مزایای فیزیوتراپی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. مزایای فیزیوتراپی
مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یک درمان پزشکی است که ترکیبی از پیشگیری از آسیب، توانبخشی، تناسب اندام جامع و درمان پایدار است. فیزیوتراپی بیشتر بر روی حرکت و علمی که حول آن می چرخد ​​متمرکز است تا بتواند به هر مشکلی که می تواند باعث ناتوانی یا آسیب شود رسیدگی کند. پس از رفع مشکلات، فیزیوتراپی می تواند به بیماران کمک کند تا قدرت و قدرت خود را به حداکثر برسانند و آن را بازیابی کنند (قبل از هر گونه آسیب بیشتر).

فیزیوتراپی با ترکیبی از تکنیک ها برای بازیابی تحرک مانند تمرینات و ماساژ کار می کند و این تکنیک ها پس از نهایی شدن تشخیص اجرا می شوند. تشخیص به بیمار می‌گوید که چه برنامه درمانی را باید انتخاب کند و این طرح باید بهزیستی کلی او را بهبود بخشد و به بازگرداندن آنها به روال عادی (بدون درد) کمک کند.

هنگامی که تشخیص داده شد و برنامه درمانی به شما داده شد، برای بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی می توانید یک قرار ملاقات با فیزیوتراپیست تعیین کنید که به شما در بازیابی قدرت و حرکت پس از آسیب یا جراحی کمک می کند.

این متخصصان برای کمک به شما در انجام کارهای فیزیکی خاص، تمرینات و حرکات کششی آموزش دیده اند. آنها امکانات و تجهیزات ویژه ای دارند که می توانند انواع مشکلات حرکتی را برطرف کنند و دامنه حرکتی شما را بازیابی کنند.

افراد معمولاً زمانی که در حال بهبودی پس از یک جراحت ، به دنبال فیزیوتراپی هستند و جلسات درمانی را برای تسکین دردی که تحرک و قدرت آنها را محدود می کند، پشت سر می گذارند.

عوامل متعددی می تواند باعث شود که فرد به فیزیوتراپ مراجعه کند مانند اسپاسم عضلانی، وضعیت نامناسب، کشیدگی عضلات یا یک عامل خارجی که می تواند باعث آسیب شدید شود.

فیزیوتراپی به بیمار کمک می کند تا درد را مدیریت کند و بهتر حرکت کند. 

در اینجا رایج ترین دلیلی است که مردم به جلسات فیزیوتراپی مراجعه می کنند:

 • جلوگیری از صدمات
 • برای داشتن وضعیت بدنی خوب
 • رفع اسپاسم عضلانی
 • کمک به کشش و انعطاف پذیری عضلات
 • روند بهبودی، پس از جراحی را تسریع می کند
 • به بهبود جراحی زانو یا لگن کمک می کند
 • تعادل بدن را بهبود می بخشد

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند برای بیماران در هر سنی، بدون توجه به انواع صدمات یا بیماری ها، تسکین درد ارائه دهد. هنگامی که با یک فیزیوتراپیست دارای مجوز مشورت و کمک دریافت کردید، و یک برنامه درمانی را دریافت کردید که با تشخیص شما مطابقت داشته باشد، در آینده مطمئن خواهید شد که زندگی سالم و فعالی خواهید داشت.

تسکین درد
یکی از بزرگترین مزایای فیزیوتراپی تسکین پایدار درد است. دردهایی که در بدن خود تجربه می کنید ممکن است به دلایل زیادی مانند آسیب ناشی از ورزش یا کمردرد مزمن ناشی از سن یا وضعیت نامناسب باشد. اگر درد شروع به ایجاد مشکل در برنامه روزانه شما کرد، آن را به عنوان نشانه ای برای تعیین قرار ملاقات با فیزیوتراپیست در نظر بگیرید. جلسات فیزیو به کاهش درد و همچنین کاهش وابستگی شما به مسکن ها که می توانند برای سلامت جسمی و روانی شما در آینده خطرناک باشند، کمک می کند.

تعادل و تحرک بهتر
افرادی که در حال نقاهت پس از یک جراحت یا جراحی هستند معمولاً برای مدت طولانی در رختخواب می مانند، بنابراین مدتی طول می کشد تا به راه رفتن عادی خود بازگردند. در این مورد، تحرک می تواند یک چالش باشد، و انجام کارهای روزانه ممکن است به دلیل درد تقریبا غیرممکن به نظر برسد. اینجاست که فیزیوتراپی می تواند کمک بزرگی باشد. با کمک یک فیزیوتراپیست خوب، بدن شما قدرت را بازیابد، تحرک/انعطاف پذیری را به دست می آورد و هماهنگی را نیز افزایش می دهد.

پیشگیری از جراحی
گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است، به خصوص اگر ناشی از آسیب شدید باشد. دوره نقاهت پس از جراحی شامل مقدار مشخصی فیزیوتراپی خواهد بود زیرا به تطبیق پذیری و انعطاف پذیری کمک می کند. اگر آسیبی دارید که نیازی به جراحی ندارد و می‌خواهید از این تجربه اجتناب کنید، درمان‌های مختلفی بر اساس تشخیص به شما پیشنهاد می‌شود و می‌توانید درمان مورد نظر خود را در کنار درمان‌ها انتخاب کنید. فیزیو به بهبود بافت های آسیب دیده کمک می کند و به عنوان کاتالیزوری برای حرکت صاف و تعادل در طول زمان عمل می کند. یکی از مزایای فیزیوتراپی کاهش نیاز به جراحی است.

مدیریت مشکلات مربوط به سن
با بالا رفتن سن افراد مفاصل و عضلات ضعیف می شوند. این بدان معنی است که آنها بیشتر در معرض آسیب و سایر عوارض مانند آرتریت و پوکی استخوان هستند. برای مقابله با این مشکلات، قبل از بدتر شدن آنها، باید با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید. فعالیت‌هایی که در طول یک جلسه فیزیوتراپی پیشنهاد می‌شوند، حرکت، هماهنگی را بهبود می‌بخشند و به شما کمک می‌کنند ایمن راه بروید (بدون آسیب بیشتر).

کاهش نیاز به مصرف دارو
مسکن‌ها ممکن است تسکین فوری داشته باشند، اما زمانی که برای مدت طولانی مصرف شوند، ممکن است اثرات منفی روی اندام‌های اصلی مانند کلیه‌ها و کبد داشته باشند. همچنین، استفاده طولانی مدت از داروهای تجویزی ممکن است منجر به سوء مصرف مواد شود که می تواند برای سلامت روانی و جسمی فرد مضر باشد. بنابراین، شما باید برای مدت کوتاهی مسکن مصرف کنید و پس از یافتن جایگزین موثر برای آنها، آن را متوقف کنید. اینجا جایی است که فیزیوتراپی مطرح می شود زیرا به عنوان جایگزین ایمن برای مواد افیونی در نظر گرفته می شود.

چه مشکلاتی می توانند از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، نیاز به فیزیوتراپی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، و می‌تواند در هر سنی بروز کند، به‌خصوص اگر آسیب‌های فیزیکی مانند رگ به رگ شدن، شکستگی، جراحی تهاجمی یا اختلالات عضلانی را تجربه کرده باشید. در زیر برخی از شرایط فیزیکی که نیاز به توجه فوری یک فیزیوتراپیست دارند ذکر شده است:

مشکلات وضعیت بدن مانند:

 • کمردرد 
 • گرفتگی عضلات
 • سفتی مفاصل
 • تون عضلانی ضعیف
 • عدم تعادل در عضلات
 • آرتروز مفاصل
 • درد مفاصل مرتبط با سن
 • بورسیت
 • پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض زانو
 • جراحی آسیب نخاعی
 • آسیب های ورزشی
 • کوفتگی
 • تورم عضلانی
 • احتقان لنفاوی
 • شانه ی یخ زده
 • بیرون زدگی و آسیب دیسک ها
 • سکته مغزی
 • دردهای مربوط به بارداری در عضلات و مفاصل
 • فلج مغزی

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی آسیب نخاعی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ