فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی
فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود.

ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود دارد. 10 مهره اضافی در استخوان خاجی و دنبالچه در پایه ستون فقرات به هم می پیوندند.

مهره ها توسط رباط ها، دیسک ها، ماهیچه ها و بافت همبند حمایت می شوند و ستون فقرات را ساختاری پایدار می سازند.

درد در هر قسمتی از ستون فقرات، از گردن گرفته تا کمر، شایع است. در واقع، کمردرد علت اصلی ناتوانی اسکلتی عضلانی و روزهای مرخصی از کار در سراسر جهان است. تا 80 درصد از مردم در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند و فوق العاده رایج است.

بیشتر کمردردها “مکانیکی” نامیده می شوند که به این معنی است که منبع درد مشکلی در مفاصل، استخوان ها یا بافت های نرم (ماهیچه ها، رباط های فاسیا و تاندون ها و غیره) است.

تا کنون شایع ترین علل کمردرد مربوط به دیسک های کمر یا مفاصل فاست کمر است. شرایط کمتر شایع عبارتند از اسپوندیلوز کمری و مشکلات مفصل ساکروایلیاک.

اگرچه کمردرد می تواند برای افراد نگران کننده باشد، اما خبر خوب، تحقیقات نشان می دهد که رویکردهای فعال مانند فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی درمان استاندارد طلایی است و به بهبود درد، عملکرد و کیفیت زندگی کمک می کند.

در حالی که برخی از آنها به مسکن ها، تزریق ها و شل کننده های عضلانی وابسته هستند، تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد در بسیاری از بیماران می تواند مفیدتر باشد. وقتی صحبت از کاهش طبیعی درد می شود، ورزش می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. چندین تکنیک فیزیوتراپی وجود دارد که برای کمک به کمردرد و درمان عامل بوجود آورنده درد موثر است که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

کمردرد می تواند بسیار ناتوان کننده باشد و تاثیر زیادی بر زندگی روزمره شما داشته باشد. اگر ادامه پیدا کند، می تواند بر روحیه، کار و روابط شما تأثیر بگذارد. مهم این است که به سرعت درد خود را کنترل کنید و کنترل کنید. کمردرد مداوم می تواند بر نحوه حرکت شما تأثیر بگذارد و می تواند باعث ضعیف شدن عضلات اطراف ستون فقرات شما شود، این به مرور زمان می تواند کمردرد شما را بدتر کرده و بهبودی شما را با مشکل مواجه کند. همچنین می تواند منجر به افزایش خطر دوره های مکرر کمردرد شود.

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی برای کمک به درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات ستون فقرات موثر است از جمله  فتق دیسک، سیاتیک، اسپوندیلوتز، پوکی استخوان (از جمله شکستگی) و آرتروز، همچنین برای قبل یا بعد از جراحی ستون فقرات عالی است.

دلایل بروز کمردرد

سیاتیک
سیاتیک یکی از دلایل اصلی کمردرد است و وضعیتی شایع تر از آن چیزی است که تصور می شود. زمانی رخ می دهد که فتق دیسک یا عوامل دیگری به عصب سیاتیک فشار وارد می کند و منجر به بروز علائمی همچون کمردرد ، ضعف و بی حسی در پاها و اختلال در عملکرد حرکتی می شود.

انحنای غیرطبیعی ستون فقرات
انحنای غیرطبیعی ستون فقرات می‌تواند ناشی از شرایطی مانند لوردوز، کیفوز و اسکولیوز باشد. کمردرد زمانی ایجاد می شود که عضلات، رباط ها و تاندون ها در این شرایط تحت فشار قرار بگیرند.

تنگی کانال نخاعی
تنگی کانال نخاعی معمولا در نتیجه بیرون زدگی دیسک است که منجر به باریک شدن ستون فقرات فرد می شود. فشار بر نخاع و اعصاب نخاعی منجر به بروز کمردرد می شود.

آسیب دیسک بین مهره ای
پارگی یا لیز خوردن دیسک ستون فقرات می تواند منجر به درد مزمن در کمر شود. موارد شدید آسیب دیسک نیاز به جراحی و به دنبال آن فیزیوتراپی برای کمردرد دارد.

برخی از علل دیگر عبارتند از آرتریت، اسپوندیلولیز، و کشیدگی عضلات و رباط های کمر.

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپیست ها می توانند مبتلایان به کمردرد را بر اساس ماهیت و شدت بیماری، تحت چندین نوع درمان قرار دهند.

گرما – گرما درد و اسپاسم را تسکین می دهد و می تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری شود.

آزادسازی عضله – تکنیک های درمان دستی که توسط فیزیوتراپیست بر روی ستون مهره ها و کمر بیمار اعمال می شود می تواند باعث شل شدن عضلات و افزایش گردش می شود.

سوزن خشک – برای کمردرد یکی دیگر از درمان های محبوب برای کاهش علائم است.

تحریک الکتریکی – این یک روش درمانی است که سبب بروز اختلال در انتقال پیام درد به سیستم عصبی مرکزی در مغز شده و کمک زیادی به تسکین درد می کند.

ورزش های فیزیوتراپی برای کمردرد

پیلاتس – پیلاتس به مجموعه ای از تمرینات اشاره دارد که بر افزایش انعطاف پذیری، استقامت و قدرت عضلانی تمرکز دارد. یک فیزیوتراپیست می تواند یک روال خاص پیلاتس را برای کمردرد طراحی کند تا درد را کاهش دهد و قلب شما را تقویت کند.

تمرینات کششی – این تمرینات در کاهش تدریجی علائم درد بسیار موثر هستند. برای یادگیری انواع مختلف با یک متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید.

تمرینات تقویتی – با تقویت عضلات کمر ریسک آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند و حمایت مناسبی از ستون فقرات به عمل می آورد.

جلسه فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی چگونه است؟

فیزیوتراپیست های ما تاریخچه کاملی از بیمار می گیرند و از سوالات غربالگری برای درک بیشتر در مورد کمردرد بیمار استفاده می کنند. سپس حرکات بیمار را ارزیابی می‌کنند و بر اساس یافته‌های ارزیابی، یک برنامه درمانی فردی برای بیمار در نظر می گیرند. این احتمالاً شامل ورزش، آموزش و همچنین تکنیک های درمان دستی و مدالیته های تسکین دهنده درد می شود.

در ارزیابی اولیه بیمار اهدافی را در مورد آنچه بیمار می خواهد به دست آورد تعیین خواهد شد تا بهترین نتایج درمانی حاصل شود.

در صورت نیاز به درمان برای کمردرد لطفا با متخصصان ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم یک ارزیابی ترتیب دهیم تا علت درد شما را مشخص کنیم و بهترین اقدام درمانی را ارائه دهیم.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی کمر در قلهک

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ