مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد

مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد

مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین مشکلات اسکلتی است و می تواند به دلایل مختلفی از جمله کشیدگی عضلات، رگ به رگ شدن رباط، فتق دیسک و آرتروز ایجاد شود. کمردرد همچنین می تواند نشانه ای از بیماری های دیگر مانند فیبرومیالژیا، تنگی ستون فقرات و اسکولیوز باشد.

اکثر موارد کمردرد را می توان با اقدامات محافظه کارانه مانند دارو، ورزش و فیزیوتراپی درمان کرد. فیزیوتراپی اغلب برای افراد مبتلا به کمردرد مزمن یا افرادی که به درمان های دیگر پاسخ نداده اند توصیه می شود. فیزیوتراپی برای کمردرد می تواند به کاهش سفتی و بهبود حرکت در پشت و اطراف ستون فقرات کمک کند و در عین حال درد و اسپاسم عضلانی را کاهش دهد. همچنین می تواند وضعیت نامناسب و مکانیک های نادرست بدن را که می تواند عضلات را تحت فشار قرار دهد، برطرف کند.

فیزیوتراپی حرفه ای است که در توانبخشی نارسایی های جسمی، ارتقای تحرک و توانایی عملکردی و حفظ عضلات سالم تخصص دارد. می توان از آن برای درمان افراد آسیب دیده یا ناتوان استفاده کرد.

همچنین معمولاً برای اقدامات پیشگیرانه برای کمک به حفظ قدرت عضلانی استفاده می شود. فیزیوتراپیست های ما در بسیاری از تکنیک های فیزیوتراپی متخصص هستند و می توانند با ارزیابی حرکات بیماران قبل از ایجاد یک برنامه درمانی فردی که معمولاً شامل ورزش درمانی و همچنین گزینه هایی مانند تکنیک های درمان دستی و اولتراسوند یا درمان های تحریک الکتریکی است، کمک کنند. هدف نه تنها تسکین درد فعلی بلکه بازگرداندن عملکرد است تا بیمار بتواند با استقلال به خانه بازگردد!

مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد

توصیه می شود در مواردی که درد با زندگی روزمره شما تداخل می کند و شما را از زندگی کامل و لذت بردن از چیزهای مهم (مانند کار، ورزش، خانواده و اجتماعات) باز می دارد، فیزیوتراپی برای درمان کمردرد را در نظر بگیرید.

این به این دلیل است که فیزیوتراپی سعی می کند کیفیت زندگی شما را از طریق مدیریت درد، بهبود تحرک و بازیابی عملکرد بهبود بخشد.

کمر شما برای زندگی روزمره شما بسیار مهم است و وقتی درد دارد و به درستی کار نمی کند می تواند مشکلات زیادی را در زندگی روزمره شما ایجاد کند. فیزیوتراپی می تواند در کاهش درد و سفتی عضلات، مفاصل و استخوان ها بسیار موثر باشد.

همچنین می‌تواند به بهبود فعالیت‌های زندگی روزمره، تحرک، دامنه حرکتی و قدرت کمک کند ، که همه اینها برای داشتن کیفیت زندگی خوب و پشتی قابل اعتماد مهم هستند.

برای بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد می توانید به متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی مراجعه بفرمایید.

اگر به دلیل آسیب دیدگی کمردرد یا گردن درد دارید، فیزیوتراپی می تواند به بازیابی حرکت و قدرت در نواحی آسیب دیده کمک کند.

اگر برای مدتی به بیماری هایی مانند آرتریت مبتلا بوده اید، فیزیوتراپی ممکن است برای بازگرداندن دامنه حرکتی و افزایش تحرک به منظور جلوگیری از آسیب بیشتر مفید باشد. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به کمردرد که در یک برنامه توانبخشی شرکت می کنند، کمتر دچار عود درد می شوند و به همین دلیل کمتر با پزشک خود مشورت می کنند.

فیزیوتراپی می تواند به ویژه مفید باشد اگر تصمیم دارید به ورزش ادامه دهید اما از آسیب دیدگی رنج می برید یا مشکلات استفاده بیش از حد دارید.

آیا فیزیوتراپی برای کمردرد خوب است؟

اگر بیش از یک هفته است که کمردرد دارید که با بی حسی، سوزن سوزن شدن یا ضعف، یا اگر مشکلی در روده یا ادرار دارید، فیزیوتراپی برای کمردرد می تواند راه حلی برای مشکلات شما باشد. 

مطالعات متعدد به این نتیجه رسیده اند که فیزیوتراپی یک جزء حیاتی در درمان کمردرد است. ورزش، وضعیت بدنی خوب و کشش منظم ممکن است به پیشگیری از کمردرد کمک کند.

اگر مشکل اساسی وجود داشته باشد، ممکن است یک رویکرد چند رشته ای ضروری باشد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به بیماران برای بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد ارائه می دهند.

برای اکثر بیماران، یک ماه فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد در صورتی که بیماری زمینه ای وجود نداشته باشد، کافی است. 

فیزیوتراپی برای کمردرد یک درمان ایمن و کم تهاجمی است که باعث کاهش کمردرد، بهبود عملکرد می شود و با یک برنامه نگهداری خوب به پیشگیری از کمردرد در آینده کمک می کند.

بسته به علت درد، ممکن است به فیزیوتراپی فعال یا غیرفعال نیاز داشته باشید. فیزیوتراپی فعال بر تقویت قدرت عضلانی و ترمیم آسیب تمرکز دارد. این شامل تمرینات و کشش های خاص بیمار است.

فیزیوتراپی غیرفعال بر کاهش درد تمرکز دارد. این شامل تحریک الکتریکی، اعمال گرما، کیسه های یخ و درمان های فیزیکی خاص بیمار است.

فیزیوتراپی از طریق تمرینات و حرکات کششی که باعث افزایش انعطاف پذیری، بهبود جریان خون و روان کردن مفاصل برای بهبود حرکت می شود، به تسکین کمردرد کمک می کند. فعالیت بدنی باعث کاهش وزن می شود و این باعث می شود تا فشاری از روی مفاصل شما کم شود.

اگر به پوکی استخوان مبتلا هستید، فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا تمرینات تحمل وزن مناسب را با هدف بهبود تعادل و قدرت شما پیدا کنید. همچنین در مورد اینکه چه چیزی بخورید، ورزش هایی که ممکن است در خانه انجام دهید و توصیه های خاص بیمار توصیه هایی دریافت خواهید کرد.

پس از جراحی، فیزیوتراپی به تقویت عضلات کمر، بهبود دامنه حرکتی و بهبود بافت های آسیب دیده در اثر جراحی کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درمان کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

بیرون زدگی دیسک گردن

بیرون زدگی دیسک گردن ، یک بیماری شایع است که بر ستون فقرات، به ویژه در ناحیه گردن تاثیر می گذارد. زمانی اتفاق می افتد که هسته داخلی نرم دیسک بین مهره ها از طریق پارگی در لایه بیرونی سخت برآمده یا پاره شود. این وضعیت می تواند اعصاب مجاور را تحریک کرده و تحت…

فیزیوتراپی آسیب نخاعی

فیزیوتراپی آسیب نخاعی (SCI) یک جزء حیاتی از روند کلی توانبخشی در این بیماران است. به دنبال آسیب نخاعی، فرد ممکن است درجات مختلفی از اختلال در تحرک، قدرت، هماهنگی و عملکرد کلی خود را تجربه کند. هدف از فیزیوتراپی آسیب نخاعی پرداختن به این چالش ها از طریق ترکیبی از تمرینات تخصصی، درمان دستی…

فیزیوتراپی در منزل میرداماد

فیزیوتراپی در منزل میرداماد، بر کمک به افراد برای بهبودی از آسیب ها، مدیریت شرایط مزمن، بهبود تحرک و کاهش درد از طریق ابزارهای فیزیکی تمرکز دارد.  دلایل مختلفی وجود دارد که فیزیوتراپی در منزل ممکن است ارجح یا ضروری باشد. برخی از بیماران ممکن است تحرک محدودی داشته باشند و رفتن به کلینیک برای…

فیزیوتراپی بعد از جراحی دست

فیزیوتراپی بعد از جراحی دست نقش مهمی در روند بهبودی پس از جراحی ایفا می کند و به بازیابی تحرک، قدرت و عملکرد دست آسیب دیده کمک می کند. فرآیند توانبخشی معمولاً شامل ترکیبی از تمرینات، درمان دستی و روش‌هایی برای رسیدگی به اهداف خاص جراحی است. مراحل فیزیوتراپی بعد از جراحی دست فیزیوتراپی پس…

جراحی فتق دیسک گردن

جراحی فتق دیسک گردن یک روش پزشکی است که با هدف کاهش علائم ناشی از فتق دیسک در ستون فقرات گردنی انجام می شود.  جراحی فتق دیسک گردن که به نام دیسککتومی گردنی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که برای کاهش فشار روی نخاع یا ریشه های عصبی ناشی از فتق دیسک…

کیفوز در کودکان

کیفوز در کودکان که به آن قوز پشت نیز می‌گویند، انحنای غیرطبیعی ستون فقرات به جلو در کودکان است. در حالی که یک انحنای خفیف طبیعی است، گرد شدن شدید بیش از 50 درجه می تواند باعث درد، مشکلات تنفسی و سایر مشکلات سلامتی شود. ستون فقرات که به عنوان ستون مهره نیز شناخته می…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ