فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟
فیزیوتراپی کمر چگونه است

فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟

فیزیوتراپی کمر یکی از بهترین و موثرترین روش ها در درمان مشکلات مرتبط با کمر و ستون فقرات و درمان عامل زمینه ای کمردرد است.

خدمات فیزیوتراپی کمر را می توان با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی یا بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل دریافت کرد.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و کم هزینه در درمان مشکلات ارتوپدی از جمله کمردرد است که در بسیاری از موارد از انجام اعمال جراحی غیرضروری پیشگیری می کند.

کمردرد شایع ترین اختلال ارتوپدی و پس از سرماخوردگی دومین علت مراجعه افراد به مراکز درمانی است ، کمردرد بحدی شایع است که بیش از سه چهارم افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده اند.

کمر درد ممکن است در اثر مشکلات مربوط به استخوان های ستون فقرات، دیسک های بین مهره ای، رباط های اطراف ستون فقرات و دیسک های آن، قوس زیاد کمر، نخاع و اعصاب خارج شده از آن، عضلات کمر و شکم، اندام درونی بدن و همچنین پوست اطراف ناحیه ی کمر رخ دهد.

فیزیوتراپی کمر چگونه است و چگونه به درمان کمردرد کمک می کند؟

لیزر پرتوان ، مگنت تراپی ، تراکشن ستون فقرات ، شاک ویو تراپی ، الکتروتراپی ، سوزن خشک ، درمان های دستی و تمرینات ورزشی از جمله موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی کمر هستند که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی یا فیزیوتراپی در منزل قابل ارائه هستند.

در این مقاله سعی می کنیم به مهم ترین و شایع ترین دلایل بروز کمردرد اشاره مختصری داشته باشیم.

شایع ترین دلایل کمردرد

آرتروز کمر

آرتروز کمر و ستون فقرات شایع ترین بیماری التهابی و فرسایش ستون فقرات است که به دلیل آسیب مفاصل فاسترخ می دهد.

آرتروز نوعی بیماری التهابی مفاصل است که در اثر فرسایش غضروف سر استخوان ها در محل مفاصل رخ می دهد.

آرتروز اغلب مفاصل ستون فقرات ، دست ، زانو و لگن را درگیر می کند.

در آرتروز کمر که اغلب در افراد میانسال و سالمند دیده می شود مفاصل ستون فقرات دچار فرسایش و ساییدگی شده که این وضعیت می تواند موجب ساییده شدن مهره ها بر روی هم و بروز مشکلاتی همچون درد و محدودیت حرکتی شود.

فیزیوتراپی کمر در کلینیک و یا بصورت فیزیوتراپی در منزل مهم ترین بخش درمان آرتروز کمر است که به تخفیف علائم و عوارض ایجاد شده برای بیمار کمک می کند.

درد سیاتیک

درد عصب سیاتیک هنگامی رخ می دهد که به دلایلی فشار برروی عصب سیاتیک وارد شده باشد.

کمردرد شدید و ناگهانی که با انتشار درد به باسن، پشت ران و ساق پا همراه است مهم ترین مشخصه آسیب و درگیری عصب سیاتیک است.

عصب سیاتیک یکی از بزرگترین اعصاب بدن است که از ناحیه تحتانی ستون فقرات و از کنار دیسک های انتهایی کمر شروع شده و به سمت استخوان لگن و باسن و پشت ران و ساق پا می رود.

درد سیاتیک می تواند علائم دیگری همچون سوزن سوزن شدن و گزگز کردن اندام های تحتانی و ضعیف شده پا ها را نیز به همراه داشته باشد.

فیزیوتراپی سیاتیک موثرترین درمان غیر جراحی درد سیاتیک است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و یا بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط متخصص فیزیوتراپی قابل دریافت است.

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران و انجام تمرینات ورزشی تحت نظر فیزیوتراپیست افزایش انعطاف پذیری عضلات شده و با تقویت عضلات درگیر به کاهش عوارض ایجاد شده کمک می کند.

فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران

تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی عارضه ای است که با کم بودن فضای کانال نخاعی مشخص شده و به دو صورت مادرزادی یا اکتسابی رخ می دهد.

کاهش فضایی که نخاع در آن قرار دارد موجب وارد شدن فشار به نخاع و ریشه های عصبی در نزدیکی دیسک کمر و دیسک گردن شده که این وضعیت می تواند عوارضی همچون کمردرد و گردن درد را در پی داشته باشد.

این وضعیت حتی می تواند سایر اندام ها را درگیر کند بطوری که در مواردی دیده شده بیمار دچار تنگی کانال نخاعی از زانودرد شدید رنج می برد.

در موارد شدید تنگی کانال نخاعی حتی ممکن است اعصاب مثانه و روده نیز درگیر شده و عوارضی همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع ایجاد شود که در این موارد جراحی باید در کمترین زمان ممکن انجام شود.

بیرون زدگی دیسک کمر

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از شایع ترین مشکلات ستون فقرات است که می تواند با کمردرد شدید ، محددیت حرکتی و حتی خانه نشینی فرد مبتلا شود.

درمان این بیماری بر اساس شدت بیماری و تشخیص متخصص و فیزیوتراپیست متفاوت است.

در موارد شدید که بیرون زدگی دیسک بزرگ است و موجب فلج اندام های تحتانی و یا بی اختیاری در دفع ادرار یا مدفوع می گردد، جراحی در کمترین زمان ممکن باید انجام گیرد.

در مواردی نیز که مشکلات ذکر شده بطور خفیف ایجاد شده اغلب عمل جراحی دیسک کمر ضروری است.

در سایر موارد که بیماری شدید نیست می توان از روش های غیر جراحی درمان دیسک کمر همچون فیزیوتراپی کمر در شرق تهران بهره برد.

فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟

فیزیوتراپی کمر چگونه است

سندرم پیریفورمیس

سندرم پیریفورمیس نوعی آسیب عصبی است که با درد، سوزن سوزن شدن، بی حسی و ضعف اندام های تحتانی مشخص می‌شود.

عضله پیریفورمیس، عضله ای در نزدیکی بالای مفصل ران در باسن است که در حرکت اندام های تحتانی بدن نقش مهمی دارد.

این عارضه در اثر سفت شدن یا اسپاسم عضله پیریفورمیس عصب سیاتیک رخ داده با احساس درد در باسن و لگن و انتشار این درد به کمر و پشت ران همراه است.

این عضله در حین ورزش هایی مانند دو و میدانی و دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرد.

در این بیماری عضله پیریفورمیس فشرده شده و بر عصب سیاتیک فشار وارد می کند و سبب بروز علائمی همچون کمردرد می شود.

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران یکی از راهکارهای موثر در درمان این سندرم است که با استفاده از متدها و مدالیته های مختلفی به بیمار ارائه می شود.

فیزیوتراپی کمر چگونه است ؟ و با چه روش هایی انجام می گیرد؟

روش های فیزیوتراپی کمر با توجه به مشکل بیمار و تشخصیت فیزیوتراپیست متفاوت است اما پرکاربرد ترین و رایج ترین متدهای فیزیوتراپی کمر بدین قرارند :

 • لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان
 • مگنت تراپی
 • کشش مکانیکی ستون فقرات
 • درمانهای دستی و کایروپراکتیک
 • سوزن خشک
 • الکتروتراپی
 • شاک ویو تراپی
 • آب درمانی
 • و …

 

هماهنگی ویزیت :

فیزیوتراپیست جانپور 09122655648

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی کمر در شرق تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی در شرق تهران – فیزیوتراپی کمر درد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل کرج – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی کمر چگونه است؟

مقالات بیشتر

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ