فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن
فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن

فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن

هدف از فیزیوتراپی کف لگن بهبود عملکرد کف لگن از طریق ورزش، اصلاح سبک زندگی، آموزش و درمان دستی برای کاهش و از بین بردن علائم بیمار است. این درمان شامل ارزیابی و درمان گروهی از عضلات است که با عملکرد ادرار، روده و جنسی درگیر هستند. اگر این عضلات به درستی کار نکنند، می تواند منجر به علائمی مانند بی اختیاری، افزایش فوریت و یا تکرار، احتباس (ناتوانی در تخلیه مثانه یا روده) و درد لگن شود.

فیزیوتراپیست های کف لگن به زنان کمک می کنند تا عضلات کف لگن خود را بازسازی کنند. این ماهیچه ها می توانند با زایمان، جراحی، بلند کردن اجسام سنگین، اضافه وزن، یبوست یا یائسگی ضعیف شوند. ماهیچه های کف لگن از رحم، مثانه و روده (کولون) حمایت می کنند.

برای زنان دیگر، عضلات کف لگن آنها ممکن است بیش فعال باشد. یعنی زمانی که باید در حال استراحت باشند می توانند به طور غیرارادی روشن شوند. این زنان باید یاد بگیرند که عضلات خود را آزاد کنند. بیش فعالی می تواند باعث بروز مشکل در رابطه جنسی، تخلیه مثانه یا روده یا استفاده از تامپون شود.

برای مراجعه به فیزیوتراپی کف لگن نیازی به مراجعه به پزشک ندارید. 

وقتی فیزیوتراپیست را می بینید، تاریخچه کاملی از عملکرد مثانه و روده، عملکرد جنسی و سابقه پزشکی و جراحی شما می گیرند. آنها همچنین به فعالیت های تناسب اندام شما علاقه مند خواهند شد. عضلات کف لگن شما معمولا معاینه می شوند.

فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن

این می تواند شامل تمرینات، بیوفیدبک و درمان دستی عضلات باشد. توصیه هایی در مورد فعالیت های روزانه و تناسب اندام و همچنین عادات خوب مثانه و روده داده خواهد شد. تمرین عملکردی کف لگن باعث می شود عضلات شما در مواقعی که به آنها نیاز دارید به طور موثر به کار خود بازگردند.

فیزیوتراپیست های کف لگن، اعتقاد دارند که شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد فیزیوتراپی کف لگن می تواند به بی اختیاری ادرار و افتادگی ادرار کمک کند و می تواند اثرات زایمان و یائسگی را بر روی کف لگن کاهش دهد. فیزیوتراپیست کف لگن بخش مهمی از تیم چند رشته ای است که سلامت مثانه و روده، مشکلات جنسی و درد لگن را مدیریت می کند. زنان نباید بی اختیاری، درد لگن یا ناراحتی را تحمل کنند.

فیزیوتراپیست با آموزش حرکات کششی و ورزش های ملایم به افزایش تحرک و قدرت و کاهش درد کمک می کند. فیزیوتراپی کف لگن به طور ویژه برای کمک به تقویت یا توانبخشی عضلات کف لگن آموزش دیده است.

بسیاری از ما تا زمانی که مشکلی پیش نیاید به کف لگن خود فکر نمی کنیم، و زمانی که این اتفاق می افتد، هیچ کس به خصوص مشتاق صحبت در مورد آن نیست.

مقابله با اختلالات کف لگن می‌تواند به شدت بر کیفیت زندگی تأثیر بگذارد. اگر از بی‌اختیاری ادرار رنج می‌برید یا درد هنگام مقاربت، این‌ها مسائل بسیار مهمی هستند. در حالی که صحبت کردن در مورد آنها دشوار است، برای مردم مهم است که بدانند که ممکن است فکر کنند و درمان در دسترس است.

متخصص فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن شما می تواند علت علائم شما را مشخص کند و درمان هایی را برای اختلال عملکرد کف لگن توصیه کند، که ممکن است شامل فیزیوتراپی باشد. توانبخشی لگن فراتر از تمرینات کگل است. پس از ارزیابی کامل، درمان ها می توانند شامل تکنیک های فیزیوتراپی عملی، آموزش، بیوفیدبک، تحریک الکتریکی و تمرینات ورزشی باشند. همراه با اصلاح سبک زندگی، این رویکردها می توانند به تقویت عضلات کف لگن و کاهش درد و سایر علائم کمک کنند.

فیزیوتراپی برای اختلال عملکرد کف لگن می تواند در درمان مفید باشد:

  • بی اختیاری ادرار یا مدفوع (عدم کنترل ادرار یا روده)
  • افتادگی اندام لگن (پایین آمدن یا افتادگی هر یک از اندام های لگن مانند مثانه، رحم یا راست روده)
  • درد لگن
  • یبوست
  • دیاستاز رکتوس شکم (DRA؛ جداسازی سمت چپ و راست خارجی ترین عضله شکم یا معده)

مزایای فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن درد، ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن را درمان می کند. هنگامی که این عضلات به خوبی کار می کنند، جریان خون را به بافت همبند و عضلانی می دهند و به بهبود تحرک کمک می کنند.

هدف فیزیوتراپی در مشکلات کف لگن بازگرداندن سطح بالاتری از تحرک، حرکت و عملکرد سالم است. در موارد درد یا ناراحتی، ما برای شناسایی نقاط محرک عضلانی و بافت های همبند سفت که ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند، کار خواهیم کرد.

فیزیوتراپیست‌های ما در مرکز فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی انواع روش‌های درمانی غیرجراحی و بدون درد را برای آموزش مجدد عضلات کف لگن که به کنترل مثانه، روده و عملکرد جنسی کمک می‌کنند، ترکیب می‌کنند. یادگیری تقویت و شل کردن عضلات کف لگن نه تنها عملکرد را بهبود می بخشد بلکه اغلب درد یا ناراحتی را که ممکن است تجربه کرده اید کاهش دهد.

در طول درمان کف لگن، ما به شما تمریناتی را برای تثبیت و تقویت هسته بدن یا عضلات اصلی که تنه را تثبیت می کنند، از جمله کف لگن، شکم، پشت و دیافراگم به شما آموزش می دهیم. این همچنین شامل تمرین مجدد و تقویت عضلات کف لگن شما است.

فیزیوتراپیست های ما تعیین خواهند کرد که کدام عضلات بیش از حد سفت هستند و به شما تمریناتی را برای کشش این عضلات برای بهبود هماهنگی و تحرک آموزش می دهند. ما همچنین تمرینات وضعیتی، تکنیک‌های آرام‌سازی و تنفس دیافراگمی را به شما آموزش می‌دهیم که می‌تواند علائم و سلامت کلی و احساس خوب بودن شما را بهبود بخشد.

رویکرد درمانی خاصی که ما برای نیازهای شما توصیه می کنیم به علائم شما بستگی دارد. برای بهبود برخی علائم، باید عضلات کف لگن را شل کرده و بلندتر کنید، در حالی که سایر علائم نیاز به تقویت آن عضلات دارند.

درمانگران ما همچنین در مورد اصلاحات رفتاری، از جمله اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی که علائم را تسکین می دهد و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد، با شما کار خواهند کرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی عضلات لگن – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در بی اختیاری ادرار – فیزیوتراپی در درمان یبوست – درمان بی اختیاری مدفوع با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای واژینیسموس

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ