فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی

فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی

فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی توسط متخصصان با تجربه و متعهد ما به بیماران عزیزی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک روش درمانی است که با به حداکثر رساندن تحرک و کیفیت زندگی با استفاده از روشهای فیزیکی و مکانیکی به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می کند.

فیزیوتراپی شامل درمان بیماری یا آسیب با کمک به درمان علت اختلال عملکرد از طریق استفاده از روش های فیزیکی، تمرینات فردی، درمان دستی و آموزش بر اساس ارزیابی دقیق است که عوامل فیزیکی، اجتماعی، شغلی و روانی فرد را در نظر می گیرد. 

دکتر فیزیوتراپی نه تنها به درمان آسیب می پردازد، بلکه به دنبال یافتن علت و اصلاح هر گونه فاکتور بیومکانیکی است که ممکن است به آسیب کمک کند.

اگر از درد یا سفتی اسکلتی عضلانی، التهاب، سردرد، آسیب به عضلات، رباط‌ها، مفاصل و سایر بافت‌های نرم، آسیب‌های ورزشی، کشیدگی‌های مکرر و رگ به رگ شدن‌ها مانند سندرم تونل کارپال، مشکلات وضعیتی، ضعف عضلانی، بی اختیاری استرسی، سکته مغزی یا سایر شرایط عصبی متخصصان ما خدمات فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی را به شما ارائه می دهند.

یک تصور غلط رایج این است که فیزیوتراپیست ها فقط با آسیب های کمر، گردن، مفاصل، عضلات و سایر آسیب های نوع «ورزشی» سروکار دارند. در حالی که بسیاری از فیزیوتراپیست ها مطمئناً این نوع شرایط را درمان می کنند، زمینه های دیگری نیز وجود دارد که فیزیوتراپیست ها در آنها آموزش دیده اند و می توانند به شما کمک کنند.

فیزیوتراپی با کمک به بهبود مشکلات بیماران نیاز به مصرف داروهایی شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی به چه مشکلاتی کمک می کند؟

آسیب های ورزشی: این آسیب ها اغلب زمانی رخ می دهند که نیازهای فیزیکی یک ورزش برای بدن بیش از حد شود. از طریق تجزیه و تحلیل راه رفتن و حرکت، فیزیوتراپیست ها می توانند کمبودهای فیزیکی بازیکن را ارزیابی کنند و تغییراتی را در حرکات، وضعیت بدنی و استفاده مناسب از تجهیزات ایمنی برای کاهش آسیب های بعدی توصیه کنند.

گردن و کمر درد: شایع ترین نوع درد عضلانی، گردن و کمر درد است که درصد بالایی از مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی می تواند به کاهش این سفتی، تنش و درد با تشویق جریان خون به عضلات کمک کند.

توانبخشی پس از جراحی: بهبودی مناسب برای سلامتی بیمار پس از جراحی برای یک مشکل پزشکی جدی مانند یک رویداد قلبی یا حادثه ضروری است. رژیم های فیزیوتراپی توانبخشی گردش خون را بهبود می بخشد، قدرت عضلانی ایجاد می کند و حرکات طبیعی مانند راه رفتن، نشستن، غلت زدن و غیره را بازیابی می کند. تمرینات فیزیوتراپی نیز می تواند بعد از جراحی به عنوان وسیله ای برای کنترل درد استفاده شود.

آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد: برخی از فعالیت های حرکتی تکراری در محل کار، یا حتی فعالیت های تفریحی، می توانند باعث درد، درد، سفتی و آسیب شوند.

درد مزمن: بیماری هایی مانند آرتریت و بورسیت می توانند بر مفاصل تأثیر بگذارند و باعث درد و سفتی مزمن شوند. فیزیوتراپی می تواند تحرک را افزایش دهد و قدرت را افزایش دهد.

شایع ترین اختلالاتی که با فیزیوتراپی درمان می شوند؟

بیماری ها و آسیب هایی که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی ما تحت درمان و توانبخشی قرار می گیرند عبارتند از :

 • مشکلات کمر و ستون فقرات مانند بیرون زدگی دیسک کمر ، برآمدگی دیسک ، سیاتیک ، بیماری دژنراتیو دیسک (DDD) ، تنگی کانال نخاعی ، کشیدگی عضلات کمر و …
 • مشکلات و اختلالات مفصل ساکروایلیاک
 • کشیدگی و پیچ خوردگی رباط ها
 • پیچ خوردگی مفاصل مانند پیچ خوردگی مچ پا
 • شکستگی استرسی استخوان ها
 • پوکی استخوان
 • آرتروز مفاصل مانند آرتروز زانو ، آرتروز مچ دست ، آرتروز شانه ، آرتروز لگن
 • ناهنجاریهای ستون فقرات مانند اسکولیوز ، کیفوز و لوردوز
 • اسپوندیلوز و اسپوندیلولیستزیس
 • درد ستون فقرات در قفسه سینه
 • آرتریت و بیماری های روماتولوژی مانند روماتیسم مفصلی ، اسپوندیلیت آنکیلوزان ، نقرس و …
 • آسیب های ورزشی مانند پارگی رباط صلیبی زانو ، پارگی تاندون آشیل ، بورسیت ها و تاندونیت ها ، پارگی روتاتور کاف ، پارگی منیسک زانو و …
 • استفاده بیش از حد و آسیب های فشاری مکرر
 • زانو درد مزمن
 • توانبخشی پس از جراحی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن
 • آسیب های غضروفی
 • آسیب همسترینگ
 • دررفتگی و سابلوکساسیون مفصل
 • مشکلات تعادلی 
 • ضربه مغزی
 • درد ستون فقرات
 • مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت
 • سکته مغزی و دیگر بیماری های نورولوژی مانند ام اس ، پارکینسون و …
 • خار پاشنه پا و التهاب فاشیای کف پا

نکات پایانی

فیزیوتراپی درمانی برای بازیابی، حفظ و استفاده حداکثری از تحرک، عملکرد و رفاه بیمار است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی ما که دارای تعهد و تخصص در این زمینه هستند ارائه می شود.

به طور خاص، فیزیوتراپی شامل ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف فیزیکی است.

هدف اصلی فیزیوتراپی بازیابی حرکت است. برای انجام این کار، فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که شامل درمان دستی، ورزش و آموزش است.

فیزیوتراپی از طریق توانبخشی فیزیکی، پیشگیری از آسیب و سلامت و تناسب اندام کمک می کند.

دکتر فیزیوتراپی به جای درمان فقط قسمت خاصی از بدن، وضعیت بیمار را به طور کلی بررسی می کند. علاوه بر مدیریت ناتوانی خاص، دکتر فیزیوتراپی همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود سلامت و بهزیستی به طور کلی ارائه می دهد.

اگر آسیب دیدگی یا درد مزمنی دارید که بر عملکرد روزانه شما تأثیر می گذارد، از متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی کمک بگیرید ، متخصصان علاوه بر ارائه خدمات فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی ، خدماتی فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی را نیز با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در منزل با بیمه خدمات درمانی – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی خوب در تهران – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی زانودرد

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ