فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد
فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد توسط متخصصان با تجربه و متعهد ما به عزیزانی که به دلیل درد و ناراحتی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی را ندارند ارائه می شود.

فیزیوتراپی کمر و ستون فقرات که متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می دهند به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود.

کمردرد شایع ترین اختلال اسکلتی – عضلانی و پس از سرماخوردگی دومین علت مراجعه افراد به پزشکان عمومی است که می تواند به عنوان یک عامل اصلی دوری افراد از محل کار نیز شناخته شود.

کمردرد در اغلب موارد طی چند هفته تسکین پیدا می کند. در طی مدت بهبود، مهم است که فعال بمانید و استراحت در رختخواب را محدود کنید ، چراکه استراحت بیش از حد سبب ضعیف شدن عضلات شکم و کمر شده و خطر تشدید آسیب و بیماری را افزایش می دهد.

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد بهترین روش درمان کمردرد و سایر مشکلات ستون فقرات است و به بیماران کمک می کند تا با غلبه بر کمردرد بتوانند به انجام فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند.

چه کمردردهایی نیازمند درمان هستند؟

سه علامتی که نشان می دهد برای کمردرد خود باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید:

اکثر مردم هر از گاهی کمی کمردرد را تجربه می کنند، به خصوص اگر زمان زیادی را پشت میز بنشینید. اغلب، جای نگرانی نیست و خود به خود از بین می رود، اما علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید که به شما می گوید زمان مراجعه به فیزیوتراپیست است.

درد، گزگز و بی حسی ارجاع شده است

در صورت احساس درد ارجاعی باید فوراً به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. این زمانی است که شما احساس درد، سوزن سوزن شدن، سوزن سوزن شدن یا ضعف در محلی جدا از محل سفتی یا آسیب می کنید. به عنوان مثال، درد در گردن که از شانه یا بازو به سمت پایین حرکت می کند، یا درد در ناحیه کمر که به پایین پاهای شما می رسد.

این احساسات نشان می دهد که سیستم عصبی شما تحت تأثیر قرار گرفته است، مانند فشار عصبی که مانع از رسیدن سیگنال ها به اندام شما می شود. چنین تداخل عصبی باید در اسرع وقت برطرف شود تا از حساسیت بیش از حد طولانی مدت، ضعف عضلانی و مشکلات حرکتی جلوگیری شود.

سایر کمر دردها که نیازمند فیزیوتراپی در منزل هستند

دردی که بیش از یک هفته طول بکشد

هر گونه کمردرد یا دردی که بیش از یک هفته طول بکشد باید توسط متخصص فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد بررسی شود، به خصوص اگر حرکت شما را محدود کند یا با سرفه یا عطسه تشدید شود.

ما می‌توانیم هر آسیبی را جدا کرده و برنامه توانبخشی را تجویز کنیم یا اگر مشکوک باشیم که درد نشانه چیز بدتری است، شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهیم.

برخی از کمر دردهایی که درمان می‌کنیم، علت واضحی دارند، مانند آسیب‌ های حاد ناشی از ورزش یا حتی چیزی به سادگی عطسه کردن یا پیاده شدن ناشیانه از ماشین. تشخیص سایر کمردردها سخت تر است، زیرا می تواند ناشی از مجموعه ای از علائم مرتبط با هم باشد، از مشکلات مزمن وضعیتی گرفته تا استرس و افسردگی.

بسیاری از افرادی که موفق به رفع کمردرد خود نمی شوند، آن را به عنوان بخشی از زندگی خود می پذیرند، اما درد هرگز طبیعی نیست. تشخیص علت ممکن است دشوار باشد، اما از طریق ترکیبی از ورزش و تغییرات سبک زندگی، ما توانسته‌ایم کمردردی را که بیماران ما سال‌ها با آن زندگی می‌کرده‌اند، کاهش دهیم یا از بین ببریم.

دردهای مزمن عود کننده

اگر درد مداومی در پشت خود دارید که مدام عود می کند، این مشکل معمولاً ناشی از ناحیه خاصی از سفتی یا ضعف است که می تواند با تمرین صحیح برطرف شود. تشخیص این بدون کمک حرفه ای تقریباً غیرممکن است، جایی که مراجعه به فیزیوتراپیست انجام می شود.

ما در مورد محیط کار، برنامه تمرینی و هر فعالیتی که انجام می‌دهید سؤال می‌کنیم، سپس عضلات پشت و ساختارهای مرتبط با ران و شانه‌های شما را از نظر سفتی، ضعف و الگوهای حرکتی جبرانی از نزدیک بررسی می‌کنیم.

این به ما امکان می‌دهد حرکات کششی و تمرین‌های مناسبی را برای شما در نظر بگیریم. این تمرینات به‌طور خاص متناسب با نقاط قوت و ضعف خود شما، همراه با توصیه‌ هایی برای کاهش فشار روزانه بر ستون فقرات شما تجویز کنیم.

حتی اگر این دردها شدید نباشند، بهتر است به جای اینکه منتظر بمانید تا شدید شوند، زمانی که جزئی هستند و درمان آن‌ها آسان است، آنها را برطرف کنید. هرچه کمر دردناک تر و حساس تر باشد، توانبخشی آن دشوارتر است.

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران علاوه بر ارائه خدمات در کلینیک ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را برای کمک به بهبود مشکلات ارتوپدی (اسکلتی ـ عضلانی) ارائه می دهند. 

متخصصان ما ابتدا علت کمردرد شما را تشخیص می دهند و سپس درمان دستی را که یک درمان عملی است شامل تکنیک هایی مانند رهاسازی میوفاسیال، موبیلیزاسیون و سوزن خشک، همراه با تمرینات خاص ترکیب می کند. 

فلسفه فیزیوتراپی ما ارائه درمان کافی، توصیه و تجویز ورزش است تا هر بیمار بتواند کنترل آسیب یا درد خود را مجدداً به دست آورد تا بتواند با اطمینان به خود درمانی ادامه دهد و عملکرد و فعالیت های طبیعی خود را بازیابد.

توصیه های عمومی در درمان کمر درد

  • فعال ماندن کلید کاهش کمردرد وضعیتی است. 30 دقیقه در روز ورزش های ملایم مانند پیاده روی، شنا یا تمرینات متقابل ایده آل هستند. پیوستن به یک کلاس ورزشی یک راه عالی برای حفظ تناسب اندام و سلامت و کاهش کمردرد وضعیتی است. حتی 2×15 دقیقه ورزش روزانه می تواند واقعا موثر باشد.
  • اگر برای مدت طولانی می نشینید، هر 20 دقیقه یا بیشتر بایستید و حرکت کنید. معرفی حرکات ساده لگن و کمر واقعا کمک کننده خواهد بود.
  • اگر روزانه در یک دفتر کار می کنید، ایجاد یک میز و صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد ضروری است. 
  • اگر اهل باشگاه نیستید، یک برنامه روزانه تمرینات حرکات خانگی برای کمرتان (به تمرینات زیر مراجعه کنید) و کشش عضلات سفت پا مانند چهارسر ران، همسترینگ و باسن واقعا به کاهش کمردرد شما کمک می کند.
  • اعمال گرمای منظم به عضلات کمر به شل شدن عضلات سفت و تحریک شده کمک می کند. دوش گرفتن یا ماساژ بهترین کار را دارد، اما یک بطری آب گرم نیز خوب است، با این حال، سعی کنید همچنان در اطراف حرکت کنید و بی حرکت دراز نکشید. از سرما بپرهیزید زیرا باعث سفت شدن عضلات می شود.
  • داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن ممکن است به کاهش درد شما به اندازه کافی کمک کنند تا فعال بمانید.

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ