فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل برای کمک به بازیابی توانایی های ورزشی ورزشکاران ، کاهش دوران نقاهت و کاهش عوارض ناشی از آسیب دیدگی ارائه می شود.

درمان آسیب های ورزشی بهتر است با کمک فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه خاصی از فیزیوتراپی که آسیب ها و مسائل جسمی مرتبط با ورزشکاران را کنترل می کند ، انجام شود. فیزیوتراپیست ورزشی در بهبودی به ورزشکاران کمک می کند و همچنین در مورد پیشگیری از آسیب های بعدی نیز اموزش های مفیدی به افراد می دهد.

آسیب های ورزشی معمولا در افراد ورزشکار رخ می دهند اگرچه ریسک بروز آن ها در افراد غیرورزشکار نیز وجود دارد.

آسیب های ورزشی هنگام شرکت در ورزش و یا تمرینات رخ می دهد. تمرین بیش از حد ، عدم تهویه و تکنیک نامناسب برای انجام یک ورزش خاص منجر به آسیب های ورزشی می شود.

غفلت از گرم شدن قبل از ورزش یا انجام هرگونه ورزش بدنی ، احتمال آسیب دیدگی را نیز افزایش می دهد.

بر اساس آمارها ورزشکاران حرفه ای بیشتر درگیر آسیب های ورزشی جدی می شوند ، اما افرادی که بطور تفننی ورزش می کنند نیز در معرض خطر بالای آسیب دیدگی قرار دارند.

فیزیوتراپی ورزشی در منزل به افراد ورزشکار کمک می کند تا در دوران نقاهت پس از آسیب دیدگی از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل بهره ببرند و حطر تشدید آسیب دیدگی که به دلیل حرکت و جابحایی وجود دارد به حداقل برسد.

شایع ترین آسیب های ورزشی

کشیدگی عضله

کشیدگی عضله یا عضله کشیده شده یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی است که اغلب در هنگام کشش بیش از حد و پارگی عضله اتفاق می افتد. کشیدگی های عضلانی به طور عمده عضلات چهار سر ران ، ساق پا ، عضلات چهار سر ران ، کشاله ران ، کمر و شانه را تحت تأثیر قرار می دهد. این آسیب ها با استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل درمان است.

پارگی ACL

ACL یا رباط صلیبی قدامی به حفظ مفاصل زانو کمک می کند و ثبات را به همراه دارد. آسیب ACL بسیار دردناک است و توانایی راه رفتن را محدود می کند. آسیب از یک ضربه مستقیم به زانوها ، یا از فرود نادرست و یا توقف و تغییر جهت سریع اتفاق می افتد. این نوع آسیب به جراحی و پس از آن جلسات فیزیوتراپی ورزشی در منزل نیاز دارد. 

شین اسپلینت

این قسمت داخلی قسمت تحتانی پا یا ساق پا را تحت تأثیر قرار می دهد و یک آسیب دیدگی ناشی از استفاده بیش از حد است و همچنین یک آسیب دیدگی معمول در بین دوندگان است. ورزشکارانی که صافی کف پا دارند بیشتر مستعد این نوع آسیب هستند.

شکستگی استرسی

شکستگی های استرس نیز نوعی آسیب ناشی از بیش از حد است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که عضلات دیگر قادر به جذب فشار نباشند ، در نتیجه منجر به شکستگی می شود. شکستگی های استرس معمولاً در قسمت تحتانی ساق پا و پا اثر می گذارد و زنان ورزشکار نسبت به مردان مستعد ابتلا به چنین آسیب هایی هستند.

پیچ خوردگی مچ پا

پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که رباطی که از مفصل پشتیبانی می کند ، به دلیل پا گذاشتن نادرست یا پا روی سطح ناهموار یا پیچ خوردگی و غلت خوردن ، بیش از حد کشیده شود. کشیدگی مچ پا معمولاً با استراحت ، یخ ، بستن مچ پا و پس از آن فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل بهبود است.

تنیس البو

نام دیگر آن سندرم آرنج تنیس بازان است و به دلیل حرکات شدید و ناگهانی آرنج رخ می دهند و روی تاندون های واقع در قسمت خارجی آرنج تأثیر می گذارد. 

فواید فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  • تسکین سریع درد
  • جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدگی
  • کاهش دوران نقاهت
  • جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد
  • آموزش نحوه صحیح فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – متخصص فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ