فیزیوتراپی آرتروز در منزل

فیزیوتراپی آرتروز در منزل

فیزیوتراپی آرتروز در منزل برای کمک به تسکین علائم بیمار و بهبود عملکرد مفصل مبتلا به آرتروز توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

استئوآرتریت یک اختلال مزمن است که مفاصل متحرک را تحت تاثیر قرار می دهد، غضروف مفصلی، استخوان زیر غضروفی زیرین و بافت های نرم اطراف را به خطر می اندازد . بیشتر دست‌ها، ستون فقرات و مفاصل مانند باسن، زانو و مچ پا را درگیر می‌کند. این وضعیت غالبی است که منجر به جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل ران در استرالیا می شود.

اگرچه آرتروز می تواند در طول زمان بدتر شود، اما بخشی اجتناب ناپذیر از پیری نیست و همیشه پیشرونده نیست . شما می توانید علائم خود را مدیریت کنید و فعالیت بدنی خود را با تجدید نظر در عوامل خطر مانند وزن بیش از حد بهبود بخشید. اضافه وزن خطر ابتلا به آرتروز را تا دو برابر افزایش می دهد، چاقی خطر ابتلا به این بیماری را تا چهار برابر افزایش می دهد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل یکی از موثرترین روشها در مدیریت علائم این بیماری مفصلی شایع است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دانش و تجربه کافی را دارند ارائه می شود.

استئوآرتریت لزوماً دژنراتیو نیست و علیرغم باورهای رایج همیشه در طول زمان بدتر نمی شود. استئوآرتریت را می توان با اجتناب از حرکت و ورزش بدتر کرد. برای مدت طولانی، توصیه به “استراحت، اجتناب از درد” بوده است، اما ضایعات عضلانی مرتبط و کاهش قدرت و تحرک مفصل آسیب‌دیده چیزی است که باعث می‌شود آرتروز دژنراتیو به نظر برسد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل

علائم آرتروز

  • علامت اصلی درد و سفتی صبحگاهی مفصل مبتلا به است.
  • درد سبب می شود فرد فعالیت های خود را کاهش دهد که این وضعیت خود سبب ضعف بیشتر عضلات اطراف مفصل می شود.
  • شنیده شدن صدای سایش استخوان ها بر روی هم یکی از علائم آرتروز است.
  • محدود شدن دامنه حرکتی مفصل مبتلا به آرتروز سبب اختلال در انجام فعالیت های روزمره می شود.
  • در موارد شدید حتی ممکن است تغییر شکل نیز در مفصل رخ دهد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل به عنوان یک راهکار موثر در تسکین علائم آرتروز مفصلی و بهبود حرکات مفصل مبتلا شناخته می شود که متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

عوامل افزایش دهنده خطر

سن – 9.3 درصد از بزرگسالان از آرتروز رنج می برند، 23 درصد از بزرگسالان بالای 55 سال و 39 درصد بیشتر از 65 سال سن دارند.

جنسیت – زنان بیشتر از مردان از آرتروز رنج می برند.

صدمات ورزشی – خطر ابتلا به آرتروز زانو در افرادی که سابقه آسیب زانو دارند، پنج تا شش برابر بیشتر است.

ماهیت فعالیت روزانه – فردی که درگیر کارهای فیزیکی سنگین و سنگین با حرکات زیاد زانو مانند خم شدن، چمباتمه زدن، زانو زدن است.

شاخص توده بدنی (BMI) – اضافه وزن بارهای بیشتری را به طور خاص به قسمت زانو هر دو زانو وارد می کند.

در مراحل اولیه آرتروز چه باید کرد؟

لازم است استراحت کافی داشته باشید، انجام هر گونه فعالیت شدید مانند ایستادن طولانی مدت، بالا رفتن از پله ها، زانو زدن یا چمباتمه زدن را برای مدتی متوقف کنید. از انجام هرگونه فعالیتی که سبب وارد شدن فشار به مفصل مبتلا به آرتروز و تشدید درد و سایر علائم می شود باید اجتناب شود.

در صورت وجود اضافه وزن ، کاهش وزن یک گام اساسی در کنترل علائم بیمار است که توصیه می شود تا فشار ناشی از اضافه وزن که به مفاصل وارد می شود کاهش پیدا کند.

در صورت ابتلا مفاصل اندامهای تحتانی به آرتروز استفاده از وسایل کمکی راه رفتن بار اضافی وارده بر مفاصل را کاهش داده و به تسکین علائم کمک زیادی خواهد کرد.

گرما و سرما درمانی نیز در تسکین نشانه های آرتروز موثرند. ، کمپرس یخ التهاب را در مفصل مبتلا به آرتروز کاهش می دهد ، کیسه های سرد باعث بهبود دامنه، عملکرد و قدرت مفصل زانو و کاهش تورم می شود.

استفاده از گرما نیز موجب افزایش خون در محل مفصل شده و درد بیمار را کاهش می دهد.

در صورت وجود تورم، بسته بندی با باند الاستیک برای بهبود گردش خون توصیه می شود.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل

فیزیوتراپی روشی ایمن، موثر و پرکاربرد است که می تواند علاوه بر کمک به کاهش علائم در بیمار از پیشرفت تخریب غضروف مفصلی نیز جلوگیری کند.

فیزیوتراپیست از روشهای مختلفی برای کمک به بیمار مبتلا به آرتروز بهره می برد ، سن بیمار ، شدت علائم و … در انتخاب بهترین روش درمان آرتروز نقش مهمی دارند.

گرما و سرما درمانی برای افزایش آرامش و کاهش درد استفاده می شود. تحریک الکتریکی می تواند برای تقویت گردش خون مفید باشد و به کاهش علائم کمک کند.

ورزش بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی آرتروز در منزل است که برای بیماران در نظر گرفته می شود. تمرینات کششی و تقویتی باید به طور منظم انجام شود تا استقامت و انعطاف پذیری حفظ شود. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به زانو، تمرینات تخلیه بیشتری تجویز خواهد شد.

تمرینات تعادلی نیز تعادلی برای آموزش ثبات وضعیت بدن به خصوص برای افراد مسن با اختلال تعادل است.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آرتروز در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس غربی – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل چیذر – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ