فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  1. خانه
  2. روش های درمانی
  3. فیزیوتراپی ورزشی در منزل
فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل برای کمک به بازیابی توانایی های ورزشی ورزشکاران ، کاهش دوران نقاهت و کاهش عوارض ناشی از آسیب دیدگی ارائه می شود.

درمان آسیب های ورزشی بهتر است با کمک فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه خاصی از فیزیوتراپی که آسیب ها و مسائل جسمی مرتبط با ورزشکاران را کنترل می کند ، انجام شود. فیزیوتراپیست ورزشی در بهبودی به ورزشکاران کمک می کند و همچنین در مورد پیشگیری از آسیب های بعدی نیز اموزش های مفیدی به افراد می دهد.

آسیب های ورزشی معمولا در افراد ورزشکار رخ می دهند اگرچه ریسک بروز آن ها در افراد غیرورزشکار نیز وجود دارد.

آسیب های ورزشی هنگام شرکت در ورزش و یا تمرینات رخ می دهد. تمرین بیش از حد ، عدم تهویه و تکنیک نامناسب برای انجام یک ورزش خاص منجر به آسیب های ورزشی می شود.

غفلت از گرم شدن قبل از ورزش یا انجام هرگونه ورزش بدنی ، احتمال آسیب دیدگی را نیز افزایش می دهد.

بر اساس آمارها ورزشکاران حرفه ای بیشتر درگیر آسیب های ورزشی جدی می شوند ، اما افرادی که بطور تفننی ورزش می کنند نیز در معرض خطر بالای آسیب دیدگی قرار دارند.

فیزیوتراپی ورزشی در منزل به افراد ورزشکار کمک می کند تا در دوران نقاهت پس از آسیب دیدگی از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل بهره ببرند و حطر تشدید آسیب دیدگی که به دلیل حرکت و جابحایی وجود دارد به حداقل برسد.

شایع ترین آسیب های ورزشی

کشیدگی عضله

کشیدگی عضله یا عضله کشیده شده یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی است که اغلب در هنگام کشش بیش از حد و پارگی عضله اتفاق می افتد. کشیدگی های عضلانی به طور عمده عضلات چهار سر ران ، ساق پا ، عضلات چهار سر ران ، کشاله ران ، کمر و شانه را تحت تأثیر قرار می دهد. این آسیب ها با استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل درمان است.

پارگی ACL

ACL یا رباط صلیبی قدامی به حفظ مفاصل زانو کمک می کند و ثبات را به همراه دارد. آسیب ACL بسیار دردناک است و توانایی راه رفتن را محدود می کند. آسیب از یک ضربه مستقیم به زانوها ، یا از فرود نادرست و یا توقف و تغییر جهت سریع اتفاق می افتد. این نوع آسیب به جراحی و پس از آن جلسات فیزیوتراپی ورزشی در منزل نیاز دارد. 

شین اسپلینت

این قسمت داخلی قسمت تحتانی پا یا ساق پا را تحت تأثیر قرار می دهد و یک آسیب دیدگی ناشی از استفاده بیش از حد است و همچنین یک آسیب دیدگی معمول در بین دوندگان است. ورزشکارانی که صافی کف پا دارند بیشتر مستعد این نوع آسیب هستند.

شکستگی استرسی

شکستگی های استرس نیز نوعی آسیب ناشی از بیش از حد است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که عضلات دیگر قادر به جذب فشار نباشند ، در نتیجه منجر به شکستگی می شود. شکستگی های استرس معمولاً در قسمت تحتانی ساق پا و پا اثر می گذارد و زنان ورزشکار نسبت به مردان مستعد ابتلا به چنین آسیب هایی هستند.

پیچ خوردگی مچ پا

پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که رباطی که از مفصل پشتیبانی می کند ، به دلیل پا گذاشتن نادرست یا پا روی سطح ناهموار یا پیچ خوردگی و غلت خوردن ، بیش از حد کشیده شود. کشیدگی مچ پا معمولاً با استراحت ، یخ ، بستن مچ پا و پس از آن فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل بهبود است.

تنیس البو

نام دیگر آن سندرم آرنج تنیس بازان است و به دلیل حرکات شدید و ناگهانی آرنج رخ می دهند و روی تاندون های واقع در قسمت خارجی آرنج تأثیر می گذارد. 

فواید فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  • تسکین سریع درد
  • جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدگی
  • کاهش دوران نقاهت
  • جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد
  • آموزش نحوه صحیح فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – متخصص فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ