فیزیوتراپی کف لگن

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی کف لگن
 5. فیزیوتراپی کف لگن
فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن به طور تخصص به درمان مشکلات لگن بخصوص مشکلاتی که به دلیل ضعف عضلات کف لگن رخ می دهد می پردازد.

بارداری ، عوارض دوران سالمندی ، سبک زندگی نادرست ، یبوست مزمن ، برخی جراحی ها مانند هیسترکتومی یا پروستاتکتومی می توانند سبب بروز اختلال در عملکرد عضلات کف لگن شوند که بسیاری از آن ها با راهکارهای فیزیوتراپی کف لگن قابل بهبود است.

فیزیوتراپی کف لگن می تواند به کاهش بی اختیاری مثانه و روده ، بهبود مقاربت دردناک و کاهش مشکلاتی که به دلیل ضعف عضلات کف لگن رخ داده اند کمک کند.

در صورتی که فردی توانایی کنترل عضلات کف لگن خود را نداشته باشد دچار اختلال کف لگن است و باید برای درمان آن به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کند.

اختلال عملکرد کف لگن همچنین می تواند به دلیل فعال بودن بیش از حد یا سفتی عضلات لگن و یا کم کاری این عضلات و ضعف آنها نیز رخ دهد.

فیزیوتراپی کف لگن نوعی روش درمانی غیرتهاجمی ، کم هزینه و موثر است که می تواند به بهبود وضعیت افرادی که دچار اختلالات کف لگن هستند کمک کند.

شایع ترین اختلالات کف لگن

 • بی اختیاری ادرار 
 • بی اختیاری مدفوع
 • بی اختیاری گاز
 • مقاربت دردناک
 • تکرر ادرار
 • یبوست مزمن
 • مشکلات قبل و بعد از زایمان
 • قاعدگی دردناک
 • پرولاپس (افتادگی اندام مانند رحم و مثانه)

تکنیک های فیزیوتراپی کف لگن

 • تکنیک های درمانی دستی
 • تمرین درمانی
 • آزادسازی بافت همبند
 • ماساژ درمانی
 • لیزر تراپی
 • بیوفیدبک تراپی
 • الکتروتراپی تنس

فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی راهکاری موثر در بهبود مشکلات کف لگن است.

فیزیوتراپیست از متدها و مدالیته های مختلفی برای درمان اختلالات کف لگن که به دلیل ضعف عضلات کف لگن رخ داده اند بهره می برد.

بیوفیدبک راهکاری موثر در یهیود اختلالات کف لگن است ، در این روش فرد به تدریج می تواند کنترل عضلات بدن خود را بطور ارادی بدست آورد.

الکتروتراپی نیز سبب تقویت عضلات و از بین بردن اسپاسم عضلات کف لگن می شود.

الکتروتراپی با دستگاه تنس در افرادی که درد و گرفتگی عضلات کف لگن سبب ایجاد اختلال عملکرد در عضلات کف لگن شده بسیار موثر است.

تمرینات فیزیوتراپی کف لگن که فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم می کند نقش مهمی در تقویت عضلات کف لگن دارد.

تمرینات کگل از جمله تمرینات موثر در بهبود عملکرد کف لگن دارند که فیزیوتراپیست نحوه انجام آن ها را به بیمار آموزش می دهد.

بانوان گرامی که دچار مشکلات کف لگن هستند و نیازمند درمان با خدمات فیزیوتراپی کف لگن هستند و نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم توسط متخصصان ما بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

اهداف فیزیوتراپی در منزل

اهداف فیزیوتراپی در منزل فیزیوتراپی درمان بیماری، آسیب یا بدشکلی با روش‌های فیزیکی مانند ماساژ، گرما درمانی و ورزش است، نه با دارو یا جراحی. فیزیوتراپی که توسط فیزیوتراپیست ها انجام می شود (PT’s) برای افراد در محیط های مختلف از جمله بیمارستان ها، خانه های سالمندان، مطب های خصوصی و کلینیک های سرپایی مراقبت…

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟ فیزیوتراپی در طول سالیان متمادی اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازیابی سلامت و افزایش قدرت بدنی، عملکرد و تحرک ثابت کرده است. برای افزایش بیشتر تجربه شما از فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست های ما شخصاً شما را ملاقات می کنند و فیزیوتراپی را در منزل انجام می دهند. سبک…

دلایل زانودرد

دلایل زانودرد و شناسایی علائم هریک از مشکلات زانو نقش مهمی در انتخاب بهترین روش درمان زانودرد دارد. زانو درد بسیار شایع است. می تواند ناتوان کننده باشد. اما درد زانو اغلب با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی قابل درمان است. خیلی شرایط می توانند باعث درد زانو شوند. آنها شامل شرایط پزشکی ارثی،…

فیزیوتراپی در منزل گردن درد

فیزیوتراپی در منزل گردن درد برای کمک به تسکین درد ، درمان و توانبخشی بیمارانی که از درد گردن رنج می برند و بنا به شرایط نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند بسیار مناسب است. گردن درد می تواند فعالیت های روزانه، کار کردن، رانندگی، ورزش کردن یا چرخاندن سر را دشوار کند. درد…

درمان کمردرد

درمان کمردرد در گام اول با روش های غیرجراحی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی انجام می گیرد و در صورت عدم بهبود شرایط بیمار با روش های غیرجراحی ، جراحی به عنوان آخرین گزینه درمانی انجام می گیرد. هدف از درمان های پزشکی کاهش درد است، اما این درمان ها منبع اصلی درد را تغییر…

فیزیوتراپی پارکینسون در منزل

فیزیوتراپی پارکینسون در منزل کمک زیادی به بهبود تحرک و توانایی حفظ تعادل در این بیماران دارد و در کل کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد. فرد مبتلا به پارکینسون ممکن است چندین علامت را به طور همزمان تجربه کند. گرفتن سابقه و ارزیابی فیزیکی شما باید موضوع (های) اصلی را به عنوان بخشی…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست