بهترین فیزیوتراپی تهران

بهترین فیزیوتراپی تهران

بهترین فیزیوتراپی تهران خدمات درمانی و توانبخشی را با کادری مجرب و با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهد.

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر ارزیابی، درمان و پیشگیری از آسیب های جسمی، ناتوانی ها و درد تمرکز دارد.

متخصصان ما در بهترین فیزیوتراپی تهران برای ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از آسیب های فیزیکی، ناتوانی ها و درد آموزش دیده و دارای تجربه بالایی هستند.

درمانگران ما با افراد در هر سنی و با طیف وسیعی از شرایط بهداشتی، از جمله آسیب های اسکلتی عضلانی، بیماری های عصبی، مشکلات تنفسی و بیماری های قلبی عروقی کار می کنند.

متخصصان ما از تکنیک های مختلفی مانند ورزش، درمان دستی و آموزش برای کمک به افراد برای بهبود حرکت، کاهش درد و جلوگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر استفاده می کنند.

متدها و مدالیته ها در بهترین فیزیوتراپی تهران

روش ها و روش های مختلفی وجود دارد که فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از آسیب های فیزیکی، ناتوانی ها و درد استفاده می کنند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

ورزش درمانی

این شامل استفاده از تمرینات خاص برای بهبود قدرت، انعطاف پذیری، استقامت و تعادل است. ورزش درمانی می تواند برای طیف وسیعی از شرایط، از جمله آسیب های اسکلتی عضلانی، بیماری های عصبی و بیماری های قلبی عروقی مفید باشد.


بیشتر بخوانید : درمان غیرجراحی آرتروز زانو با فیزیوتراپی


درمان دستی فیزیوتراپی

درمان دستی نوعی روش فیزیوتراپی است که شامل تکنیک‌های عملی برای بهبود تحرک مفاصل و بافت نرم، کاهش درد و بهبود عملکرد فیزیکی است. تکنیک‌های درمان دستی را می‌توان برای درمان انواع بیماری‌ها، از جمله آسیب‌های اسکلتی عضلانی، درد مزمن، و بیماری‌های عصبی استفاده کرد.

انواع مختلفی از تکنیک های درمان دستی وجود دارد که فیزیوتراپیست ها ممکن است از آنها استفاده کنند، از جمله:

تحرک مفصل: این شامل حرکت آرام مفصل در دامنه حرکتی آن برای بهبود تحرک مفصل و کاهش درد است.

دستکاری مفصل: این شامل اعمال نیرویی با سرعت بالا و دامنه کم به مفصل برای بهبود تحرک مفصل و کاهش درد است. دستکاری مفصل اغلب برای درمان بیماری هایی مانند کمردرد و گردن درد استفاده می شود.

تحرک بافت نرم: این شامل اعمال فشار یا کشش به بافت‌های نرم مانند ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها برای بهبود تحرک بافت و کاهش درد است.

رهاسازی میوفاشیال: این شامل اعمال فشار مداوم بر روی فاسیا، یک بافت همبند که عضلات را احاطه کرده است، برای کاهش تنش و بهبود تحرک است.

درمان نقطه ماشه ای: این شامل اعمال فشار به نقاط خاصی در عضلات، به عنوان نقاط ماشه ای، برای کاهش درد و بهبود تحرک است.


بیشتر بخوانید : درمان تنگی کانال نخاعی با فیزیوتراپی


الکتروتراپی در بهترین فیزیوتراپی تهران

این شامل استفاده از انرژی الکتریکی یا الکترومغناطیسی برای تحریک اعصاب و عضلات است. نمونه هایی از روش های الکتروتراپی شامل اولتراسوند، TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست) و لیزر درمانی است.

گرما و سرما درمانی

این شامل استفاده از گرما یا سرما برای کاهش درد و التهاب و بهبود بهبود بافت است. نمونه‌هایی از روش‌های گرما و سرما درمانی شامل بسته‌های گرم، بسته‌های سرد و ماساژ یخ است.

آموزش و مشاوره

این شامل ارائه اطلاعات و مشاوره برای کمک به افراد برای مدیریت وضعیت خود و جلوگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر است. آموزش و مشاوره می تواند برای طیف وسیعی از شرایط، از جمله درد مزمن، آرتریت، و بیماری های قلبی عروقی مفید باشد.


بیشتر بخوانید : درمان غیرجراحی دیسک گردن


بیوفیدبک تراپی در بهترین فیزیوتراپی تهران

بیوفیدبک درمانی نوعی فیزیوتراپی است که از حسگرهای الکترونیکی برای نظارت و ارائه اطلاعات درباره پاسخ های فیزیولوژیکی فرد به استرس، درد یا سایر محرک ها استفاده می کند. سپس می توان از این اطلاعات برای کمک به فرد برای یادگیری نحوه کنترل پاسخ های فیزیولوژیکی و بهبود عملکرد فیزیکی استفاده کرد.

درمان بیوفیدبک را می توان برای درمان انواع شرایط از جمله درد مزمن، سردرد، اضطراب و بی اختیاری استفاده کرد. در طول یک جلسه درمان بیوفیدبک، فیزیوتراپیست حسگرهایی را به پوست فرد متصل می کند تا پاسخ های فیزیولوژیکی او مانند تنش عضلانی، ضربان قلب و دمای پوست را کنترل کند. سپس از فرد خواسته می شود تا تمرینات یا تکنیک های آرام سازی خاصی را انجام دهد و حسگرها در مورد پاسخ های فیزیولوژیکی آنها بازخورد ارائه می کنند.

هدف از درمان بیوفیدبک کمک به افراد است که یاد بگیرند چگونه پاسخ های فیزیولوژیکی خود را کنترل کنند و عملکرد فیزیکی خود را بهبود بخشند. برای مثال، فردی که درد مزمن دارد، ممکن است یاد بگیرد که چگونه از تکنیک های آرام سازی برای کاهش تنش و درد عضلانی استفاده کند. یک فرد مبتلا به بی اختیاری ممکن است یاد بگیرد که چگونه از تمرینات کف لگن برای بهبود کنترل مثانه استفاده کند. درمان بیوفیدبک را می توان در ترکیب با سایر تکنیک های فیزیوتراپی، مانند ورزش درمانی و درمان دستی، برای ارائه یک رویکرد جامع به درمان استفاده کرد.

اینها تنها چند نمونه از روش ها و روش هایی است که فیزیوتراپیست ها استفاده می کنند. تکنیک های خاص مورد استفاده به شرایط و نیازهای فرد بستگی دارد.


بیشتر بخوانید : بهترین درمان دیسک کمر


سوزن خشک در بهترین فیزیوتراپی تهران

درای نیدلینگ نام دیگر آن است و شامل قرار دادن سوزن های ظریف در نقاط خاصی از بدن برای تحریک سیستم عصبی و بهبودی است.

فواید و اهداف فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی بسیار زیاد است و بسته به شرایط و نیازهای فرد می تواند متفاوت باشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

بهبود تحرک و عملکرد: فیزیوتراپی می تواند به افراد کمک کند تا حرکت و عملکرد خود را بهبود بخشند و به آنها امکان می دهد فعالیت های روزانه را راحت تر و با درد کمتر انجام دهند.

کاهش درد و التهاب: فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد و التهاب کمک کند، که می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد و به افراد امکان می دهد در فعالیت هایی که از آن لذت می برند شرکت کنند.

پیشگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر: فیزیوتراپی می تواند به افراد با آموزش نحوه مدیریت شرایط و اجتناب از فعالیت هایی که ممکن است علائم آنها را تشدید کند، از آسیب یا ناتوانی بیشتر جلوگیری کند.

بهبود سلامت قلب و عروق: فیزیوتراپی می تواند با ترویج فعالیت بدنی و ورزش به بهبود سلامت قلب و عروق کمک کند، که می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش دهد.

بهبود عملکرد تنفسی: فیزیوتراپی می تواند با ترویج تمرینات تنفس عمیق و تکنیک های پاکسازی راه هوایی که می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم و COPD مفید باشد، به بهبود عملکرد تنفسی کمک کند.

افزایش قدرت و انعطاف پذیری: فیزیوتراپی می تواند به افراد کمک کند قدرت و انعطاف پذیری خود را بهبود بخشند، که می تواند به طور کلی به روند بهبودی کمک کند.

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ