کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی
کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی

کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی (فیزیوتراپی آیتن) خدمات فیزیوتراپی در کلینیک و منزل را در مناطق شریعتی ، پاسداران ، هروی ، میرداماد ، دروس ، قلهک و سایر خیابان های منطقه ۳ تهران پوشش می دهد.

فیزیوتراپی شاخه ای از مراقبت های بهداشتی است که با بهینه سازی حرکت و عملکرد با اختلالات جسمانی سروکار دارد. به طور خاص، فیزیوتراپی شامل ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف فیزیکی است. 

هدف اصلی فیزیوتراپی بازیابی حرکت است. برای انجام این کار، فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که شامل درمان دستی، ورزش و آموزش است. با این شکل از درمان، یک رویکرد کل نگر استفاده می شود. فیزیوتراپیست ها به جای درمان فقط قسمت خاصی از بدن، وضعیت بیمار را به طور کلی بررسی می کنند.

علاوه بر مدیریت ناتوانی خاص، فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود سلامت و بهزیستی به طور کلی ارائه می دهد. به عنوان مثال، بیمارانی که کمردرد مزمن دارند نیز ممکن است به کاهش وزن و یادگیری تمرینات اصلی برای تقویت عضلات شکم و پشت تشویق شوند. مشارکت و توانمندسازی بیمار از  جنبه‌ های مهم درمان است و به تشویق بیماران کمک می‌کند تا آنجا که ممکن است مستقل باشند.

فیزیوتراپیست ها معمولاً در یک تیم پزشکی چند رشته ای قرار می گیرند. این تیم توانبخشی معمولاً شامل پزشکان، پرستاران، درمانگران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی است که با هم کار می کنند تا یک برنامه درمانی بیمار محور را بر اساس علائم و نیازهای خاص بیمار تدوین کنند. ارتباط کلید موفقیت فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست به طور فعال با بقیه اعضای تیم، بیمار و حتی خانواده بیمار در رابطه با اختلال او ارتباط برقرار می کند. بیمار تحت یک سری ارزیابی های مجدد قرار می گیرد و بسته به پیشرفت او اهداف جدیدی تدوین می شود.

طول درمان فیزیوتراپی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. تشخیص شما، میزان آسیب یا اختلالات شما و وضعیت فعلی شما همگی نقش دارند. جلسات فیزیوتراپی در شریعتی معمولاً دو تا سه بار در هفته انجام می شود. با این حال، برخی از شرایط طولانی مدت ممکن است نیاز به درمان های مکرر داشته باشند. بسته به آسیب‌های شما، فیزیوتراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا نحوه استفاده و زندگی با وسایل کمکی مانند عصا، ویلچر و حتی اندام مصنوعی را بیاموزید. بهتر است درمان زودتر شروع شود تا از ایجاد التهاب مزمن، بافت اسکار و چسبندگی جلوگیری شود که می تواند وضعیت را بدتر کند.

فیزیوتراپی در شریعتی

در چه شرایطی باید به کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی مراجعه کرد؟

موارد زیادی در زندگی بیمار وجود دارد که نیاز به فیزیوتراپیست را پیدا می کند. آسیب یا درد از هر نوع و ایجاد شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی یا بیماری مزمن انسدادی ریه از جمله مواردی است که فیزیوتراپی قطعا کمک کننده خواهد بود. فیزیوتراپیست ها افراد را در هر سنی از کودکان گرفته تا افراد مسن درمان می کنند.

فیزیوتراپیست ها به طیف وسیعی از اختلالات سلامتی می پردازند که بر سیستم های خاص بدن تأثیر می گذارد. این سیستم‌ها شامل سیستم‌ های عصبی، اسکلتی عضلانی، تنفسی و قلبی عروقی می‌شوند. فیزیوتراپی نورولوژیک با بیمارانی سروکار دارد که به شرایط پزشکی مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری عروق مغزی یا سکته مبتلا می شوند. از سوی دیگر، فیزیوتراپی اسکلتی ـ عضلانی، آرتریت، کمردردهای مزمن، آسیب های ورزشی و تروما را مدیریت می کند. فیزیوتراپی تنفسی بر روی سیستم ریوی متمرکز است و به بهبود بیماری هایی مانند آسم و فیبروز کیستیک کمک می کند. فیزیوتراپی قلب و عروق برای کمک به بیمار در دوران نقاهت پس از حمله قلبی یا جراحی قلب باز استفاده می شود.

علاوه بر اینها، فیزیوتراپیست ها در تعدادی دیگر از زمینه های توانبخشی نیز آموزش دیده اند. اینها شامل سلامت روان، مراقبت های ویژه، مراقبت های بعد از عمل و حتی سلامت در محل کار می شود. برخی از فیزیوتراپیست ها نیز در جنبه های غیر بالینی مراقبت های پزشکی مانند تحقیق، آموزش و خدمات مشارکت دارند.

فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از رویکردها و تکنیک ها برای کمک به بهبودی شما از بیماری استفاده می کنند. مهمترین تکنیکی که آنها استفاده می کنند ورزش است. بسته به نیازهای خاص بیمار، تمرینات مختلفی برای بیمار تجویز می شود. این تمرینات به تقویت قسمت های بدن که تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند کمک می کند و بیماران را به حرکت در اطراف تشویق می کند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که در فعالیت های سبک مانند پیاده روی برای بهبود بیشتر تحرک خود شرکت کنید، به خصوص اگر در حال بهبودی از یک آسیب هستید. تمرین‌های تنفسی و تکنیک‌های پاکسازی راه هوایی نیز ممکن است برای تقویت ماهیچه‌های مورد استفاده برای تنفس آموزش داده شود. تمرینات به طور منظم برای یک دوره زمانی مشخص تکرار می شوند تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

علاوه بر ورزش، فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی از تکنیک درمان دستی نیز استفاده می کنند. این باعث می شود از دست ها برای کشش مفاصل و بهبود حرکت و تحرک برخی از اعضای بدن استفاده شود. همچنین درد را کاهش می دهد و گردش خون را به نواحی مختلف بدن افزایش می دهد. یک نمونه از درمان دستی ماساژ است. نشان داده شده است که اشکال مختلف درمان دستی برای بیماران مبتلا به انواع خاصی از اختلالات اسکلتی عضلانی، مانند کسانی که کمردرد مزمن و مداوم دارند، مفید است.

فیزیوتراپیست ها همچنین از تعدادی روش درمانی دیگر استفاده می کنند. این شامل:

سوزن خشک. در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تحریک نقاط مختلف بدن برای تسکین درد و التهاب و همچنین ایجاد آرامش استفاده می شود.

اولتراسوند. از امواج صوتی برای نفوذ به بافت‌های عمیق بدن استفاده می‌کند و جریان خون، فعالیت سلولی و بازسازی را افزایش می‌دهد.

سرمادرمانی. انقباض عروق خونی پس از استفاده، یخ راهی موثر برای کاهش و حتی پیشگیری از التهاب بلافاصله پس از آسیب است. سرما درمانی همچنین می‌تواند باعث تحرک بیشتر مفصل شود و درمان دستی را تقویت کند. نشان داده شده است که استفاده از بسته های سرد در مناطق ملتهب به طور قابل توجهی تورم را در آسیب های بافت نرم کاهش می دهد.

گرما درمانی. کاهش درد و افزایش تحرک پس از برخی آسیب ها برای تکمیل ماساژ دستی و کشش

آب درمانی. این روش در آب و در برابر فشار ملایم آب برای افزایش گردش خون و ایجاد آرامش و در عین حال تقویت گروه های عضلانی و بهبود هماهنگی انجام می شود.

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از TENS یا تحریک الکتریکی عصب از راه پوست نیز استفاده کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در تجریش – کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در زرگنده – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ