درمان غیر جراحی دیسک کمر

درمان غیر جراحی دیسک کمر

درمان غیر جراحی دیسک کمر با روشهای فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی تهران ارائه می شود.

پزشک ممکن است درمان هایی مانند:

  • یک دوره استراحت کوتاه
  • داروهای ضد التهابی برای کاهش تحریک (به نام التهاب) ناشی از فشردگی عصب
  • فیزیوتراپی
  • ورزش
  • تزریق استروئید اپیدورال

اگر استراحت توصیه می شود، از پزشک خود بپرسید که چه مدت به استراحت در بستر نیاز دارید. استراحت بیش از حد لازم در رختخواب باعث سفتی مفاصل و ضعف عضلانی می شود و انجام فعالیت هایی که ممکن است درد شما را کاهش دهد را برای شما دشوار می کند. بنابراین استراحت در بستر اغلب برای درد کمر از دو روز و برای فتق دیسک کمر از یک هفته تجاوز نمی کند. علاوه بر این، دراز کشیدن روی یک سطح سخت هیچ اثر ثابتی در مدیریت فتق و درد ندارد. از پزشک و فیزیوتراپیست خود بپرسید که آیا می توانید در طول درمان به کار خود ادامه دهید.

علاوه بر این، آموزش بیمار با کمک دکتر فیزیوتراپی در مورد اینکه چگونه می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون فشار بیش از حد به کمر خود انجام دهید، ممکن است مفید باشد.

هدف از درمان غیر جراحی دیسک کمر کاهش تحریک ناشی از فتق دیسک، محافظت از ستون فقرات با اصلاح وضعیت عمومی بیمار و افزایش عملکرد کلی است. این اهداف را می توان با موفقیت در اکثر بیماران مبتلا به فتق دیسک، با استفاده از یک برنامه درمانی سازمان یافته که روش های درمانی متعددی را ترکیب می کند، انجام داد.

درمان غیر جراحی دیسک کمر با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بهترین درمان غیرجراحی دیسک کمر است که می تواند به تسکین علائم بیمار و بهبود عملکرد حرکتی بیمار کمک کند.

گرمای اولتراسونیک، تحریک الکتریکی، اعمال گرما، اعمال سرما و درمان دستی (ماساژ) از جمله درمان های اولیه ای هستند که ممکن است دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر در نظر بگیرد ، این درمان ها ممکن است درد، التهاب و اسپاسم عضلانی را کاهش دهند.

لیزر برای دیسک کمر

لیزر درمانی با لیزر پرتوان برای دیسک کمر راهکاری موثر در تسکین علائم بیماران است که متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

ورزش برای دیسک کمر

دکتر فیزیوتراپی همچنین یک برنامه تمرینی را تسهیل خواهند کرد. ممکن است درد را در برخی از بیماران کاهش دهد. البته این درمان باید فقط توسط دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر ارائه شود.

یک برنامه فیزیوتراپی اغلب با برنامه های کششی و تغییر وضعیت بدن برای کاهش درد شروع می شود. هنگامی که درد شما کاهش می یابد، می توان تمرینات شدیدتری را با هدف انعطاف پذیری، قدرت، افزایش استقامت و سبک زندگی عادی آغاز کرد. تمرینات باید هر چه زودتر شروع شود، با پیشرفت درمان، برنامه تمرینی باید با آن تطبیق داده شود. یادگیری و رعایت یک برنامه تمرینی و کششی که می تواند در خانه اعمال شود، بخش مهمی از درمان است.

فیزیوتراپی در منزل برای دیسک کمر

متخصصان ما فیزیوتراپی را برای درمان غیر جراحی دیسک کمر برای بیمارانی که به دلیل درد و مشکلات حرکتی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می دهند.

بریس برای دیسک کمر

در برخی موارد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که در ابتدای درمان از بریس کمری (یک تکیه گاه نرم و انعطاف پذیر پشتی) استفاده کنید. با این حال، این بریس ها فتق دیسک را بهبود نمی بخشند. درمان اعمال شده با دست (دستکاری) ممکن است باعث تسکین کوتاه مدت درد مبهم کمر شود.

دارو برای دیسک کمر

داروهایی که برای کنترل درد استفاده می شوند، مسکن نامیده می شوند. در بیشتر شرایط، کمردرد و پا درد به داروهای رایج بدون نسخه مانند آسپرین یا استامینوفن پاسخ می دهد.

در شرایطی که درد با داروهای رایج کنترل نمی شود و برای کنترل تحریک و التهاب (که علت واقعی درد) ناشی از فتق دیسک است، ممکن است داروهای ضددرد-ضد التهاب، به نام داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDS) اضافه شوند. اینها عبارتند از: ایبوپروفن، ناپروکسن، دیکلوفناک و داروهای مختلفی که با نسخه به فروش می رسند.

اگر درد شدید و مداوم دارید، پزشک ممکن است یک دوره کوتاه مسکن برای شما تجویز کند. در برخی موارد شل کننده های عضلانی به درمان اضافه می شود. دوز بالاتر بهبودی سریع‌تری به شما نمی‌دهد. عوارض جانبی عبارتند از: حالت تهوع، یبوست، سرگیجه، و سرگیجه – و ممکن است منجر به اعتیاد شود.

اگر پزشک به شما مسکن یا داروهای ضد التهابی می دهد، مراقب عوارض جانبی مانند ناراحتی معده یا خونریزی معده باشید. برای مشکلات مرتبط با استفاده طولانی مدت از مسکن های بدون نسخه یا تجویز شده مسکن ها و NSAID ها، باید با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای دیگری با اثرات ضد التهابی وجود دارد. داروهای کورتیکواستروئیدی (کورتیزون) به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارند، گاهی برای دردهای شدید کمر و ساق پا تجویز می شوند. کورتیکواستروئیدها ممکن است عوارض جانبی مانند NSAID ها داشته باشند. شما باید با پزشک خود در مورد مزایا و خطرات این داروها صحبت کنید.

بهترین مرکز درمان غیر جراحی دیسک کمر

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران خدمات تخصصی دیسک کمر را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

فیزیوتراپی درمانی موثر ، ایمن و کم هزینه است که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر

فیزیوتراپی در منزل با بیمه

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ