فیزیوتراپی کمر درد در منزل

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی کمر درد در منزل
فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای افرادی که دچار این مشکل هستند بسیار مفید است چراکه نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نیست و بیمار می تواند در منزل و با کمترین میزان مشکل از خدمات فیزیوتراپی کمردرد بهره ببرد.

کمردرد در دو نوع حاد و مزمن رخ می دهد و بحدی شایع است که به عنوان رایج ترین علت غیبت افراد در محل کار شناخته می شود.

بیشتر کمردردها در نتیجه صدماتی مانند کشیدگی یا کشیدگی عضلات به دلیل حرکات ناگهانی یا مکانیک بد بدن هنگام بلند کردن اجسام سنگین است.

کمردرد همچنین می تواند نتیجه بیماریهای خاصی باشد ، مانند:

  • سرطان نخاع
  • پارگی یا فتق دیسک
  • سیاتیک
  • آرتروز
  • عفونت های کلیه
  • عفونت های ستون فقرات

کمردرد حاد می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد ، در حالی که کمردرد مزمن دردی است که بیش از سه ماه طول می کشد.

کمردرد بیشتر در افراد بین 30 تا 50 سال رخ می دهد. این تا حدی به دلیل تغییراتی است که با افزایش سن در بدن رخ می دهد. با افزایش سن ، میزان مایعات بین مهره های ستون فقرات کاهش می یابد.

این بدان معناست که دیسک های ستون فقرات به راحتی تحریک می شوند. شما همچنین مقداری از تون عضلانی خود را از دست می دهید که باعث می شود کمر بیشتر در معرض آسیب قرار گیرد. به همین دلیل است که تقویت عضلات کمر با فیزیوتراپی و استفاده از مکانیک های مناسب بدن در پیشگیری از کمردرد مفید است.

برای درمان کمردرد باید به جراح ارتوپد یا فیزیوتراپیست مراجعه شود تا درمان مناسب برای شما انجام بگیرد ، باید بدانید که خود درمانی در بسیاری از موارد نه تنها کمکی به تسکین درد نمی کند بلکه می تواند سبب تشدید عامل زمینه ای نیز بشود.

کمردرد معمولاً طی چند هفته بهتر می شود. در این مدت ، مهم است که شما فعال بمانید و استراحت در تخت را محدود کنید.

چه چیزی می تواند باعث کمردرد شود؟

در بیشتر موارد ، نمی توان علت دقیق کمردرد را مشخص کرد. 

ستون فقرات انسان از اجزای مختلفی تشکیل شده و آسیب هریک از این اجزا می تواند منجر به بروز کمردرد در فرد شود و سبب بروز اختلال در زندگی روزمره فرد نیز شود ، به همین جهت تشخیص دقیق و انتخاب بهترین روش درمان کمردرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های در تسکین انواع کمردرد است و از آن جایی که مبتلایان به کمردرد برای خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی با چالش های زیادی روبرو می شوند ، فیزیوتراپی کمر درد در منزل برای این افراد بسیار ارزشمند است. 

بسیاری از عوامل جسمی یا روانی می توانند باعث کمردرد شوند و اغلب ترکیبی از این عوامل در آن دخیل است.گاهی اوقات دلایل خاصی برای کمردرد وجود دارد ، به ویژه هنگامی که درد پا ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی نیز وجود دارد. این می تواند در اثر تحریک یا فشردگی اعصاب پشت ایجاد شود.

ثابت شده است که ورزش یکی از مفیدترین روش های درمان برای کمردرد است. در مورد ورزش های مناسب شرایط خود می توانید با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

فیزیوتراپی کمر درد در منزل

فیزیوتراپی یکی از رایج ترین روش های درمانی است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود. از این روش در هر دو حالت ، به عنوان یک خط درمان و همچنین در ترکیب با سایر درمانها مانند ماساژ ، گرما ، کشش ، التراسوند یا دیاترمی موج کوتاه استفاده می شود.

فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار و نوع و شدت مشکل وی برنامه درمانی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کند.

تمرینات فیزیوتراپی کمر درد در منزل معمولا شامل تمرینات کششی با هدف افزایش انعطاف پذیری و تمرینات تقویتی با هدف تقویت عضلات شکم و کمر توسط فیزیوتراپیست در نظر گرفته می شود.

تکنیک های درمان دستی و دستکاری ستون فقرات نیز با توجه به شرایط بیمار و مفید بودن آن ها برای بیمار توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد.

از آن جایی که فیزیوتراپی کمردرد در منزل نیازی به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد از تشدید درد بیمار و بروز مشکلات بیشتر برای بیمار نیز جلوگیری می کند که از این جهات نیز بسیار مفید است.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در منزل – فیزیوتراپی کمر درد در منزل – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی کمر در منزل – دکتر فیزیوتراپی – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ