فیزیوتراپی ظفر

فیزیوتراپی ظفر

فیزیوتراپی ظفر

فیزیوتراپی یک روش درمانی ایمن ، موثر و غیرتهاجمی برای آسیب دیدگی، اختلالات مادرزادی و اکتسابی و بیماری است.

فیزیوتراپی با استفاده از روش های فیزیکی و مکانیکی، به بازیابی تحرک، عملکرد و حرکت در ناحیه آسیب دیده کمک می کند.

فیزیوتراپی از اطلاعات دقیق در مورد نحوه عملکرد بدن استفاده می کند و از روش های تایید شده پزشکی برای درمان استفاده می کند.

فیزیوتراپی همچنین برای جلوگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر در قسمت هایی از بدن که قبلا دچار آسیب شده بودند موثر است.

فیزیوتراپیست‌ های فیزیوتراپی ظفر در کلینیک فیزیوتراپی آیتن از مهارت‌ها و تجربیات گسترده خود برای بهبود موقعیت‌ های پیچیده مانند مشکلات تنفسی، عصبی، قلبی عروقی و عصبی-عضلانی استفاده می‌کنند. اگر آسیب دیدید یا با مشکلی روبرو هستید، با فیزیوتراپیست های متخصص ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ، نرسیده به ظفر مشورت کنید.

این رشته پرکاربرد توانبخشی امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است چراکه افراد در هر سنی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند و در نتیجه از آسیب یا بیماری جلوگیری کنند.

فیزیوتراپی یک روش درمانی جایگزین است که در صورت آسیب دیدگی، بیماری یا سایر شرایط سلامت مزمن به بازگرداندن حرکت و عملکرد طبیعی بدن کمک می کند. فیزیوتراپی بسته به نوع درمانی که ارائه می کنند به انواع مختلفی طبقه بندی می شود. به بیشتر بیماران ترکیبی از دو یا چند نوع فیزیوتراپی داده می شود. فیزیوتراپی به درمان بسیاری از آسیب ها و مشکلات سلامتی که تحرک فرد را محدود می کند کمک می کند و می تواند برای افراد در سنین بالا نیز معجزه کند. مزایای فیزیوتراپی حتی تا کمک به  ورزشکاران گسترش می یابد.

شما می توانید یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی در کلینیک فیزیوتراپی ظفر برای خود دریافت کنید که به شما در بازگرداندن عملکرد طبیعی کمک می کند و حرکات بدن و تعدیل سبک زندگی را تشویق می کند که همچنین می تواند به جلوگیری از عوارض بیشتر کمک کند و همچنین سلامت و تندرستی کلی را افزایش دهد. بسیاری از پزشکان معمولا فیزیوتراپی را به بسیاری از بیماران زمانی که مشکل سلامتی در مرحله اولیه است پیشنهاد می کنند. اساساً به عنوان یک رویکرد طبیعی و محافظه کارانه برای مدیریت مشکلات سلامت در نظر گرفته می شود. فیزیوتراپی مزایای بسیار دیگری نیز دارد که می‌تواند مانند سایر دوره‌های درمانی مؤثر و یا حتی گاهی بهتر باشد.

فواید مراجعه به فیزیوتراپی ظفر

افرادی که از آسیبهای اسکلتی ـ عضلانی همچون آسیبهای ورزشی ، مشکلات مفصلی ، دررفتگی ها و شکستگی ها ، ناهنجاریهای اسکلتی و … رنج می برند می توانند از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند ، متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ارتوپدی را با استفاده ا تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بهره گیری از متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

فیزیوتراپی به مدیریت درد حاد و مزمن کمک می کند. فیزیوتراپی می تواند به از بین بردن درد مفاصل و بافت های نرم کمک کند. فیزیوتراپی را می توان برای التیام آسیب های قدیمی نیز مورد استفاده قرار داد، اما باید به هر درد عضلانی که بیش از حد طول می کشد توجه کنید. تکنیک های مختلفی مانند تیپینگ، التراسوند، درمانهای دستی و … بکار برده می شوند.

فیزیوتراپی به بهبود قدرت و استحکام کلی بدن کمک می کند و احتمال بروز آسیب دیدگی را به حداقل می رساند. متخصصان فیزیوتراپی پس از ارزیابی دقیق شرایط هر بیمار برنامه درمانی را بطور منحصر را برای هر بیمار در نظر می گیرند که می تواند به اهداف درمانی مورد نظر برای بیمار کمک کند.

فیزیوتراپی با کمک به تسکین درد و درمان عامل زمینه ای آن نیاز به انجام جراحی های پرخطر و پرهزینه را به حداقل می رساند. در صورتی که مشکل بیمار با روشهای غیرجراحی قابل کنترل نباشد ، فیزیوتراپی قبل و پس از جراحی برای کمک به کاهش عوارض جراحی و تسریع بهبودی ضروری است. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی ظفر خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای بیمارانی که تحت جراحی قرار گرفته اند ارائه می دهند.

سایر فواید فیزیوتراپی

ورزشکاران درگیر حرکات بدنی منظم هستند که می تواند باعث آسیب های جسمانی شود. برخی از ورزش‌ها شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند آرنج گلف بازان، پارگی ACL، کشیدگی همسترینگ و غیره قرار می‌دهند. بنابراین، می‌توانید جلسات فیزیوتراپی را برای درمان چنین مشکلاتی یا هر آسیب دیگری انجام دهید.

بهبود ظرفیت تنفسی و عملکرد قلبی ـ ریوی پس از سکته مغزی از دیگر اهدافی است که متخصصان فیزیوتراپی دنبال می کنند.

فیزیوتراپی همچنین می تواند به کاهش دردهای میگرنی کمک کند. در صورت استفاده از جلسات فیزیوتراپی توسط متخصص می توانید از مصرف دارو برای دوره های سردرد شدید خودداری کنید. ماساژ می تواند به آرامش ماهیچه ها کمک کند و در نتیجه شدت سردردهای میگرنی را کاهش دهد. فیزیوتراپی خون شما را جریان می دهد و سطح استرس را کاهش می دهد، که ممکن است باعث حمله میگرن شود.

فواید فیزیوتراپی در تسکین درد سبب می شود فرد نیاز کمتری به مصرف داروهای شیمیایی داشته باشد که این امر به بهبود سلامت کلی بدن کمک می کند و وابستگی به داروهای را به حداقل می رساند.

متخصصان ما در فیزیوتراپی ظفر ترکیبی از پیشگیری از آسیب و همچنین درمان پایدار را ارائه می دهند. افراد پس از شکستگی باید به فیزیوتراپ مراجعه کنند تا بتوانند به شما در تحرک اندام کمک کنند. عدم مراقبت پس از شکستگی نیز می تواند منجر به تغییر شکل دائمی در اندام های شکسته شود. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا آسیب را به آرامی و به طور موثر بهبود بخشید. در مواردی که آسیب خیلی شدید نیست، باز هم باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. ممکن است نیازی به بازدیدهای منظم درمانی نداشته باشید، اما ممکن است تمرینات خاصی را به شما پیشنهاد کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست نیز به شما در حفظ یک روتین کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ظفر – فیزیوتراپی میرداماد – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران – مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – فیزیوتراپی ورزشی – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی خوب در منطقه ۳ تهران – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در ونک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ