فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. بیماری های لگن
 4. فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران
فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران

فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با عضلات کف لگن ارائه می شود.

این شاخه تخصصی از فیزیوتراپی شامل ارزیابی و درمان عضلات کف لگن می شود. این ماهیچه ها بین استخوان های لگن و ساکروم قرار دارند و به عنوان بخش مهمی برای حمایت از اندام های لگنی از جمله مثانه، روده بزرگ و رحم عمل می کنند.

فیزیوتراپی کف لگن را می توان برای درمان انواع شرایطی که بر کف لگن تأثیر می گذارد استفاده کرد، از جمله:

 • بی اختیاری ادرار: از دست دادن غیرارادی ادرار است. این می تواند ناشی از ضعف کف لگن، مثانه بیش فعال یا ترکیبی از هر دو باشد.
 • بی اختیاری مدفوع: از دست دادن غیرارادی مدفوع است. این می تواند ناشی از ضعف کف لگن، یبوست یا ترکیبی از هر دو باشد.
 • افتادگی اندام لگن: زمانی اتفاق می افتد که یک یا چند اندام لگن مانند مثانه، رحم یا رکتوم به داخل واژن برآمده می شوند. این می تواند ناشی از ضعف کف لگن، زایمان یا جراحی باشد.
 • رابطه جنسی دردناک: این می تواند ناشی از سفت شدن کف لگن، بافت اسکار یا آسیب عصبی باشد.
 • اختلال عملکرد کف لگن: این یک اصطلاح کلی برای هر مشکلی است که بر عضلات کف لگن تأثیر می گذارد. می تواند علائم مختلفی از جمله بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن ایجاد کند.

فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران

فیزیوتراپی کف لگن می تواند به بهبود قدرت، انعطاف پذیری و هماهنگی عضلات کف لگن کمک کند. این می تواند به کاهش یا از بین بردن بی اختیاری، پرولاپس و درد کمک کند. PFPT همچنین می تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند.

فیزیوتراپیست کف لگن علائم شما را ارزیابی می کند و سپس یک برنامه درمانی خاص برای نیازهای شما ایجاد می کند. درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تمرینات کف لگن: این تمرینات برای تقویت و بهبود هماهنگی عضلات کف لگن طراحی شده اند.
 • بیوفیدبک: این تکنیکی است که با استفاده از حسگرهای الکترونیکی به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه عضلات کف لگن خود را منقبض و شل کنید.
 • درمان دستی: این تکنیکی است که از تکنیک های عملی برای کمک به شل شدن عضلات کف لگن استفاده می کند.
 • آموزش: فیزیوتراپیست شما اطلاعاتی در مورد کف لگن و نحوه مراقبت از آن در اختیار شما قرار می دهد.

فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران یک درمان ایمن و موثر برای انواع مشکلات کف لگن است.

فواید فیزیوتراپی کف لگن

درمان درد لگن: فیزیوتراپی کف لگن می تواند به تسکین درد لگن ناشی از شرایطی مانند تنش عضلات کف لگن، سندرم درد میوفاشیال یا شرایطی مانند آندومتریوز و سیستیت بینابینی کمک کند.

بهبود کنترل مثانه: برای افرادی که بی اختیاری ادرار یا مثانه بیش فعال را تجربه می کنند، فیزیوتراپی کف لگن می تواند به تقویت و تمرین عضلات کف لگن کمک کند و منجر به بهبود کنترل مثانه شود.

بهبود عملکرد روده: فیزیوتراپی کف لگن می تواند برای کسانی که دچار بی اختیاری مدفوع یا مشکل در حرکات روده هستند با رفع عدم تعادل و هماهنگی عضلات مفید باشد.

جلوگیری از افتادگی: ضعیف بودن عضلات کف لگن می تواند به افتادگی اندام لگن کمک کند. تمرینات کف لگن و فیزیوتراپی می تواند به پیشگیری یا کاهش شدت پرولاپس کمک کند.

بهبودی پس از زایمان: برای زنانی که زایمان کرده‌اند، فیزیوتراپی کف لگن می‌تواند به بهبودی پس از زایمان و رفع مشکلاتی مانند پارگی پرینه یا اپیزیوتومی کمک کند.

آمادگی برای زایمان: زنان باردار می توانند از فیزیوتراپی کف لگن برای تقویت عضلات کف لگن خود بهره مند شوند و تکنیک های آرام سازی برای زایمان و زایمان را بیاموزند.

بهبود عملکرد جنسی: فیزیوتراپی کف لگن می تواند به افراد مبتلا به اختلال عملکرد جنسی مربوط به درد لگن، تنش عضلانی یا سایر مسائل کمک کند.

سایر مزایا

رفع ضعف عضلات کف لگن: بسیاری از افراد، به ویژه زنان، ضعف عضلات کف لگن را تجربه می کنند که می تواند منجر به عوارض مختلفی شود. فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران بر تقویت این عضلات برای بهبود سلامت کلی لگن تمرکز دارد.

درمان فردی: فیزیوتراپی کف لگن برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده متناسب با نیازهای خاص هر فرد را ارائه می‌دهد و علائم و نگرانی‌ های منحصربه‌فرد او را برطرف می‌ کند.

روش غیر تهاجمی: فیزیوتراپی کف لگن یک رویکرد محافظه کارانه و غیرجراحی برای مدیریت اختلالات کف لگن است که آن را به یک گزینه ایمن و موثر برای بسیاری از افراد تبدیل می کند.

آموزش و اصلاح شیوه زندگی: علاوه بر تمرینات فیزیوتراپی، بیماران آموزش های ارزشمندی در مورد سلامت لگن و اصلاح شیوه زندگی دریافت می کنند تا بهزیستی کلی را ارتقاء دهند.

به حداقل رساندن وابستگی به دارو: در برخی موارد، فیزیوتراپی کف لگن می تواند نیاز به داروهای مورد استفاده برای مدیریت شرایط مرتبط با کف لگن را کاهش دهد.

 

بیشتر بخوانید :

فیزیوتراپی کف لگن با پوشش بیمه

درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران – درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای بی اختیاری ادرار – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در خیابان دولت

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ