فیزیوتراپی کمر در نارمک

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. بیماری های ستون فقرات
  4. فیزیوتراپی کمر در نارمک
فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی کمر به عنوان بهترین درمان مشکلات و اختلالات مرتبط با کمتر شناخته می شود.

فیزیوتراپی کمر نسبت به انجام جراحی روشی ایمن ، بدون عارضه و بسیار کم هزینه تر است که با متدها و مدالیته های مختلفی انجام می گیرد.

کمردرد به عنوان رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی – عضلانی بدن انسان می تواند بصورت مشکلی مزمن و یا بصورت حاد سبب بروز اختلال جدی در زندگی فرد شود.

برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات از جمله کمردرد مراجعه بف فیزیوتراپیست خوب که به طور تخصص در این زمینه فعالیت می کند بسیار ضروری است.

فیزیوتراپیست پیش از شروع فرارند درمانی ابتدا بطور کامل و تخصصی به ارزیابی شرایط بیمار ، عامل بوجود آورنده درد و ناراحتی و شدت آسیب پرداخته و پس از آن از موثرتری اقدامات درمانی برای کمک به بیمار بهره می برد.

مدالیته های فیزیوتراپی کمر

الکتروتراپی

انواع روش های الکتروتراپی از جمله الکتروتراپی تنس و اولتراسوند برای کمک به تسکین کمردرد توسط فیزیوتراپیست برای بیمار انجام می گیرند.

لیزر تراپی

لیزر کمر با استفاده از لیزر پرتوان لیزر کم توان از موثرترین مدالیته های فیزیوتراپی کمر است که فیزیوتراپیست برای کمک به فرایند بهبودی و تسکین درد بیمار از آن ها استفاده می کند.

کاهش درد و تسریع ترمیم بافت های آسیب دیده که کمک زیادی به کاهش دوره نقاهت می کند از مهم ترین مزایای لیزر کمر هستند.

مگنت تراپی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی از روش های درمانی موثر در بهبود مشکلات ستون فقرات است که فیزیوتراپیست از آن بهره می برد.

درمان دستی

درمان دستی یا منوال تراپی یکی از بهترین روش ها در بهبود مشکلات مرتبط با ستون فقرات است که به آزادسازی عضلات و بافت نرم کمک کرده و نقش موثری در تسکین دردهای با منشا ستون فقرات دارد.

تمرین درمانی

تمرین درمانی جز لاینفک درمان های فیزیوتراپی کمر است.

تمرینات ورزشی با هدف تقویت عضلات ضعیف شده ، کشش عضلات کوتاه شده و افزایش هماهنگی و تعادل عضلات توسط فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم می شوند.

تمرین درمانی فیزیوتراپی در درمان بدشکلی های ستون فقرات و ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات نیز بسیار موثر است.

تمرینات ورزشی بصورت تمرینات فیزیوتراپی در منزل نیز قابل اجرا است چراکه بسیاری از مبتلایان به کمردرد امکان مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را ندارند و درافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای آن ها بسیار مناسب است.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کمر

اغلب مشکلات مرتبط با ستون فقرات با روش های فیزیوتراپی کمر تا حد زیادی بهبود یافته که این امر می تواند از انجام بسیاری از اعمال جراحی غیرضروری پیشگیری کند.

رایج ترین مشکلات ستون فقرات که با فیزیوتراپی قابل درمان هستند عبارتند از :

هزینه فیزیوتراپی کمر

هزینه درمان مشکلات کمر با فیزیوتراپی بسته به مشکل بیمار ، تعداد جلسات درمانی و نوع مدالیته ای که فیزیوتراپیست برای کمک به درمان بیمار از آن بهره می برد متفاوت است.

 

هماهنگی ویزیت :

فیزیوتراپیست جانپور 09122655648

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران – فیزیوتراپی خوب در نارمک – فیزیوتراپی در مدنی – فیزیوتراپی در خیابان گلستان نارمک – فیزیوتراپی در خیابان گلبرگ – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ