فیزیوتراپی پس از جراحی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی پس از جراحی
فیزیوتراپی پس از جراحی

فیزیوتراپی پس از جراحی برای بهبودی بهتر و سریع تر و کاهش عوارض ناشی از جراحی همچون درد ، تورم و کاهش دامنه حرکتی ضروری است.

انجام یک جراحی موفقیت آمیز به این معنی نیست که می توانید از یک زندگی سالم که قبل از ورود به سالن جراحی در آن زندگی می کردید لذت ببرید.

فیزیوتراپی توانبخشی بعد از جراحی یک نوع فیزیوتراپی منحصربفرد برای بیمارانی است که تحت جراحی های ارتوپدی قرار می گیرند. جراحان همچنین به بیماران توصیه می کنند برای دستیابی به نتایج بهتر جراحی، تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرند. فیزیوتراپیست ها قبلاً با دستورالعمل هایی که پزشک شما تجویز کرده است آشنا هستند.

فیزیوتراپی بعد از عمل در سه مرحله انجام می شود، بلافاصله پس از ترخیص از عمل جراحی شروع می شود و تا زمانی که تمام عملکردهای بدن خود را به سطح طبیعی برگردانید ادامه می یابد.

فیزیوتراپی پس از جراحی

توانبخشی پس از جراحی یک نوع فیزیوتراپی چالش برانگیز است که با همکاری بیماران و فیزیوتراپیست ها برای حصول نتایج مطلوب پس از جراحی اتفاق می افتد. بعد از چندین عمل جراحی از جمله جراحی قلب، قفسه سینه، ارتوپدی، مغز و اعصاب ، جراحی تعویض مفصل زانو و لگن و سایر جراحی های ارتوپدی ضروری است. پس از اتمام عمل جراحی توسط یک جراح ماهر، می توانید با تجویز فیزیوتراپیست خود، زندگی سالمی داشته باشید.

فیزیوتراپی پس از جراحی برای هر کسی که جراحی کرده است یا درد، ضعف عضلانی، سفتی، کاهش تحرک، کاهش استقلال و تحمل ورزش کم را تجربه کرده است، در دسترس است. همه آنها می توانند از توانبخشی پس از جراحی بهره مند شوند.

جراحی مزایایی دارد، اما ممکن است بر وضعیت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد و شاید دلیلی برای اضطراب و ناامیدی باشد. معمولا افراد خسته می شوند و احساس فشار و ناامیدی می کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست به شما کمک خواهد کرد تا بر اسن مشکلات غلبه کنید. فیزیوتراپیست برنامه ورزشی کاملی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سلامت خود برسید و پتانسیل بهبودی خود را به حداکثر برسانید.

فیزیوتراپی پس از جراحی چگونه به شما کمک می کند؟

متخصصان با تجربه و با دانش ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک را برای بیماران پس از جراحی ارائه می دهند، متخصصان فیزیوتراپی ما طیف وسیعی از برنامه های فیزیوتراپی پس از جراحی را برای درمان و توانبخشی بیمار با توجه به شرایط سلامتی او ارائه می دهند. آنها شما را در هر مرحله از بهبودی راهنمایی و حمایت می کنند و شما را ناامید نمی کنند تا دچار اضطراب یا استرس شوید. برنامه خاص آنها درد و تورم شما را کاهش می دهد و انعطاف پذیری، تحرک و قدرت شما را افزایش می دهد. شما را به فعالیت های روزانه خود باز می گرداند تا بتوانید از فعالیت های تفریحی و ورزشی لذت ببرید.

شما می توانید درمان فیزیوتراپی پس از جراحی را برای جراحی ارتوپدی، جراحی ستون فقرات و اعصاب، جراحی ارولوژی، جراحی شکم و قفسه سینه، جراحی زنان و زایمان و جراحی سینه دریافت کنید.

مزایای فیزیوتراپی پس از جراحی

فیزیوتراپی باید بلافاصله پس از جراحی در بیمارستان شروع شود. با این حال، باید پس از ترخیص از بیمارستان نیز آن را ادامه دهید زیرا به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند. فیزیوتراپیست ها شما را تشویق می کنند که تمرینات خاصی را برای بازگرداندن انعطاف پذیری و تحرک خود انجام دهید. همچنین به بهبود مشکلات گردش خون و تنفس کمک می کند. درد را تسکین می دهد و ماهیچه های ضعیف شما را تقویت می کند. سفتی عضلات باعث درد می شود. ورزش و فیزیوتراپی باعث کشش عضلات و کاهش سفتی می شود. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از جراحی به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردید. اضطراب و استرس را کاهش می دهد و اعتماد به نفس را ایجاد می کند.

مراحل فیزیوتراپی و توانبخشی پس از عمل جراحی

1. فیزیوتراپی در مرحله بهبودی اولیه
مرحله بلافاصله پس از عمل جراحی شروع می شود تا بافت های شما بهبود یابد. در این مرحله، کاهش درد و تورم تمرکز اصلی فیزیوتراپی برای رفع است. فیزیوتراپیست ها درمان دستی ملایمی را برای بازگرداندن حرکت مفصل ارائه می کنند و به بیماران در راه رفتن زودهنگام کمک می کنند و برای آنها واکر یا عصا را با دستورالعمل استفاده تجویز می کنند. تمرینات ساده ای در این مرحله برای بازیابی عملکرد ماهیچه ها بدون ایجاد اختلال در روند بهبودی انجام می شود.

2. فیزیوتراپی در فاز قدرت و دامنه حرکتی
در این مرحله قدرت و دامنه حرکت شروع می شود و تمرکز اصلی آن عادی سازی مکانیسم ها و قدرت بدن شما است. فیزیوتراپیست ها تمرینات سخت را در این مرحله توصیه می کنند و مقدمه ای از برخی وظایف تعادل و حس عمقی را ارائه می دهند. درمان دستی نیز بخشی از این مرحله برای بازگرداندن دامنه کامل حرکت مفصل خواهد بود. در این مرحله از طریق درمان بافت نرم، تحرک خود را به دست خواهید آورد.

3. فیزیوتراپی در مرحله ترمیم عملکردی
این مرحله نهایی فیزیوتراپی تپس از جراحی است که پس از به دست آوردن قدرت کافی برای تمرینات سخت و بازیابی حرکت مستقل شروع می شود. در این مرحله فیزیوتراپیست ها یک برنامه ورزشی برای شما آماده می کنند. این برنامه از فردی به فرد دیگر بسته به سبک زندگی و نیازهای جسمانی او متفاوت است. فیزیوتراپیست ها مطمئن می شوند که برنامه ورزشی کاملاً مطابق با اهداف بدنی مورد نظر شما باشد. برنامه متفاوت است زیرا یک نفر در سطح حرفه ای ورزش می کند و تمایلات بدنی دیگری نسبت به فردی که می خواهد با فرزندانش بازی کند دارد. بنابراین برنامه ورزشی باید مطابق با اهداف بیمار باشد. در این مرحله، فیزیوتراپیست ها به شما کمک می کنند تا تمرینات تعادل و حس عمقی چالش برانگیزتر و پیچیده تر را انجام دهید که به طور ویژه برای رسیدن به یک هدف عملکردی پیچیده طراحی شده اند.

برنامه ورزشی خاص برای دستیابی به اهداف مورد نظر شامل درمان عملی مانند ماساژ و دستکاری مفاصل است. این فرآیند به عنوان توانبخشی سفارشی شناخته می شود.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از جراحی کمر

فیزیوتراپی در تهرانپارس غربی

فیزیوتراپی بعد از جراحی زانو

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ