مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی
مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی

مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی

بسیاری از ما در طول زندگی خود با توجه به شرایطی که از آن رنج می بریم به بیش از یک متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنیم.

برای مثال، اگر فردی تحت عمل جراحی بزرگ قرار گرفته باشد، در حال نقاهت پس از یک آسیب باشد یا مشکلی با درد مزمن داشته باشد، اغلب نیاز به مراجعه منظم به یک فیزیوتراپیست واجد شرایط دارد.

فیزیوتراپی در مورد بازیابی و حفظ عملکرد طبیعی بدن است و می تواند تأثیر زیادی بر فرد داشته باشد و به آنها کمک کند تا پس از آسیب بهبود یابند یا به طور مستقل با معلولیت زندگی کنند.

فیزیوتراپی شاخه ای از پزشکی است که در آن پزشکان از طیف وسیعی از حرکات و ورزش درمانی برای بهبود از دست دادن تحرک، هماهنگی و قدرت ناشی از آسیب، بیماری یا ناتوانی استفاده می کنند.

به عنوان مثال، پارگی عضله ممکن است با تخلیه دستی لنفاوی، گرما و فشرده سازی برای حمایت از روند بهبود طبیعی که سپس با تمرینات توانبخشی دنبال می شود، درمان شود.

بیماران مبتلا به درد مزمن باید دلیل مشکل خود را درک کنند. آموزش بیمار بخش بسیار مهمی از فرآیند توانبخشی است.
از طرف دیگر، شخصی که بعد از یک تصادف رانندگی دوباره راه رفتن را یاد می‌گیرد، ممکن است نیاز داشته باشد در استخری که بدنش در آن حمایت می‌شود، تمرین کند تا بتواند عضلات را تقویت کند و حرکت را به تدریج بهبود بخشد.
فیزیوتراپی به معنای حمایت از روند بهبودی طبیعی با درمان‌ها، تمرینات و آموزش‌های غیرفعال مختلف است.

مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی افراد بسیار زیاد است و فیزیوتراپی در طیف زیادی از مشکلات و بیماریها کاربرد دارد.

فیزیوتراپیست ها چه مشکلاتی را درمان می کنند؟

نوع درمان های مورد استفاده و محدوده بیمارانی که فیزیوتراپیست به آنها مراجعه می کند، می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. اینها می تواند شامل یک بیمار در حال بهبودی پس از عمل باشد که برای بهبود تحرک، کمک به بهبودی و بازگرداندن وضعیت بهتری از سلامت جسمانی به فیزیوتراپی نیاز دارد.

برخی از بیماران دارای شرایط مزمن مانند کمردرد یا درد مفاصل هستند که فیزیوتراپی به بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد و کیفیت زندگی کمک می کند.

یک فیزیوتراپیست ممکن است پس از سکته مغزی به کسی کمک کند و با او کار کند تا حرکت بدن پس از فلج به قسمت‌های خاصی از بدن مانند صورت، دست‌ها یا پاها برگردد.

تمام کارهای فیزیوتراپیست نسبت به یک بیماری خاص یا بهبودی پس از جراحی واکنش نشان نمی دهد. آنها به طور معمول در محیط های ورزشی برای بهینه سازی عملکرد و محافظت در برابر آسیب استفاده می شوند. آنها همچنین با بهبود هم ترازی لگن از طریق ورزش و درمان دستی به مشکلاتی مانند درد بارداری کمک می کنند.

به عنوان مثال می توان به فردی که از درد مزمن مفاصل رنج می برد، ماساژ برای کاهش ناراحتی یا درمان دستی در جایی که خود مفصل به طور مستقیم دستکاری می شود، انجام داد. این نوع درمان اغلب با رژیم های ورزشی ترکیب می شود تا به بهبود بیشتر وضعیت فرد کمک کند.

در اکثر فیزیوتراپی ها، معمولاً چندین جلسه برای دستیابی به اثر مطلوب مورد نیاز است.

هدف از فیزیوتراپی یافتن دلیل مشکل و درمان آن است و نه درمان علائم.

مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی

مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی

مدیریت درد: افراد به دلایل مختلفی از جمله مشکلات اسکلتی عضلانی و در نتیجه یک بیماری یا تصادف از درد رنج می برند. نقش فیزیوتراپی کاهش این درد است تا فرد بتواند مستقل تر و بدون ناراحتی زندگی کند.

مشکلات سلامتی مرتبط با سن: افراد سالمند که به دلیل آرتروز کاهش تحرک دارند می توانند از فیزیوتراپی منظم بهره مند شوند. به عنوان مثال، فردی که جراحی تعویض مفصل انجام داده است، برای تسریع بهبودی به یک دوره توانبخشی با فیزیوتراپی نیاز دارد. همچنین می توان از فیزیوتراپی برای تقویت عضلات ، بهبود وضعیت تعادلی و کاهش خطر افتادن در بیماران بسیار سالمند استفاده کرد. مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی سالمندان بسیار بالا است و کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی سالمندان خواهد کرد.

توانبخشی پس از سکته مغزی: مبتلا شدن به سکته مغزی اغلب به این معنی است که فرد سطحی از فلج یا ضعف عضلانی دارد. نقش فیزیوتراپی بهبود قدرت و توانمندسازی فرد برای عملکرد نزدیک به حد ممکن است. فیزیوتراپی مهم ترین بخش از برنامه توانبخشی پس از سکته مغزی است که کمک زیادی به تخفیف عوارض پس از سکته مغزی و افزایش استقلال این افراد در زندگی روزمره خواهد کرد.

پیشگیری از آسیب دیدگی و یا آسیب مجدد یکی از مهم ترین مزایای برای سلامتی افراد بخصوص ورزشکاران است: فیزیوتراپی را می توان برای بسیاری از بیماری های رایج به عنوان اولین خط حمله قبل از در نظر گرفتن مداخلات بزرگتر مانند جراحی استفاده کرد. این می تواند شامل مشکلات سلامتی مانند درد مفاصل و کمر باشد که به بهبود تحرک و تقویت عضلات کمک می کند.

بهبودی پس از جراحی: فیزیوتراپیست می‌تواند به مدیریت بهبودی پس از جراحی کمک کند، به آرامی حرکت فرد را به حالت حرکتی کامل برگرداند یا به او کمک کند تا از حرکاتی که در حال حاضر قادر به انجام آن است، حداکثر استفاده را ببرد.

مدیریت بیماری های ریه: فیزیوتراپیست فقط به مسائل خارجی مانند تحرک نمی پردازد. آنها اغلب در کمک به افراد مبتلا به بیماری ریوی با انجام تمرینات تنفسی که قدرت و حالت را بهبود می بخشد، مشارکت دارند.

درمان فیزیوتراپی متناسب با فرد انجام می شود و در حالی که برخی شرایط ممکن است استراتژی ها و ویژگی های خاصی داشته باشند، نیازهای هر فرد متفاوت است. فیزیوتراپی می تواند هم پیشگیرانه باشد و هم به بهبودی کمک کند و بخشی ضروری از برنامه مراقبت های بهداشتی است.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

 

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی برای سلامتی – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل – درمان آرتروز با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل کرج – بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ