فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران
فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

فیزیوتراپی کف لگن یک رویکرد درمانی است که از اصول فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد عضلات کف لگن استفاده می‌کند.

تون عضلات کف لگن می تواند به دلیل زایمان، روند افزایش سن یا استرس تغییر کند. این ممکن است منجر به کشیدگی و شل شدن بیش از حد عضلات، ضعیف شدن یا خیلی سفت و محدود شود. کاهش و افزایش تون عضلانی می تواند منجر به اختلال عملکرد کف لگن شود.

تحقیقات از درمان کف لگن به عنوان یک گزینه درمانی کم تهاجمی حمایت می کند که باید به عنوان اولین روش برای درمان انواع مختلف اختلال عملکرد کف لگن، از جمله مسائلی مانند افتادگی اندام لگن، بی اختیاری ادرار یا مدفوع، و مقاربت دردناک استفاده شود.

هدف از فیزیوتراپی کف لگن کمک به بهبود قدرت و عملکرد عضلات کف لگن و در نتیجه کاهش درد، ضعف و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. 

دکتر فیزیوتراپی کف لگن عضلات کف لگن را بررسی کرده و مشکلات موجود را شناسایی و درمان متناسب با آنها را مشخص می کند.

فیزیوتراپی کف لگن به عنوان درمان خط اول برای بسیاری از اختلالات ناحیه لگن توصیه می شود. هم مردان و هم زنان مبتلا به ضعف در عضلات کف لگن می توانند تمریناتی را برای تقویت کف و تقویت کنترل مثانه و روده انجام دهند.

اختلال عضلات کف لگن ممکن است ناشی از افزایش سن، بیماری، بارداری و زایمان، جراحی یا شرایط دیگر باشد و ممکن است همراه با سایر مشکلات دستگاه تناسلی مانند بی اختیاری ادرار، بی اختیاری مدفوع، مشکلات تخلیه مثانه و یبوست باشد.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران

 • بی اختیاری ادرار
 • تکرر ادرار
 • بی اختیاری مدفوع
 • واژینیسموس
 • درد هنگام رابطه جنسی
 • درد های لگنی مزمن
 • اندومتریوز
 • انزال زودرس و انزال دردناک

فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران که توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود می تواند به تقویت عضلات کف لگن، رباط‌ها و بافت‌ های همبند مرتبط با کف لگن کمک کند.

عضلات کف لگن ثبات لگن را فراهم می کنند و عملکرد مناسب اندام های لگن مانند عملکرد جنسی و دفع ادرار را همراه با وضعیت بدن و تنفس تقویت می کنند. زمانی که عملکرد عضلات کف لگن دچار اختلال شود، مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع رخ می دهد.

تکنیک های فیزیوتراپی

تمرینات کف لگن
بیماران یاد می گیرند که عضلات کف لگن را نسبت به سایر عضلات منقبض و شل کنند. آنها همچنین تکنیک های تنفس و زمان بندی را یاد می گیرند که تمرینات را موثرتر می کند. تمریناتی که متخصصان فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران برای بیماران در نظر می گیرند ، برای کشش عضلات سفت، تقویت عضلات ضعیف و افزایش انعطاف‌ پذیری طراحی می شوند.

تحریک الکتریکی
جریان الکتریکی ولتاژ پایین برای آموزش به بیماران نحوه هماهنگ کردن انقباضات عضلانی خود استفاده می شود و به کاهش درد و اسپاسم عضلانی کمک می کند. 

گشاد کننده واژن
دستگاه‌ های پلاستیکی لوله‌ای شکل برای کمک به کشش بافت‌های سفت وارد واژن می‌ شوند.

منوال تراپی
فیزیوتراپیست از تکنیک های درمان دستی و کشش برای بهبود گردش خون، تحرک و وضعیت بدن استفاده می کند.

بیوفیدبک تراپی
تکنیک بیوفیدبک به مشاهده نحوه عملکرد عضلات کف لگن کمک می کند. یک کاوشگر در راست روده مرد یا واژن زن قرار داده می شود و نتایج روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود.

جلسه اول فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران چگونه است؟

در طول معاینه خارجی، فیزیوتراپیست ستون فقرات کمری، مفاصل ساکروایلیاک و عضلاتی را که لگن را احاطه کرده یا به آن متصل می‌شوند ، از جمله رکتوس شکم، ایلیوپسواس و پیریفورمیس – ارزیابی می‌کند تا درد، سفتی یا حساسیت را بررسی کند.
در طول معاینه داخلی، فیزیوتراپیست عضلات کف لگن شما را از نظر تون، کشش، درد و حساسیت ارزیابی می کند. آنها ممکن است یک یا دو انگشت دستکش دار را وارد واژن و یا راست روده شما کنند تا عضلات کف لگن را از داخل لمس کنند. اغلب از روان کننده برای کمک به کاهش ناراحتی استفاده می شود.

دکتر فیزیوتراپی همچنین توانایی شما را برای انجام انقباض و شل شدن ارادی عضلات کف لگن و همچنین حرکت کف لگن با الگوهای تنفسی شما بررسی خواهد کرد.

پس از اینکه فیزیوتراپیست شما معاینات را کامل کرد و ارزیابی بالینی در مورد علل احتمالی علائم شما انجام داد، برای جلسات پیگیری برنامه ریزی می شود. هر جلسه در یک اتاق درمانی خصوصی انجام می شود.

فیزیوتراپی کف لگن چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپی کف لگن برای درمان انواع اختلالات عملکرد کف لگن استفاده می شود. اختلال عملکرد کف لگن را می توان به اختلالات هیپوتونیک یا تون پایین و هیپرتونیک یا تون بالا تقسیم کرد.

تون عضلانی به میزان تنش در حالت استراحت در عضله زمانی که منقبض نمی شود اشاره دارد. تون خیلی کم یا زیاد در عضلات کف لگن می تواند اشکال مختلف اختلال عملکرد کف لگن را ایجاد کند.

اختلالات تون پایین
وقتی عضله تون پایینی دارد، عضله شل تر از حالت عادی است و انقباض فعال را دشوار می کند.

هنگامی که عضلات کف لگن به دلیل تون پایین ضعیف هستند و در انقباض فعال آنها مشکل دارید، از مرکز بدن شما نمی توان به اندازه کافی حمایت کرد و ممکن است کنترل شما بر مثانه و حرکات روده تحت تاثیر قرار گیرد.

 • افتادگی اندام لگن: نزول غیرطبیعی اندام های لگنی، از جمله رحم، واژن، مثانه یا رکتوم از موقعیت طبیعی خود.
 • بی اختیاری استرسی: نشت غیر ارادی ادرار در حین فعالیت هایی که فشار داخل شکمی را افزایش می دهد، از جمله سرفه، عطسه، خندیدن، چمباتمه زدن و بلند کردن اجسام سنگین.
 • مثانه بیش فعال: وضعیتی که با اضطرار، تکرر و بی اختیاری ادرار در زمانی که مثانه شما به طور غیرارادی منقبض می شود مشخص می شود.
 • بی اختیاری مقعدی: نشت غیر ارادی گاز، مایع یا مدفوع از رکتوم

اختلالات تون بالا
وقتی عضله تون بالایی دارد، عضله سفت تر و محدودتر از حالت عادی می شود. هنگامی که می خواهید عضله را شل کنید یا کشش دهید، اغلب می تواند باعث درد شود.

هنگامی که عضلات کف لگن به دلیل تناسب زیاد بیش از حد سفت می شوند، ممکن است درد لگن، اسپاسم عضلانی، و همچنین درد و مشکل در قرار دادن در هنگام مقاربت یا در طول معاینه زنان را تجربه کنید.

 • درد میوفاشیال کف لگن: درد مزمنی که ناشی از سفت شدن عضلات کف لگن است
 • واژینیسموس: اسپاسم غیر ارادی و کنترل نشده عضلات اطراف واژن که با دخول رخ می دهد.
 • دیسپارونی: درد حین مقاربت جنسی ناشی از دخول واژینال
 • ولوودینیا: درد و ناراحتی در ناحیه تناسلی که اغلب به دلیل سفت شدن و ناکارآمد بودن عضلات کف لگن است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی کف لگن در پاسداران – فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی – بهترین مرکز فیزیوتراپی تهران – فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ