فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. فیزیوتراپی سیاتیک در منزل
فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل یکی از روش های موثر در تسکین علائم سیاتیک و جلوگیری از عود مجدد علائم است.

فیزیوتراپی و ورزش معمولاً درمان های اولیه برای تسکین، درمان و پیشگیری از علائم سیاتیک هستند و جراحی تنها در صورت موفقیت آمیز نبودن این دو روش انجام می گیرد.

شرایط پزشکی زمینه ای، مانند بیرون زدگی یا تحلیل رفتن دیسک، یا فشردگی ریشه عصبی در ستون فقرات کمری، ممکن است باعث ایجاد علائمی در پا شود که معمولاً به عنوان سیاتیک شناخته می شود.

علائم درد سیاتیک

 • احساس درد در ناحیه کمر، لگن و یا ساق پا
 • بی حسی، گزگز و یا ضعف در باسن، ران، ساق پا و یا پا
 • ناتوانی در راه رفتن بطور طبیعی بدلیل وجود درد
 • اختلال خواب بدلیل وجود درد

تمرینات ورزشی بخش مهمی از درمان سیاتیک هستند که متخصص فیزیوتراپی برای بیمار در نظر می گیرد. فیزیوتراپیست علاوه بر تنظیم برنامه ورزشی از تکنیک های درمان دستی و ماساژ و سایر مدالیته ها نیز با توجه به شرایط هر فرد بهره می برد.

فیزیوتراپی و ورزش همچنین به تقویت و تحرک بافت های کمر، لگن، شکم، باسن و ران ها کمک می کند.

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل ممکن است با استفاده از درمان های تسکین دهنده درد، مانند داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و ناپروکسن یا داروهای تجویزی یا تزریق استروئید اپیدورال ترکیب شود.

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

 • کمک به تسکین علائم
 • جلوگیری از عود و تشدید علائم
 • کمک به درمان عامل زمینه ای
 • بازیابی الگوهای حرکتی عملکردی بدون درد
 • تسکین درد کمر، باسن، ران و ساق پا
 • کاهش اسپاسم عضلانی
 • بازیابی عملکرد ستون فقرات کمری و مفصل ساکروایلیاک
 • کاهش ترس ناشی از تحرک در بیمار

متخصص فیزیوتراپی سیاتیک در منزل ممکن است ترکیبی از انواع مختلف فیزیوتراپی، دستی، تحرک بافت نرم و یا ورزش درمانی را برای درمان سیاتیک تجویز کند. برنامه تمرینی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد با توجه به شرایط بیماز از جمله سن ، میزان درد و سطح تحرک متغیر است.

تمرینات تقویتی شامل تمرینات تحمل وزن بدن و مقاومتی برای تقویت عضلات شکم، کمر، باسن و پاها می باشد.

تمرینات ایزومتریک شامل انقباض عضلات بدون حرکت دادن مفاصل است. این تمرینات می تواند به تقویت عضلات در زمانی که علائم حادتر هستند کمک کند.

تمرینات ایزوتونیک شامل انقباض عضله برای مقاومت در برابر بار ثابت، مانند باندهای مقاومتی و تمرین با وزنه، برای کمک به افزایش قدرت عضلانی از طریق مقاومت ثابت در برابر حرکات خاص است.

رهاسازی میوفاشیال و تحرک بافت نرم شامل استفاده از دست‌ها یا ابزاری توسط متخصص فیزیوتراپی برای به حرکت درآوردن بافت‌های کمر، لگن یا پاها برای درمان محدودیت‌های فاشیال (بافت نرم زیرین) و کاهش تنش یا اسپاسم عضلانی است.

آموزش راه رفتن شامل تجزیه و تحلیل تکنیک راه رفتن و بازآموزی الگوهای صحیح راه رفتن است.

دامنه حرکتی کمکی فعال شامل حرکت بخش‌هایی از پایین بدن مانند لگن و پاها به کمک فیزیوتراپیست است. این تکنیک به تسهیل حرکت مفاصل یا عضلات خاصی که باعث درد می شوند کمک می کند.

بازآموزی عملکردی شامل بازگرداندن حرکاتی مانند بلند کردن، حمل کردن و خم شدن یا چمباتمه زدن است. استفاده از تکنیک مناسب و الگوهای حرکتی سالم برای کاهش درد و جلوگیری از آسیب مجدد گنجانده شده است.

دستکاری مفصل یک تکنیک دستی است که در آن متخصص فیزیوتراپی سیاتیک در منزل یک نیروی رانش سریع و سریع را در دامنه حرکتی انتهایی مفصل اعمال می کند تا درد را بهبود بخشد و حرکت طبیعی را بازگرداند.

تکنیک انرژی عضلانی شکلی از درمان دستی است که شامل انجام انقباضات ملایم عضلانی است که مفاصل دردناک را از طریق دامنه حرکتی خاصی حرکت می دهد. این تکنیک ممکن است به کاهش درد و بازیابی عملکرد کمک کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی کمردرد در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ