر شکل و حتی آسیب نخاع شود.

رادیکولوپاتی: این وضعیتی است که در آن ریشه عصبی فشرده می شود و باعث درد، بی حسی و ضعف در مسیر عصب می شود.

سندرم دم اسب: این یک بیماری نادر اما جدی است که در آن فشرده سازی شدید ریشه های عصبی در انتهای تحتانی نخاع وجود دارد که منجر به اختلال عملکرد روده و مثانه، بی حسی در ناحیه زین و ضعف می شود.

لغزش مهره ها بر روی هم: این وضعیتی است که در آن یک مهره روی مهره زیر آن به جلو می لغزد. می تواند منجر به بی ثباتی، فشار عصبی و درد شود.

اسپوندیلیت آنکیلوزان: این یک نوع آرتریت التهابی است که در درجه اول بر ستون فقرات تأثیر می گذارد و باعث درد، سفتی و در موارد شدید جوش خوردن مهره ها می شود.

کشیدگی و رگ به رگ شدن عضلات: اینها علل شایع کمردرد هستند و می توانند ناشی از حرکات ناگهانی، فشار بیش از حد یا وضعیت بدنی نامناسب باشند.

آسیب های نخاعی: آسیب های ناشی از ضربه به نخاع می تواند منجر به درجات مختلف فلج و از دست دادن عملکرد زیر محل آسیب شود.

فرایند فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی

ارزیابی دقیق
یک ارزیابی کامل به فیزیوتراپیست ها کمک می کند تا مشکل اساسی را درک کنند و آنها را قادر می سازد تا یک برنامه درمانی مناسب ایجاد کنند.

تکنیک های دستی
درمان دستی شامل حرکات ماهرانه دست فیزیوتراپیست و متخصص کایروپراکتیک برای دستکاری مفاصل، بهبود تحرک و کاهش درد است.

تمرینات درمانی
تمرینات سفارشی عضلات خاصی را هدف قرار می دهند تا قدرت و انعطاف پذیری آنها را افزایش دهند و از ثبات ستون فقرات حمایت کنند.

بهبود وضعیت بدن برای ستون فقرات سالم
فیزیوتراپیست ها افراد را در حفظ وضعیت بدنی خوب در طول فعالیت های روزانه راهنمایی می کنند و فشار وارده بر ستون فقرات را به حداقل می رساند.

مدیریت درد با تکنیک های مختلف
فیزیوتراپیست ها از تکنیک های مختلفی از جمله گرما درمانی و تحریک الکتریکی برای مدیریت درد و کاهش التهاب استفاده می کنند.

توانبخشی عملکردی برای زندگی روزمره
توانبخشی بر تبدیل پیشرفت از درمان به بهبودهای عملکردی برای فعالیت های روزمره تمرکز دارد.

آموزش در مورد مکانیک بدن
درک نحوه حرکت بدن و نحوه بلند کردن ایمن اشیاء می تواند از آسیب های ستون فقرات جلوگیری کند.

 

بیشتر بخوانید :

فیزیوتراپی در پاسداران

نشانه های فتق دیسک کمر

کایروپراکتیک دیسک گردن

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

متخصص کایروپراکتیک در شریعتی

فتق دیسک گردن

درمان بیرون زدگی دیسک گردن

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شریعتی – متخصص کایروپرکتیک در شریعتی – کلینیک ماساژ در شریعتی – بهترین فیزیوتراپی میرداماد – فیزیوتراپی در منزل شریعتی

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ