فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی ورزشی در منزل
فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل برای کمک به بازیابی توانایی های ورزشی ورزشکاران ، کاهش دوران نقاهت و کاهش عوارض ناشی از آسیب دیدگی ارائه می شود.

درمان آسیب های ورزشی بهتر است با کمک فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه خاصی از فیزیوتراپی که آسیب ها و مسائل جسمی مرتبط با ورزشکاران را کنترل می کند ، انجام شود. فیزیوتراپیست ورزشی در بهبودی به ورزشکاران کمک می کند و همچنین در مورد پیشگیری از آسیب های بعدی نیز اموزش های مفیدی به افراد می دهد.

آسیب های ورزشی معمولا در افراد ورزشکار رخ می دهند اگرچه ریسک بروز آن ها در افراد غیرورزشکار نیز وجود دارد.

آسیب های ورزشی هنگام شرکت در ورزش و یا تمرینات رخ می دهد. تمرین بیش از حد ، عدم تهویه و تکنیک نامناسب برای انجام یک ورزش خاص منجر به آسیب های ورزشی می شود.

غفلت از گرم شدن قبل از ورزش یا انجام هرگونه ورزش بدنی ، احتمال آسیب دیدگی را نیز افزایش می دهد.

بر اساس آمارها ورزشکاران حرفه ای بیشتر درگیر آسیب های ورزشی جدی می شوند ، اما افرادی که بطور تفننی ورزش می کنند نیز در معرض خطر بالای آسیب دیدگی قرار دارند.

فیزیوتراپی ورزشی در منزل به افراد ورزشکار کمک می کند تا در دوران نقاهت پس از آسیب دیدگی از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل بهره ببرند و حطر تشدید آسیب دیدگی که به دلیل حرکت و جابحایی وجود دارد به حداقل برسد.

شایع ترین آسیب های ورزشی

کشیدگی عضله

کشیدگی عضله یا عضله کشیده شده یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی است که اغلب در هنگام کشش بیش از حد و پارگی عضله اتفاق می افتد. کشیدگی های عضلانی به طور عمده عضلات چهار سر ران ، ساق پا ، عضلات چهار سر ران ، کشاله ران ، کمر و شانه را تحت تأثیر قرار می دهد. این آسیب ها با استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل درمان است.

پارگی ACL

ACL یا رباط صلیبی قدامی به حفظ مفاصل زانو کمک می کند و ثبات را به همراه دارد. آسیب ACL بسیار دردناک است و توانایی راه رفتن را محدود می کند. آسیب از یک ضربه مستقیم به زانوها ، یا از فرود نادرست و یا توقف و تغییر جهت سریع اتفاق می افتد. این نوع آسیب به جراحی و پس از آن جلسات فیزیوتراپی ورزشی در منزل نیاز دارد. 

شین اسپلینت

این قسمت داخلی قسمت تحتانی پا یا ساق پا را تحت تأثیر قرار می دهد و یک آسیب دیدگی ناشی از استفاده بیش از حد است و همچنین یک آسیب دیدگی معمول در بین دوندگان است. ورزشکارانی که صافی کف پا دارند بیشتر مستعد این نوع آسیب هستند.

شکستگی استرسی

شکستگی های استرس نیز نوعی آسیب ناشی از بیش از حد است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که عضلات دیگر قادر به جذب فشار نباشند ، در نتیجه منجر به شکستگی می شود. شکستگی های استرس معمولاً در قسمت تحتانی ساق پا و پا اثر می گذارد و زنان ورزشکار نسبت به مردان مستعد ابتلا به چنین آسیب هایی هستند.

پیچ خوردگی مچ پا

پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که رباطی که از مفصل پشتیبانی می کند ، به دلیل پا گذاشتن نادرست یا پا روی سطح ناهموار یا پیچ خوردگی و غلت خوردن ، بیش از حد کشیده شود. کشیدگی مچ پا معمولاً با استراحت ، یخ ، بستن مچ پا و پس از آن فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل بهبود است.

تنیس البو

نام دیگر آن سندرم آرنج تنیس بازان است و به دلیل حرکات شدید و ناگهانی آرنج رخ می دهند و روی تاندون های واقع در قسمت خارجی آرنج تأثیر می گذارد. 

فواید فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  • تسکین سریع درد
  • جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدگی
  • کاهش دوران نقاهت
  • جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد
  • آموزش نحوه صحیح فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – متخصص فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ