فیزیوتراپی گردن در منزل

فیزیوتراپی گردن در منزل

فیزیوتراپی گردن در منزل برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل مشکل جسمی و یا هر دلیل دیگر برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار محدودیت هستند ، توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با کیفیت بالا ارائه می شود.

گردن درد در سبک زندگی مدرن رایج است. فیزیوتراپی گردن یکی از بهترین روش ها در درمان گردن درد است.

گردن ساختار پیچیده ای است که سر و بدن ما را به هم متصل می کند. گردن شامل شبکه پیچیده ای از اعصاب، عروق خونی، ماهیچه ها، رباط ها، تاندون ها و استخوان ها است. از آنجایی که گردن دارای ساختارهای بسیار زیادی است و دامنه حرکتی زیادی دارد، می تواند مستعد آسیب باشد.

عضلات گردن دائماً در حال کار هستند تا وزن سر را حفظ کنند. به دلیل استفاده زیاد، گردن اغلب می تواند به یک نقطه استرس تبدیل شود.

صدمات گردن یک مشکل رایج است، دو سوم جمعیت در مقطعی از زندگی خود دچار گردن درد خواهند شد.

گردن درد می تواند یک مشکل ناتوان کننده باشد که تأثیر قابل توجهی بر زندگی بسیاری از افراد دارد. برای اکثر بیماران، یک برنامه درمانی فیزیوتراپی خوب می تواند به آنها کمک کند تا بدون درد زندگی کنند. برای موفقیت، درک کامل علت گردن درد و ایجاد یک مداخله فیزیوتراپی برای رفع، جبران و اصلاح آن علل مهم است.

فیزیوتراپی برای درد گردن (ستون فقرات گردنی) گردن قسمت بالایی ستون فقرات است – هفت مهره بالایی که ما آن را ستون فقرات گردنی می نامیم.

فیزیوتراپی گردن در منزل نقش موثری در تسکین درد گردن و درمان عامل زمینه ای آن دارد.

ما فیزیوتراپی را برای گردن درد، سفتی، از دست دادن تحرک، ضعف و سردرد ارائه می دهیم. بنابراین، اگر از هر یک از این علائم رنج می برید، تشخیص و درمان به موقع به شما کمک می کند تا به بهبودی مطلوب برسید.

ما در طی قرار ملاقات اولیه شما تشخیص خواهیم داد که آیا علت گردن درد ماهیچه‌ای اسکلتی عضلانی است و مناسب‌ترین اقدام را توصیه می‌کنیم.

مانند هر بیماری ستون فقرات، گردن درد می تواند بسیار دردناک و نگران کننده باشد، به خصوص اگر بر توانایی شما در انجام سبک زندگی عادی شما تأثیر بگذارد.

هرچه زودتر به دنبال درمان برای درد ستون فقرات گردنی باشید، نتایج بهتری حاصل خواهد شد و همچنین سریعتر به آنها دست خواهید یافت.

آیا می دانستید که:

 • 10 تا 20 درصد افراد در یک سال معین گردن درد را تجربه می کنند.
 • كاركنان اداری نسبت به جمعيت عمومی بيشتر از افراد معمولی دچار گردن درد می شوند.
 • شهرنشینان بیشتر از افرادی که در جوامع روستایی زندگی می کنند، گردن درد دارند.
 • بیشتر گردن درد عود کننده است، بنابراین در صورت درمان نشدن، در طول عمر فرد می آید و می رود.
 • زنان بیشتر از مردان از گردن درد رنج می برند.
 • کشورهای ثروتمندتر از بروز بیشتر گردن درد گزارش می دهند.
 • افراد بین 35 تا 49 سال به احتمال زیاد گردن درد را تجربه می کنند که پس از آن میزان بروز آن کاهش می یابد.

فیزیوتراپی گردن در منزل

فیزیوتراپی گردن در منزل

ارزیابی کامل گردن درد برای تشخیص دقیق عامل بروز درد و این که کدام عوامل را می توان تغییر داد تا شرایط را کاهش دهد از اهمیت زیادی برخوردار است.

در اینجا فهرست کوتاهی از عوامل احتمالی وجود دارد که می‌تواند در ابتلای فرد به گردن درد نقش داشته باشد.

 • وضعیت نامناسب گردن (در هنگام ایستادن، نشستن، خوابیدن)
 • سابقه ضربه به گردن
 • سبک زندگی بی تحرک و محیط کار
 • سابقه حرکات مکرر گردن یا اندام فوقانی
 • تنظیمات ارگونومیک ضعیف (در هنگام کار با وسایلی همچون کامپیوتر و …)
 • ضعف عضلات تثبیت کننده گردن
 • موقعیت، قدرت یا کنترل ضعیف تیغه شانه
 • سابقه خانوادگی گردن درد
 • سفتی ستون فقرات قفسه سینه
 • بیش حرکتی عمومی (سفتی مفاصل)
 • حساسیت بیش از حد سیستم عصبی مرکزی
 • افسردگی یا اضطراب
 • نادرست بلند شدن
 • حمل کیف روی شانه
 • گذاشتن گوش روی شانه هنگام استفاده از تلفن
 • حالت های ثابت طولانی مدت

هنگامی که متخصص فیزیوتراپی گردن در منزل عوامل اصلی ایجاد گردن درد بیمار را بررسی کرد، می‌تواند یک معاینه کامل شامل آزمایش‌های سیستم عضلانی و عصبی و همچنین معاینه فیزیکی مفاصل را انجام دهد. فیزیوتراپیست ها همچنین برای آسیب شناسی پزشکی جدی تر غربالگری می کنند و در صورت لزوم به پزشکان مربوطه مراجعه می دهند.

درمان فیزیوتراپی برای گردن درد

اگر به دنبال درمان اولیه نباشید، ممکن است علائم مزمن ایجاد شود و شانس بهبودی بهینه شما کاهش یابد.

از آنجایی که گردن درد هر بیمار فاکتورهای متفاوتی دارد، هر طرح درمانی برای مشکل آن فرد منحصر به فرد خواهد بود. تحقیقات نشان داده است که فیزیوتراپی گردن در منزل ترکیبی از درمان دستی (منوال تراپی) و ورزش بهتر از هر یک از این درمان ها به تنهایی کار می کند.

بسیار مهم است که فیزیوتراپیست شما از نوع مناسب درمان دستی برای بافت ها و مفاصلی که به آن نیاز دارند استفاده کند و آن را با یک برنامه تمرینی تجویز شده ماهرانه که از درمان دستی پشتیبانی می کند و نقاط ضعف خاص شما را برطرف می کند، ازدواج کند. به همین دلیل است که مراجعه به فیزیوتراپیست با درک عمیق از منشاء گردن درد و نحوه استفاده از این ابزارها برای ایجاد تغییرات مثبت مهم است.

انواع دیگر متدها در فیزیوتراپی گردن

 • مشاوره و ارزیابی ارگونومیک
 • روش های کاهش درد (گرما، سرما، طب سوزنی، ماساژ)
 • الکتروتراپی
 • سوزن خشک

آیا برای گردن درد نیاز به جراحی دارم؟

بسیار نادر است که بیماران مبتلا به گردن درد به جراحی نیاز داشته باشند. معمولاً زمانی مناسب است که اعصاب به شدت تحت فشار قرار گرفته و باعث ضعف شدید در بازوها شود و روشهای درمانی همچون فیزیوتراپی گردن در منزل و کلینیک موثر واقع نشوند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی گردن در منزل – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – فیزیوترپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در زهدی – فیزیوتراپی خوب در نارمک – فیزیوتراپی در مدنی شمالی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در سراج – فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس – بهترین مرکز فیزیوتراپی تهرانپارس – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیروهوایی – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی فلج مغزی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ