کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها
کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

آیا آسیب یا درد مزمنی دارید که بر نحوه زندگی شما تأثیر می گذارد؟

آیا این مشکل به دلیل آسیب، بیماری یا ناتوانی ایجاد شده است. درمان فیزیوتراپی ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

فیزیوتراپیست ها متخصصان بسیار آموزش دیده ای هستند که مهارت هایی برای بهبود عملکرد فیزیکی و کیفیت کلی زندگی شما دارند.

آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا شرایط موجود را مدیریت کنید تا تأثیر آنها بر روال روزانه شما کاهش یابد.

هدف فیزیوتراپیست ها این است که به شما کمک کنند تا دوباره آزادانه حرکت کنید و به شما کمک کنند کارهایی را که دوست دارید انجام دهید.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به مشکلات اسکلتی ـ عضلات ، مشکلات حرکتی در بیماران نورولوژی ، مشکلات کف لگن ، اختلالات و ناهنجاری های مادرزادی و … ارائه می دهند ، متخصصان ما همچنین خدمات فیزیوتراپی در منزل را برای آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و کاربردی است که می تواند نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل برساند.

فیزیوتراپی امروزه روشی موثر در تسکین و درمان دردهای اسکلتی – عضلانی است و از آن جایی که هزینه های درمانی را نیز تا حد زیادی نسبت به اعمال جراحی کاهش می دهد، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

فیزیوتراپی به مشکلات زیادی کمک می کند از جمله :

کمردرد و گردن درد

امروزه بسیاری از افراد دارای مشاغلی هستند که نیازمند پشت میز نشینی برای ساعت های طولانی است. در نتیجه، برخی با مشکلات گردن و پشت دست و پنجه نرم می‌کنند که تا حدی ناشی از ارگونومی و وضعیت بدنی ضعیف کار است. در بیشتر موارد، افراد مانند دفتر کار، در خانه از امکانات اداری مشابهی برخوردار نیستند.

کمردرد و گردن درد همیشه مشکلاتی هستند که فیزیوتراپیست ها بیشتر آن را مشاهده می کنند، اما به نظر می رسد این روزها بسیار شایع تر شده اند. فیزیوتراپیست ها می توانند در ارزیابی وضعیت بدن، مکانیک حرکت، و توصیه هایی در مورد ارگونومی دفتر خانه به شما کمک کنند. اغلب تنظیمات کوچک به جلوگیری از مشکلات آینده کمک می کند و به رفع مشکلات فعلی کمک می کند.

یکی از مهم ترین موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها درمان مشکلات مرتبط با کمر و گردن و بطور کلی ستون فقرات است ، فیزیوتراپی برای کمردرد به عنوان موثرترین روش غیرجراحی شناخته می شود که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

درد مفاصل

اکثر دردهای مفصلی معمولاً مربوط به پیچ خوردگی ها و کشیدگی هایی است که آسیب بافتی را شامل می شود مانند پیچ خوردگی مچ پا یا زانو. درد موضعی همچنین می‌تواند ناشی از شرایط التهابی مؤثر بر مفصل باشد، مانند استئوآرتریت، یک مشکل مرتبط با سن و فعالیت که باعث آسیب در خود مفصل می‌ شود.

آرتروز مفصلی یکی از شایع ترین دلایل درد و ناراحتی مفاصل بدن است که اغلب افراد میانسال و سالمند را درگیر می کند.

دکتر فیزیوتراپی می تواند با ارزیابی تحرک و قدرت شما برای تعیین یک توضیح معقول و طراحی برنامه ای برای کمک به رفع مشکل اساسی کمک کند. مطمئن باشید که دکتر فیزیوتراپی برای کمک به هر چیز جدی تر، مانند ترمیم جراحی، از نزدیک با پزشک خانواده شما همکاری می کنند. در پایان، حفظ حرکت ایمن شما اولویت اصلی یک دکتر فیزیوتراپی است.

دیگر موارد کاربرد

حوادث ناگهانی

روند بهبودی این آسیب ها زمان می برد. یکی از دیگر از موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها ، کمک به درمان و توانبخشی پس از آسیب های ناشی از حوادث ناگهانی مانند حوادث جاده ای است. فیزیوتراپیست های ما از طریق این فرآیند از بیماران خود حمایت می کنند تا حرکت و قدرت را به شیوه ای ایمن بهبود بخشند. در بیشتر موارد، فعال سازی زودهنگام کلیدی است. همه تصادفات یکسان نیستند. برخی از آنها صدمات بسیار جدی تری ایجاد می کنند. متخصصان و دکتر فیزیوتراپی می توانند روند بهبودی را برای هر فرد تنظیم کنند.

مشکلات حرکتی و جسمی

دکتر فیزیوتراپی می تواند تشخیص مناسبی از مشکلات بیماران ارائه دهد و بر اساس آن بهترین برنامه درمان و توانبخشی را برای بیماران در نظر بگیرد.

بیماری های اسکلتی ـ عضلانی ، بیماری های نورلوژی مانند سکته مغزی ، پارکینسون و ام اس می توانند سبب بروز اختلال جدی در عملکرد حرکتی و جسمی بیماران شوند. فیزیوتراپیست ها متخصص حرکت هستند. برای انجام تمرینات، فیزیوتراپیست ها سعی می کنند کارها را سرگرم کننده و آسان کنند. مهمتر از همه، آنها به بهبودی شما کمک خواهند کرد.

مشکلات کف لگن

اختلالات کف لگن از جمله انواع بی اختیاری ادرار و مدفوع از جمله مشکلات شایعی هستند که بسیاری از افراد با آن ها دست و پنجه نرم می کنند ، خدمات فیزیوتراپی که توسط متخصصان ما در زمینه فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود می تواند به درمان این مشکلات کمک زیادی بکند.

فیزیوتراپی کف لگن یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی و مهم ترین موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی نیز توسط متخصصان ما در کلینیک و بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ