فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد توسط متخصصان با تجربه و متعهد ما به عزیزانی که به دلیل درد و ناراحتی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی را ندارند ارائه می شود.

فیزیوتراپی کمر و ستون فقرات که متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می دهند به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود.

کمردرد شایع ترین اختلال اسکلتی – عضلانی و پس از سرماخوردگی دومین علت مراجعه افراد به پزشکان عمومی است که می تواند به عنوان یک عامل اصلی دوری افراد از محل کار نیز شناخته شود.

کمردرد در اغلب موارد طی چند هفته تسکین پیدا می کند. در طی مدت بهبود، مهم است که فعال بمانید و استراحت در رختخواب را محدود کنید ، چراکه استراحت بیش از حد سبب ضعیف شدن عضلات شکم و کمر شده و خطر تشدید آسیب و بیماری را افزایش می دهد.

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد بهترین روش درمان کمردرد و سایر مشکلات ستون فقرات است و به بیماران کمک می کند تا با غلبه بر کمردرد بتوانند به انجام فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند.

چه کمردردهایی نیازمند درمان هستند؟

سه علامتی که نشان می دهد برای کمردرد خود باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید:

اکثر مردم هر از گاهی کمی کمردرد را تجربه می کنند، به خصوص اگر زمان زیادی را پشت میز بنشینید. اغلب، جای نگرانی نیست و خود به خود از بین می رود، اما علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید که به شما می گوید زمان مراجعه به فیزیوتراپیست است.

درد، گزگز و بی حسی ارجاع شده است

در صورت احساس درد ارجاعی باید فوراً به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. این زمانی است که شما احساس درد، سوزن سوزن شدن، سوزن سوزن شدن یا ضعف در محلی جدا از محل سفتی یا آسیب می کنید. به عنوان مثال، درد در گردن که از شانه یا بازو به سمت پایین حرکت می کند، یا درد در ناحیه کمر که به پایین پاهای شما می رسد.

این احساسات نشان می دهد که سیستم عصبی شما تحت تأثیر قرار گرفته است، مانند فشار عصبی که مانع از رسیدن سیگنال ها به اندام شما می شود. چنین تداخل عصبی باید در اسرع وقت برطرف شود تا از حساسیت بیش از حد طولانی مدت، ضعف عضلانی و مشکلات حرکتی جلوگیری شود.

سایر کمر دردها که نیازمند فیزیوتراپی در منزل هستند

دردی که بیش از یک هفته طول بکشد

هر گونه کمردرد یا دردی که بیش از یک هفته طول بکشد باید توسط متخصص فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد بررسی شود، به خصوص اگر حرکت شما را محدود کند یا با سرفه یا عطسه تشدید شود.

ما می‌توانیم هر آسیبی را جدا کرده و برنامه توانبخشی را تجویز کنیم یا اگر مشکوک باشیم که درد نشانه چیز بدتری است، شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهیم.

برخی از کمر دردهایی که درمان می‌کنیم، علت واضحی دارند، مانند آسیب‌ های حاد ناشی از ورزش یا حتی چیزی به سادگی عطسه کردن یا پیاده شدن ناشیانه از ماشین. تشخیص سایر کمردردها سخت تر است، زیرا می تواند ناشی از مجموعه ای از علائم مرتبط با هم باشد، از مشکلات مزمن وضعیتی گرفته تا استرس و افسردگی.

بسیاری از افرادی که موفق به رفع کمردرد خود نمی شوند، آن را به عنوان بخشی از زندگی خود می پذیرند، اما درد هرگز طبیعی نیست. تشخیص علت ممکن است دشوار باشد، اما از طریق ترکیبی از ورزش و تغییرات سبک زندگی، ما توانسته‌ایم کمردردی را که بیماران ما سال‌ها با آن زندگی می‌کرده‌اند، کاهش دهیم یا از بین ببریم.

دردهای مزمن عود کننده

اگر درد مداومی در پشت خود دارید که مدام عود می کند، این مشکل معمولاً ناشی از ناحیه خاصی از سفتی یا ضعف است که می تواند با تمرین صحیح برطرف شود. تشخیص این بدون کمک حرفه ای تقریباً غیرممکن است، جایی که مراجعه به فیزیوتراپیست انجام می شود.

ما در مورد محیط کار، برنامه تمرینی و هر فعالیتی که انجام می‌دهید سؤال می‌کنیم، سپس عضلات پشت و ساختارهای مرتبط با ران و شانه‌های شما را از نظر سفتی، ضعف و الگوهای حرکتی جبرانی از نزدیک بررسی می‌کنیم.

این به ما امکان می‌دهد حرکات کششی و تمرین‌های مناسبی را برای شما در نظر بگیریم. این تمرینات به‌طور خاص متناسب با نقاط قوت و ضعف خود شما، همراه با توصیه‌ هایی برای کاهش فشار روزانه بر ستون فقرات شما تجویز کنیم.

حتی اگر این دردها شدید نباشند، بهتر است به جای اینکه منتظر بمانید تا شدید شوند، زمانی که جزئی هستند و درمان آن‌ها آسان است، آنها را برطرف کنید. هرچه کمر دردناک تر و حساس تر باشد، توانبخشی آن دشوارتر است.

فیزیوتراپی در منزل برای کمر درد

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران علاوه بر ارائه خدمات در کلینیک ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را برای کمک به بهبود مشکلات ارتوپدی (اسکلتی ـ عضلانی) ارائه می دهند. 

متخصصان ما ابتدا علت کمردرد شما را تشخیص می دهند و سپس درمان دستی را که یک درمان عملی است شامل تکنیک هایی مانند رهاسازی میوفاسیال، موبیلیزاسیون و سوزن خشک، همراه با تمرینات خاص ترکیب می کند. 

فلسفه فیزیوتراپی ما ارائه درمان کافی، توصیه و تجویز ورزش است تا هر بیمار بتواند کنترل آسیب یا درد خود را مجدداً به دست آورد تا بتواند با اطمینان به خود درمانی ادامه دهد و عملکرد و فعالیت های طبیعی خود را بازیابد.

توصیه های عمومی در درمان کمر درد

  • فعال ماندن کلید کاهش کمردرد وضعیتی است. 30 دقیقه در روز ورزش های ملایم مانند پیاده روی، شنا یا تمرینات متقابل ایده آل هستند. پیوستن به یک کلاس ورزشی یک راه عالی برای حفظ تناسب اندام و سلامت و کاهش کمردرد وضعیتی است. حتی 2×15 دقیقه ورزش روزانه می تواند واقعا موثر باشد.
  • اگر برای مدت طولانی می نشینید، هر 20 دقیقه یا بیشتر بایستید و حرکت کنید. معرفی حرکات ساده لگن و کمر واقعا کمک کننده خواهد بود.
  • اگر روزانه در یک دفتر کار می کنید، ایجاد یک میز و صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد ضروری است. 
  • اگر اهل باشگاه نیستید، یک برنامه روزانه تمرینات حرکات خانگی برای کمرتان (به تمرینات زیر مراجعه کنید) و کشش عضلات سفت پا مانند چهارسر ران، همسترینگ و باسن واقعا به کاهش کمردرد شما کمک می کند.
  • اعمال گرمای منظم به عضلات کمر به شل شدن عضلات سفت و تحریک شده کمک می کند. دوش گرفتن یا ماساژ بهترین کار را دارد، اما یک بطری آب گرم نیز خوب است، با این حال، سعی کنید همچنان در اطراف حرکت کنید و بی حرکت دراز نکشید. از سرما بپرهیزید زیرا باعث سفت شدن عضلات می شود.
  • داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن ممکن است به کاهش درد شما به اندازه کافی کمک کنند تا فعال بمانید.

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ