کایروپراکتیک برای کمردرد

کایروپراکتیک برای کمردرد

کایروپراکتیک برای کمردرد

کایروپراکتیک و فیزیوتراپی درمان های شناخته شده ای برای درمان مشکلات مربوط به اسکلتی عضلانی مانند کمردرد مزمن هستند. درک تفاوت بین آنها می تواند به شما در انتخاب برنامه درمانی مناسب برای مدیریت بیماری کمک کند. اثربخشی هر درمان به ماهیت آسیب و توانایی بدن برای پاسخ به هر درمان بستگی دارد. 

مراقبت های کایروپراکتیک و فیزیوتراپی ویژگی های بسیاری دارند و هر کدام مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود را دارند. هدف هر دو رویکرد کاهش فشار عصبی و تنش عضلانی، کاهش درد، و بازگرداندن تحرک بدون تکیه بر دارو یا جراحی است. انتخاب بین مراقبت های کایروپراکتیک و فیزیوتراپی گاهی اوقات دشوار است.

کایروپراکتیک ها ستون فقرات را دستکاری می کنند تا بدن بتواند خود را درمان کند.

کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت بهداشتی است که به درمان غیر جراحی اختلالات سیستم عصبی و یا سیستم اسکلتی عضلانی اختصاص دارد. به طور کلی، کایروپراکتیک ها تمرکز منحصر به فردی بر روی دستکاری ستون فقرات و درمان ساختارهای اطراف خود دارند.

بسیاری از مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که درمان‌های دستی که معمولاً توسط کایروپراکتیک‌ها استفاده می‌شود، عموماً برای درمان کمردرد و همچنین برای درمان فتق دیسک کمر برای رادیکولوپاتی و گردن درد و سایر بیماری‌ها مؤثر است.

هنگامی که بیماران مبتلا به کمردرد مزمن غیر اختصاصی توسط کایروپراکتیک درمان می شوند، نتیجه طولانی مدت با دستیابی به دستکاری نگهدارنده ستون فقرات پس از درمان فشرده اولیه افزایش می یابد.

مراقبت های کایروپراکتیک برای کمردرد

مراقبت کایروپراکتیک در درجه اول بر روی هم ترازی خاص مهره ها متمرکز است. این بر این باور است که ساختار اسکلتی عضلانی بدن و به ویژه ستون فقرات تأثیر مستقیمی بر عملکرد سایر اعضای بدن دارد. افراد زیادی هر ساله برای کمردرد ناشی از تصادفات، آسیب های ورزشی و کشیدگی عضلانی به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک هستند.

درمان کایروپراکتیک شامل دستکاری ستون فقرات و عضلات اطراف آن برای درمان کمردرد و ارتقای تندرستی است. هم ترازی مناسب ساختار اسکلتی عضلانی بدن را قادر می سازد تا خود را به طور طبیعی بهبود بخشد. دستکاری ستون فقرات به اصلاح ناهماهنگی مفاصل محدود شده ناشی از آسیب بافتی (به دلیل یک رویداد ضربه‌ای، استرس مکرر، وضعیت بدنی نادرست یا سایر مسائل) کمک می‌کند. بسته به شدت آسیب، مراقبت های کایروپراکتیک ممکن است با درمان های پزشکی معمولی ترکیب شود.

یک متخصص و دکتر کایروپراکتیک دارای مجوز سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و ممکن است آزمایش های آزمایشگاهی یا تصویربرداری تشخیصی را برای تعیین ماهیت خاص آسیب پیشنهاد دهد. ممکن است یک یا چند تنظیم دستی برای بهبود دامنه و کیفیت حرکت توصیه شود.

متخصص کایروپراکتیک برای کمردرد با اعمال یک نیروی کنترل شده و ناگهانی به مفاصل دستکاری ستون فقرات را انجام می دهد تا هم ترازی را اصلاح کند و عملکرد را بازیابی کند. آنها ممکن است از ماساژ، گرما یا یخ درمانی برای کمک به آرام کردن ناحیه آسیب دیده قبل یا در طول تنظیم استفاده کنند. با آزاد شدن تنش در مفصل پر از فشار، بیمار ممکن است صدای ترک خوردن را بشنود. کاهش تنش به کاهش رگ های خونی فشرده شده، افزایش جریان خون و رساندن مواد مغذی به ناحیه آسیب دیده کمک می کند.

یخ یا کیسه های سرد می توانند درد را پس از یک جلسه درمانی کاهش دهند

پس از یک جلسه کایروپراکتیک، بیماران اغلب درد کاهش یافته (یا بدون) را تجربه می کنند و به آنها اجازه می دهد آزادانه تر حرکت کنند. اگر بیماران در عرض 24 ساعت پس از دستکاری ستون فقرات احساس ناراحتی کنند، قرار دادن یخ در ناحیه تحت درمان به کاهش علائم کمک می کند. برنامه های درمانی ممکن است شامل مشاوره تغذیه، آموزش وضعیت بدنی و ورزش، و تمرین حرکات ارگونومیک (نشستن، ایستادن و راه رفتن صحیح) باشد. همه این‌ها می‌توانند اثربخشی درمان را به حداکثر برسانند و عضلات را برای جلوگیری از عود آسیب‌دیدگی بازآموزی کنند.

مانند سایر روش های درمانی، مراقبت کایروپراکتیک هم فواید و هم خطراتی دارد. به طور کلی یک درمان ایمن و موثر برای کمردرد حاد در نظر گرفته می شود که به مدت شش هفته یا کمتر طول می کشد و اغلب خود به خود بهبود می یابد.

فواید کایروپراکتیک برای کمردرد

  • درمان شخصی – فلسفه پشت مراقبت کایروپراکتیک این است که هر بدن منحصر به فرد است و نیاز به درمان سفارشی دارد. متخصص کایروپراکتیک بیمار را ارزیابی می کند تا نحوه تنظیم یا دستکاری بدن خود را برای تسکین درد تعیین کند.
  • نتایج فوری – بسیاری از بیماران تحت درمان کایروپراکتیک احساس تسکین فوری یا تقریباً فوری درد می کنند. با انجام تنظیمات لازم در مفاصل ستون فقرات، تنش عضلات و اعصاب را کاهش داده و تحرک، عملکرد و هماهنگی را بهبود می بخشد.
  • ایمن و غیر تهاجمی – مراقبت کایروپراکتیک یک درمان غیر تهاجمی برای کمردرد است که در آن خطر عوارض بالقوه (مانند عفونت) کم است. علاوه بر این، بسیاری از مطالعات ادعا می کنند که مزایای آن برای درمان کمردرد بیشتر از خطرات احتمالی است.

کایروپراکتیک برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان، آرتریت التهابی یا طناب نخاعی فشرده توصیه نمی شود. بیماران با سابقه سرطان ممکن است لازم باشد قبل از دستیابی به دستکاری ستون فقرات، از پزشک خانواده خود مجوز پزشکی دریافت کنند.

درمان منظم کایروپراکتیک برای کمردرد می تواند به درمان کمردرد حاد و مزمن کمک کند. 

هسته اصلی کایروپراکتیک معمولاً شامل درمان شرایط رایج کمردرد از طریق درمان دستی است:

  • manipulation . این نوع دستکاری به حرکات درمان دستی با سرعت بالا و کوتاه اشاره دارد که با هدف بهبود عملکرد، کاهش تحریک پذیری اعصاب و بازگرداندن دامنه حرکتی در پشت بر روی مهره های غیر طبیعی اعمال می شود. 
  • Mobilization. به دستکاری، حرکت و کشش عضلات و مفاصل با سرعت کم اشاره دارد، با هدف افزایش دامنه حرکت در آن نواحی.

هدف گذاری برای طرح درمان کایروپراکتیک ناشی از مشکلات درد و ناتوانی بیمار و عدم تحمل فعالیت است.

در بین تمام دستورالعمل های درمان کمردرد، پیشگیری از مزمن شدن اصل مهمی است. استفاده از مراقبت فعال (مراقبتی که بیمار محور است مانند ورزش، اصلاح فعالیت، اصلاحات ارگونومیک و غیره) برای تحقق این هدف مورد تاکید است.

 

کلمات مرتبط :

کایروپراکتیک برای کمردرد – درمان کمردرد با روشهای کایروپرکتیک – کایروپراکتیک ستون فقرات – دکتر کایروپراکتیک – دکتر کایروپرکتیک – فیزیوتراپی کمر در شریعتی – فیزیوتراپی برای کمردرد

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ