دکتر متخصص کایروپراکتیک

دکتر متخصص کایروپراکتیک

دکتر متخصص کایروپراکتیک خدمات درمانی را با دستکاری ستون فقرات ارائه می دهد و به بیماران در درمان مشکلات اسکلتی از جمله مشکلات ستون فقرات کمک می کنند.

کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت بهداشتی مجاز است که بر توانایی بدن برای بهبودی خود تأکید دارد. درمان معمولاً شامل درمان دستی، اغلب شامل دستکاری ستون فقرات است. سایر اشکال درمان مانند ورزش و مشاوره تغذیه نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

متخصصان کایروپراکتیک به دنبال کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران هستند و همچنین به آنها آموزش می دهند که چگونه می توانند سلامت خود را از طریق ورزش، ارگونومی و سایر روش های درمانی افزایش دهند.

دکتر متخصص کایروپراکتیک به روشی مشابه با روشی که در پزشکی رایج استفاده می شود، به مراقبت از بیمار برخورد می کنند. آنها با بیمار مصاحبه می کنند، یک شرح حال دقیق از سلامتی دریافت می کنند، یک معاینه انجام می دهند، آزمایشات را انجام می دهند و یک تشخیص موثر ایجاد می کنند. سپس یک برنامه مدیریتی ایجاد می کنند، درمان را شروع می کنند و پیشرفت بیمار را نظارت می کنند. پزشکان کایروپراکتیک اغلب مشکلات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی را درمان می کنند.

روش‌ های درمان دستی که توسط کایروپراکتیک‌ ها استفاده می‌شود، از کشش و فشار پایدار گرفته تا دستکاری‌های مفصلی خاص، که معمولاً با دست انجام می‌شوند و شامل یک رانش سریع و ملایم هستند، متغیر است. هدف از دستکاری ها بهبود حرکت و عملکرد مفصل است. دستکاری ها بیشتر بر روی ستون فقرات انجام می شود، اما سایر قسمت های بدن نیز ممکن است به این روش درمان شوند.

کایروپراکتیک درمانی است که در آن متخصص از دستان خود برای کمک به رفع مشکلات استخوان‌ ها، ماهیچه‌ ها و مفاصل استفاده می‌کند.

این یک نوع طب مکمل و جایگزین در درمان مشکلات زیادی کاربرد دارد از جمله :

دکتر متخصص کایروپراکتیک از چه تکنیک هایی استفاده می کند؟

دکتر متخصص کایروپراکتیک از فشار برای دستکاری مفاصل بدن برای تنظیم مجدد ستون فقرات و کاهش درد و ناراحتی استفاده می کند. 

کایروپراکتیک یک درمان درمانی است که در آن یک متخصص کایروپراکتیک دارای مجوز از دستان خود یا ابزارهای ویژه برای دستکاری مفاصل بدن شما استفاده می کند. این درمان را دستکاری ستون فقرات یا دستکاری مفصل نیز می نامند. درمان کایروپراکتیک می تواند به کاهش درد، اصلاح هم ترازی بدن و نحوه عملکرد بدن شما کمک کند. 

دکتر متخصص کایروپراکتیک بسیاری از بیماری‌ها را درمان می‌کند که بر سیستم عصبی و سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می‌گذارند. یک کایروپراکتیک را به عنوان پزشکی در نظر بگیرید که از هر نوع درد یا اختلال در عملکرد عضلانی، استخوانی یا مفصلی مراقبت می کند.

کایروپراکتیک ها از تکنیک های مختلفی برای درمان مشکلات عضلات و مفاصل استفاده می کنند، از جمله:

 • دستکاری ستون فقرات – با استفاده از دستان خود برای اعمال نیرو به عضلات، استخوان ها و مفاصل ستون فقرات و گردن
 • تنظیمات: برای تنظیم مجدد به آرامی مفاصل برای کاهش درد و افزایش دامنه حرکتی.
 • درمان بافت نرم: برای شل کردن عضلات سفت، تسکین اسپاسم و کاهش تنش در بافت همبند که هر عضله را احاطه کرده است (فاسیا).
 • تمرینات و کشش: برای بازگرداندن و حفظ ثبات و تحرک مفصل.
 • بریس مفاصل و نوار چسب (Kinesio taping): برای حمایت از مفاصل یا عضلات رگ به رگ شده در حین بهبود.
 • ارجاع به سایر متخصصان پزشکی: برای راهنمایی در مورد رژیم غذایی و تغذیه برای کاهش التهاب و/یا ترویج تغذیه سالم برای مدیریت وزن.
 • حرکات رانشی کوتاه و تیز
 • حرکت دادن تدریجی مفاصل در موقعیت های مختلف
 • کشش عضلات در جهات مختلف

علاوه بر این ها، کایروپراکتیک می تواند دردهای اسکلتی عضلانی را در هر نقطه از بدن شما درمان کند: در سر و فک، شانه، آرنج و مچ دست، لگن و لگن و زانو و مچ پا.

درمان معمولاً دردناک نیست، اما برخی افراد کمی ناراحتی را تجربه می کنند. اگر دردناک بود فوراً به پزشک کایروپراکتیک خود اطلاع دهید.

دکتر متخصص کایروپراکتیک بر رابطه قوی بین سیستم عصبی و ستون فقرات تمرکز می‌کند و باورهای زیر را صادق می‌داند:

 • اختلال بیومکانیکی و ساختاری ستون فقرات می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد
 • برای بسیاری از شرایط، درمان کایروپراکتیک می تواند یکپارچگی ساختاری ستون فقرات را بازیابی کند، فشار بر بافت حساس عصبی را کاهش دهد و در نتیجه سلامت فرد را بهبود بخشد.
 • مفهوم درمان کایروپراکتیک برقراری مجدد تحرک طبیعی ستون فقرات است که به نوبه خود تحریک عصب نخاعی را کاهش می دهد و یا بازتاب های تغییر یافته را دوباره برقرار می کند.

خطرات و عوارض جانبی کایروپراکتیک

زمانی که کایروپراکتیک به درستی توسط یک متخصص کایروپراکتیک آموزش دیده و ثبت شده انجام شود، عموماً ایمن است.

برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی ناشی از درمان را تجربه کنند، مانند:

 • درد در محل درمان
 • سفتی و سختی مفصل
 • خستگی

این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می روند.

اگر بیمار سابقه مشکلات قلبی داشته باشد، برای بیمار مهم است که نه تنها با پزشک کایروپراکتیک، بلکه با پزشک مراقبت های اولیه خود مشورت کند تا مطمئن شود که می تواند فعالیت های تقویت کننده تناسب اندام قلبی عروقی را تحمل کند. قبل از شروع هر برنامه ورزشی، دستورالعمل های خاصی توسط کایروپراکتیک در رابطه با ورزش مناسب برای وضعیت بیمار داده می شود.

به طور کلی، مقدار معقول ورزش که روزانه انجام می شود و از فعالیت هایی استفاده می کند که از آنها لذت می برند، برای بیماران تحت درمان کایروپراکتیک توصیه می شود.

نکات پایانی

کایروپراکتیک یک گزینه درمانی موثر برای همه سنین، از جمله کودکان و بزرگسالان است که توسط دکتر متخصص کایروپراکتیک ارائه می شود. شایع ترین محدوده سنی برای افرادی که به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک هستند، بین 45 تا 64 سال است. 

در اولین ملاقات شما، پزشک کایروپراکتیک شما در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. در صورت نیاز، آنها آزمایش های تصویربرداری تشخیصی را برای درک بیشتر در مورد سیستم اسکلتی عضلانی شما انجام می دهند از جمله:

 • اشعه ایکس.
 • توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن.
 • اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI).

پس از کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم خود و آنچه ممکن است باعث ناراحتی شما شود، پزشک کایروپراکتیک شما یک برنامه درمانی منحصر به فرد بر اساس یافته های معاینه و نتایج آزمایشات شما ایجاد می کند.

در طول درمان کایروپراکتیک، دکتر متخصص کایروپراکتیک شما درمانی را ارائه می دهد که منحصر به فرد برای رفع نیازهای شما است.

 

کلمات مرتبط :

متخصص کایروپراکتیک در شریعتی – دکتر کایروپراکتیک – کایروپرکتیک – فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ