فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه
فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه تامین اجتماعی ، بیمه ارتش ، بیمه خدمات درمانی و ….توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

یکی از شایع ترین علل تاخیر در کار به دلیل ناراحتی های جسمانی، کمردرد است. دیده می شود که کمردرد می تواند در تمام سنین تاثیر بگذارد. برخی از علل شایع این عارضه عبارتند از آسیب، وضعیت بدنی نامناسب، دیسک کمر، مشکلات ساختاری ستون فقرات ، کشیدگی عضلانی و …

کمردرد یک منبع بسیار شایع ناراحتی و کاهش تحرک در بین افراد بخصوص افراد میانسال و سالمند است که روزانه به مراکز درمان و کلینیک های فیزیوتراپی مراجعه می کنند.

به طور معمول، افرادی که در محیطی کار می کنند که شامل نشستن طولانی تر است، این نوع مشکل کمردرد مکانیکی را تجربه می کنند. اگرچه این یک بیماری جدی نیست، اما تجربه درد یا درد مداوم در پشت می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

کمردرد در افراد مسن به یک بیماری عادی تبدیل می شود. زنان همچنین در برابر کمردرد چه در دوران بارداری و چه پس از آن آسیب پذیر هستند.

کمردرد ممکن است خود را به طرق مختلفی نشان دهد که همه آنها بر زندگی فرد تأثیر منفی می گذارد. اگر توسط فیزیوتراپیست درمان نشود، کمردرد ممکن است به یک منبع ناراحتی مادام العمر تبدیل شود و حتی ممکن است سبب آسیب های بیشتری نیز شود.

فیزیوتراپی می تواند به درمان کمردرد کمک کند و یکی از گزینه های درمانی پیشنهادی پزشکان برای کمک به رهایی از این وضعیت است. برای درمان کمردرد می توان از فیزیوتراپی به عنوان روشی خاص یا تکنیک های ترکیبی برای هدف قرار دادن یک محل خاص از کمر استفاده کرد.

هنگامی که بیمار معاینه می شود، هدف از این ارزیابی تعیین منشاء درد و عواملی است که ممکن است در پیشرفت درد کمک کرده باشند. این عوامل عبارتند از سن، جنسیت، کار، سلامت روان و غیره.

پس از اولین مرحله معاینه، بیمار بر اساس پروتکل های مناسب برای مدیریت شرایط خاص کمردرد درمان می شود. پاسخ بیمار به درمان با فیزیوتراپی کمردرد در منزل در اغلب مبتلایان مثبت است و نیاز به انجام اقدامات تهاجمی همچون جراحی به حداقل می رسد.

فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی می تواند در درمان انواع کمردرد در مقایسه با جراحی یا سایر گزینه ها مانند مسکن ها یا اسپری های تسکین درد مفیدترین باشد. درمان فیزیوتراپی ارائه شده توسط فیزیوتراپیست ماهر و آموزش دیده به افرادی که قبلاً به طور مداوم از موارد زیر رنج می‌بردند، تسکین فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد:

کمردرد غیر اختصاصی:
وضعیتی که تحت آن هیچ علت خاصی برای ایجاد درد در ناحیه کمر شناخته نشده است.

درد سیاتیک:
درد سیاتیک دردی است که از ناحیه کمر پخش می شود و تا پاهای شما ادامه می یابد.

تنگی کانال نخاعی:
وضعیتی که در آن فضای اطراف نخاع شما باریک می شود و باعث فشار بر نخاع می شود.

بیماری دژنراتیو دیسک:
به دلیل پیری دیسک های ستون فقرات شما ایجاد می شود

مزایای فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی به عنوان یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن کمردرد و جلوگیری کامل از نیاز به جراحی مطرح شده است.

تمرین آن شامل تمرینات کششی و تقویتی کمر، اصلاح سبک زندگی، جلوگیری از هر گونه آسیب بیشتر، درمان دستی و ترکیبی از تکنیک های دیگر برای تسکین طولانی مدت است.

انجام منظم فیزیوتراپی برای دوره های شدید کمردرد می تواند:

 • به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات خود کمک کند
 • به بهبود وضعیت بدن و بازگرداندن تحرک طبیعی کمک کند
 • کاهش نیاز به جراحی و وابستگی به داروهای ضد التهابی و مسکن ها
 • جلوگیری از عوارض بعدی در ناحیه کمر
 • کاهش دردهای عضلانی
 • تسریع بهبودی
 • تقویت عضلات کمر

فیزیوتراپی غیرفعال

فیزیوتراپی غیرفعال به این دلیل نامیده می شود که بیمار نیازی به انجام هیچ اقدامی ندارد. فیزیوتراپیست های ما می توانند از طریق فیزیوتراپی غیرفعال بیماران خود را درمان کنند تا به شل شدن و ترمیم عضلات کمک کنند تا به بازیابی قدرت و تحرک شما کمک کند.

درمان دستی رایج ترین روش درمانی است که در آن فیزیوتراپیست از دست های خود برای حرکت، کشش و رهاسازی بافت ها و مفاصل شما استفاده می کند. برای کمردرد، تعدادی درمان غیرفعال وجود دارد که فیزیوتراپیست های ما ممکن است از آنها استفاده کنند. این شامل:

بسته‌های گرم و سرد – اعمال گرما یا سرما به عضلات آسیب‌دیده می‌تواند به افزایش گردش خون در عضلات آسیب‌دیده کمک کند یا سرعت کار را کاهش دهد و به کاهش التهاب کمک کند.
درمان دستی – فیزیوتراپیست های ما بسته به علت اصلی کمردرد شما تعدادی روش ماساژ درمانی را ارائه می دهند، از ماساژ سوئدی گرفته تا بافت عمیق برای کمک به شل شدن و بازگرداندن تحرک به عضلاتی که دچار اسپاسم و گرفتگی شده اند.

اولتراسوند – استفاده از امواج اولتراسونیک برای تحریک عضلات آسیب‌دیده می‌تواند به کاهش گرفتگی، اسپاسم و  التهاب در عضلات کمر کمک کند.

سوزن خشک – فیزیوتراپیست های آموزش دیده ما از سوزن های استریل شده برای آزادسازی نقاط ماشه ای و تشویق به بهبود طبیعی بدن استفاده می کنند.

فیزیوتراپی فعال

درمان‌های فیزیوتراپی فعال، که توسط متخصصان فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه ارائه می شود ، تمرین‌ هایی هستند که به‌ویژه توسط فیزیوتراپیست‌ های ما بسته به علت اصلی درد، برای بیمار تجویز می‌شوند. این تمرینات به تقویت قدرت، بهبودی و تحرک در قسمت آسیب دیده بدن بیمار کمک می کند و در عین حال سلامت و رفاه عمومی را نیز تشویق می کند.

اکثر افرادی که از کمردرد رنج می برند می توانند از درد تسکین یافته و در عرض 6-4 هفته بهبود پیدا کنند. با این حال، این بازه زمانی می تواند از موردی به مورد دیگر، ماهیت آسیب در صورت وجود، سابقه بیماری مزمن بیمار که منجر به کمردرد شده است و همچنین برنامه درمانی که با مشورت فیزیوتراپیست خود انتخاب می کنید، متفاوت باشد.

شما می توانید انتخاب کنید که اکنون رنج را متوقف کنید. برای بهترین درمان فیزیوتراپی کمردرد در منزل و در زمان مناسب، همین حالا با ما تماس بگیرید!

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در منزل بیمه – فیزیوتراپی برای درمان سیاتیک – فیزیوتراپی برای کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی در منزل با دفترچه بیمه – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی در منزل با دفترچه تامین اجتماعی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ