فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس
فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با بالاترین کیفیت برای کمک به درمان مشکلاتی که منجر به کمردرد می شود، ارائه می شود.

انواع کمردرد ممکن است از نظر تظاهر متفاوت باشد، از خفیف و کوتاه مدت تا شدید و طولانی مدت که می تواند منجر به اختلال در فعالیت های فرد شود.

کمردرد ۷۰ تا ۹۰ درصد افراد را در مقطعی از زندگی خود تحت تاثیر قرار می‌دهد و اگر مشکل اصلی برطرف نشود، بسیار رایج است که این بیماری دوباره عود کند. فیزیوتراپی می تواند کمک زیادی به ارزیابی و درمان کند تا خطر بروز دوره های بعدی را کاهش دهد.

کمردرد یک منبع شایع ناراحتی در افراد است. این می تواند ناشی از طیف گسترده ای از رفتارها یا عادات باشد، از نشستن طولانی مدت گرفته تا مشکلات مزمن سلامتی، آمادگی جسمانی ضعیف و حمل نادرست اجسام سنگین. هنگامی که کمردرد را به عنوان یک مشکل برای خود تشخیص می دهید و از پزشک خود در مورد آن سؤال می کنید، آنها معمولاً یک دوره یک ماهه فیزیوتراپی را برای کمک به تقویت بدن و تسکین درد شما تجویز می کنند. اگر فیزیوتراپی موفقیت‌آمیز نباشد، ممکن است لازم باشد گزینه‌های درمانی دیگر تا جراحی و از جمله جراحی در نظر گرفته شود.

کمردرد در دو نوع درد موضعی و درد تشعشعی وجود دارد. درد موضعی فقط در قسمت پایین کمر و باسن احساس می شود، درد تابشی را می توان در یک یا هر دو پا و همچنین در پاهای شما احساس کرد. تشعشع درد همچنین می تواند خود را به صورت بی حسی در هر دو پا یا احساس سوزن سوزن شدن نشان دهد. 

کمردرد چیست؟

راه های زیادی برای توصیف آن وجود دارد، زیرا تجربه درد هر فردی منحصر به فرد است. 

این می تواند از تعدادی از ساختارهای پشت شما منشاء بگیرد، از جمله مفاصل، استخوان ها، ماهیچه ها، اعصاب و بافت های همبند.

گاهی اوقات، درد ناشی از آسیب در قسمت پایین کمر نیست و عوامل زمینه‌ای دیگری مانند افزایش پاسخ درد و حساسیت وجود دارد.

کمردرد همچنین می تواند باعث درد در باسن و پاهای شما شود، به این درد ارجاعی می گویند، حتی ممکن است درد را در کمر خود احساس نکنید.

فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس ، نارمک ، پیروزی ، نیروهوایی و … توسط تیم متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما (فیزیوتراپی در منزل توسط خانم و آقا) به عزیزانی که به دلیل درد یا بعد مسافت نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ، ارائه می شود.

کمردرد می تواند با ضعف عضلات تثبیت کننده عمیق بدن، قدرت عضلانی ناهموار بین سمت چپ و راست، دشواری در تشخیص حرکت، موقعیت کمر و حساسیت بیش از حد در ناحیه کمر در صورت وجود کمردرد همراه باشد. مداوم.

چرا درمان کمردرد مهم است؟

ارزیابی و درمان کمردرد بسیار مهم است، زیرا معمولاً یک علت زمینه‌ای برای کمردرد وجود دارد و این دوره اغلب می‌تواند باعث تغییراتی در بدن شود. فیزیوتراپیست قادر است کمردرد شما را ارزیابی و درمان کند. ارزیابی شامل شرح حال کامل و مصاحبه، ارزیابی حرکت، لمس دستی، تست‌های تنش عصبی و تست‌های قدرت و طول عضلانی است. هنگامی که فیزیوتراپیست هر یک از عوامل موثر در درد شما را شناسایی کرد، به سمت درمان کمک خواهد کرد.

درمان کمردرد می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مشاوره و آموزش، از جمله مدیریت درد و پیش آگهی
  • درمان دستی شامل ماساژ و دستکاری مفاصل
  • برنامه تمرینی مناسب شامل پیشرفت
  • روش های مدیریت درد از جمله الکتروتراپی (TENS)

در صورت وجود علت زمینه ای مانند عدم تعادل عضلانی، تکرار کمردرد معمول است. کمردرد می تواند شما را از زندگی کامل خود باز دارد، به خصوص اگر دائماً نگران کمر خود باشید. فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و بهتر حرکت کنید.

فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس

در حالی که این درد اغلب خود به خود از بین می رود، بهترین راه برای اطمینان از عدم بازگشت آن در آینده، درمان آن است. صرف نظر از شدت کمردرد، تیم فیزیوتراپیست ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل به شما کمک می کنند تا کمردرد خود را تسکین دهید.

انواع درمان های فیزیوتراپی برای کمردرد

دو دسته کلی از فیزیوتراپی وجود دارد که می تواند برای درمان کمردرد استفاده شود: فیزیوتراپی غیرفعال و فعال.

فیزیوتراپی های غیرفعال شامل کارهایی است که به عنوان یک بیمار برای شما انجام می شود. اینها می تواند شامل تحریک الکتریکی عضلات در یک ناحیه دردناک، یا اعمال کلوخ و بسته داغ روی آن نواحی باشد. فیزیوتراپی های فعال بر روی تمرینات و کشش های خاص با هدف آسیب یا منبع ناراحتی شما تمرکز دارند. در اکثر طرح‌های درمانی که برای کمردرد تدوین شده‌اند، فیزیوتراپی‌های فعال در کانون توجه قرار دارند.

برنامه درمانی فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس به طور خاص منبع درد و نیازهای شما را هدف قرار می دهد، با این حال اکثر برنامه های درمانی فیزیوتراپی برای کمردرد شامل درمان دستی و تمرینات حرکتی است. درمان دستی شامل فیزیوتراپیست شما می شود که از تکنیک های عملی برای شل کردن مفاصل و ماهیچه های سفت داخل و اطراف ستون فقرات استفاده می کند. تمرینات حرکتی به بازگرداندن حرکت، انعطاف پذیری و قدرت در بدن شما کمک می کند و درد را کاهش می دهد. این تمرینات توسط فیزیوتراپیست به شما نشان داده و آموزش داده می شود و سپس برای شما تجویز می شود تا خودتان نیز انجام دهید.

فیزیوتراپی برای کمردرد و جراحی

در حالی که فیزیوتراپی اغلب می تواند به طور کامل کمردرد آینده را کاهش داده و از آن جلوگیری کند، گاهی اوقات رفع این مشکلات دشوارتر است. به خصوص موارد شدید کمردرد مزمن، یا دردی که ناشی از منبعی است که به طور کامل با فیزیوتراپی قابل درمان نیست، برای تسکین واقعی نیاز به جراحی دارد.

با توجه به آنچه گفته شد، شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد فیزیوتراپی چه قبل و چه بعد از هر نوع جراحی، اثربخشی آن را بهبود می بخشد و زمان بهبودی شما را تسریع می کند. اگر بدن شما فعال و سالم باشد بهتر بهبود می یابد. مگر اینکه دلایلی وجود داشته باشد که نتوانید این کار را انجام دهید، معمولاً پزشک قبل از مداخله جراحی، درمان فیزیوتراپی برای کمردرد شما را تجویز می کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس – دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی شانه در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در امامت – فیزیوتراپی در منزل جنوب تهران – درمان آرتروز با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی آرتروز لگن – درمان آرتروز با فیزیوتراپی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ