فیزیوتراپی کمر در نارمک

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. بیماری های ستون فقرات
  4. فیزیوتراپی کمر در نارمک
فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی کمر به عنوان بهترین درمان مشکلات و اختلالات مرتبط با کمتر شناخته می شود.

فیزیوتراپی کمر نسبت به انجام جراحی روشی ایمن ، بدون عارضه و بسیار کم هزینه تر است که با متدها و مدالیته های مختلفی انجام می گیرد.

کمردرد به عنوان رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی – عضلانی بدن انسان می تواند بصورت مشکلی مزمن و یا بصورت حاد سبب بروز اختلال جدی در زندگی فرد شود.

برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات از جمله کمردرد مراجعه بف فیزیوتراپیست خوب که به طور تخصص در این زمینه فعالیت می کند بسیار ضروری است.

فیزیوتراپیست پیش از شروع فرارند درمانی ابتدا بطور کامل و تخصصی به ارزیابی شرایط بیمار ، عامل بوجود آورنده درد و ناراحتی و شدت آسیب پرداخته و پس از آن از موثرتری اقدامات درمانی برای کمک به بیمار بهره می برد.

مدالیته های فیزیوتراپی کمر

الکتروتراپی

انواع روش های الکتروتراپی از جمله الکتروتراپی تنس و اولتراسوند برای کمک به تسکین کمردرد توسط فیزیوتراپیست برای بیمار انجام می گیرند.

لیزر تراپی

لیزر کمر با استفاده از لیزر پرتوان لیزر کم توان از موثرترین مدالیته های فیزیوتراپی کمر است که فیزیوتراپیست برای کمک به فرایند بهبودی و تسکین درد بیمار از آن ها استفاده می کند.

کاهش درد و تسریع ترمیم بافت های آسیب دیده که کمک زیادی به کاهش دوره نقاهت می کند از مهم ترین مزایای لیزر کمر هستند.

مگنت تراپی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی از روش های درمانی موثر در بهبود مشکلات ستون فقرات است که فیزیوتراپیست از آن بهره می برد.

درمان دستی

درمان دستی یا منوال تراپی یکی از بهترین روش ها در بهبود مشکلات مرتبط با ستون فقرات است که به آزادسازی عضلات و بافت نرم کمک کرده و نقش موثری در تسکین دردهای با منشا ستون فقرات دارد.

تمرین درمانی

تمرین درمانی جز لاینفک درمان های فیزیوتراپی کمر است.

تمرینات ورزشی با هدف تقویت عضلات ضعیف شده ، کشش عضلات کوتاه شده و افزایش هماهنگی و تعادل عضلات توسط فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم می شوند.

تمرین درمانی فیزیوتراپی در درمان بدشکلی های ستون فقرات و ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات نیز بسیار موثر است.

تمرینات ورزشی بصورت تمرینات فیزیوتراپی در منزل نیز قابل اجرا است چراکه بسیاری از مبتلایان به کمردرد امکان مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را ندارند و درافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای آن ها بسیار مناسب است.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کمر

اغلب مشکلات مرتبط با ستون فقرات با روش های فیزیوتراپی کمر تا حد زیادی بهبود یافته که این امر می تواند از انجام بسیاری از اعمال جراحی غیرضروری پیشگیری کند.

رایج ترین مشکلات ستون فقرات که با فیزیوتراپی قابل درمان هستند عبارتند از :

هزینه فیزیوتراپی کمر

هزینه درمان مشکلات کمر با فیزیوتراپی بسته به مشکل بیمار ، تعداد جلسات درمانی و نوع مدالیته ای که فیزیوتراپیست برای کمک به درمان بیمار از آن بهره می برد متفاوت است.

 

هماهنگی ویزیت :

فیزیوتراپیست جانپور 09122655648

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شرق تهران – فیزیوتراپی خوب در نارمک – فیزیوتراپی در مدنی – فیزیوتراپی در خیابان گلستان نارمک – فیزیوتراپی در خیابان گلبرگ – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران

مقالات بیشتر

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ