فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

علائم یا عوارض سکته مغزی می تواند فراتر از توانبخشی بیمارستان بستری و سرپایی باقی بماند و بر کیفیت زندگی فرد تأثیر بگذارد.

بهبودی بهینه سکته مغزی نیازمند توانبخشی عصبی چند رشته ای است، نه تنها در مراحل اولیه بازگشت به خانه، بلکه اغلب چندین ماه پس از سکته مغزی. 

فیزیوتراپیست های خصوصی که توانبخشی سکته مغزی را در منزل انجام می دهند می توانند به افرادی که سکته مغزی کرده اند کمک کنند تا تحرک خود را به حداکثر برسانند و به پتانسیل بهبودی کامل خود برسند.

سکته مغزی از دست دادن ناگهانی عملکرد مغز است که در اثر انسداد رگ خونی مغز (سکته مغزی ایسکمیک) یا پارگی (سکته مغزی هموراژیک) ایجاد می شود.

علائم سکته مغزی می تواند شامل ضعف یا از دست دادن حس (اغلب در یک طرف بدن)، گیجی یا مشکل در صحبت کردن، مشکلات بینایی، سردرد یا از دست دادن هماهنگی و تعادل باشد.

اگر دچار سکته مغزی شده اید، فیزیوتراپی می تواند نقش بسیار مهمی در بهبودی شما داشته باشد، چه در طول اقامت در بیمارستان و چه پس از ترک بیمارستان در کلینیک فیزیوتراپی یا در منزل.

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه موثرترین روش توانبخشی سکته مغزی است که کمک زیادی به تخفیف عوارض سکته مغزی می کند و به بازیابی توانایی های جسمی و حرکتی بیماران کمک زیادی می کند.

مداخله معمولی مراقبت های بهداشتی پس از سکته مغزی، شامل مرحله حاد مراقبت در بیمارستان و به دنبال آن یک برنامه توانبخشی بستری در یک واحد توانبخشی یا بیمارستان تخصصی است. همچنین پس از بازگشت بیمار به خانه، یک دوره توانبخشی سرپایی وجود خواهد داشت.

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه

اولین اولویت این است که وضعیت شما از نظر پزشکی پایدار باشد، هنگامی که این اتفاق افتاد تمرکز شما می تواند به توانبخشی تغییر کند. توانبخشی شما توسط یک تیم چند رشته ای انجام می شود. این می تواند شامل فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کاردرمانی باشد.

توانبخشی معمولاً در چند روز اول پس از سکته مغزی شروع می شود، در حالی که هنوز در بیمارستان هستید. نقش فیزیوتراپی شما کمک به بازگشت هر چه بیشتر عملکرد طبیعی خواهد بود تا بتوانید به انجام کارهایی که در زندگی از آن لذت می برید ادامه دهید.

توانبخشی تحت تأثیر شدت سکته مغزی و مشکلات ناشی از آن خواهد بود. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • به شما کمک می کند تا نحوه انجام حرکات اولیه مانند بلند شدن از رختخواب و راه رفتن را دوباره بیاموزید.
 • تمرینات خاصی برای کمک به ریکاوری شما با تقویت عضلات ضعیف، بهبود تعادل و آموزش راه های جدید برای تکمیل وظایف.
 • به شما آموزش می دهد که چگونه از تجهیزاتی که ممکن است برای ایمن نگه داشتن شما لازم باشد استفاده کنید.

عوارض و مشکلات

بعد از سکته ممکن است تجربه کنید:

 • کمبود انرژی – این به این دلیل است که بدن شما در حال بهبودی پس از آسیب مغزی است. یادگیری مجدد مهارت‌های جدید نیز شما را خسته‌تر می‌کند، زیرا به تمرکز زیادی نیاز دارند. تقسیم کارها به مراحل بسیار کوچکتر می تواند به این امر کمک کند زیرا می تواند فعالیت شما را به آرامی به جای گام های بزرگ افزایش دهد، و به یاد داشته باشید که در صورت نیاز به استراحت منظم برنامه ریزی کنید.
 • عضلات ضعیف – گاهی اوقات دست و یا پای شما احساس ضعف می کند یا حرکت آن دشوار است. تمرینات خاص، که توسط دکتر فیزیوتراپی تجویز می شود، می تواند به شما کمک کند قدرت و کنترل عضلانی خود را دوباره به دست آورید.
  فقدان حس – پس از سکته مغزی ممکن است قسمت‌هایی از بدن شما بی‌حس شود یا فقط با حالت عادی متفاوت باشد. ماساژ ملایم (لمس نرم) می‌تواند کمک کند، همانطور که پوست شما را در معرض بافت‌ ها و دماهای مختلف قرار می‌دهد تا به عادی‌ سازی حس کمک کند.
  تعادل – ممکن است هنگام حرکت در اطراف احساس عدم تعادل یا عدم ثبات کنید. یک متخصص فیزیوتراپی می تواند در مورد چگونگی راه رفتن ایمن و بهبود تعادل توصیه کند، این می تواند شامل تمرین پیاده روی روزانه یا ایمن تر کردن خانه شما باشد، به عنوان مثال. از بین بردن فرش هایی که ممکن است روی آن ها زمین بخورید. گاهی اوقات یک قاب یا چوب برای راه رفتن به شما کمک می کند تا به طور مستقل حرکت کنید.

مدت زمان بهبودی به شدت و محل سکته مغزی و دسترسی شما به درمان بستگی دارد. هرکسی مشکلات مختلفی را تجربه می کند و با سرعت های متفاوتی بهبود می یابد. 

یک برنامه فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه می تواند به شما در رفع بسیاری از علائم رایج پس از سکته کمک کند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما خدمات تخصصی فیزیوتراپی سکته مغزی را برای توانبخشی بیماران مبتلا ، کاهش عوارض و بهبود عملکرد حرکتی ارائه می دهند.

مزایای توانبخشی و فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

 • تکمیل ارزیابی در محیط خانه مراجع به درمانگر این امکان را می دهد که ببیند مراجع چگونه در حال حرکت و انجام وظایف در زندگی روزمره خود است – نه فقط در محیط کلینیک.
 • تعیین هدف – تعیین اهداف فیزیوتراپی با بیمار پس از تکمیل ارزیابی در خانه به مشتری و درمانگر اجازه می دهد تا اهداف واقعی و مشخصی را تعیین کند.
 • برنامه تمرینی در خانه – متناسب کردن تمرینات با محیط خانه مشتری باعث می شود زمانی که مشتری تمرینات را به تنهایی انجام می دهد، تمرینات تکرار شوند.
 • حل مسئله – حضور در محیط خانه به درمانگران این امکان را می دهد که با مراجعان در مورد مسائل مربوط به تحرک، استراتژی های جبرانی، موانع محیطی و غیره مشکل حل کنند.
 • آموزش مختص به کار – انجام تمرینات و آزمایش کارهای مختلف که مخصوص منزل بیمار است مانند بالا رفتن از پله ها، ایستادن از روی صندلی پایین و …
 • محیط – استفاده از عوامل محیطی در خانه مشتری برای بهبود توانبخشی یا تغییر الگوهای جبران خسارت
 • حذف سفر – حذف زمان رفت و آمد مراجعین به کلینیک فیزیوتراپی باعث صرفه جویی در انرژی بیمار برای جلسه فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه می شود.

مقالات مرتبط :

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت توانبخشی سکته مغزی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ