گردن درد ، دلایل و روش های پیشگیری

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. گردن درد ، دلایل و روش های پیشگیری
گردن درد

گردن درد

گردن درد یکی از شایع ترین دردهای سیستم اسکلتی بدن است که اغلب افراد به آن دچار شده اند.

دلایل مختلفی در بروز گردن درد نقش دارد ، گاهی خوابیدن بر روی بالش نامناسب عامل گردن درد است و گاهی نیز ممکن است مشکلات جدی همچون بیرون زدگی دیسک گردن سبب بروز درد شود.

قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب به مدت طولانی (قرار دادن تلفن ببن سر و شانه ، خم کردن گردن به جلو حین کار و …) ، خوابیدن بروری بالش نامناسب ، کشیدگی و رگ به رگ شدن ، حوادث ناگهانی در طی تصافات رانندگی و یا ورزش که سبب وارد شدن ضربه و یا فشار غیر طبیعی به گردن می شوند ، آسیب رباط های و سایر اجزای گردن، آسیب مهره های گردنی ، بیماری های ستون فقرات و دردهای ارجاعی از جمله مهم ترین و شایع ترین عواملی هستند که می توانند منجر به گردن درد شوند.

فیزیوتراپی گردن یکی از موثرترین روش های درمان این عارضه است.

متخصص فیزیوتراپی با ارزیابی شرایط بیمار و در نظر گرفتن عامل زمینه ای گردن درد برنامه فیزیوتراپی را متناسب با شرتیط بیمار تنظیم می کند.

متخصص فیزیوتراپی از مدالیته های درمانی مانند لیزر تراپی ، تحریک الکتریکی ، سرما و گرما و تکنیک های درمان دستی برای درمان این عارضه استفاده می کند.

فیزیوتراپیست همچنین برنامه تمرینی مخصوصی را که شامل تمرینات کششی و تقویتی می شود برای بیمار در نظر می گیرد.

بیماران مبتلا که بدلایلی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند خدمات فیزیوتراپی در منزل را دریافت کنند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با تجربه و دانش کافی خدمات تخصصی فیزیوتراپی گردن را به بیماران گرامی در سراسر تهران ارائه می دهد.

گردن درد

گردن درد می تواند علائم و عوارضی را نیز به همراه داشته باشد که عبارتند از :

 • سردرد بخصوص درد در پشت سر
 • تشدید درد گردن با حرکت دادن گردن
 • انتشار درد به شانه و کتف ها
 • خشکی و سفتی گردن که سبب کاهش دامه حرکتی گردن می شود.
 • اختلال در وضعیت خواب فرد
 • گزگز کردن اندام های فوقانی

روش های پیشگیری از گردن درد

 • در بسیاری از موارد گردن درد در نتیجه عادات ادرست حرکتی و قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب ایجاد می شود که با قرار دادن گردن در وضعیت صحیح خود با ایجاد تغییرات بسیار ساده در فعالیت های روزمره می تواند به پیشگیری از این عارضه کمک کرد.
  برای این منظور توجه کنید زمانی که در وضعیت نشسته یا ایستاده قرار گرفته اید شانه های شما بطور دقیق بر روی خط لگن ، گوش ها مستقیما روی شانه ها و سر در مرکز ستون فقرات قرار گرفته باشد.
 • افرادی که به مدت طولانی روی صندلی می نشینند و با رایانه کار می کند بیشتر از سایر افراد دچار گردن درد می شوند ، برای پیشگیری از این وضعیت هر یک ساعت یکبار نرمش های مخصوص گردن را انجام دهید.
  با تنظیم کردن صفحه مانیتور و هم سطح کردن آن با چشم های خود نیز می توانید به پیشگیری از درد گردن حین کار با رایانه جلوگیری کنید.
 • از انجام کارهایی که سبب وارد شدن فشار غیر طبیعی به گردن می شوند مانند خم کردن بیش از حد گردن ، قرار دادن گوشی تلفن بین سر و شانه و … اجتناب کنید.
 • از حمل کردن و قرار دادن بسته های سنگین بر روی شانه خود اجتناب کنید چرا که می تواند سبب وارد شدن آسیب جدی به عضلات گردن شود.
 • هنگام خوابیدن از بالش های طبی و مناسب استفاده کنید ، بالش های خیلی سفت و یا خیلی نرم به عضلات گردن آسیب وارد می کنند.

 

برای دریافت مشاوره فیزیوتراپی و رزرو نوبت فیزیوتراپی در منزل و کلینیک در تهران بزرگ با ما در تماس باشید : 09122655648-02177699708

مقالات بیشتر

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک یکی به عنوان یکی از موثرترین روش های درمان این عارضه توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. ضعف عضلات کف لگن کنترل مثانه را در زنان کاهش می دهد و می تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود. اغلب با…

فیزیوتراپی ریه در منزل

فیزیوتراپی ریه در منزل توسط متخصصان ما به آن دسته از عزیزانی که نیازمند خدمات فیزیوتراپی تنفسی در منزل هستند ارائه می شود. تیم فیزیوتراپیست ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی در درمان بیماری های ریه و قفسه سینه مهارت بالایی دارند و می توانند طیف وسیعی از تمرینات تنفسی آرام را به شما…

درمان زانودرد

درمان زانودرد با روشهای غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی در اغلب بیماران موثر است و می تواند به بهبود عملکرد زانو کمک کند. زانو درد می تواند به دلایل زیادی رخ دهد، که بیشتر به دلیل استفاده بیش از حد، آسیب دیدگی و آرتروز است. زانو مفصل آسیب‌ پذیری است که استرس زیادی را ناشی از…

درمان یبوست با بیوفیدبک

درمان یبوست با بیوفیدبک یک روش درمانی نوین است که اغلب موثر واقع شده و از بخش های اصلی درمان یبوست با فیزیوتراپی کف لگن است. از آنجایی که بیوفیدبک برای درمان طیف گسترده ای از اختلالات فیزیکی استفاده شده است، طبیعی به نظر می رسد که تعجب کنیم که آیا بیوفیدبک به عنوان درمانی…

کمردرد مرتبط با دیسک کمر

کمردرد مرتبط با دیسک کمر دیسک های بین مهره ای بالشتک های اسفنجی هستند که بین مهره های ستون فقرات قرار دارند. عوامل خطر برای ایجاد تغییرات دیسک شامل افزایش سن، اضافه وزن، عدم ورزش و بلند کردن بارهای سنگین است. اصطلاح “دیسک” مخفف “دیسک بین مهره ای” است. اینها بالشتک های اسفنجی هستند که…

فیزیوتراپی کف لگن با پوشش بیمه

فیزیوتراپی کف لگن با پوشش بیمه توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود. فیزیوتراپیست متخصص ما در مرکز فیزیوتراپی تخصصی کف لگن در تهران یک ارزیابی جامع از شیوه زندگی و عملکرد کف لگن، از جمله ارزیابی فیزیکی، ارائه می دهد. درمان‌های موجود عبارتند از:…

اشتراک گذاری

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ