درمان غیر جراحی دیسک کمر

درمان غیر جراحی دیسک کمر

درمان غیر جراحی دیسک کمر با روشهای فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی تهران ارائه می شود.

پزشک ممکن است درمان هایی مانند:

  • یک دوره استراحت کوتاه
  • داروهای ضد التهابی برای کاهش تحریک (به نام التهاب) ناشی از فشردگی عصب
  • فیزیوتراپی
  • ورزش
  • تزریق استروئید اپیدورال

اگر استراحت توصیه می شود، از پزشک خود بپرسید که چه مدت به استراحت در بستر نیاز دارید. استراحت بیش از حد لازم در رختخواب باعث سفتی مفاصل و ضعف عضلانی می شود و انجام فعالیت هایی که ممکن است درد شما را کاهش دهد را برای شما دشوار می کند. بنابراین استراحت در بستر اغلب برای درد کمر از دو روز و برای فتق دیسک کمر از یک هفته تجاوز نمی کند. علاوه بر این، دراز کشیدن روی یک سطح سخت هیچ اثر ثابتی در مدیریت فتق و درد ندارد. از پزشک و فیزیوتراپیست خود بپرسید که آیا می توانید در طول درمان به کار خود ادامه دهید.

علاوه بر این، آموزش بیمار با کمک دکتر فیزیوتراپی در مورد اینکه چگونه می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون فشار بیش از حد به کمر خود انجام دهید، ممکن است مفید باشد.

هدف از درمان غیر جراحی دیسک کمر کاهش تحریک ناشی از فتق دیسک، محافظت از ستون فقرات با اصلاح وضعیت عمومی بیمار و افزایش عملکرد کلی است. این اهداف را می توان با موفقیت در اکثر بیماران مبتلا به فتق دیسک، با استفاده از یک برنامه درمانی سازمان یافته که روش های درمانی متعددی را ترکیب می کند، انجام داد.

درمان غیر جراحی دیسک کمر با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بهترین درمان غیرجراحی دیسک کمر است که می تواند به تسکین علائم بیمار و بهبود عملکرد حرکتی بیمار کمک کند.

گرمای اولتراسونیک، تحریک الکتریکی، اعمال گرما، اعمال سرما و درمان دستی (ماساژ) از جمله درمان های اولیه ای هستند که ممکن است دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر در نظر بگیرد ، این درمان ها ممکن است درد، التهاب و اسپاسم عضلانی را کاهش دهند.

لیزر برای دیسک کمر

لیزر درمانی با لیزر پرتوان برای دیسک کمر راهکاری موثر در تسکین علائم بیماران است که متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

ورزش برای دیسک کمر

دکتر فیزیوتراپی همچنین یک برنامه تمرینی را تسهیل خواهند کرد. ممکن است درد را در برخی از بیماران کاهش دهد. البته این درمان باید فقط توسط دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر ارائه شود.

یک برنامه فیزیوتراپی اغلب با برنامه های کششی و تغییر وضعیت بدن برای کاهش درد شروع می شود. هنگامی که درد شما کاهش می یابد، می توان تمرینات شدیدتری را با هدف انعطاف پذیری، قدرت، افزایش استقامت و سبک زندگی عادی آغاز کرد. تمرینات باید هر چه زودتر شروع شود، با پیشرفت درمان، برنامه تمرینی باید با آن تطبیق داده شود. یادگیری و رعایت یک برنامه تمرینی و کششی که می تواند در خانه اعمال شود، بخش مهمی از درمان است.

فیزیوتراپی در منزل برای دیسک کمر

متخصصان ما فیزیوتراپی را برای درمان غیر جراحی دیسک کمر برای بیمارانی که به دلیل درد و مشکلات حرکتی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می دهند.

بریس برای دیسک کمر

در برخی موارد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که در ابتدای درمان از بریس کمری (یک تکیه گاه نرم و انعطاف پذیر پشتی) استفاده کنید. با این حال، این بریس ها فتق دیسک را بهبود نمی بخشند. درمان اعمال شده با دست (دستکاری) ممکن است باعث تسکین کوتاه مدت درد مبهم کمر شود.

دارو برای دیسک کمر

داروهایی که برای کنترل درد استفاده می شوند، مسکن نامیده می شوند. در بیشتر شرایط، کمردرد و پا درد به داروهای رایج بدون نسخه مانند آسپرین یا استامینوفن پاسخ می دهد.

در شرایطی که درد با داروهای رایج کنترل نمی شود و برای کنترل تحریک و التهاب (که علت واقعی درد) ناشی از فتق دیسک است، ممکن است داروهای ضددرد-ضد التهاب، به نام داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDS) اضافه شوند. اینها عبارتند از: ایبوپروفن، ناپروکسن، دیکلوفناک و داروهای مختلفی که با نسخه به فروش می رسند.

اگر درد شدید و مداوم دارید، پزشک ممکن است یک دوره کوتاه مسکن برای شما تجویز کند. در برخی موارد شل کننده های عضلانی به درمان اضافه می شود. دوز بالاتر بهبودی سریع‌تری به شما نمی‌دهد. عوارض جانبی عبارتند از: حالت تهوع، یبوست، سرگیجه، و سرگیجه – و ممکن است منجر به اعتیاد شود.

اگر پزشک به شما مسکن یا داروهای ضد التهابی می دهد، مراقب عوارض جانبی مانند ناراحتی معده یا خونریزی معده باشید. برای مشکلات مرتبط با استفاده طولانی مدت از مسکن های بدون نسخه یا تجویز شده مسکن ها و NSAID ها، باید با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای دیگری با اثرات ضد التهابی وجود دارد. داروهای کورتیکواستروئیدی (کورتیزون) به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارند، گاهی برای دردهای شدید کمر و ساق پا تجویز می شوند. کورتیکواستروئیدها ممکن است عوارض جانبی مانند NSAID ها داشته باشند. شما باید با پزشک خود در مورد مزایا و خطرات این داروها صحبت کنید.

بهترین مرکز درمان غیر جراحی دیسک کمر

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران خدمات تخصصی دیسک کمر را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

فیزیوتراپی درمانی موثر ، ایمن و کم هزینه است که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر

فیزیوتراپی در منزل با بیمه

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ