طب سوزنی در منزل

طب سوزنی در منزل

طب سوزنی در منزل توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما به عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ، ارائه می شود.

متخصصان فیزیوتراپی از طب سوزنی برای کمک به بازگرداندن تعادل انرژی در بدن استفاده می کنند که می تواند درد، التهاب را تسکین دهد و روند بهبودی را سرعت بخشد.

متخصصان فیزیوتراپی پس از ارزیابی کامل، تعیین می کنند که آیا طب سوزنی ممکن است برای کمک به شما به عنوان بخشی از درمان مناسب باشد یا خیر. سوزن های ظریف یکبار مصرف در نقاط مختلف بدن بسته به علائم شما استفاده می شود و این به تحریک جریان انرژی کمک می کند.

طب سوزنی در منزل با بازگرداندن تعادل انرژی بدن، محیطی موثر برای بهبود روند بهبودی و کاهش هر گونه درد ایجاد می کند.

سوزن ها بسیار ظریف هستند و فقط در سطح پوست وارد می شوند و معمولا سبب بروز درد زیادی نمی شوند.

طب سوزنی در فیزیوتراپی

طب سوزنی در منزل و فیزیوتراپی برای تسکین درد و کاهش التهاب شناخته شده اند. بسیاری از افراد این روش‌ها را مجزا و نامرتبط می‌دانند، اما وقتی با هم ترکیب شوند، اثرات هم افزایی وجود دارد که می‌تواند تسکین درد را بهبود بخشد و نتایج پایداری را برای بیماران فراهم کند.

فیزیوتراپی از ترکیبی از تمرینات درمانی و کشش، ماساژ، گرما و سرما درمانی، اولتراسوند و آب گرم درمانی برای تسکین درد، پیشگیری و درمان صدمات، بهبود حرکت و تحرک و ارائه توانبخشی پس از جراحی یا پس از تصادف یا سکته استفاده می‌کند.

فیزیوتراپیست یک متخصص سلامت دارای مجوز است که یک متخصص حرکت آموزش دیده است. یک دکتر فیزیوتراپی نیازهای بیمار خود را با گرفتن شرح حال کامل و انجام آزمایشات فیزیکی خاص برای تعیین وضعیت بدنی بیمار و توانایی او در حرکت و انجام حرکات روزمره مانند گرفتن و خم شدن ارزیابی می کند. دکتر فیزیوتراپی با همه گروه‌های سنی، از نوزادان گرفته تا افراد مسن، کار می‌کند و برنامه‌های درمانی دقیقی را برای نیازهای بیمار ایجاد می‌کند. این ممکن است ترکیبی از ورزش، کشش و ماساژ باشد.

طب سوزنی بخشی از طب سنتی چینی است و شامل قرار دادن سوزن های کوچک و نازک در نقاط خاص طب سوزنی در بدن است. این یک روش ایمن و مؤثر است که هدف آن بازگرداندن بدن به تعادل با کاهش التهاب، بهبود جریان خون به اندام ها و تنظیم تولید هورمون است.

طب سوزنی برای تسکین درد، کاهش استرس و اضطراب، تقویت خلق و خو، رهایی از تنش عضلانی و کمک به ترمیم و التیام بافت بسیار موثر است.

طب سوزنی و فیزیوتراپی به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند. طب سوزنی بر کاهش تنش فیزیکی و نقاط ماشه ای تمرکز می کند و در عین حال سیستم عصبی را آرام می کند، در حالی که فیزیوتراپی به تقویت و بازیابی الگوهای حرکتی سالم کمک می کند.

ترکیب طب سوزنی و فیزیوتراپی راهی موثر برای کاهش سریع درد و التهاب و به حداکثر رساندن پاسخ درمانی بدن شما است. طب سوزنی توانایی و ظرفیت بدن شما را برای انجام تمرینات فیزیکی که برای بهبود حرکت و تحرک نیاز دارد، بهبود می بخشد.

مزایای استفاده از طب سوزنی در منزل در کنار فیزیوتراپی

ترکیب طب سوزنی و فیزیوتراپی راهی موثر برای کاهش درد و درمان سریع و موفقیت آمیز آسیب بافتی است.

طب سوزنی التهاب را کاهش می دهد و سفتی عضلات و نقاط ماشه ای را آزاد می کند. هنگامی که ماهیچه‌ ها شل‌تر می‌شوند و نقاط ماشه‌ای آزاد می‌شوند، بیمار بهتر می‌تواند درمان دستی یا تکنیک‌ های فیزیوتراپی مبتنی بر ورزش را انجام دهد.

طب سوزنی یک شرایط مناسب ایجاد می کند که در آن بدن شما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و در آن مواقع است که بهبود قدرت و دامنه حرکتی موثرتر است.

انجام تکنیک های دستی بعد از انجام طب سوزنی در منزل آسان تر و مؤثرتر است. این درمان به ماهیچه‌ها و مفاصلی که ما روی آن‌ها کار می‌کنیم اجازه می‌دهد تا عملکردی بهتر، تراز بهتر و قوی‌تر داشته باشند که در نهایت منجر به کاهش درد در طول حرکت یا فعالیت مورد نظر می‌شود.

مزایای استفاده از هر دو روش درمانی ترکیبی عبارتند از:

 • تسکین درد
 • افزایش دامنه حرکتی
 • التهاب و تورم کمتر
 • بهبود و ترمیم سریعتر بافت
 • بهبود توانایی انجام تمرینات فیزیوتراپی به دلیل کاهش درد
 • کاهش نیاز به مصرف داروهای ضد درد برای مدیریت علائم
 • به طور کلی کیفیت زندگی بهتر است
 • کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلانی
 • کاهش سفتی مفاصل
 • افزایش طول عضلات
 • کاش التهاب و تورم در بافت های آسیب دیده بدن
 • افزایش ترشح اندورفین که از هورمون های تسکین دهنده طبیعی درد در بدن است.
 • افزایش آرامش
 • تحریک پاسخ التهابی

موارد کاربرد

 • انواع سردرد بخصوص سردردهای میگرنی
 • درد های مزمن اسکلتی – عضلانی
 • آرتروز مفاصل
 • کمردرد و گردن درد
 • آسیب های ورزشی
 • صدمات حاد و ناگهانی

نکات پایانی

از طب سوزنی می توان برای کنترل درد به روشی بسیار موثر استفاده کرد.

طب سوزنی در منزل در کنار فیزیوتراپی در منزل برای آرام کردن سیستم عصبی، کاهش درد، سفتی عضلات و اضطراب استفاده می شود. کمک به بهبود نتیجه درمان در کل.

طب سوزنی همچنین می تواند به روشی غیر سنتی برای کمک به فیزیوتراپیست ها برای رسیدن به نتیجه مورد نیاز در جلسات درمانی با کاهش درد و کمک به بهبود تعادل عضلانی استفاده شود.

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ