کایروپراکتیک در درمان سیاتیک

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک یکی از روش های موثر شناخته می شود که توسط متخصص کایروپراکتیک در منزل و یا کلینیک ارائه می شود.

سیاتیک یک بیماری شایع است که تا 40 درصد افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بیشتر موارد سیاتیک خفیف خود به خود برطرف می شود. با این حال، زمانی که سیاتیک به خودی خود برطرف نشود، می تواند منجر به درد مزمن و ضعف عضلانی شود.

گزینه های درمانی پزشکی به طور کلی عبارتند از:

 • تنظیم سبک زندگی
 • داروهای ضد درد
 • فیزیوتراپی و کایروپراکتیک
 • جراحی، در موارد شدید

مراقبت های کایروپراکتیک در درمان سیاتیک یک درمان طبیعی محبوب برای سیاتیک است. این می تواند درد را بدون دارو تسکین دهد و به طور کلی یک گزینه درمانی بی خطر در نظر گرفته می شود.

سیاتیک چیست؟

سیاتیک دردی است که زمانی ایجاد می شود که عصب سیاتیک شما تحت فشار قرار می گیرد.

عصب سیاتیک شما از قسمت پایین کمر، پشت باسن و پایین هر پا حرکت می کند. درد سیاتیک در هر نقطه ای از این مسیر دیده می شود و اغلب در تمام طول آن احساس می شود.

اکثر مردم فقط در یک طرف بدن خود سیاتیک را تجربه می کنند. درد می تواند خفیف یا شدید باشد. درد را می توان به عنوان یک شوک الکتریکی یا به عنوان یک درد دردناک عمیق احساس کرد. همچنین می تواند باعث شود که پا و پای آسیب دیده شما بی حس یا ضعیف شود.

شایع ترین علت سیاتیک، فتق دیسک در ستون فقرات است که به عصب سیاتیک فشار می آورد. همچنین زمانی که خار استخوانی به عصب فشار می آورد یا زمانی که ستون فقرات شما باریک می شود و به عصب فشار می آورد، رخ می دهد.

سیاتیک اغلب خود به خود برطرف می شود. در صورت عدم درمان، برخی از موارد سیاتیک می تواند منجر به آسیب دائمی به عصب سیاتیک شما شود. این می تواند باعث شود که احساس پای آسیب دیده خود را از دست بدهید یا حتی کنترل روده و مثانه خود را از دست بدهید.

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک

مراقبت های کایروپراکتیک در اطراف دستکاری ستون فقرات و سایر درمان های دستی برای کمک به تسکین درد و درمان شرایط متمرکز است.

مراقبت کایروپراکتیک یک روش مراقبت بهداشتی جامع در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که بر مراقبت از کل بدن شما تمرکز می کند و نه فقط ناحیه خاص درد شما.

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک

یک متخصص کایروپراکتیک از شما در مورد درد و همچنین سابقه سلامتی شما در اولین قرار ملاقات می پرسد. این به آنها کمک می کند تا یک برنامه درمانی تخصصی برای شما ایجاد کنند.

همچنین ممکن است عکس برداری با اشعه ایکس داشته باشید، بنابراین متخصص کایروپراکتیک می تواند بفهمد که چه چیزی باعث درد شما می شود. به عنوان مثال، یک عکس اشعه ایکس ممکن است نشان دهد که ستون فقرات شما باریک شده و عصب سیاتیک شما را تحت فشار قرار می دهد.

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک شامل کشش و اعمال فشار کنترل شده به مفاصل است. متخصص کایروپراکتیک ممکن است تمرینات خاصی را برای شما توصیه کند که در خانه انجام دهید تا به کاهش درد شما کمک کند. برخی نیز ممکن است آموزش تغذیه و سلامتی ارائه دهند که می تواند به کاهش علائم شما کمک کند.

مردم گاهی اوقات به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک برای سیاتیک و سایر شرایط دردناک هستند. این به این دلیل است که مراقبت های کایروپراکتیک ممکن است گزینه جذاب تری برای مدیریت درد طولانی مدت نسبت به مصرف روزانه دارو باشد.

مراقبت های کایروپراکتیک اغلب به راحتی پیدا می شود. برای مراجعه به متخصص کایروپراکتیک نیازی به ارجاع پزشکی ندارید و بسیاری از این روش‌ها می‌توانند بیماران را خیلی سریع ببینند. به علاوه، مراقبت های کایروپراکتیک به طور فزاینده ای تحت پوشش برنامه های بیمه سلامت قرار می گیرد.

سایر روش های درمان سیاتیک

برخی از پیشنهادات برای تسکین طبیعی عبارتند از:

 • در طول روز کاری خود استراحت کنید. نشستن در یک حالت برای ساعات طولانی می تواند باعث تشدید سیاتیک شود. سعی کنید در طول روز استراحت کنید و وضعیت نشستن خود را تغییر دهید. ممکن است در پایان روز متوجه شوید که درد کمتری دارید.
 • تقویت پشت سر شما می توانید تمرینات کم تاثیر مانند کرانچ را انجام دهید تا به تقویت ماهیچه های پشت و هسته کمک کنید. تقویت این عضلات باعث بهبود حمایت از ستون فقرات می شود که می تواند علائم سیاتیک شما را کاهش دهد. برای جلوگیری از خطر بدتر شدن درد، آن را آهسته انجام دهید و این تمرینات را با دقت انجام دهید.
 • عضلات ران و همسترینگ خود را دراز کنید. عضلات سفت در باسن و همسترینگ شما را تحت فشار قرار می دهد. کشش این عضلات به بسیاری از افراد کمک می کند تا بهبود قابل توجهی در درد سیاتیک خود مشاهده کنند.
 • از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس یخ می تواند به تسکین درد سیاتیک کمک کند. می توانید هر بار تا 20 دقیقه از کیسه یخ استفاده کنید.
 • گرما را امتحان کنید. کیسه های داغ، پدهای گرم کننده یا حتی آب گرم در حمام ممکن است به کاهش درد شما کمک کند.
 • یوگا را شروع کنید. یوگا می تواند به بهبود قدرت، وضعیت بدنی و انعطاف پذیری شما کمک کند و همچنین باعث تسکین درد می شود. علاوه بر این، از مزایای ورزش و آرامش حاصل از یوگا برخوردار خواهید شد.
  در صورت امکان ماساژ بگیرید. ماساژ می تواند ماهیچه های سفت را شل کند و درد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 • طب سوزنی را در نظر بگیرید. برای برخی افراد، طب سوزنی می تواند یک روش موثر برای کنترل درد باشد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

کایروپراکتیک در درمان سیاتیک – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سیاتیک در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – هزینه کایروپراکتیک در منزل – کایروپراکتیک در منزل تهران – دکتر کایروپراکتیک – فیزیوتراپی در منزل برای سیاتیک – فیزیوتراپی در منزل تجریش

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ