حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی هرکدام به طور خاص به تشخیص ، درمان و توانبخشی نوعی آسیب یا بیماری کمک می کنند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی را در حوزه های مختلفی برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز بهره می برند.

فیزیوتراپی به طور کلی به عنوان یک روش درمانی توصیف می شود که معمولاً برای جلوگیری از آسیب، ارتقای سلامت و به حداکثر رساندن قدرت بدنی استفاده می شود.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، غیرتهاجمی و موثر است که نیاز بیماران به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپیست ها بیشتر از ماساژ، ورزش، گرما درمانی و الکتروتراپی برای درمان آسیب ها و ناهنجاری ها استفاده می کنند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را نیز برای عزیزانی که به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی یا جراحی دارای محدودیت در حرکت و جابجایی هستند ارائه می دهند.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ورزشی

به طور کلی، فعالیت های ورزشی از نظر جسمی بیشتر از فعالیت های معمولی هستند. این باعث می شود که ورزشکاران در برابر کشیدگی عضلات و آسیب های تاندون آسیب پذیرتر شوند.

چه یک ورزشکار مبتدی یا یک ورزشکار باتجربه، فیزیوتراپیست های ورزشی می توانند به شما کمک کنند تا سریعتر از یک آسیب ورزشی بهبود یافته و عملکرد کلی شما را افزایش دهند.

این یک تخصص فیزیوتراپی است که در درجه اول با پیشگیری از آسیب و توانبخشی بیماران و ورزشکارانی که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند، سروکار دارد.

فیزیوتراپیست های ورزشی می توانند از طرق مختلف به ورزشکاران کمک کنند، از افزایش قدرت بدنی، کمک به آرامش بدن، بهبود انعطاف‌پذیری مفاصل و ماهیچه‌ها، پیشگیری از آسیب‌ها و درمان آسیب‌ها.

فیزیوتراپی سالمندان

کاهش قدرت عضلانی، کاهش رفلکس و کاهش تعادل و هماهنگی از مهم ترین عوارض دوران سالمندی هستند. علاوه بر این، بیشتر آنها مشکلات سلامتی همپوشانی دارند که برای مدیریت به تمرینات خاصی نیاز دارند.

با افزایش سن، بسیاری از مشکلات فیزیکی رایج از درد مفاصل و کاهش تحرک گرفته تا کمردرد و حتی بیماری های جدی تری مانند پوکی استخوان، ام اس و پارکینسون وجود دارد. بسیاری از سالمندان با اکراه این دردها و مشکلات را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از پیری می پذیرند و یاد می گیرند که با آن زندگی کنند، اما لازم نیست که اینطور باشد.

خوشبختانه، با فیزیوتراپی سالمندان، شرایط رایج در افراد مسن مانند از دست دادن حرکت، آرتریت یا بیماری آلزایمر قابل کنترل است.

فیزیوتراپی سلامت زنان نیز از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است.

این فیزیوتراپیست‌ها از روش های درمانی برای کمک به تمام اختلالات مؤثر بر لگن، کف لگن و مراقبت‌های پس از زایمان استفاده می‌کنند. از بی اختیاری تا پرولاپس، درد لگن یا یبوست.

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد فیزیوتراپی می تواند این علائم را کاهش داده و در بسیاری از موارد درمان کند. اکثر زنان حتی از وجود این خدمات اطلاعی ندارند، بنابراین اگر از هر یک از موارد فوق رنج می برید، یک فیزیوتراپیست سلامت زنان است که نیاز دارید!

متخصصان فیزیوتراپی کف لگن در درجه اول بر روی کف لگن تمرکز دارند. این فیزیوتراپیست ها به زنان کمک می کنند تا عضلات کف لگن خود را بازسازی کنند. این ماهیچه ها می توانند با زایمان، جراحی، بلند کردن اجسام سنگین، اضافه وزن، یبوست یا یائسگی ضعیف شوند.

ماهیچه های کف لگن از رحم ، مثانه و روده (کولون) حمایت می کنند و از استخوان شرمگاهی در جلو تا دنبالچه در پشت یک “بند” تشکیل می دهند. اگر ماهیچه ها ضعیف باشند، این می تواند بر کنترل مثانه و روده تأثیر بگذارد و منجر به بی اختیاری (نشت) یا افتادگی شود. برای رفع این علائم به فیزیوتراپ کف لگن مراجعه کنید!

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ارتوپدی

فیزیوتراپی ارتوپدی به عنوان تخصصی مربوط به اصلاح ناهنجاری ها یا اختلالات عملکردی سیستم اسکلتی، به ویژه اندام ها و ستون فقرات، و ساختارهای مرتبط، به عنوان ماهیچه ها و رباط ها تعریف می شود.

اگر آسیب یا وضعیتی دارید که مربوط به آسیب ها و شرایطی است که اسکلت (استخوان ها)، ماهیچه ها، تاندون ها، رباط ها و فاسیا را درگیر می کند می توانید از این حوزه تخصصی فیزیوتراپی بهره مند شوید.

به طور معمول، آسیب های کمر، گردن و زانو باعث درد مزمن و اغلب منجر به بی حرکتی و ضعف عمومی می شود. خوشبختانه، فیزیوتراپی تخصصی ارتوپدی می تواند شما را پس از یک آسیب یا بیماری تهدید کننده زندگی به مسیر درست بازگرداند.

این فیزیوتراپی بر روی ادغام سایر اعضای بدن شما با سیستم اسکلتی عضلانی تمرکز دارد تا از بهبودی مناسب و سریع اطمینان حاصل شود.

فیزیوتراپی نورولوژیک نیز از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است.

بیماری ها یا آسیب های عصبی بر اعصاب محیطی، مغز و نخاع تأثیر می گذارد. در نتیجه، ممکن است از دست دادن تعادل، کاهش دامنه حرکتی و کمبود قدرت عضلانی را تجربه کنید.

این نوع درمان برای افرادی که از سکته مغزی، بیماری پارکینسون، فلج مغزی یا ام اس رنج می برند توصیه می شود.

هنگامی که یک قرار ملاقات با یک درمانگر مغز و اعصاب تعیین می کنید، آنها از تکنیک های مختلفی برای تسکین درد، کاهش استرس، بازگرداندن تحرک و جلوگیری از سایر بیماری های عصبی استفاده می کنند.

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی کودکان یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که بر تشخیص، پیشگیری و درمان اختلالات رشدی در نوزادان، کودکان و نوجوانان خردسال تمرکز دارد.

فیزیوتراپیست های کودکان از تمرینات و سایر درمان های پیشرفته برای کمک به کودکان مبتلا به فلج مغزی، عقب ماندگی رشد، اختلالات اسکلتی یا ناتوانی های مادرزادی برای بازیابی قدرت و بهبود مهارت های حرکتی خود استفاده می کنند.

فیزیوتراپی قلب و عروق

فیزیوتراپیست های قلب و عروق ورزش های مناسب را برای حفظ سلامت قلب و ریه های شما آزمایش و تجویز می کنند.

برخی از شرایطی که تحت این شاخه از درمان درمان می شوند، آسم و افزایش ترشح قفسه سینه هستند.

همچنین در صورت داشتن مشکلات حاد مانند آسم، عفونت حاد قفسه سینه و تروما، باید به فیزیوتراپیست قلبی-تنفسی مراجعه کنید. همچنین اگر در حال آماده شدن و نقاهت پس از جراحی بزرگ هستید. آنها همچنین می توانند طیف گسترده ای از بیماری های مزمن قلبی و تنفسی مانند بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، فیبروز کیستیک (CF) و انفارکتوس میوکارد (MI) را درمان کنند.

 

 

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ