فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران
فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

فیزیوتراپی کف لگن یک رویکرد درمانی است که از اصول فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد عضلات کف لگن استفاده می‌کند.

تون عضلات کف لگن می تواند به دلیل زایمان، روند افزایش سن یا استرس تغییر کند. این ممکن است منجر به کشیدگی و شل شدن بیش از حد عضلات، ضعیف شدن یا خیلی سفت و محدود شود. کاهش و افزایش تون عضلانی می تواند منجر به اختلال عملکرد کف لگن شود.

تحقیقات از درمان کف لگن به عنوان یک گزینه درمانی کم تهاجمی حمایت می کند که باید به عنوان اولین روش برای درمان انواع مختلف اختلال عملکرد کف لگن، از جمله مسائلی مانند افتادگی اندام لگن، بی اختیاری ادرار یا مدفوع، و مقاربت دردناک استفاده شود.

هدف از فیزیوتراپی کف لگن کمک به بهبود قدرت و عملکرد عضلات کف لگن و در نتیجه کاهش درد، ضعف و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. 

دکتر فیزیوتراپی کف لگن عضلات کف لگن را بررسی کرده و مشکلات موجود را شناسایی و درمان متناسب با آنها را مشخص می کند.

فیزیوتراپی کف لگن به عنوان درمان خط اول برای بسیاری از اختلالات ناحیه لگن توصیه می شود. هم مردان و هم زنان مبتلا به ضعف در عضلات کف لگن می توانند تمریناتی را برای تقویت کف و تقویت کنترل مثانه و روده انجام دهند.

اختلال عضلات کف لگن ممکن است ناشی از افزایش سن، بیماری، بارداری و زایمان، جراحی یا شرایط دیگر باشد و ممکن است همراه با سایر مشکلات دستگاه تناسلی مانند بی اختیاری ادرار، بی اختیاری مدفوع، مشکلات تخلیه مثانه و یبوست باشد.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

 • بی اختیاری ادرار
 • تکرر ادرار
 • بی اختیاری مدفوع
 • واژینیسموس
 • درد هنگام رابطه جنسی
 • درد های لگنی مزمن
 • اندومتریوز
 • انزال زودرس و انزال دردناک

فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران که توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود می تواند به تقویت عضلات کف لگن، رباط‌ها و بافت‌ های همبند مرتبط با کف لگن کمک کند.

عضلات کف لگن ثبات لگن را فراهم می کنند و عملکرد مناسب اندام های لگن مانند عملکرد جنسی و دفع ادرار را همراه با وضعیت بدن و تنفس تقویت می کنند. زمانی که عملکرد عضلات کف لگن دچار اختلال شود، مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع رخ می دهد.

تکنیک های فیزیوتراپی

تمرینات کف لگن
بیماران یاد می گیرند که عضلات کف لگن را نسبت به سایر عضلات منقبض و شل کنند. آنها همچنین تکنیک های تنفس و زمان بندی را یاد می گیرند که تمرینات را موثرتر می کند. تمریناتی که متخصصان فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران برای بیماران در نظر می گیرند ، برای کشش عضلات سفت، تقویت عضلات ضعیف و افزایش انعطاف‌ پذیری طراحی می شوند.

تحریک الکتریکی
جریان الکتریکی ولتاژ پایین برای آموزش به بیماران نحوه هماهنگ کردن انقباضات عضلانی خود استفاده می شود و به کاهش درد و اسپاسم عضلانی کمک می کند. 

گشاد کننده واژن
دستگاه‌ های پلاستیکی لوله‌ای شکل برای کمک به کشش بافت‌های سفت وارد واژن می‌ شوند.

منوال تراپی
فیزیوتراپیست از تکنیک های درمان دستی و کشش برای بهبود گردش خون، تحرک و وضعیت بدن استفاده می کند.

بیوفیدبک تراپی
تکنیک بیوفیدبک به مشاهده نحوه عملکرد عضلات کف لگن کمک می کند. یک کاوشگر در راست روده مرد یا واژن زن قرار داده می شود و نتایج روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود.

جلسه اول فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران چگونه است؟

در طول معاینه خارجی، فیزیوتراپیست ستون فقرات کمری، مفاصل ساکروایلیاک و عضلاتی را که لگن را احاطه کرده یا به آن متصل می‌شوند ، از جمله رکتوس شکم، ایلیوپسواس و پیریفورمیس – ارزیابی می‌کند تا درد، سفتی یا حساسیت را بررسی کند.
در طول معاینه داخلی، فیزیوتراپیست عضلات کف لگن شما را از نظر تون، کشش، درد و حساسیت ارزیابی می کند. آنها ممکن است یک یا دو انگشت دستکش دار را وارد واژن و یا راست روده شما کنند تا عضلات کف لگن را از داخل لمس کنند. اغلب از روان کننده برای کمک به کاهش ناراحتی استفاده می شود.

دکتر فیزیوتراپی همچنین توانایی شما را برای انجام انقباض و شل شدن ارادی عضلات کف لگن و همچنین حرکت کف لگن با الگوهای تنفسی شما بررسی خواهد کرد.

پس از اینکه فیزیوتراپیست شما معاینات را کامل کرد و ارزیابی بالینی در مورد علل احتمالی علائم شما انجام داد، برای جلسات پیگیری برنامه ریزی می شود. هر جلسه در یک اتاق درمانی خصوصی انجام می شود.

فیزیوتراپی کف لگن چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپی کف لگن برای درمان انواع اختلالات عملکرد کف لگن استفاده می شود. اختلال عملکرد کف لگن را می توان به اختلالات هیپوتونیک یا تون پایین و هیپرتونیک یا تون بالا تقسیم کرد.

تون عضلانی به میزان تنش در حالت استراحت در عضله زمانی که منقبض نمی شود اشاره دارد. تون خیلی کم یا زیاد در عضلات کف لگن می تواند اشکال مختلف اختلال عملکرد کف لگن را ایجاد کند.

اختلالات تون پایین
وقتی عضله تون پایینی دارد، عضله شل تر از حالت عادی است و انقباض فعال را دشوار می کند.

هنگامی که عضلات کف لگن به دلیل تون پایین ضعیف هستند و در انقباض فعال آنها مشکل دارید، از مرکز بدن شما نمی توان به اندازه کافی حمایت کرد و ممکن است کنترل شما بر مثانه و حرکات روده تحت تاثیر قرار گیرد.

 • افتادگی اندام لگن: نزول غیرطبیعی اندام های لگنی، از جمله رحم، واژن، مثانه یا رکتوم از موقعیت طبیعی خود.
 • بی اختیاری استرسی: نشت غیر ارادی ادرار در حین فعالیت هایی که فشار داخل شکمی را افزایش می دهد، از جمله سرفه، عطسه، خندیدن، چمباتمه زدن و بلند کردن اجسام سنگین.
 • مثانه بیش فعال: وضعیتی که با اضطرار، تکرر و بی اختیاری ادرار در زمانی که مثانه شما به طور غیرارادی منقبض می شود مشخص می شود.
 • بی اختیاری مقعدی: نشت غیر ارادی گاز، مایع یا مدفوع از رکتوم

اختلالات تون بالا
وقتی عضله تون بالایی دارد، عضله سفت تر و محدودتر از حالت عادی می شود. هنگامی که می خواهید عضله را شل کنید یا کشش دهید، اغلب می تواند باعث درد شود.

هنگامی که عضلات کف لگن به دلیل تناسب زیاد بیش از حد سفت می شوند، ممکن است درد لگن، اسپاسم عضلانی، و همچنین درد و مشکل در قرار دادن در هنگام مقاربت یا در طول معاینه زنان را تجربه کنید.

 • درد میوفاشیال کف لگن: درد مزمنی که ناشی از سفت شدن عضلات کف لگن است
 • واژینیسموس: اسپاسم غیر ارادی و کنترل نشده عضلات اطراف واژن که با دخول رخ می دهد.
 • دیسپارونی: درد حین مقاربت جنسی ناشی از دخول واژینال
 • ولوودینیا: درد و ناراحتی در ناحیه تناسلی که اغلب به دلیل سفت شدن و ناکارآمد بودن عضلات کف لگن است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران – فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی – بهترین مرکز فیزیوتراپی تهران – فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ