فیزیوتراپی آرتروز در منزل

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی آرتروز در منزل
فیزیوتراپی آرتروز در منزل

فیزیوتراپی آرتروز در منزل برای کمک به تسکین علائم بیمار و بهبود عملکرد مفصل مبتلا به آرتروز توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

استئوآرتریت یک اختلال مزمن است که مفاصل متحرک را تحت تاثیر قرار می دهد، غضروف مفصلی، استخوان زیر غضروفی زیرین و بافت های نرم اطراف را به خطر می اندازد . بیشتر دست‌ها، ستون فقرات و مفاصل مانند باسن، زانو و مچ پا را درگیر می‌کند. این وضعیت غالبی است که منجر به جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل ران در استرالیا می شود.

اگرچه آرتروز می تواند در طول زمان بدتر شود، اما بخشی اجتناب ناپذیر از پیری نیست و همیشه پیشرونده نیست . شما می توانید علائم خود را مدیریت کنید و فعالیت بدنی خود را با تجدید نظر در عوامل خطر مانند وزن بیش از حد بهبود بخشید. اضافه وزن خطر ابتلا به آرتروز را تا دو برابر افزایش می دهد، چاقی خطر ابتلا به این بیماری را تا چهار برابر افزایش می دهد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل یکی از موثرترین روشها در مدیریت علائم این بیماری مفصلی شایع است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دانش و تجربه کافی را دارند ارائه می شود.

استئوآرتریت لزوماً دژنراتیو نیست و علیرغم باورهای رایج همیشه در طول زمان بدتر نمی شود. استئوآرتریت را می توان با اجتناب از حرکت و ورزش بدتر کرد. برای مدت طولانی، توصیه به “استراحت، اجتناب از درد” بوده است، اما ضایعات عضلانی مرتبط و کاهش قدرت و تحرک مفصل آسیب‌دیده چیزی است که باعث می‌شود آرتروز دژنراتیو به نظر برسد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل

علائم آرتروز

  • علامت اصلی درد و سفتی صبحگاهی مفصل مبتلا به است.
  • درد سبب می شود فرد فعالیت های خود را کاهش دهد که این وضعیت خود سبب ضعف بیشتر عضلات اطراف مفصل می شود.
  • شنیده شدن صدای سایش استخوان ها بر روی هم یکی از علائم آرتروز است.
  • محدود شدن دامنه حرکتی مفصل مبتلا به آرتروز سبب اختلال در انجام فعالیت های روزمره می شود.
  • در موارد شدید حتی ممکن است تغییر شکل نیز در مفصل رخ دهد.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل به عنوان یک راهکار موثر در تسکین علائم آرتروز مفصلی و بهبود حرکات مفصل مبتلا شناخته می شود که متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

عوامل افزایش دهنده خطر

سن – 9.3 درصد از بزرگسالان از آرتروز رنج می برند، 23 درصد از بزرگسالان بالای 55 سال و 39 درصد بیشتر از 65 سال سن دارند.

جنسیت – زنان بیشتر از مردان از آرتروز رنج می برند.

صدمات ورزشی – خطر ابتلا به آرتروز زانو در افرادی که سابقه آسیب زانو دارند، پنج تا شش برابر بیشتر است.

ماهیت فعالیت روزانه – فردی که درگیر کارهای فیزیکی سنگین و سنگین با حرکات زیاد زانو مانند خم شدن، چمباتمه زدن، زانو زدن است.

شاخص توده بدنی (BMI) – اضافه وزن بارهای بیشتری را به طور خاص به قسمت زانو هر دو زانو وارد می کند.

در مراحل اولیه آرتروز چه باید کرد؟

لازم است استراحت کافی داشته باشید، انجام هر گونه فعالیت شدید مانند ایستادن طولانی مدت، بالا رفتن از پله ها، زانو زدن یا چمباتمه زدن را برای مدتی متوقف کنید. از انجام هرگونه فعالیتی که سبب وارد شدن فشار به مفصل مبتلا به آرتروز و تشدید درد و سایر علائم می شود باید اجتناب شود.

در صورت وجود اضافه وزن ، کاهش وزن یک گام اساسی در کنترل علائم بیمار است که توصیه می شود تا فشار ناشی از اضافه وزن که به مفاصل وارد می شود کاهش پیدا کند.

در صورت ابتلا مفاصل اندامهای تحتانی به آرتروز استفاده از وسایل کمکی راه رفتن بار اضافی وارده بر مفاصل را کاهش داده و به تسکین علائم کمک زیادی خواهد کرد.

گرما و سرما درمانی نیز در تسکین نشانه های آرتروز موثرند. ، کمپرس یخ التهاب را در مفصل مبتلا به آرتروز کاهش می دهد ، کیسه های سرد باعث بهبود دامنه، عملکرد و قدرت مفصل زانو و کاهش تورم می شود.

استفاده از گرما نیز موجب افزایش خون در محل مفصل شده و درد بیمار را کاهش می دهد.

در صورت وجود تورم، بسته بندی با باند الاستیک برای بهبود گردش خون توصیه می شود.

فیزیوتراپی آرتروز در منزل

فیزیوتراپی روشی ایمن، موثر و پرکاربرد است که می تواند علاوه بر کمک به کاهش علائم در بیمار از پیشرفت تخریب غضروف مفصلی نیز جلوگیری کند.

فیزیوتراپیست از روشهای مختلفی برای کمک به بیمار مبتلا به آرتروز بهره می برد ، سن بیمار ، شدت علائم و … در انتخاب بهترین روش درمان آرتروز نقش مهمی دارند.

گرما و سرما درمانی برای افزایش آرامش و کاهش درد استفاده می شود. تحریک الکتریکی می تواند برای تقویت گردش خون مفید باشد و به کاهش علائم کمک کند.

ورزش بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی آرتروز در منزل است که برای بیماران در نظر گرفته می شود. تمرینات کششی و تقویتی باید به طور منظم انجام شود تا استقامت و انعطاف پذیری حفظ شود. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به زانو، تمرینات تخلیه بیشتری تجویز خواهد شد.

تمرینات تعادلی نیز تعادلی برای آموزش ثبات وضعیت بدن به خصوص برای افراد مسن با اختلال تعادل است.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آرتروز در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس غربی – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل چیذر – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد

مقالات بیشتر

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ