کایروپراکتیک در منزل

 1. خانه
 2. روش های درمانی
 3. کایروپراکتیک
 4. کایروپراکتیک در منزل
کایروپراکتیک در منزل

کایروپراکتیک در منزل توسط متخصصان درمان در منزل ما برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود.

کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که به درمان غیر جراحی اختلالات سیستم عصبی و یا سیستم اسکلتی عضلانی اختصاص دارد.

به طور کلی، کایروپراکتیک ها تمرکز منحصر به فردی بر روی دستکاری ستون فقرات و درمان ساختارهای اطراف دارند.

اختلال بیومکانیکی و ساختاری ستون فقرات می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد.

برای بسیاری از شرایط، درمان کایروپراکتیک در منزل می تواند یکپارچگی ساختاری ستون فقرات را بازیابی کند، فشار بر بافت حساس عصبی را کاهش دهد و در نتیجه سلامت فرد را بهبود بخشد.

بسیاری از مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که درمان‌های دستی که معمولاً توسط کایروپراکتیک‌ها استفاده می‌شود، عموماً برای درمان کمردرد و همچنین برای درمان فتق دیسک کمر برای رادیکولوپاتی و گردن درد، در میان سایر شرایط، مؤثر است.

کایروپراکتیک روشی است که در آن متخصصان آموزش دیده (کارشناس و دکتر کایروپراکتیک) از دستان خود یا ابزار کوچکی برای اعمال نیروی کنترل شده و ناگهانی به مفصل ستون فقرات استفاده می کنند. هدف از این روش که به عنوان دستکاری ستون فقرات نیز شناخته می شود، بهبود حرکت ستون فقرات و بهبود عملکرد فیزیکی بدن شما است.

کمردرد، گردن درد و سردرد شایع ترین مشکلاتی هستند که افراد به دنبال درمان کایروپراکتیک برای آنها هستند.

روشهای درمان کایروپراکتیک زمانی ایمن است که توسط فردی آموزش دیده و دارای مجوز برای ارائه مراقبت های کایروپراکتیک انجام شود. عوارض جدی مرتبط با تنظیم کایروپراکتیک به طور کلی نادر است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • فتق دیسک یا بدتر شدن فتق دیسک موجود
 • فشرده سازی اعصاب در ستون فقرات تحتانی
 • نوع خاصی از سکته بعد از دستکاری گردن

اگر موارد زیر را دارید به دنبال درمان با کایروپراکتیک در منزل نباشید:

 • پوکی استخوان شدید
 • بی حسی، گزگز، یا از دست دادن قدرت در بازو یا پا
 • سرطان در ستون فقرات شما
 • افزایش خطر سکته مغزی
 • یک ناهنجاری استخوانی شناخته شده در قسمت فوقانی گردن

مفهوم درمان کایروپراکتیک برقراری مجدد تحرک طبیعی ستون فقرات است که به نوبه خود تحریک عصب نخاعی را کاهش می دهد و یا بازتاب های تغییر یافته را دوباره برقرار می کند.

پزشکان کایروپراکتیک در منزل از انواع درمان های غیرجراحی برای درمان بیماران مبتلا به انواع خاصی از موارد زیر استفاده می کنند:

 • کمردرد و یا درد سیاتیک
 • گردن درد
 • سردرد
 • آسیب های ورزشی
 • جراحات تصادفات رانندگی
 • درد آرتریت

در حالی که متخصصان کایروپراکتیک عمدتاً بر درمان اختلالات عصبی-عضلانی-اسکلتی تمرکز می کنند، منحصراً به مشکلات سیستم عصبی و سیستم اسکلتی عضلانی محدود نمی شوند.

در صورت لزوم، کایروپراکتیک بیماران را برای درمان کمردرد به پزشکان یا سایر پزشکان متخصص ارجاع می دهد. بسیاری از متخصصان کایروپراکتیک دارای یک شبکه ارجاع محلی هستند یا با سایر متخصصان ستون فقرات در یک کلینیک ستون فقرات چند رشته ای یا چند تخصصی کار می کنند.

کایروپراکتیک در منزل

هیچ آمادگی خاصی قبل از تنظیم کایروپراکتیک مورد نیاز نیست.

در ویزیت اولیه شما، پزشک کایروپراکتیک شما سوالاتی در مورد سابقه سلامتی شما می پرسد و یک معاینه فیزیکی با توجه ویژه به ستون فقرات شما انجام می دهد. پزشک کایروپراکتیک شما ممکن است معاینات یا آزمایشات دیگری مانند اشعه ایکس را نیز توصیه کند.

در طول یک تنظیم معمولی کایروپراکتیک، پزشک کایروپراکتیک در منزل شما را در موقعیت های خاصی قرار می دهد تا مناطق آسیب دیده را درمان کند. 

متخصص کایروپراکتیک از دستان خود برای اعمال یک نیروی کنترل شده و ناگهانی به مفصل استفاده می کند و آن را فراتر از محدوده حرکتی معمول خود فشار می دهد. هنگامی که پزشک کایروپراکتیک مفاصل شما را در طول جلسه درمان حرکت می دهد، ممکن است صداهای ترکیدن یا ترک خوردن را بشنوید.

برخی از افراد تا چند روز پس از درمان کایروپراکتیک در منزل عوارض جانبی جزئی را تجربه می کنند. اینها ممکن است شامل سردرد، خستگی یا درد در قسمت‌هایی از بدن باشد که تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کایروپراکتیک در منزل

درمان کایروپراکتیک می تواند در درمان کمردرد موثر باشد، برخی از مطالعات نشان می دهد که دستکاری ستون فقرات ممکن است برای سردرد و سایر بیماری های مرتبط با ستون فقرات مانند گردن درد نیز موثر باشد.

همه به درمان های کایروپراکتیک پاسخ نمی دهند. خیلی به موقعیت خاص شما بستگی دارد. اگر علائم شما پس از چندین هفته درمان شروع به بهبود نکردند، درمان کایروپراکتیک ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

هنگامی که بیماران مبتلا به کمردرد مزمن غیراختصاصی توسط کایروپراکتیک در منزل درمان می شوند، نتیجه طولانی مدت با دستیابی به دستکاری نگهدارنده ستون فقرات پس از درمان فشرده اولیه افزایش می یابد.

هسته اصلی کایروپراکتیک معمولاً شامل درمان شرایط رایج کمردرد از طریق درمان دستی است:

 • دستکاری ستون فقرات و دستکاری دستی. این نوع دستکاری به یک رانش بازوی اهرمی با سرعت بالا و کوتاه اشاره دارد که با هدف بهبود عملکرد، کاهش تحریک پذیری عصبی و بازگرداندن دامنه حرکتی در پشت بر روی مهره های غیر طبیعی اعمال می شود. معمولاً به عنوان “تنظیم کایروپراکتیک” نیز شناخته می شود. بسیاری از دستورالعمل های منتشر شده توصیه می کنند که دستکاری کایروپراکتیک در برنامه درمانی در اوایل مراقبت از کمردرد گنجانده شود. 
 • Mobilization تحرک کایروپراکتیک به دستکاری، حرکت و کشش عضلات و مفاصل با سرعت کم اشاره دارد، با هدف افزایش دامنه حرکت در آن نواحی.

متخصص کایروپراکتیک در منزل

متخصص و دکتر کایروپراکتیک یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که بر تشخیص و درمان اختلالات عصبی عضلانی، با تاکید بر درمان از طریق تنظیم دستی و یا دستکاری ستون فقرات تمرکز دارد.

اکثر متخصصان کایروپراکتیک به دنبال کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران هستند و همچنین به آنها آموزش می دهند که چگونه می توانند سلامت خود را از طریق ورزش، ارگونومی و سایر روش های درمانی برای درمان کمردرد در نظر بگیرند.

کایروپراکتیک به طور کلی به عنوان طب جایگزین یا طب مکمل طبقه بندی می شود.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

کایروپراکتیک در منزل – دکتر کایروپراکتیک در تهران – متخصص کایروپراکتیک – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل رسالت – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی دست در منزل – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – کایروپراکتیک کمر – کایروپراکتیک گردن

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ