فیزیوتراپی کمر درد در منزل

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی کمر درد در منزل
فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای افرادی که دچار این مشکل هستند بسیار مفید است چراکه نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نیست و بیمار می تواند در منزل و با کمترین میزان مشکل از خدمات فیزیوتراپی کمردرد بهره ببرد.

کمردرد در دو نوع حاد و مزمن رخ می دهد و بحدی شایع است که به عنوان رایج ترین علت غیبت افراد در محل کار شناخته می شود.

بیشتر کمردردها در نتیجه صدماتی مانند کشیدگی یا کشیدگی عضلات به دلیل حرکات ناگهانی یا مکانیک بد بدن هنگام بلند کردن اجسام سنگین است.

کمردرد همچنین می تواند نتیجه بیماریهای خاصی باشد ، مانند:

  • سرطان نخاع
  • پارگی یا فتق دیسک
  • سیاتیک
  • آرتروز
  • عفونت های کلیه
  • عفونت های ستون فقرات

کمردرد حاد می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد ، در حالی که کمردرد مزمن دردی است که بیش از سه ماه طول می کشد.

کمردرد بیشتر در افراد بین 30 تا 50 سال رخ می دهد. این تا حدی به دلیل تغییراتی است که با افزایش سن در بدن رخ می دهد. با افزایش سن ، میزان مایعات بین مهره های ستون فقرات کاهش می یابد.

این بدان معناست که دیسک های ستون فقرات به راحتی تحریک می شوند. شما همچنین مقداری از تون عضلانی خود را از دست می دهید که باعث می شود کمر بیشتر در معرض آسیب قرار گیرد. به همین دلیل است که تقویت عضلات کمر با فیزیوتراپی و استفاده از مکانیک های مناسب بدن در پیشگیری از کمردرد مفید است.

برای درمان کمردرد باید به جراح ارتوپد یا فیزیوتراپیست مراجعه شود تا درمان مناسب برای شما انجام بگیرد ، باید بدانید که خود درمانی در بسیاری از موارد نه تنها کمکی به تسکین درد نمی کند بلکه می تواند سبب تشدید عامل زمینه ای نیز بشود.

کمردرد معمولاً طی چند هفته بهتر می شود. در این مدت ، مهم است که شما فعال بمانید و استراحت در تخت را محدود کنید.

چه چیزی می تواند باعث کمردرد شود؟

در بیشتر موارد ، نمی توان علت دقیق کمردرد را مشخص کرد. 

ستون فقرات انسان از اجزای مختلفی تشکیل شده و آسیب هریک از این اجزا می تواند منجر به بروز کمردرد در فرد شود و سبب بروز اختلال در زندگی روزمره فرد نیز شود ، به همین جهت تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمان کمردرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های در تسکین انواع کمردرد است و از آن جایی که مبتلایان به کمردرد برای خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی با چالش های زیادی روبرو می شوند ، فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای این افراد بسیار ارزشمند است. 

بسیاری از عوامل جسمی یا روانی می توانند باعث کمردرد شوند و اغلب ترکیبی از این عوامل در آن دخیل است.گاهی اوقات دلایل خاصی برای کمردرد وجود دارد ، به ویژه هنگامی که درد پا ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی نیز وجود دارد. این می تواند در اثر تحریک یا فشردگی اعصاب پشت ایجاد شود.

ثابت شده است که ورزش یکی از مفیدترین روش های درمان برای کمردرد است. در مورد ورزش های مناسب شرایط خود می توانید با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی یکی از رایج ترین روش های درمانی است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود. از این روش در هر دو حالت ، به عنوان یک خط درمان و همچنین در ترکیب با سایر درمانها مانند ماساژ ، گرما ، کشش ، التراسوند یا دیاترمی موج کوتاه استفاده می شود.

فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار و نوع و شدت مشکل وی برنامه درمانی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کند.

تمرینات فیزیوتراپی کمر درد در منزل معمولا شامل تمرینات کششی با هدف افزایش انعطاف پذیری و تمرینات تقویتی با هدف تقویت عضلات شکم و کمر توسط فیزیوتراپیست در نظر گرفته می شود.

تکنیک های درمان دستی و دستکاری ستون فقرات نیز با توجه به شرایط بیمار و مفید بودن آن ها برای بیمار توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد.

از آن جایی که فیزیوتراپی کمردرد در منزل نیازی به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد از تشدید درد بیمار و بروز مشکلات بیشتر برای بیمار نیز جلوگیری می کند که از این جهات نیز بسیار مفید است.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در منزل – فیزیوتراپی کمر درد در منزل – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی کمر در منزل – دکتر فیزیوتراپی – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کودک فلج مغزی

فیزیوتراپی برای کودک فلج مغزی امری ضروری است و کمک زیادی به تخفیف عوارض و بهبود شرایط کودکان مبتلا به این عارضه می کند. فلج مغزی (CP) علت اصلی ناتوانی عصبی دوران کودکی است و شایع ترین ناتوانی رشد جسمانی در دوران کودکی است که شامل گروهی از اختلالات رشد حرکتی و وضعیتی است که…

اسپوندیلولیز

اسپوندیلولیز یا شکستگی استرسی ستون مهره ها زمانی اتفاق می افتد که مشکلی در ستون فقرات باعث ایجاد یک ترک یا شکستگی کوچک بین دو مهره (استخوان های ستون فقرات) شود. اسپوندیلولیز باعث کمردرد می شود اما معمولاً بدون جراحی قابل درمان است. درمان هایی مانند دارو درمانی و فیزیوتراپی زمانی که زودتر شروع شوند…

فیزیوتراپی آسیب های ورزشی

فیزیوتراپی آسیب های ورزشی یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که به ارزیابی ، درمان و توانبخشی آسیب های ورزشی می پردازد. کشیدگی عضلانی، رگ به رگ شدن رباط و مشکلات تاندون مانند آرنج تنیس بازان یا تاندینوپاتی آشیل از جملخ شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که متخصصان فیزیوتراپی در درمان و توانبخشی…

فیزیوتراپی پس از جراحی

فیزیوتراپی پس از جراحی برای بهبودی بهتر و سریع تر و کاهش عوارض ناشی از جراحی همچون درد ، تورم و کاهش دامنه حرکتی ضروری است. انجام یک جراحی موفقیت آمیز به این معنی نیست که می توانید از یک زندگی سالم که قبل از ورود به سالن جراحی در آن زندگی می کردید لذت…

فیزیوتراپی برای بیمار ام اس

فیزیوتراپی برای بیمار ام اس نقش موثر و کمک کننده ای در مدیریت علائم و غلبه بر چالش ها و مشکلات ناشی از این بیماری پیشرونده عصبی دارد. رشته های عصبی توسط یک غلاف میلین احاطه شده اند که از آنها محافظت می کند. میلین همچنین به اعصاب کمک می کند تا سیگنال های الکتریکی…

فیزیوتراپی در منزل برای فلج مغزی

فیزیوتراپی در منزل برای فلج مغزی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما در کلیه مناطق تهران بزرگ و کرج ارائه می شود. فلج مغزی (CP) در مجموع به مجموعه ای از اختلالات عصبی اشاره می کند که بر حرکت و هماهنگی تأثیر می گذارد. این بیماری در اثر آسیب مغزی یا ناهنجاری در رشد مغز…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ