فیزیوتراپی کمر درد در منزل

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی کمر درد در منزل
فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای افرادی که دچار این مشکل هستند بسیار مفید است چراکه نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نیست و بیمار می تواند در منزل و با کمترین میزان مشکل از خدمات فیزیوتراپی کمردرد بهره ببرد.

کمردرد در دو نوع حاد و مزمن رخ می دهد و بحدی شایع است که به عنوان رایج ترین علت غیبت افراد در محل کار شناخته می شود.

بیشتر کمردردها در نتیجه صدماتی مانند کشیدگی یا کشیدگی عضلات به دلیل حرکات ناگهانی یا مکانیک بد بدن هنگام بلند کردن اجسام سنگین است.

کمردرد همچنین می تواند نتیجه بیماریهای خاصی باشد ، مانند:

  • سرطان نخاع
  • پارگی یا فتق دیسک
  • سیاتیک
  • آرتروز
  • عفونت های کلیه
  • عفونت های ستون فقرات

کمردرد حاد می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد ، در حالی که کمردرد مزمن دردی است که بیش از سه ماه طول می کشد.

کمردرد بیشتر در افراد بین 30 تا 50 سال رخ می دهد. این تا حدی به دلیل تغییراتی است که با افزایش سن در بدن رخ می دهد. با افزایش سن ، میزان مایعات بین مهره های ستون فقرات کاهش می یابد.

این بدان معناست که دیسک های ستون فقرات به راحتی تحریک می شوند. شما همچنین مقداری از تون عضلانی خود را از دست می دهید که باعث می شود کمر بیشتر در معرض آسیب قرار گیرد. به همین دلیل است که تقویت عضلات کمر با فیزیوتراپی و استفاده از مکانیک های مناسب بدن در پیشگیری از کمردرد مفید است.

برای درمان کمردرد باید به جراح ارتوپد یا فیزیوتراپیست مراجعه شود تا درمان مناسب برای شما انجام بگیرد ، باید بدانید که خود درمانی در بسیاری از موارد نه تنها کمکی به تسکین درد نمی کند بلکه می تواند سبب تشدید عامل زمینه ای نیز بشود.

کمردرد معمولاً طی چند هفته بهتر می شود. در این مدت ، مهم است که شما فعال بمانید و استراحت در تخت را محدود کنید.

چه چیزی می تواند باعث کمردرد شود؟

در بیشتر موارد ، نمی توان علت دقیق کمردرد را مشخص کرد. 

ستون فقرات انسان از اجزای مختلفی تشکیل شده و آسیب هریک از این اجزا می تواند منجر به بروز کمردرد در فرد شود و سبب بروز اختلال در زندگی روزمره فرد نیز شود ، به همین جهت تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمان کمردرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های در تسکین انواع کمردرد است و از آن جایی که مبتلایان به کمردرد برای خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی با چالش های زیادی روبرو می شوند ، فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای این افراد بسیار ارزشمند است. 

بسیاری از عوامل جسمی یا روانی می توانند باعث کمردرد شوند و اغلب ترکیبی از این عوامل در آن دخیل است.گاهی اوقات دلایل خاصی برای کمردرد وجود دارد ، به ویژه هنگامی که درد پا ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی نیز وجود دارد. این می تواند در اثر تحریک یا فشردگی اعصاب پشت ایجاد شود.

ثابت شده است که ورزش یکی از مفیدترین روش های درمان برای کمردرد است. در مورد ورزش های مناسب شرایط خود می توانید با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی یکی از رایج ترین روش های درمانی است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود. از این روش در هر دو حالت ، به عنوان یک خط درمان و همچنین در ترکیب با سایر درمانها مانند ماساژ ، گرما ، کشش ، التراسوند یا دیاترمی موج کوتاه استفاده می شود.

فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار و نوع و شدت مشکل وی برنامه درمانی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کند.

تمرینات فیزیوتراپی کمر درد در منزل معمولا شامل تمرینات کششی با هدف افزایش انعطاف پذیری و تمرینات تقویتی با هدف تقویت عضلات شکم و کمر توسط فیزیوتراپیست در نظر گرفته می شود.

تکنیک های درمان دستی و دستکاری ستون فقرات نیز با توجه به شرایط بیمار و مفید بودن آن ها برای بیمار توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد.

از آن جایی که فیزیوتراپی کمردرد در منزل نیازی به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد از تشدید درد بیمار و بروز مشکلات بیشتر برای بیمار نیز جلوگیری می کند که از این جهات نیز بسیار مفید است.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در منزل – فیزیوتراپی کمر درد در منزل – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی کمر در منزل – دکتر فیزیوتراپی – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ