فیزیوتراپی کمر در نارمک

فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی کمر به عنوان بهترین درمان مشکلات و اختلالات مرتبط با کمتر شناخته می شود.

فیزیوتراپی کمر نسبت به انجام جراحی روشی ایمن ، بدون عارضه و بسیار کم هزینه تر است که با متدها و مدالیته های مختلفی انجام می گیرد.

کمردرد به عنوان رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی – عضلانی بدن انسان می تواند بصورت مشکلی مزمن و یا بصورت حاد سبب بروز اختلال جدی در زندگی فرد شود.

برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات از جمله کمردرد مراجعه بف فیزیوتراپیست خوب که به طور تخصص در این زمینه فعالیت می کند بسیار ضروری است.

فیزیوتراپیست پیش از شروع فرارند درمانی ابتدا بطور کامل و تخصصی به ارزیابی شرایط بیمار ، عامل بوجود آورنده درد و ناراحتی و شدت آسیب پرداخته و پس از آن از موثرتری اقدامات درمانی برای کمک به بیمار بهره می برد.

مدالیته های فیزیوتراپی کمر

الکتروتراپی

انواع روش های الکتروتراپی از جمله الکتروتراپی تنس و اولتراسوند برای کمک به تسکین کمردرد توسط فیزیوتراپیست برای بیمار انجام می گیرند.

لیزر تراپی

لیزر کمر با استفاده از لیزر پرتوان لیزر کم توان از موثرترین مدالیته های فیزیوتراپی کمر است که فیزیوتراپیست برای کمک به فرایند بهبودی و تسکین درد بیمار از آن ها استفاده می کند.

کاهش درد و تسریع ترمیم بافت های آسیب دیده که کمک زیادی به کاهش دوره نقاهت می کند از مهم ترین مزایای لیزر کمر هستند.

مگنت تراپی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی از روش های درمانی موثر در بهبود مشکلات ستون فقرات است که فیزیوتراپیست از آن بهره می برد.

درمان دستی

درمان دستی یا منوال تراپی یکی از بهترین روش ها در بهبود مشکلات مرتبط با ستون فقرات است که به آزادسازی عضلات و بافت نرم کمک کرده و نقش موثری در تسکین دردهای با منشا ستون فقرات دارد.

تمرین درمانی

تمرین درمانی جز لاینفک درمان های فیزیوتراپی کمر است.

تمرینات ورزشی با هدف تقویت عضلات ضعیف شده ، کشش عضلات کوتاه شده و افزایش هماهنگی و تعادل عضلات توسط فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم می شوند.

تمرین درمانی فیزیوتراپی در درمان بدشکلی های ستون فقرات و ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات نیز بسیار موثر است.

تمرینات ورزشی بصورت تمرینات فیزیوتراپی در منزل نیز قابل اجرا است چراکه بسیاری از مبتلایان به کمردرد امکان مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را ندارند و درافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای آن ها بسیار مناسب است.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کمر

اغلب مشکلات مرتبط با ستون فقرات با روش های فیزیوتراپی کمر تا حد زیادی بهبود یافته که این امر می تواند از انجام بسیاری از اعمال جراحی غیرضروری پیشگیری کند.

رایج ترین مشکلات ستون فقرات که با فیزیوتراپی قابل درمان هستند عبارتند از :

هزینه فیزیوتراپی کمر

هزینه درمان مشکلات کمر با فیزیوتراپی بسته به مشکل بیمار ، تعداد جلسات درمانی و نوع مدالیته ای که فیزیوتراپیست برای کمک به درمان بیمار از آن بهره می برد متفاوت است.

 

هماهنگی ویزیت :

فیزیوتراپیست جانپور 09122655648

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران – فیزیوتراپی خوب در نارمک – فیزیوتراپی در مدنی – فیزیوتراپی در خیابان گلستان نارمک – فیزیوتراپی در خیابان گلبرگ – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران

مقالات بیشتر

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن – بهترین مرکز درمان کمردرد و دیسک کمر در تهران – بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی آنها داشته باشد….

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس وضعیتی است که در آن ماهیچه های واژن به طور غیرارادی منقبض می شوند و قرار دادن چیزی مانند تامپون، آلت تناسلی یا اسپکولوم در واژن دشوار یا غیرممکن می شود. این می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود. واژینیسموس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که می تواند زنان را در هر…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ