کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها
کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

آیا آسیب یا درد مزمنی دارید که بر نحوه زندگی شما تأثیر می گذارد؟

آیا این مشکل به دلیل آسیب، بیماری یا ناتوانی ایجاد شده است. درمان فیزیوتراپی ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

فیزیوتراپیست ها متخصصان بسیار آموزش دیده ای هستند که مهارت هایی برای بهبود عملکرد فیزیکی و کیفیت کلی زندگی شما دارند.

آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا شرایط موجود را مدیریت کنید تا تأثیر آنها بر روال روزانه شما کاهش یابد.

هدف فیزیوتراپیست ها این است که به شما کمک کنند تا دوباره آزادانه حرکت کنید و به شما کمک کنند کارهایی را که دوست دارید انجام دهید.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به مشکلات اسکلتی ـ عضلات ، مشکلات حرکتی در بیماران نورولوژی ، مشکلات کف لگن ، اختلالات و ناهنجاری های مادرزادی و … ارائه می دهند ، متخصصان ما همچنین خدمات فیزیوتراپی در منزل را برای آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها

فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و کاربردی است که می تواند نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل برساند.

فیزیوتراپی امروزه روشی موثر در تسکین و درمان دردهای اسکلتی – عضلانی است و از آن جایی که هزینه های درمانی را نیز تا حد زیادی نسبت به اعمال جراحی کاهش می دهد، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

فیزیوتراپی به مشکلات زیادی کمک می کند از جمله :

کمردرد و گردن درد

امروزه بسیاری از افراد دارای مشاغلی هستند که نیازمند پشت میز نشینی برای ساعت های طولانی است. در نتیجه، برخی با مشکلات گردن و پشت دست و پنجه نرم می‌کنند که تا حدی ناشی از ارگونومی و وضعیت بدنی ضعیف کار است. در بیشتر موارد، افراد مانند دفتر کار، در خانه از امکانات اداری مشابهی برخوردار نیستند.

کمردرد و گردن درد همیشه مشکلاتی هستند که فیزیوتراپیست ها بیشتر آن را مشاهده می کنند، اما به نظر می رسد این روزها بسیار شایع تر شده اند. فیزیوتراپیست ها می توانند در ارزیابی وضعیت بدن، مکانیک حرکت، و توصیه هایی در مورد ارگونومی دفتر خانه به شما کمک کنند. اغلب تنظیمات کوچک به جلوگیری از مشکلات آینده کمک می کند و به رفع مشکلات فعلی کمک می کند.

یکی از مهم ترین موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها درمان مشکلات مرتبط با کمر و گردن و بطور کلی ستون فقرات است ، فیزیوتراپی برای کمردرد به عنوان موثرترین روش غیرجراحی شناخته می شود که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

درد مفاصل

اکثر دردهای مفصلی معمولاً مربوط به پیچ خوردگی ها و کشیدگی هایی است که آسیب بافتی را شامل می شود مانند پیچ خوردگی مچ پا یا زانو. درد موضعی همچنین می‌تواند ناشی از شرایط التهابی مؤثر بر مفصل باشد، مانند استئوآرتریت، یک مشکل مرتبط با سن و فعالیت که باعث آسیب در خود مفصل می‌ شود.

آرتروز مفصلی یکی از شایع ترین دلایل درد و ناراحتی مفاصل بدن است که اغلب افراد میانسال و سالمند را درگیر می کند.

دکتر فیزیوتراپی می تواند با ارزیابی تحرک و قدرت شما برای تعیین یک توضیح معقول و طراحی برنامه ای برای کمک به رفع مشکل اساسی کمک کند. مطمئن باشید که دکتر فیزیوتراپی برای کمک به هر چیز جدی تر، مانند ترمیم جراحی، از نزدیک با پزشک خانواده شما همکاری می کنند. در پایان، حفظ حرکت ایمن شما اولویت اصلی یک دکتر فیزیوتراپی است.

دیگر موارد کاربرد

حوادث ناگهانی

روند بهبودی این آسیب ها زمان می برد. یکی از دیگر از موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها ، کمک به درمان و توانبخشی پس از آسیب های ناشی از حوادث ناگهانی مانند حوادث جاده ای است. فیزیوتراپیست های ما از طریق این فرآیند از بیماران خود حمایت می کنند تا حرکت و قدرت را به شیوه ای ایمن بهبود بخشند. در بیشتر موارد، فعال سازی زودهنگام کلیدی است. همه تصادفات یکسان نیستند. برخی از آنها صدمات بسیار جدی تری ایجاد می کنند. متخصصان و دکتر فیزیوتراپی می توانند روند بهبودی را برای هر فرد تنظیم کنند.

مشکلات حرکتی و جسمی

دکتر فیزیوتراپی می تواند تشخیص مناسبی از مشکلات بیماران ارائه دهد و بر اساس آن بهترین برنامه درمان و توانبخشی را برای بیماران در نظر بگیرد.

بیماری های اسکلتی ـ عضلانی ، بیماری های نورلوژی مانند سکته مغزی ، پارکینسون و ام اس می توانند سبب بروز اختلال جدی در عملکرد حرکتی و جسمی بیماران شوند. فیزیوتراپیست ها متخصص حرکت هستند. برای انجام تمرینات، فیزیوتراپیست ها سعی می کنند کارها را سرگرم کننده و آسان کنند. مهمتر از همه، آنها به بهبودی شما کمک خواهند کرد.

مشکلات کف لگن

اختلالات کف لگن از جمله انواع بی اختیاری ادرار و مدفوع از جمله مشکلات شایعی هستند که بسیاری از افراد با آن ها دست و پنجه نرم می کنند ، خدمات فیزیوتراپی که توسط متخصصان ما در زمینه فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود می تواند به درمان این مشکلات کمک زیادی بکند.

فیزیوتراپی کف لگن یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی و مهم ترین موارد کاربرد فیزیوتراپی در بیماریها است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی نیز توسط متخصصان ما در کلینیک و بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ