دکتر متخصص کایروپراکتیک

دکتر متخصص کایروپراکتیک

دکتر متخصص کایروپراکتیک خدمات درمانی را با دستکاری ستون فقرات ارائه می دهد و به بیماران در درمان مشکلات اسکلتی از جمله مشکلات ستون فقرات کمک می کنند.

کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت بهداشتی مجاز است که بر توانایی بدن برای بهبودی خود تأکید دارد. درمان معمولاً شامل درمان دستی، اغلب شامل دستکاری ستون فقرات است. سایر اشکال درمان مانند ورزش و مشاوره تغذیه نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

متخصصان کایروپراکتیک به دنبال کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران هستند و همچنین به آنها آموزش می دهند که چگونه می توانند سلامت خود را از طریق ورزش، ارگونومی و سایر روش های درمانی افزایش دهند.

دکتر متخصص کایروپراکتیک به روشی مشابه با روشی که در پزشکی رایج استفاده می شود، به مراقبت از بیمار برخورد می کنند. آنها با بیمار مصاحبه می کنند، یک شرح حال دقیق از سلامتی دریافت می کنند، یک معاینه انجام می دهند، آزمایشات را انجام می دهند و یک تشخیص موثر ایجاد می کنند. سپس یک برنامه مدیریتی ایجاد می کنند، درمان را شروع می کنند و پیشرفت بیمار را نظارت می کنند. پزشکان کایروپراکتیک اغلب مشکلات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی را درمان می کنند.

روش‌ های درمان دستی که توسط کایروپراکتیک‌ ها استفاده می‌شود، از کشش و فشار پایدار گرفته تا دستکاری‌های مفصلی خاص، که معمولاً با دست انجام می‌شوند و شامل یک رانش سریع و ملایم هستند، متغیر است. هدف از دستکاری ها بهبود حرکت و عملکرد مفصل است. دستکاری ها بیشتر بر روی ستون فقرات انجام می شود، اما سایر قسمت های بدن نیز ممکن است به این روش درمان شوند.

کایروپراکتیک درمانی است که در آن متخصص از دستان خود برای کمک به رفع مشکلات استخوان‌ ها، ماهیچه‌ ها و مفاصل استفاده می‌کند.

این یک نوع طب مکمل و جایگزین در درمان مشکلات زیادی کاربرد دارد از جمله :

دکتر متخصص کایروپراکتیک از چه تکنیک هایی استفاده می کند؟

دکتر متخصص کایروپراکتیک از فشار برای دستکاری مفاصل بدن برای تنظیم مجدد ستون فقرات و کاهش درد و ناراحتی استفاده می کند. 

کایروپراکتیک یک درمان درمانی است که در آن یک متخصص کایروپراکتیک دارای مجوز از دستان خود یا ابزارهای ویژه برای دستکاری مفاصل بدن شما استفاده می کند. این درمان را دستکاری ستون فقرات یا دستکاری مفصل نیز می نامند. درمان کایروپراکتیک می تواند به کاهش درد، اصلاح هم ترازی بدن و نحوه عملکرد بدن شما کمک کند. 

دکتر متخصص کایروپراکتیک بسیاری از بیماری‌ها را درمان می‌کند که بر سیستم عصبی و سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می‌گذارند. یک کایروپراکتیک را به عنوان پزشکی در نظر بگیرید که از هر نوع درد یا اختلال در عملکرد عضلانی، استخوانی یا مفصلی مراقبت می کند.

کایروپراکتیک ها از تکنیک های مختلفی برای درمان مشکلات عضلات و مفاصل استفاده می کنند، از جمله:

 • دستکاری ستون فقرات – با استفاده از دستان خود برای اعمال نیرو به عضلات، استخوان ها و مفاصل ستون فقرات و گردن
 • تنظیمات: برای تنظیم مجدد به آرامی مفاصل برای کاهش درد و افزایش دامنه حرکتی.
 • درمان بافت نرم: برای شل کردن عضلات سفت، تسکین اسپاسم و کاهش تنش در بافت همبند که هر عضله را احاطه کرده است (فاسیا).
 • تمرینات و کشش: برای بازگرداندن و حفظ ثبات و تحرک مفصل.
 • بریس مفاصل و نوار چسب (Kinesio taping): برای حمایت از مفاصل یا عضلات رگ به رگ شده در حین بهبود.
 • ارجاع به سایر متخصصان پزشکی: برای راهنمایی در مورد رژیم غذایی و تغذیه برای کاهش التهاب و/یا ترویج تغذیه سالم برای مدیریت وزن.
 • حرکات رانشی کوتاه و تیز
 • حرکت دادن تدریجی مفاصل در موقعیت های مختلف
 • کشش عضلات در جهات مختلف

علاوه بر این ها، کایروپراکتیک می تواند دردهای اسکلتی عضلانی را در هر نقطه از بدن شما درمان کند: در سر و فک، شانه، آرنج و مچ دست، لگن و لگن و زانو و مچ پا.

درمان معمولاً دردناک نیست، اما برخی افراد کمی ناراحتی را تجربه می کنند. اگر دردناک بود فوراً به پزشک کایروپراکتیک خود اطلاع دهید.

دکتر متخصص کایروپراکتیک بر رابطه قوی بین سیستم عصبی و ستون فقرات تمرکز می‌کند و باورهای زیر را صادق می‌داند:

 • اختلال بیومکانیکی و ساختاری ستون فقرات می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد
 • برای بسیاری از شرایط، درمان کایروپراکتیک می تواند یکپارچگی ساختاری ستون فقرات را بازیابی کند، فشار بر بافت حساس عصبی را کاهش دهد و در نتیجه سلامت فرد را بهبود بخشد.
 • مفهوم درمان کایروپراکتیک برقراری مجدد تحرک طبیعی ستون فقرات است که به نوبه خود تحریک عصب نخاعی را کاهش می دهد و یا بازتاب های تغییر یافته را دوباره برقرار می کند.

خطرات و عوارض جانبی کایروپراکتیک

زمانی که کایروپراکتیک به درستی توسط یک متخصص کایروپراکتیک آموزش دیده و ثبت شده انجام شود، عموماً ایمن است.

برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی ناشی از درمان را تجربه کنند، مانند:

 • درد در محل درمان
 • سفتی و سختی مفصل
 • خستگی

این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می روند.

اگر بیمار سابقه مشکلات قلبی داشته باشد، برای بیمار مهم است که نه تنها با پزشک کایروپراکتیک، بلکه با پزشک مراقبت های اولیه خود مشورت کند تا مطمئن شود که می تواند فعالیت های تقویت کننده تناسب اندام قلبی عروقی را تحمل کند. قبل از شروع هر برنامه ورزشی، دستورالعمل های خاصی توسط کایروپراکتیک در رابطه با ورزش مناسب برای وضعیت بیمار داده می شود.

به طور کلی، مقدار معقول ورزش که روزانه انجام می شود و از فعالیت هایی استفاده می کند که از آنها لذت می برند، برای بیماران تحت درمان کایروپراکتیک توصیه می شود.

نکات پایانی

کایروپراکتیک یک گزینه درمانی موثر برای همه سنین، از جمله کودکان و بزرگسالان است که توسط دکتر متخصص کایروپراکتیک ارائه می شود. شایع ترین محدوده سنی برای افرادی که به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک هستند، بین 45 تا 64 سال است. 

در اولین ملاقات شما، پزشک کایروپراکتیک شما در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. در صورت نیاز، آنها آزمایش های تصویربرداری تشخیصی را برای درک بیشتر در مورد سیستم اسکلتی عضلانی شما انجام می دهند از جمله:

 • اشعه ایکس.
 • توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن.
 • اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI).

پس از کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم خود و آنچه ممکن است باعث ناراحتی شما شود، پزشک کایروپراکتیک شما یک برنامه درمانی منحصر به فرد بر اساس یافته های معاینه و نتایج آزمایشات شما ایجاد می کند.

در طول درمان کایروپراکتیک، دکتر متخصص کایروپراکتیک شما درمانی را ارائه می دهد که منحصر به فرد برای رفع نیازهای شما است.

 

کلمات مرتبط :

متخصص کایروپراکتیک در شریعتی – دکتر کایروپراکتیک – کایروپرکتیک – فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ